Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 11

  • 56 988
  • 744
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 16 197
Аз не виждам ИР, а заради глупостта на лекарям назначил изследванията (и глупостта на лабораторията...можело да да я посъветват) няма как да разберем колко е бил инсулинът на 60ата минута; за ново глюкозно натоварване трябва да минат 6 месеца.

Мериан, следвай хранителния режим. Според мен поне 3 кг ще свалиш за 3 месеца.

# 226
  • София
  • Мнения: 17 775
Може да пробва с една кола да се боцне- веднъж и на 60-та.
Ще се види, ако има нещо Simple Smile

# 227
  • Мнения: 7 856
Според мене Merian има проблем с кръвната захар -5.9 на гладно, 6.4 на 120 минути. Инсулинът е приличен, но при толкова висока кръвна захар... 
Това, което може да се направи без проблем, е да се види гликирания хемоглобин. (не съм лекар, това са изводи след много четене).

# 228
  • София
  • Мнения: 16 197
На моята роднина с ИР гликираният хемоглобин традиционно беше 4.2.-4.3, а ИР се оказа, че е имало. Той е показател за хора с диабет 2, но за ИР не е, високият инсулин държи захарта в прилични норми.

# 229
  • Мнения: 7 856
На моята роднина с ИР гликираният хемоглобин традиционно беше 4.2.-4.3, а ИР се оказа, че е имало. Той е показател за хора с диабет 2, но за ИР не е, високият инсулин държи захарта в прилични норми.
В случая, за който пита жената, инсулинът е приличен, но кръвната захар е висока. Явно не многото инсулин не помага в случая.

# 230
  • Мнения: 31 719
На моята роднина с ИР гликираният хемоглобин традиционно беше 4.2.-4.3, а ИР се оказа, че е имало. Той е показател за хора с диабет 2, но за ИР не е, високият инсулин държи захарта в прилични норми.
В случая, за който пита жената, инсулинът е приличен, но кръвната захар е висока. Явно не многото инсулин не помага в случая.

Изследването не е направено коректно.
За мен ИР си има.

# 231
  • Мнения: 248
Благодаря, момичета  Hug

# 232
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Днес си направих нови изследвания по искане на ендокринолога и както предвиди са определено по-добри. Инсулина на гладно е 25.1, което е изключително добре спрямо 40 само преди 2 седмици. Явно има някаква много тясна връзка между възпаленията, които получавам и обмяната.

# 233
  • Мнения: 7 856
Принцесо, радостна новина. Дано се оправи възпалението и всичко да е наред при тебе.

# 234
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Да се отбележа ,че още съм с  вас ,макар и да не съм писала от 2 седмици. Нямам спад в теглото , но се чувствам относително доста добре, в сравнение с преди няколко месеца. И болките в единия крак изчезнаха и почнах да се движа повече, надявам се и другия крак да се справи. Продължаваме  Wink

# 235
  • Мнения: 20
В Рамус има промоция до края на ноември - ТСХ, вит. Д и калций за 19 лв. и ТСХ, В12, общ холестерол за същите пари.

@Елора дали все още е на промоция изследването?
Благодаря

# 236
  • Мнения: 31 719
Не знам. Отвори сайта и погледни  Laughing

# 237
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
Момичета, изтървала съм много теми.

В една от тях Невена Виролан пише, че и омръзнало то чичковци с шкембе и мустакати лелички.Ей затова се хванах аз.Започнаха да ми растат косми по лицето от няколко години.Страх ме е да не стане положението такова, че да трябва да се правя коломаска.Известно ли е  какво е това?

За да не е безполезен поста ми ще споделя и аз нещо.
Скрит текст:
Цяло лято пих Смарт енд Саси на Дотера.Това са масла за контрол на метаболизма и кръвната захар и съчетано с хранене, мазане с магнезий,пиене на топла вода, движение и спорт доколкото е възможно предвид липсата на време и пропускане или ранна вечеря и имаше ефект накрая на лятото/отслабване и прибиран на корема/.Витамини и колаген също.


# 238
  • Мнения: 210
Момичета, изтървала съм много теми.

В една от тях Невена Виролан пише, че и омръзнало то чичковци с шкембе и мустакати лелички.Ей затова се хванах аз.Започнаха да ми растат косми по лицето от няколко години.Страх ме е да не стане положението такова, че да трябва да се правя коломаска.Известно ли е  какво е това?

За да не е безполезен поста ми ще споделя и аз нещо.
Скрит текст:
Цяло лято пих Смарт енд Саси на Дотера.Това са масла за контрол на метаболизма и кръвната захар и съчетано с хранене, мазане с магнезий,пиене на топла вода, движение и спорт доколкото е възможно предвид липсата на време и пропускане или ранна вечеря и имаше ефект накрая на лятото/отслабване и прибиран на корема/.Витамини и колаген също.




Здравей, изникващи косми на лицето и други необичайни места за жената може да говорят за хормонален дисбаланс и/или проблем с Щитовидната жлеза. Можеш да си направиш изследване на ТСХ и полови хормони, включително тестостерон. Аз също имам 'мустаци' и ги махам с лентички. Имам и 2 черни косъма растат на брадата от 2те страни по един и ги махам тях с пинсета. И на корема имам косми, тях с епилатора ги махам, няма начин. Имам ИР, хипофункция на ЩЖ, ПКЯ и предполагам затова ги имам от няколко години гадните косми.

Последна редакция: сб, 08 дек 2018, 13:16 от Maria Draganova

# 239
  • Мнения: 31 719
Мария, и аз съм така. Имам от малка мустачки. Имам два косъма на брадата, които махам с пинсета.
Имам на корема. Имам между гърдите. Имам и много дълги косми на самите гърди, които махам с епилатора.
Аз хормони си пия от години. Изследванията редовно са добри. Но явно хормона е само поддържаща терапия, не значи, че сме здрави.

Общи условия

Активация на акаунт