Странни симптоми

  • 4 832
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 781
Прилича на агорафобия и в резултат на нея паник атаки
А възможно ли е агорафобията да се активизира само при много студено или горещо време? Другото което не съвпада, поне според това което съм чела, е че паник атаките продължават нормално няколко минути, а при мен това състояние продължава много по-дълго, докато не отида на място с умерени температури. Ето вчера се влачих ни жива ни умряла по улиците повече от 40 минути, с надеждата че ще ми мине, но не би, все по-лошо ставаше, докато не влязох в колата на топло.  Също така нямам стягане в гърдите или проблеми с дишането, които съм чела че са характерни симптоми на паник атаките.
Паник атаките при всеки човек се изразяват със различни симптоми. Аз получавам паник атаки и никога не съм имала проблем с дишането. При мен се изразяват в прималяване, сърцебиене, неописуем страх, че ще припадна...

# 16
  • София
  • Мнения: 38 553
Ние не сме лекари! Не можем направо да ти назначим изследвания. Трябва да минеш по каналния ред и може би да посетиш няколко специалиста. Аз дадох съвет от мой опит и опит на приятелка, но това е ежк.

# 17
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 841
Гръбначни изкривявания, дискови хернии, шипове. Понякога всичко това може така хубавичко да се комбинира, че да получиш блокажи в гърба, които не винаги се усещат като директна болка и скованост. Проблеми в гърба на нивото на сърцето и белите дробове може да даде отражения върху самите органи например. Казвам ти го от опит. А невролозите се опитаха да ме изкарат луда и да ме нагъчат с хапчета. Краката ми се подкосяваха, често бях пред колабиране. Лятото ходех по диагонал. .....

# 18
  • София
  • Мнения: 1 549
Джулая, как се оправи ?

# 19
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 841
Джулая, как се оправи ?
Да кажем, че се закрепих. Защото няма как да излекувам дисковата си херния или шипове...или да спра да работя на компютър.. Ходя периодично на масажи при рехабилитатор. Ходих на йога преди, сега си правя упражнения вкъщи.  Минала съм и през рехабилитация - магнити, тоци, електроакупунктура. Взимам периодично добавки за кости и стави.

Важното е човек да се научи как сам да се грижи за себе си и да не допуска повторно да изпадне в същото положение. Много важна е и стойката при ходене и стоене на компютър. Спането на удобна възглавница и матрак. Да не се стои на течение.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 549
Благодаря за споделеното, понеже и аз съм в такава ситуация Simple Smile

# 21
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 841
Благодаря за споделеното, понеже и аз съм в такава ситуация Simple Smile
Дълго време ми отне докато намеря отговорите какво се случва, правилните специалисти и решения на проблемите. Застояването на тялото е причина номер 1 според мен. Липсва ни движение.

# 22
  • Мнения: 8 082
Витамин Б12 ти е доста нисък, на границата между тежък и умерен дефицит... а дефицита "дава" неврологични смущения Hands V (Прочети първия пост на тази тема, много информативен е http://www.bg-mamma.com/?topic=1074245)
https://vitaminb-12.com/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1% … %B8-%D0%B112.html
Виж "Неврологични признаци и симптоми, един от които е "- загуба на чувството за местоположение на тялото". Есетствено тук са изведени тежките симптоми от дългогодишен дефицит... Но обърни внимание Hands V
При студено или много топло време се променя циркулацията на кръвта и може да не се оросява добре вестибуларния апарат. Една анемия утежнява симптоматиката, а тя може да е резултат от липса на витамини от Б групата и на желязо... Често проблем с вестибуларния апарат води до реакция на вегетативната нервна система, много наподобяващи паник атаки (изпитано). При отстраняване на предизвикалото световъртежа обстоятелство, и симптомите тип "паник атака" изчезват Simple Smile

