Кое е най-доброто отопление според вас и защо?

  • 36 956
  • 452
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 19 485
Вафличка, в банята нямахте ли конвектори? Ние имаме и е все едно парно, топло е и си има вентилация, съответно няма мухъл.

# 391
  • Sofia
  • Мнения: 4 015
Вафличка, в банята нямахте ли конвектори? Ние имаме и е все едно парно, топло е и си има вентилация, съответно няма мухъл.

В конкретното жилище, където бяхме под наем нямаше никакво отопление в банята и според мен от там идва проблема с мухъл (в начален етап, пяви се за пръв път докато живяхме там). Колкото и да се държи вентилатор включен изсушаването идва от отоплителен уред или лира.

# 392
  • Мнения: 7 914
Отопление на газ според мен е най-чудесното.
Аз обаче идвам да помоля - ако някой от четящите тук има суха камина на пелети, може ли да направи реална снимка какъв е пламъкът?

# 393
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Отопление на газ според мен е най-чудесното.
Аз обаче идвам да помоля - ако някой от четящите тук има суха камина на пелети, може ли да направи реална снимка какъв е пламъкът?
в смисъл да няма водна риза?

# 394
  • Мнения: 7 914
Да, без водна риза - нали някои котли изобщо нямат стъкло - вратичката им е изцяло от метал. Просто ми е любопитно как изглежда пламъкът. Мечтая си да имам камина, пред която да си пия винцето и да чета книжка, не за отопление, а за уют. Но някак не мога да си представя пламъка - дали поне малко наподобява този от дървата. А пък най-евтините са около 1,5 К и ще ми излезе през носа да експериментирам.

# 395
  • Мнения: 5 327
Ева, разгледай тези на биоетанол.
За това, за което ти трябва, ще свърши работа. Нямам такава, но съм гледала характеристики и цени.

# 396
  • Мнения: 40 913
Биоетанолът много харчи и е скъп. Има електрически от висок клас  с наистина много добра имитация, не изложените в хипермаркетите.

# 397
  • София
  • Мнения: 2 919
Да, без водна риза - нали някои котли изобщо нямат стъкло - вратичката им е изцяло от метал. Просто ми е любопитно как изглежда пламъкът. Мечтая си да имам камина, пред която да си пия винцето и да чета книжка, не за отопление, а за уют. Но някак не мога да си представя пламъка - дали поне малко наподобява този от дървата. А пък най-евтините са около 1,5 К и ще ми излезе през носа да експериментирам.

Първият въпрос при такива мечти по-скоро трябва да е "Имам ли подходящ комин за камина"  Щом не трябва да се разчита на отоплителните възможности, аз бих погледнал към нещо подобно - https://www.electronic-star.bg/domakinstvoto/Otoplitelni-uredi/e … -svetlo-sivo.html

# 398
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
A кои са тези електрически камини от висок клас например? Ние търсим такава, даже -две,една за стена и друга за под, но се страхувам да не би пламъка да изглежда много изкуствен.Предвид това че само  в някакви магазини ,които продават онлайн  ги виждам-съвсем не  ми се поема риск.

Ние сме на газ,но не сме във БГ. За мен това е най-доброто отопление.В къщи винаги е топло,и то навсякъде. Можем да  си правим температура,можем да си го нагласяме кога да се включва и изключва ,или да  програмираме д аминава от дневна на нощна температура и т.н. Във Бг се топлим на климатици -нищо общо няма топлината от климатици с тази от газ.

Между другото-търся камини,защото имаме слънчеви панели на покрива,и се оказа че произвеждаме повече ток от колкото харчим. Пари не се връщат,така че -фактически не знам къде отиват неизползваните киловати.
Ползвам много пералня,сушилня ,съдомиялна, печка,хладилници и т.н,но не можем да изразходим произведената енергия,защото отоплението и бойлерите са на газ.Та мислим да сложим камини в две помещения-хем да създават повече уют,хем да оползотворим  неизполваната енергия.Аз съм в Белгия,в смисъл-че не съм в някоя слънчева държава,но  ММ е сложил някакви големи панели,и  вече  почти две години,неизползваните киловати енергия изтичат някъде,та за това мислим за отопление с електричество в някои части на къщата.

