Странни симптоми

  • 4 823
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 338
При зяпане в телефона - главата е забита надолу. При носене на качулка, за да не ти падне назад, също може инстинктивно да навеждаш глава.

Джулая, искаш да кажеш, че е възможно навеждането да води до тези усещания? В смисъл да се притиска нерв някъде, или какво?
Не знам нерв ли се притиска, шип ли боцка, изгладена шийна лордоза ли е, нещо по артериите ли е. Не съм невролог, за да обясня професионално взаимовръзката между прималяването и някоя от възможните причини. За съжаление и от лекари не съм получила такова. Споделям лични и изстрадани наблюдения.

Друго за което се сещам,е че като си въртя главата наляво, надясно, във врата ми се чува такова скърцане и стържене, все едно имам шепа натрошени кости които се търкат там, не знам дали би могло да има някаква връзка. Но пък болки във врата и в главата нямам и никога не съм имала. Ще споделя с лекаря утре, и ще поискам снимка на врата.

# 31
  • Мнения: X
Пиши утре какво ти казал неврохирурга. Щом ти е познат, ще ти обърне внимание. Най-малкото ще те насочи към подходящ специалист. Наистина сега само гадаем, но момичетата са дали много ценни насоки.

По скоро температурата влияе на кръвоносните съдове, които захранват мозъка. Точно отоневролог може да направи замерване и да каже има ли проблем в тази насока.  При едно стесняване, в комбинация с шипове може да се окаже проблема.

А с какво изследване може да се установи това? Да си го поискам направо, да не ме мотаят излишно. Учудена съм как при моите оплаквания не ми изследваха кръвна захар и хормони на щитовидната жлеза, затова по-добре другия път да отида по-подготвена и да им кажа какви точно изследвания искам.

Прави се изследване от невролог, за него майка ми ходи специално при една лекарка, но я вика не в частния си кабинет, а в неврологичното отделение, където работи. От години тя е на медикаментозно лечение, след фрактура на черепа и стесняване на съдовете, захранващи мозъка. Много лаишки го обяснявам, но в миналото имаше подобни на твоите симптоми, след ужасно падане в една поледица и счупване на основата на черепа. До ден днешен, ако е прекалено горещо или студено си стои в къщи. За по-сигурно. То тя вече не е и в първа младост.

Последна редакция: вт, 20 ное 2018, 23:24 от Анонимен

# 32
  • София
  • Мнения: 338
Прави се изследване от невролог, за него майка ми ходи специално при една лекарка, но я вика не в частния си кабинет, а в неврологичното отделение, където работи. От години тя е на медикаментозно лечение, след фрактура на черепа и стесняване на съдовете, захранващи мозъка. Много лаишки го обяснявам, но в миналото имаше подобни на твоите симптоми, след ужасно падане в една поледица и счупване на основата на черепа. До ден днешен, ако е прекалено горещо или студено си стои в къщи. За по-сигурно. То тя вече не е и в първа младост.

Благодаря tonynette, значи има и други с моите симптоми. Само че аз съм на 40 и никога не съм си контузвала главата. А имаш ли представа какви точно изследвания са правили на майка ти, ЯМР, скенер или рентген?

# 33
  • Мнения: 65
Джулая, как се оправи ?
Да кажем, че се закрепих. Защото няма как да излекувам дисковата си херния или шипове...или да спра да работя на компютър.. Ходя периодично на масажи при рехабилитатор. Ходих на йога преди, сега си правя упражнения вкъщи.  Минала съм и през рехабилитация - магнити, тоци, електроакупунктура. Взимам периодично добавки за кости и стави.



   Може ли да споделиш какво пиеш за кости и стави?
    Иначе препоръчвам на авторката на темата невролог доктор Михайлова, Аргомедика. Работи със здравната каса и платен прием.

# 34
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
Магнезий, Колаген, В комплекс, Глюкозамин+Хондроитин+МСМ. Не накуп, де Grinning. Но тези добавки няма да направят чудеса, ако човек не положи усилия да сам да си помгне.

# 35
  • Мнения: 988
На мен ми прилича на нещо неврологично,дано да е някакъв прищипан нерв.Ако не ти дадат яснота направи ЯМР.И тази слабост в крайниците как я усещаш?Нещо като влачене на крайници само от едната страна на тялото или е различно?Някакво мравучкане имаш ли?Някакво примрежване на погледа?Извинявай за многото въпроси,но имам някакво съмнение и се опитвам да разбера дали може да е това.Но само лекар може да бъде категоричен,тук само можем да гадаем.

# 36
  • София
  • Мнения: 338
На мен ми прилича на нещо неврологично,дано да е някакъв прищипан нерв.Ако не ти дадат яснота направи ЯМР.И тази слабост в крайниците как я усещаш?Нещо като влачене на крайници само от едната страна на тялото или е различно?Някакво мравучкане имаш ли?Някакво примрежване на погледа?Извинявай за многото въпроси,но имам някакво съмнение и се опитвам да разбера дали може да е това.Но само лекар може да бъде категоричен,тук само можем да гадаем.

