Раздялата ли е решение?

  • 7 077
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Нищо не разбирам от тази история. Какви деца, като нямате дори яснота или план кога и дали ще се съберете и къде? От тези две години колко реално време сте прекарали заедно, щом той си е там? Ти нямаш ли някакви планове за работа, професия, тук или пък в Америка? То това никаква връзка не е.

# 16
  • Мнения: X
ПС: Сега като чета какво съм писала хем нищо не разбирам, хем ми се струва много глупаво. Дано успеете да ми хванете разбърката и нетрезва мисъл
Разбрах перфектно, че най-вероятно тази връзка няма да я бъде още много... Появят ли се подобни чудения, колебания, изяснявания, заплетени планове - трудна работа.

Докато се начудите кой в коя америка да седи и дали на 26 да ги правите децата или на 36, най-вероятно ще сте срещнали нов човек. Той тепърва е тръгнал да си търси късмета и да пробива на континент, на който не се пробива лесно, особено ако е в щатите. Вие пък искате да свиете гнездо и дори не споменавате за най-естественото нещо в тази ситуация - да идете да живеете при него. Хората като взимат подобни решения в живота си, като да идат някъде си в далечна чужбина за неясно колко време, го правят заедно като двойка. Не го виждам това никъде в доста дългия разказ, значи явно не сте и двойка, която ги мисли така нещата. Ами сте "аз" и "той" - двама индивиди, които не са стигнали до "ние".

На различни етапи от живота сте най-вероятно. Което не значи, че с щракване на пръсти ще си намерите по-подходящ кандидат, но ако се случи, "американецът" ще бъде изместен от само себе си. Ако пък не намерите - времето ще покаже как ще се развият нещата.

# 17
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Всъщност, малко настрана от основния проблем, положението тук в Америка в момента е доста несигурно за имигранти...някои хора, не искам да им споменавам имената, искат да отнемат гражданските права на такива родени тук, пък камо ли на сега-пристигащи...та може да не ти е толкова лесно да дойдеш, колкото си мислиш.

По темата, животът тук е много различен от този в България - работата, приоритетите, отглеждането на деца и т.н. Не можеш реално да го осъзнаеш, докато не дойдеш тук. Трябва сериозен разговор да се проведе, за да стане ясно дали наистина вижданията са различни или просто има недостатъчна комуникация.

# 18
  • Мнения: 14
Наистина ме е страх да го "изпусна", не за друго, а защото много го обичам. Но не съм се вкопчила в него и идеалният ми образ за бъдещето. Аз също имам хубава работа тук, добре се развивам, имам семейство, близки, приятели и се чувствам ок.

Проблемът, както някой спомена е, че аз искам да се преместя, за да сме заедно и да видим накъде ще тръгнат нещата, да се ориентирам, да ходя на някакви курсове ако се налага и т.н. И тук идва моментът, в който той не може да каже кога това ще е възможно - месец, два, година. От тук си правя и изводите, че го е страх или не иска.

Относно децата.. За мен също това е проекция напред във времето и не искам да са сега на всяка цена. Просто аз, за разлика от него, смятам, че когато и да стане, дали след година или след 5, ще е ок. А той се ужасява от тази мисъл, което пък мен ме стряска. Но това са просто хипотези, защото дори не живеем заедно. Просто е проблем, който виждам напред в бъдещето, ако имаме такова.

# 19
  • Мнения: 14
Всъщност, малко настрана от основния проблем, положението тук в Америка в момента е доста несигурно за имигранти...някои хора, не искам да им споменавам имената, искат да отнемат гражданските права на такива родени тук, пък камо ли на сега-пристигащи...та може да не ти е толкова лесно да дойдеш, колкото си мислиш.

По темата, животът тук е много различен от този в България - работата, приоритетите, отглеждането на деца и т.н. Не можеш реално да го осъзнаеш, докато не дойдеш тук. Трябва сериозен разговор да се проведе, за да стане ясно дали наистина вижданията са различни или просто има недостатъчна комуникация.

Абсолютно е така, но споменах по-напред, че той со е американски гражданин, семейството му е там и като е уреден. Но за мен със сигурност ще е трудно.

# 20
  • София
  • Мнения: 38 985
Аз си помислих, че живеете заедно.
Ми то за каква раздяла говорим като не виждам събиране, извинете?

