Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 11

  • 57 246
  • 744
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 31 994
Мишелин, има проблем, да.
Салати му трябват, много салати. Протеин, малко зехтин в салатата и това е. Махане на всички тестени и сладки, колички, сокчета.  Г-ца Д е права. При отслабване трябва време на токсините и лошите мазнини да изчезнат.
И да, консумацията на много млечни също не е добре. Да ги намали. Поне киселото мляко да разкара, а сиренето може чат пат.


Да ясно ми е ,но дали е възможно там да е проблема с тези симптоми които имам ,кръвна захар са ми изследвали в ПККуж е добре

Не обичам да ми се говорят/пишат общи неща.Аз  като си правя изследвания, правя скрийншот и го давам тук за да се види черно на бяло.
Неведнъж сме коментирали какво трябва да е нивото на кз и инсулин.  И защо са толкова свързани.
Коментирали сме, че и изследвания на кз без инсулин е погрешно, защото кз може и да е горе долу в норми, но инсулина може да е до небесата.
Не пишеш как се храниш, не пишеш колко кила си, не казваш точно колко ти е инсулин и кз след обременяване.
Не можем да гадаем какво ти има.
Депресирана съм била и аз като бях 110 кила и се тъпчех предимно с растителна и въглехидратна храна. И отпаднала се чувствах. Но тия неща може и да са от други неща. Може и от липса на витамини.
Затова казвам - направи коректни изследвания, дай ги тук, иначе само празни приказки ще приказваме какво може да ти има или няма.
Трябва ти трикратно изследване/обременяване с глюкоза и да се изследва кръвна захар и инсулин. Това изследване ще установи имаш или не ИР.
 Също така гликиран хемоглобин, пикочна киселина, общ холестерол, добър холестерол, лош холестерол, триглицериди.
Щитовидна - всички хормони на щитовидната тсх, фт 3 и 4 + тат и мат.
Тогава можем да коментираме и да започваш да четеш всички теми, ако установиш, че имаш проблем.

# 211
  • Мнения: 13 126
Мишелин, има проблем, да.
Салати му трябват, много салати. Протеин, малко зехтин в салатата и това е. Махане на всички тестени и сладки, колички, сокчета.  Г-ца Д е права. При отслабване трябва време на токсините и лошите мазнини да изчезнат.
И да, консумацията на много млечни също не е добре. Да ги намали. Поне киселото мляко да разкара, а сиренето може чат пат.
Да добавя и бирата, за голямо съжаление... не само сладките неща за пиене. Ако я консумира често, бива и за нея да помислите.
Пустата му бира, много я обичам. За храни не го приех тежко че трябва да ги ограничавам, но за нея още си мрънкам. Позволявам си по някоя от време на време де, но гледам никак да не е често, веднъж на няколко седмици да се случи като изляза и й се радвам както някои на торта на рожден ден Grinning

# 212
  • Мнения: 1 050
Момичета, Hug

Той на килограми на мръдна, но поотслабна, намали обиколката на талията. Но ходи два пъти в седмицата на фитнес и може би трупа мускулна маса и затова да няма промяна в теглото. Тесто, ориз, картофи, сладко яде един път седмично, предимно съботите - я ориз, я паста, я мекици... През останалото време си позволява едно, максимум две блокчета черен шоколад. Иначе даже плодове отказва, защото са въглехидратни. За разлика от мен. Аз си хапвам по малко, когато ми се приядат.

Сега проверих и VLDL холестерола. Наистина и там движението е надолу
Скрит текст:


Прочетох му и коментарите ви, мисля, че се поуспокои малко. Беше се засилил да спира съвсем млечните, но ще му е много тежко така. Та, и аз го посъветвах да ги намали, вместо да си спре изцяло. Ще ограничим и грамажа на ядките. Ще пробвам да ядем повече варено или печено месо, че напоследък станахме големи почитатели на свинското бонфиле и го приготвяме на тиган - веднъж запържено с масло и чесън, веднъж мариновано с кисело мляко, куркума и чесън, веднъж с индийски подправки, а понякога чисто. Става уникално вкусно и бързо , но е пържено... Обаче ще бера ядове с мазното месо и животинските мазнини Simple Smile Наплаши се от тях и май иска да ги намали Rolling Eyes

Всеки май си има по нещо, което трудно прежалва. При мен са картофите. Обожавам ги приготвени по всякакъв начин - варени, печени, на пюре, пържени Close Бира... май си пийва от време на време, но доста по-рядко, отколкото преди режима

# 213
  • Мнения: 490
TSH 0,530 норма 0,350-4,940
FT4 0,940 норма 0,700-1,480
 FT3 2,350 норма 1,880-3,180
МАТ 0,71 норма <5,61
ТАТ 4,30 норма <4,11
Правени са в Рамус края на септември

# 214
  • Мнения: 5 083
Млечни, ако може да си позволи по-високо качество да са за сметка на количеството. Защото в това, което се яде масово, процентът на хидрогенизирани мазнини е огромен. А точно от тях се повишават LDL