По скоро ми се разтреперват краката, започвам да вървя някак вдървено, разкрачено, но не знам дали това не е от паниката която ме обзема, когато ми се загуби чувствителността така изведнъж.
Днес бях при познатия ми неврохирург, и той каза че симптомите ми не са кой знае какво, и на него му случвало понякога. Аз обаче не мисля така, все пак до скоро тичах по час на гладно сутрин, и се разхождах по 3 - 4 часа на ден, цял живот съм живяла активно, това което ми се случва е абсолютно ненормално и неприемливо за мен. А и не съм на някаква преклонна възраст, на 40 съм. Днес на своя глава си направих ЯМР на глава и на врат, утре ще ходя за резултатите, да видим дали ще излезе причината. След края на изследването ми казаха само, че нямам тумор, и че нямам някаква извивка на врата, която би трябвало да имам.

# 37
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
След края на изследването ми казаха само, че нямам тумор, и че нямам някаква извивка на врата, която би трябвало да имам.
Шийната ти лордоза е изгладена. Вероятно е това.

Не знам какво да коментирам за лекарите...все по-големи безхаберници стават.

# 38
  • Мнения: 988
Ще следя как са се развили нещата при вас.Пожелавам ви успех и дано е нещо лесно поправимо.Може и стрес,ако сте изживяли някакъв да оказва влияние.

# 39
  • София
  • Мнения: 338
Ще следя как са се развили нещата при вас.Пожелавам ви успех и дано е нещо лесно поправимо.Може и стрес,ако сте изживяли някакъв да оказва влияние.

Благодаря borislavabgmamma Flowers Hibiscus То че и стрес има намесен, има и още как, това лято приятеля ми почина и от тогава съм половин човек, но пък оплакванията ми са от доста преди това, сега само се задълбочиха Disappointed

# 40
  • Мнения: 988
Как се натъжих...силни прегръдки от мен и горе главата.Ще се разбере какво е,няма накъде.Представям си какво преживяваш и каквото и да ти кажа ще е малко...моя начин да се справям с многото въпроси,които ми идват в главата в момент на размисъл по загубените хора,които обичам е,че Бог прибира по-рано тези,които са си свършили работата на земята.Гледай само напред и всичко ще си дойде на мястото един ден.Още веднъж,силни прегръдки.

# 41
  • София
  • Мнения: 338
borislavabgmamma, благодаря!  Hug

Излязоха ми резултатите от ЯМР-а, в главата всичко е нормално, във врата имам изгладена шийна лордоза. На ниво Ц3-4 се вижда малка медианна парамедианна в дясно протрузия на диска, стесняваща десния рецесус. На ниво Ц5-6 се вижда малка медианна парамедианна в дясно протрузия на диска, каквото и да значи това. Записах си час за 3 декември при отоневролога доц. Широв в ИСУЛ. Купих таблетки Б12 на Солгар, както и поръчах капки за нос на Миравитал. Друго не се сещам какво да направя на този етап. И днес се разхождах с придружител, и пак ми се появи гадното усещане. Не искам да си мисля какво ме чака другата седмица, когато температурите паднат под нулата Disappointed

# 42
  • Мнения: 988
За тези Ц3-4  и Ц5-6 не знам нищо,но за шийната лордоза попрочетох от интернет(не,че това значи,че съм много информирана) и най-вероятно от там е проблема.Имаше статии за хора с подобни на твоите оплаквания и тази диагноза.Радвам се,че не е това,което мислех.За твоето състояние питай какво да пиеш при болка и изтръпване,и прави някакви раздвижвания на врата.Успех и дано след консултацията с лекаря да овладеете положението.

# 43
  • Мнения: 8 078
Протрудия означава прещипан (и излязъл от обичайното си място) междупрешленен диск, често с опасност от спукване, т.е. от поява на дискова херния. Консултация (отново) с неврохирург. Препоръката за раздвижване е опасна! Първо консултация и работа с рехабилитатор.
 
Имам протрузия на поясен диск, беше до ниво провлачване на крак и намалена чувствителност и ужасни болки в крака и кръста (на 25 бях, с бебе).  Лекарства, масажи и рехабилитация... Знам как да се пазя, знам как да се раздвижвам, знам кои положения на тялото и кои движения да избягвам...

# 44
  • София
  • Мнения: 338
Протрудия означава прещипан (и излязъл от обичайното си място) междупрешленен диск, често с опасност от спукване, т.е. от поява на дискова херния. Консултация (отново) с неврохирург. Препоръката за раздвижване е опасна! Първо консултация и работа с рехабилитатор.
 
Имам протрузия на поясен диск, беше до ниво провлачване на крак и намалена чувствителност и ужасни болки в крака и кръста (на 25 бях, с бебе).  Лекарства, масажи и рехабилитация... Знам как да се пазя, знам как да се раздвижвам, знам кои положения на тялото и кои движения да избягвам...


Благодаря peneva_a! Тоест е опасно да правя упражнения с гири и дъмбели? Тъкмо днес започнах лека-полека отново, с надеждата да си върна поне малко силите и жизнеността. Два пъти в разстояние на няколко години ме удря внезапна силна болка от дясно, все едно удар с ток, или с нож, много рязка, започваща от главата, и слизаща надолу към врата и рамото. Единя път беше точно докато правех упражнения за гръб на лежанката. Възможно ли е да има общо с тази протрузия? Иначе други болки не съм имала.
А за неврохирурга, не знам при моя познат ли да ходя, или да търся друг, той е с малко ексцетрични разбирания, каза, че такова нещо като шипове въобще не съществували, били модерна измислица, и че нищо идващо от врата не би могло да застраши мозъка, природата така го била измислила. Flushed

Общи условия

Активация на акаунт