Биба или пръстче?

  • 2 424
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Биба. Педиатрите я препоръчват още от много ранна възраст, защото с нея бебетата се успокояват при колики. Незнам точно каква е връзката, но така казват. Добре е само да вземете анатомична биба, за да не криви зъбите. И в никакъв случай силиконова, а каучукова, че е по-мека.
А ако детето е решило да смуче и палеца, нищо не може да се направи. Ние бяхме точно такъв случай. Теди се раздели по собствено желание с бибата още в шестия месец. Но продължи да джвака и палеца. Какво ти джвакане, като го пъхнеше в устата и такъв вакуум създаваше при засмукване, че и със сила не можеше да й се измъкне. Нито залъгалки, нито разни хубави неща за дъвче, нито биба помагаше.
Постепенно започна сама да се отказва от палеца. Смучеше го само, когато пробиваше някой особено неприятен зъб. А те всичките са неприятни. Сега, вече на 2 години, смуче палец само при заспиване и то за минута-две.

# 16
  • Мнения: 3 447
Биба. Педиатрите я препоръчват още от много ранна възраст, защото с нея бебетата се успокояват при колики.
Същият ефект се постига и с кърмене Wink

# 17
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
биба, щото си имам пръстосмуч с мазол на пръста  Confused красив мазол с връх, голям като грахово зърно. Не щя никакви залъгалки и тъй. Само кран може да му измъкне пръста от устата

# 18
  • Мнения: 27 524
Биба, разбира се  Peace

Като решиш я хвърляш и карй. Има рев ден два, две три безсънни нощи и после сте ок.

Но с палец...леле мале, може да откара и до училище, големи проблеми има обикновено. Твърдо ЗА биберон-залъгалка  Peace

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Твърдо ЗА бибата...нямах проблеми и с отказването и. Вики я отказа сам към 1 год и 8 месеца...А от палеца много по- трудно се отказват и се получават деформации при по продължително смукане Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 44 122
май биба е по-добре - но щом не иска чесалки, надали и бибата ще хареса, но пробвай. зависи и от часалките, може да са му големи или неудобни, или меки, или твърди, пробвай с гел, без гел, студени, моят обича мокри например Wink - пробвайте повече видове докато откриете какво му харесва. И Филип в началото мн не искаше чесалка. обаче не хапеше палеца си, а моят пръст. пробвах няколко различни видове и размери, накрая хареса една и свикна, сега не подбира - всичка в устата и хапе. Бибата се котира само в колата и то пак я върти и хапе отвсякъде, а не по предназначение толкова. Wink

# 21
  • Мнения: 4 629
На твое място аз бих опитала да му дам биберон. Ако го иска супер. За мен бибата е по-малкото зло и е по-лесна за отучване   Peace

# 22
  • Мнения: 601
 Emmy,извинявай че ти използвам темата,ама да попитам от бибата не се ли изкривява захапката на бебетата Shocked
  На моя бебо му давам залъгалка,харесва я ,ама ми е сякаш гузно и ако знам ,4е стават деформации веднага му я вземам ooooh!

# 23
  • София
  • Мнения: 44 122
Emmy,извинявай че ти използвам темата,ама да попитам от бибата не се ли изкривява захапката на бебетата Shocked
  На моя бебо му давам залъгалка,харесва я ,ама ми е сякаш гузно и ако знам ,4е стават деформации веднага му я вземам ooooh!

ами стават - но и от палец стават, а по-трудно се отучва, гледай поне докато спи да му я махаш, да не спи с биба в устата Wink

# 24
  • Мнения: 992
твърдо съм за бибата
тедито ползвай анатомични биби (тези на нук) но не естествено 24 часа нон стоп биба, а с пръста стават много големи изкривявания повярвай ми, двамата ми братовчеди са сега на 11 и 13 год. до преди месец и двамата заспиваха с пръст в уста и сега носят шини за изправяне на захапката, а да не говорим колко им е по тънък палеца от другия

# 25
  • Мнения: 601
Emmy,извинявай че ти използвам темата,ама да попитам от бибата не се ли изкривява захапката на бебетата Shocked
  На моя бебо му давам залъгалка,харесва я ,ама ми е сякаш гузно и ако знам ,4е стават деформации веднага му я вземам ooooh!

ами стават - но и от палец стават, а по-трудно се отучва, гледай поне докато спи да му я махаш, да не спи с биба в устата Wink
 Благодаря ти за съвета,в момента спеше с бибата-Махнах я Wink

# 26
  • Мнения: 3 447
emmy , според мен е добре да уточниш дали става дума за лапане, смукане и дъвкане на юмручетата и всичките пръсти с цел "чесане", или натрапливо смукане на палец с цел "утеха", защото нещата са различни Peace

# 27
  • Мнения: 601
твърдо съм за бибата
тедито ползвай анатомични биби (тези на нук) но не естествено 24 часа нон стоп биба, а с пръста стават много големи изкривявания повярвай ми, двамата ми братовчеди са сега на 11 и 13 год. до преди месец и двамата заспиваха с пръст в уста и сега носят шини за изправяне на захапката, а да не говорим колко им е по тънък палеца от другия
[/quote 
 Давам му каучуковата на Чико,но и на Нук ще взема,ако трябва,а и повечето мами са доволни  bouquet

# 28
  • Мнения: 3 478
Бих избрала биба. От нея можеш да го откажеш, ама от пръстчето ще ти е по-трудно.

# 29
  • Мнения: 949
Благодаря на всички за бързите отговори.

Общи условия

Активация на акаунт