Последна редакция: вт, 20 ное 2018, 17:02 от peneva_a

# 23
  • София
  • Мнения: 338
Витамин Б12 ти е доста нисък, на границата между тежък и умерен дефицит... а дефицита "дава" неврологични смущения Hands V (Прочети първия пост на тази тема, много информативен е http://www.bg-mamma.com/?topic=1074245)
https://vitaminb-12.com/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1% … %B8-%D0%B112.html
Виж "Неврологични признаци и симптоми, един от които е "- загуба на чувството за местоположение на тялото". Есетствено тук са изведени тежките симптоми от дългогодишен дефицит... Но обърни внимание Hands V
При студено или много топло време се променя циркулацията на кръвта и може да не се оросява добре вестибуларния апарат. Една анемия утежнява симптоматиката, а тя може да е резултат от липса на витамини от Б групата и на желязо... Често проблем с вестибуларния апарат води до реакция на вегетативната нервна система, много наподобяващи паник атаки (изпитано). При отстраняване на предизвикалото световъртежа обстоятелство, и симптомите тип "паник атака" изчезват Simple Smile

Благодаря peneva_a! Има логика в написаното, дано причината да се окаже тази, поне е лесно лечима. И аз бях чувала че е възможно от дефицит на Б12 да се получат подобни симптоми, и затова на своя глава си пуснах изследването за него, но лекарите не обърнаха внимание на този резултат, явно според тях ми е в норма, според техните референтни стойности нормалните нива са 174 - 878, а моя е 190, обаче в линка който даваш, това си е направо тежък дефицит. Какво трябва да направя в случая, да пия добавки на своя глава, или отново да се консултирам с лекар?
Утре имам час при неврохирург, знам че не точно такъв ми трябва, но ми е познат, имам му доверие и поне съм сигурна, че ще се отнесе с разбиране и ще обсъдим заедно всички възможни вероятности, а не като невроложката, при която ходих.
Днес пак имах две кризи по време на разходката, както си вървях и уж нищо ми нямаше, изведнъж загубих чувство за местоположение, много е неприятно и плашещо чувството, все едно изпадам в безтегловност, както си вървя и спирам и се сепвам. От силния ужас който изпитвам в този момент, си връщам усещанията и продължавам, и така до следващия път. Не знам каква връзка може да има, но това усещане ми се получава, почти винаги когато съм с качулка, ако си я махна ми минава, но в студа и вятъра не издържам без нея, въобще каквото и да правя, това време е кошмар за мен. Друго което забелязах е, че не мога да вървя и да си зяпам в телефона, както правех преди. Загледам ли се в телефона докато вървя, веднага започвам да залитам.

Последна редакция: вт, 20 ное 2018, 18:40 от I walk alone

# 24
  • София
  • Мнения: 971
Качулката пречи на периферното зрение. Както и на чуваемостта. Това е предпоставка за неадекватна реакция и загуба на контрол над ситуацията. Чиста клаустрофобия. Simple Smile  Но пък лятото не носиш качулка.....На очен лекар ходила ли си?

# 25
  • София
  • Мнения: 338
Качулката пречи на периферното зрение. Както и на чуваемостта. Това е предпоставка за неадекватна реакция и загуба на контрол над ситуацията. Чиста клаустрофобия. Simple Smile  Но пък лятото не носиш качулка.....На очен лекар ходила ли си?

Ходя на очен, когато се налага, нося очила или лещи, 2.75 и 3.75 са ми диоптрите и не са се променяли от години. А за качулката, не мисля че е от клаустрофобия, по-скоро някак ми пречи, че не усещам външната температура с главата си, знам че не звучи логично това обяснение, но така го чувствам.

# 26
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 841
При зяпане в телефона - главата е забита надолу. При носене на качулка, за да не ти падне назад, също може инстинктивно да навеждаш глава.

# 27
  • София
  • Мнения: 338
При зяпане в телефона - главата е забита надолу. При носене на качулка, за да не ти падне назад, също може инстинктивно да навеждаш глава.

Джулая, искаш да кажеш, че е възможно навеждането да води до тези усещания? В смисъл да се притиска нерв някъде, или какво?

# 28
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 841
При зяпане в телефона - главата е забита надолу. При носене на качулка, за да не ти падне назад, също може инстинктивно да навеждаш глава.

Джулая, искаш да кажеш, че е възможно навеждането да води до тези усещания? В смисъл да се притиска нерв някъде, или какво?
Не знам нерв ли се притиска, шип ли боцка, изгладена шийна лордоза ли е, нещо по артериите ли е. Не съм невролог, за да обясня професионално взаимовръзката между прималяването и някоя от възможните причини. За съжаление и от лекари не съм получила такова. Споделям лични и изстрадани наблюдения.

# 29
  • София
  • Мнения: 38 553
Нещо почти безобидно и ефективно - йога!

Общи условия

Активация на акаунт