# 215
  • Мнения: 5 083
TSH 0,530 норма 0,350-4,940
FT4 0,940 норма 0,700-1,480
 FT3 2,350 норма 1,880-3,180
МАТ 0,71 норма <5,61
ТАТ 4,30 норма <4,11
Правени са в Рамус края на септември
TSH е ниско, трябва да е около 2

# 216
  • Варна
  • Мнения: 5 193
TSH 0,530 норма 0,350-4,940
FT4 0,940 норма 0,700-1,480
 FT3 2,350 норма 1,880-3,180
МАТ 0,71 норма <5,61
ТАТ 4,30 норма <4,11
Правени са в Рамус края на септември
...това прилича на щитовидна ,която върви към хиперфункция, а и симптомите, които описваш си пасват. Разбира се, може и да не е това...
Има едни други антитела, които се изследват, когато ТСХ върви към 0, TRAK се казва. Освен и тях да пуснеш, ако са завишени биха дали някакъв отговор

# 217
  • Мнения: 5 459
Мишелин, има проблем, да.
Салати му трябват, много салати. Протеин, малко зехтин в салатата и това е. Махане на всички тестени и сладки, колички, сокчета.  Г-ца Д е права. При отслабване трябва време на токсините и лошите мазнини да изчезнат.
И да, консумацията на много млечни също не е добре. Да ги намали. Поне киселото мляко да разкара, а сиренето може чат пат.
Да добавя и бирата, за голямо съжаление... не само сладките неща за пиене. Ако я консумира често, бива и за нея да помислите.
Пустата му бира, много я обичам. За храни не го приех тежко че трябва да ги ограничавам, но за нея още си мрънкам. Позволявам си по някоя от време на време де, но гледам никак да не е често, веднъж на няколко седмици да се случи като изляза и й се радвам както някои на торта на рожден ден Grinning

Satisfied Натка, аз също мнооооого страдам за бирата и за ракията към салатката. И по този повод съм решила като Елорка, да си черпя цикъла с ракия. Тя нейният го черпи с торта. Обаче той моят като идва на 2-3 месеца веднъж, трябва и фанфарна музика да му каня....

# 218
  • Мнения: 248
Здравейте момичета,
След прекаран тежък грип тази година напълнях с 11 килограма за 6-7 месеца, като не съм променяла драстично храненето си. Правих изследвания, но кръв ми взеха само два пъти – на гладно и на 120 минута след изпиване на глюкозата. Резултатите от изследванията ми са:
Глюкоза на гладно – 5,93 mmоl/l   - реф. стойности 2.8 – 6.1
ИРИ-имунореактивен инсулин на гладно – 9.33  реф. стойности 2.6 – 25
Глюкоза на 120 мин. – 6.4   реф. стойности 2.8 – 6.1
ИРИ-имунореактивен инсулин на 120 мин. – 21.9  реф. стойности 2.6 – 25
ASAT – 20.80  - реф. стойности жени до 32
ALAT – 17.5   - реф. стойности жени до 33
Холестерол – 6.31.
Триглицериди – 0.70 – реф. стойности от 0-2.30
HDL-холестерол – 2.70
LDL-холестерол – 3.58
fT4 – 1.040 – реф. стойности 0.700 – 1.480
TSH – 1.364 - реф. стойности 0.350 – 4.940
fT3 – 2.260 - реф. стойности 1.880 – 3.180.
FSH – 61.67 mIU/ml
Прогестерон – 0.831 ng/ml
Eстрадиол – 106.4 pg/ml
Лекарят ми гледа щитовидната жлеза и каза, че е добре. Препоръча ми да спра бързите въглехидрати, да наблегна основно на месо, зелени салати, боб, нахут, най-много по един кисел плод на хранене и спорт. След три месеца, ако не смъкна килограми ще ми назначи лекарства. Та въпросът ми е имам ли инсулинова резистентност, тъй като в диагнозата ми пише – други форми на затлъстяване.

# 219
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Merian, да -имаш ИР, но не е толкова тежка, че да не се справиш с нея и без лекарства
Имаш добри щитовидни хормони, предполагам че тежкия грип те е залежал повече, т.е. хапване без движение , завишения инсулин и КЗ ,и по-бавната обмяна са довели до това качване на кг

Относно лекарската препоръка -единствено бих била внимателна с бобовите .
Три месеца са ддобро време за положителни резултати, от теб зависи всичко Simple Smile

# 220
  • София
  • Мнения: 16 208
ФСХто ти е по-виско от моето, а аз съм почти на 52, непосредствено пред менопауза. На колко си години?

# 221
  • Мнения: 248
На 48, в менопауза.

# 222
  • София
  • Мнения: 16 208
Ниския прогестерон заради менопаузата води до задържане на вода, оттам са ти и качените килограми. Намалената консумация на въглехидрати ще ти помогне да задържаш по-малко вода, та имаш сериозни шансове да отслебнеш, без хапчета за ИР. Почети в темата за менопауза, за вечерната иглика и други фито-методи за "симулиране" на прогестерон.

# 223
  • София
  • Мнения: 17 850
Не видях стойностите  на 60-та мин, а те са много важни, за да се види дали е сериозна или не резистентността. Simple Smile

# 224
  • Мнения: 248
Лекарят ми назначи изследвания само на гладно и после на 120-та минута.

Общи условия

Активация на акаунт