Последна редакция: вт, 03 ное 2020, 12:47 от Kaisia

# 399
  • София
  • Мнения: 2 919
A кои са тези електрически камини от висок клас например? Ние търсим такава, даже -две,една за стена и друга за под, но се страхувам да не би пламъка да изглежда много изкуствен.Предвид това че само  в някакви магазини ,които продават онлайн  ги виждам-съвсем не  ми се поема риск.

Ние сме на газ,но не сме във БГ. За мен това е най-доброто отопление.В къщи винаги е топло,и то навсякъде. Можем да  си правим температура,можем да си го нагласяме кога да се включва и изключва ,или да  програмираме даминава от дневна на нощна температура и т.н. Във Бг се топлом на климатици -нищо общо няма топлината от климатици с тази от газ.

Между другото-търся камини,защото имаме слънчеви панели на покрива,и се оказа че произвеждаме повече ток от колкото харчим. Пари не се връщат,така че -фактически не знам къде отиват неизползваните киловати.
Ползвам много пералня,сушилня ,съдомиялна, печка,хладилници и т.н,но не можем да изразходим произведената енергия,защото отоплението и бойлерите са на газ.Та мислим да сложим камини в две помещения-хем да създават повече уют,хем да оползотворим  неизполваната енергия.Аз съм в Белгия,в смисъл-че не съм в някоя слънчева държава,но  ММ е сложил някакви големи панели,и  вече  почти две години,неизползваните киловати енергия изтичат някъде,та за това мислим за отопление с електричество в някои части на къщата.

В България, сравнително евтините а и средните по цена модели, се срещат в големите магазини като Бриколаж, Хоум макс, Баухаус. Ако и в Белгия съществуват клонове на тези вериги, може да проверите дали и какво се предлага в тях. За мен по-неприятното е, че до сега не съм видял модел с мощност по-висока от 2000 вата. Предполагам, че в някои по-студени райони това може да е от значение.

# 400
  • Мнения: 7 914
Мунчо е много прав да се гледа комина Joy купих апартамент старо строителство, който е бил на локално парно, целият блок на дизелово отопление и комин има само в кухнята, а там няма място за камина. Това не погледнах при покупката.
Скоро се местя и ще имам възможност за камина, само трябва да намеря коминочистач първо.

# 401
  • Мнения: 40 913
A кои са тези електрически камини от висок клас например? Ние търсим такава, даже -две,една за стена и друга за под, но се страхувам да не би пламъка да изглежда много изкуствен.Предвид това че само  в някакви магазини ,които продават онлайн  ги виждам-съвсем не  ми се поема риск.

Е, няма как да е съвсем, съвсем истински, ама пък може да си ги пускаш само за ефект, без да ти топлят. Някои даже пукат, пращят, пускат искри.

https://www.youtube.com/watch?v=v9_qpDPZbqs&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=gK1jctjquLc&feature=youtu.be

# 402
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
А,то идеята е да спестим от газ и да повишим консумацията на ел.енергия. Предвид това ,че теглихме кредит за тези слънчеви панели,някак не ми харесва идеята после пък да не оползотворяваме произведената  от тях енергия,и да изтичат някъде..

# 403
  • Мнения: 40 913
А,то идеята е да спестим от газ и да повишим консумацията на ел.енергия. Предвид това ,че теглихме кредит за тези слънчеви панели,някак не ми харесва идеята после пък да не оползотворяваме произведената  от тях енергия,и да изтичат някъде..

Ама те могат И да топлят, като електрическо отоплително тяло. Но екстрата е, че можеш и лятото да си я пуснеш за кеф, без да ти е жега.

# 404
  • София
  • Мнения: 2 919
Мунчо е много прав да се гледа комина Joy купих апартамент старо строителство, който е бил на локално парно, целият блок на дизелово отопление и комин има само в кухнята, а там няма място за камина. Това не погледнах при покупката.
Скоро се местя и ще имам възможност за камина, само трябва да намеря коминочистач първо.

Ако жилището не е еднофамилно, проблеми с комините не са изключени дори и при уж новото строителство. Живея в блок, в който комините реално не могат да се ползват, защото конструкцията на покрива е пожароопасна и вече имаше няколко ремонта по този повод  Joy Не е лошо да прочетете някое упътване за монтаж и експлоатация на пелетна камина, например на Прити. След като метнах едно око, твърдо реших, че това няма да е отоплението за нас в близко бъдеще Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт