Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 11

  • 56 886
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 067
Хубаво, ходих бодаха ме, взеха 8 епруветки, изпих гадната глюкоза и сега чакам. ПКК и е готово, ама то не е интересно и гликирания, който е 5.7 - учудващо, мислех, че е повече.

# 31
  • София
  • Мнения: 16 193
A ръстът? Аз също съм била 60 кг на 20 г., почти на 52 съм, имам 3 раждания, излиза, че за мен 69 кг, са ОК. Обаче съм 179 см.

# 32
  • Мнения: 393
Момичета сутринта рано ходих до Бодимед да си пусна изследвания. Снощи похапнах добре въглени. Изядох и две кивита.
Инсулина от 13,72 през август, сега е вече 12,78 с цяла единица е спаднал. Има какво да се желае.
КЗ на гладно е 5,4. 
Всички други показатели на кръвната картина са в норма. Дори пикочната киселина ми беше завишена от 437, сеа вече е 373. В урината имам кетони.
Явно вървя в правилната посока с диетата и не смятам да пия Метформинов препарат.
Инсулина е все още висок и затова така ми е отмаляло и ми се спи.
Savichh , ще припомниш ли изходните ти резултати и кога са били правени, за да сравня с тези ...?
И още нещо -ти умишлено ли хапна вчера въглехидрати, за да видиш как ти се отразяват на КЗ и Инсулин?...понеже е препоръчително не просто за една вечер да си похапнеш, а поне няколко поредни дни Simple Smile


За първи път установих, че имам IR на 05 август. КЗ беше 6,1, а инсулина 13,72. Снощи умишлено хапнах доста въглени, за да видя днес как ще съм. От няколко дни не съм пила добавки.

# 33
  • Мнения: X
A ръстът? Аз също съм била 60 кг на 20 г., почти на 52 съм, имам 3 раждания, излиза, че за мен 69 кг, са ОК. Обаче съм 179 см.
Уточних:при нормално тегло на 20 години. 60кг на 179 см си е поднормено. Нормално тегло за твоя ръст е 70-75. +3+6=79-84 кг.

# 34
  • Мнения: 393
Момичета сутринта рано ходих до Бодимед да си пусна изследвания. Снощи похапнах добре въглени. Изядох и две кивита.
Инсулина от 13,72 през август, сега е вече 12,78 с цяла единица е спаднал. Има какво да се желае.
КЗ на гладно е 5,4. 
Всички други показатели на кръвната картина са в норма. Дори пикочната киселина ми беше завишена от 437, сеа вече е 373. В урината имам кетони.
Явно вървя в правилната посока с диетата и не смятам да пия Метформинов препарат.
Инсулина е все още висок и затова така ми е отмаляло и ми се спи.
Savichh , ще припомниш ли изходните ти резултати и кога са били правени, за да сравня с тези ...?
И още нещо -ти умишлено ли хапна вчера въглехидрати, за да видиш как ти се отразяват на КЗ и Инсулин?...понеже е препоръчително не просто за една вечер да си похапнеш, а поне няколко поредни дни Simple Smile


За първи път установих, че имам IR на 05 август. КЗ беше 6,1, а инсулина 13,72. Снощи умишлено хапнах доста въглени, за да видя днес как ще съм. От няколко дни не съм пила добавки.

Момичета доста писах днес, моля да ми простите Wink.
Сега ми излезе и HbA1C-гликиран хемоглобин
съгласно DCCТ е 4,93% референтни стойности пише 4,80-5,90
съгласно IFCC e 30.38 mmol/ mol референти стойности пише 29-42
еАG/ изчислена средна глюкоза/ 5,25 mmol/L

Не знам дали е добре newsm78

# 35
  • Мнения: 7 856
Гликираният хемоглобин е много добре. А по каква формула се изчислява от него КЗ?

# 36
  • Мнения: 393
Гликираният хемоглобин е много добре. А по каква формула се изчислява от него КЗ?
Благодаря Недоволна. Само знам, че нивата на гликирания хемоглобин ни ориентират за среднодневните стойности на кръвната захар в рамките на последните 3 месеца. Но как го изчисляват newsm78

# 37
  • Мнения: 7 856
Гликираният хемоглобин е много добре. А по каква формула се изчислява от него КЗ?
Благодаря Недоволна. Само знам, че нивата на гликирания хемоглобин ни ориентират за среднодневните стойности на кръвната захар в рамките на последните 3 месеца. Но как го изчисляват newsm78
Ясно. Значи лабораторията го изчислява. Странно защо Кандиларов не го прави.

# 38
  • Мнения: 393
Гликираният хемоглобин е много добре. А по каква формула се изчислява от него КЗ?
Благодаря Недоволна. Само знам, че нивата на гликирания хемоглобин ни ориентират за среднодневните стойности на кръвната захар в рамките на последните 3 месеца. Но как го изчисляват newsm78
Ясно. Значи лабораторията го изчислява. Странно защо Кандиларов не го прави.
Моите изследвания до сега винаги съм правила в Бодимед. Така започнах още докато лекувах щитовидната жлеза.

# 39
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 067
Инсулин       40.8       uIU/ml    2.6 - 24.9   
  Инсулин        493.4       uIU/ml       
  Инсулин        198.1       uIU/ml    2.6 - 24.9

 Embarassed

# 40
  • Мнения: 7 856
Инсулин       40.8       uIU/ml    2.6 - 24.9   
  Инсулин        493.4       uIU/ml       
  Инсулин        198.1       uIU/ml    2.6 - 24.9

 Embarassed
Принцесо, много лошо...
Нали ти бяха по-добри резултатите. Какво се е случило, че са толкова зле сега?

# 41
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 067
Инсулин       40.8       uIU/ml    2.6 - 24.9   
  Инсулин        493.4       uIU/ml       
  Инсулин        198.1       uIU/ml    2.6 - 24.9

 Embarassed
Принцесо, много лошо...
Нали ти бяха по-добри резултатите. