Биба или пръстче?

  • 2 420
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 333
Биба! Peace
Още в родилния й я набутах, че много ревеше  Mr. Green Сега само заспива с нея и я изплюва. Никога не ми е било съвестно, че  я давам. Мисля си, че това с изкривяването на захапката пак е нещо преувеличено.
Не се и замислям за отучване- като му дойде врмето, тогава. Поне до първи клас ще гледам да се справя с въпроса. Laughing

# 31
# 32
  • Мнения: 1 108

Биба - може да се хвърли, но пръстчето Naughty Peace Mr. Green

 Wink Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 39 771
По същата причина, а именно слагане на ръце в устата - купих биберон залъгалка. Отказа се лесно след това.

# 34
  • Мнения: 3 457
Биба! Peace
Още в родилния й я набутах, че много ревеше  Mr. Green Сега само заспива с нея и я изплюва. Никога не ми е било съвестно, че  я давам. Мисля си, че това с изкривяването на захапката пак е нещо преувеличено.
Не се и замислям за отучване- като му дойде врмето, тогава. Поне до първи клас ще гледам да се справя с въпроса. Laughing
и ние сме с биба чико каучукова,а каката беше с биба(някаква обикновена каучукова) до 4г. и сама се отказа,а зъбите са и добре така каза зъболекарката.Аз също много време съм ходила с биба ,а нямам проблеми със захапката Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 3 827
От двете злини,аз избрах по-малката т.е.биберона.Него мога и да го скрия,мога и да го отрежа,когато дойде време за отказване,а пръсчето няма как Grinning.

# 36
  • София
  • Мнения: 35 957
Биберона е за предпочитане, защото е по-лесно да се откаже детето от него.
Имах 2 съученички които си лапаха пръстите - отвратителна гледка - горната челюст се деформира, издава се напред.
Лапаха си пръстите и в гимназията и май-още до правят.
Моето дете го отучих много лесно от биберона.

# 37
  • Мнения: 372
Определено биба , аз до ученическите си години си смучех пръста, още помня как в учелище се подпирах на чина и си смучех пръста  Embarassed

# 38
# 39
  • Мнения: 1 489
Твърдо за биба.Както са казали и други майки майки бибата можеш да я махнеш,но пръста не.Ние преди месец я махнахме.Три дена я търси и после я забрави.
На кумовете детето до голямо си смучеше пръста и с какво ли не опитваха и без резултат.Даже бяха й гипсирали двата пръста ,които си смучеше,а тя почна другите.Голям зор видяха,докато не я пратиха на лагер и я било срам и така спря.

# 40
  • Мнения: 1 107
По принцип съм за биба, но не не всяка цена - против съм детето да се изтезава дни наред, само и само да свикне с бибата.
Моят син твърдо отказа всякакви биби, смука си палеца 9 месеца и сам се отказа от него, когато пораснаха 2-3 зъба  Peace

# 41
  • Мнения: 1 237
Естествено,че биба.От нея можеш по-лесно да откажеш детето,отколкото от пръстчето.Моята дъщеря така сладко си я смучеше до около 1г.7м.,но за няколко дни успяхме да я махнем.А пръста като е винаги под ръка как ще махнеш?

# 42
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Биба - може да се хвърли, но пръстчето Naughty Peace Mr. Green
Peace

# 43
  • Мнения: 1 465
Аз тук виждам масово 2-3 годишни деца да се разхождат с биби в уста Shocked не е нормално и от гледна точка на това, че детето е постоянно с биба в уста и говори по-рядко.

# 44
  • Мнения: 3 818
Много е важно да висиш какво точно прави бебето с пръстчетата. Ако ги дъвче (което е по-вероятно, щом зъби го тормозят), според мен не трябва да й даваш биберон, така само ще си сложиш още един проблем на главата.
Щерка ми биберон никога не е имала, палеца не си е смукала също. Като й никнат зъби, си дъвче пръстите, което не е проблем. Като й поникнат, изобщо забравя за това упражнение.

Общи условия

Активация на акаунт