# 21
  • Мнения: 14
Живеехме. Историята е дълга. Ние се познаваме от повече от 5 г. Той беше 2 в БГ, за един курс от 2г,които тук е значително по евтин. От тези 2 г около 6 месеца де сгаджосвахме и 1 живеехме заедно. След това замина. От самото начало беше ясно, че този момент ще дойде, но той оше със старта на отношенията ни ми обясни, че има сериозни намерения и иска да ме вземе с него. Сега обаче като дойде момента явно се е изплашил и го отлага и тук идва и темата за семейството, децата и т.н.

# 22
  • Мнения: 2 990
И аз съм на негова страна и даже и аз мисля така да действам в живота си занапред. Първо един човек трябва да е наистина здраво стъпил на земята за такава сериозна крачка да има дете. А това няма как да стане толкова лесно, трябва време за реализация

# 23
  • Мнения: X
Ако имаше реални сериозни намерения, щеше да се ожени за теб или да драпа да те прибере при себе си максимално бързо, а можеше и да остане в България. С всеки месец раздяла отношенията ви ще отслабват и вероятността да се съберете намаля. Скоро единият или другият ще си намери местно гадже и дотам ще е. Съжалявам, но не виждам някаква особена любов в тази авантюра.  Обичащите се горят да са заедно и цялата им същност е насочена натам.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 36 807
Съжалявам, сигурно не ти е приятно да го чуеш, но той се дърпа дори да отидеш там да живеете заедно, а ти мислиш вече за деца... Не звучи никак обнадеждаващо. Възможно ли е да те е мотал с тия приказки за да те вкара в леглото, да си поживеете докато е тук и после кой откъде е?

Последна редакция: чт, 15 ное 2018, 20:44 от HighSpeed

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 3 606
Сега обаче като дойде момента явно се е изплашил и го отлага и тук идва и темата за семейството, децата и т.н.
"дойде момента" за какво? Той дори в обещанията си нищо не е конкретизирал - кога и как. Имал сериозни намерения , искал, казал - думи, думи...а на дела - нищо.

# 26
  • Мнения: 7 461
За какви деца бълнуваш, авторке? Не искам да съм неучтива, но ти въобще ориентираш ли се в ситуацията? Ако те обича един мъж, не те оставя само с празни обещания. И друго, един нормален мъж, останал сам поради някакви обстоятелства, си намира жена. Трудно им е да живеят сами. Добре е да си наясно. Всъщност ми е странно, че си толкова объркана.

# 27
  • Мнения: 14
Уважавам всички мнения, независимо дали са по-остри.

Относно мотаенето - едва ли е така. Той ми отделя всяка своя свободна минута "виртуално" и при всеки удобен момент се виждаме, което си е доста сложно за планиране от страна и на двамата. За единия секс едва ли си струва цялата енергия.

За делата и думите, за съжаление, се налага да се съглася. На думи всичко е прекрасно, но уви.

Относно това защо съм объркана.. То 2 годишна връзка не може да се разкаже в 10 изречения. За да стигна до тук в тази на пръв поглед очевидна уж ситуация и за да го чакам година явно има защо. Но наистина в случая си останах с празните обещания, то това ме обърка главно. Той ако беше казал искам да градя кариера, не ме чакай и си живей живота щеше да е окей. Колкото за толкова съм разбрана. Ама като ми говори красиви неща.. се обърквам Simple Smile

# 28
  • Мнения: 97
Ако много те обича щеше вече да те е извикал при него. Хората които обичат света обръщат за да са с любимият. Желание да има, има и начини.
Неговото си е чисто оправдание и губене на времето ти.
На 26 си, не си малка. Готова ли си да си губиш времето с някого който отлага и да си въртите виртуална любов за неопределен период. На мен това си е началото на краят.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 642
Такива с красивите приказки са най-опасни! Мъжът винаги, ама винаги се познава по действията! За мен не е ясно защо, след като твърди, че има сериозни намерения към теб, не сключихте брак и не заминахте заедно за САЩ. Ако наистина ще градите планове и бъдеще заедно, 2 години връзка е напълно достатъчно да се опознаете и да ти предложи брак. Не мога да разбера в какво положение сте в момента. Това, че ти посвещава всяка свободна минута не е гаранция за нищо. Виждала съм такива случаи, мъжете могат да са много изобретателни в лъжите си. Помисли добре дали наистина вървите в една посока и дали си заслужава изобщо да се продължава тази връзка, защото и ти самата разбираш, че не може да го чакаш с години да реши дали ще създавате семейство, или не.

Общи условия

Активация на акаунт