Дневникът - тема 96 - Да отслабнем всички заедно!

  • 40 818
  • 747
  •   1
Отговори
# 75
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 266
Deziderata, благодаря за хубавия план - много ми харесва Simple Smile
От днес започват постите - поздрави за всички които ги спазват - нека смирим душите си Simple Smile

Последна редакция: чт, 15 ное 2018, 08:10 от pvacheva

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Танче , кутиики можеш да заместиш с бурканче от 250 мг.Плод и зеленчук пълниш до горе , протеин и въглехидрат 1/2.
Ако решиш да правиш режима с програмата на фикса си вземи кутииките.Шеренки , красиви и храната е като забавлвние.Това някак те весели и не усещаш , че си на режим

Това е много добра идея, благодаря!

Вачева, програмата изглежда много интригуваща. Но точно в момента не съм готова психически за нешо толкова продължително. Пожелавам ти успех и да споделяш впечатления.

За 4 дни почти без млечни (само малко мляко или сметана в кафето), свалих 2 см от корема.
От два дни си правя кексче в чаша за следобедна закуска, в което слагам 1 с.л. кокосова захар. Изобщо не ми е в режима, но просто не мога да опиша как ми действа. Светна ми пред очите, не ходя като замаена, оправи ми се съня, дойде ми тонуса и енергията, тренира ми се. Плодовете не ми действат така. Имам нужда от захар.
И започнах да си задавам въпроса защо се измъчвам. Не лекувам здравословен проблем. Една лъжица захар на ден едва ли ще ме убие. Но ме е страх. Че всичко ще отиде по дяволите и ще се върна към безразборното хранене. Дали това не е крайност? Май да. Обичам НВ-ВМХ и съм дълбоко убедена в неговото здравословно влияние, но мисля, че трябва да го адаптирам към собствените си нужди. Пък били те и лъжица захар на ден.


По темата с тренировките, реших да се придържам към предизвикателството за йога всеки ден. Ако ми се тренира, ще продължа с календара на ПиЙо.

# 77
  • Мнения: 10 012
Танче, нали знаеш, че пътят към ада е покрит с добри намерения. Hug

С.л. дневно....защо?  Особено ако не е свързана със сериозен енергоразход.
Пробвай с повече въглехидрати, но не захар. Разбутва хормоните жестоко.

Извинявам се за непоисканото мнение.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 434
Таня, черен шоколад дали няма да ти свърши същата работа?

# 79
  • Мнения: 15 592
Здравейте момичета  Simple Smile

Мина вече това ужасно, тежко ПМС този месец и днес съм на айряни, за да изчистя водата. Утре ще се меря, за да видя от къде стартирам този път. Като цяло се меря и в края на всеки месец. Започвам да включвам фастигн всеки четвъртък и неделя. Утре се надявам да успея и да отида до фитнеса, за да потичам малко. Дано ме огрее

Усмихнат ден на всички Simple Smile

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Таня, черен шоколад дали няма да ти свърши същата работа?

Не, не върши.
Дези, не знам какво да ти кажа. Картофите и ориза ме разяждат брутално. Елда и нахут донякъде ми понасят, бобовите изобщо.  То какво друго остана.

# 81
  • Мнения: 266
Танче, не се страхувай! Никога няма да се върнеш към безразборното хранене, защото имаш изградени навици. Simple Smile
Мисля, че лъжица захар е КОНТРОЛИРАНО хапване на въглехидрат. Това е важното.
Още повече нали трябва да слушаме тялото си?! Твоето В ТОЗИ ЕТАП ти показва, че има нужда от това, а в следващ, когато я набави, може да е друго.
Писала съм тук, че резките си промени плюс - минус 10-15-20 кг спрях едва, когато приключих с крайностите.

п.п. Вчера ядох млечни, спазвайки решението си за веднъж седмично. Този път го съчетах с първия захарен ден за седмицата - и ядох сладолед. Истински, поне за такъв го представят,  и наистина има чуден вкус. Малко по-сладичък, но му се насладих с кеф. Следва втория захарен ден - 50 гр. шоколад в неделя и това е млечно-сладкото за тази седмица.
Плодовете не ги броя, тях хапвам, когато ми се иска.
Килограми - 79 от теглене тази сутрин. Щом е под 80 - съм доволна. / имайки предвид, че много дълги години задържах над 90 кг, а и над 100 /.

Хубав ден, момичета. Flowers Hibiscus

# 82
  • Мнения: 5 262
Аз правих кускус от арабския, булгур, ...

# 83
  • Мнения: 10 012
Ами не знам. Мен лично би ме било страх, че ще повлече още и още захари.
При тежки тренировки се приема малтодекстрин, но се изгаря ката гориво. При йога не знам...Има слаби хора, които употребяват захар, но здравословно ли е ежедневно...
Епизодично е ок.

# 84
  • Мнения: 10 012
[:
Мисля, че лъжица захар е КОНТРОЛИРАНО хапване на въглехидрат. Това е важното.
Още повече нали трябва да слушаме тялото си?!


Извинявай, но това в тема за отслабване не мога да го подмина.
Лъжица захар на ден си е екстрем. Ще се лъжем в очите сега, за да сме учтиви?
Тялото и кокаин може да иска, ще му го дадеш ли?

# 85
  • Мнения: X
Всичко е относително... Някой може да отслабва с 1 л. захар на ден, друг може да качва. Зависи от много неща, настоящи кг, цели,останалата храна за деня...

# 86
  • Мнения: 266
[:
Мисля, че лъжица захар е КОНТРОЛИРАНО хапване на въглехидрат. Това е важното.
Още повече нали трябва да слушаме тялото си?!


Извинявай, но това в тема за отслабване не мога да го подмина.
Лъжица захар на ден си е екстрем. Ще се лъжем в очите сега, за да сме учтиви?
Тялото и кокаин може да иска, ще му го дадеш ли?

Дези, радвам се, че изглеждам учтива Simple Smile Често получавам критики за обратното. Wink
Да, тема за отслабване е. И аз отслабвам. За една година, с моя нормален ограничителен  режим, свалих 15 килограма и ЗАДЪРЖАМ постигнатото. Въпреки, че пия кортизон, който пречи зверски на процеса.
Последното няма да коментирам Simple Smile

# 87
  • Мнения: 5 262
.
...
Лъжица захар на ден си е екстрем. Ще се лъжем в очите сега, за да сме учтиви?
..


Не мисля. Тя казва , че почти напълно маха млечните, които имат лактоза ... та поне едната лъжица и липсва още от там. Като намали сладки плодове , тестени , зърнени и пр ... и замести с 1 лъжица захар .

Така пишете, сякаш ако някой го оставим на вода и 1 лъжица захар на ден ще стане дебел. Или поне аз разбирам цялата система грешно.

# 88
  • Мнения: 10 012
Не че Таня ще стане дебела в нейния случай.
(И моля ти се кой иска да е на захар и вода?)

 Ще спре процеса на отслабване, или стимулира инсулина така, че да те погне глад за сладко.
Едно е да си се хранел с много захари, да си приемал 5000ккал дневно и да си спрял. След това 1 л.захар ще изглежда като калорийна рестрикция.
Но когато не се консумира захар изобщо, и бориш финални 2-3кг...ми се струва като тръгване в грешна посока.

Не заради грамажа на въглехидрата в лъжицата захар, а в матаболитния отговор който предизвиква.

Това е последното ми включване по въпроса.

# 89
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 266
И аз съм против лъжица захар дневно - по-добре мед и той е като захарта бърз въглехидрат но поне носи много полезни вещества Simple Smile
Когато дълго време съм на нисковъглехидратно хранене и изям бърз въглехидрат отначало дори смъквам още килограми но последствията са гадни - после не мога с месеци да се върна на килограмите които искам Simple Smile Ако човек не може без въглехидрати е добре да ползва бавни - такива с нисък гликемичен индекс Simple Smile Например киви, сини сливи, трици Simple Smile Аз си забърквам Скир с трици, канела и 3 капки течна стевия LUX  - канелата много потиска апетитът Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт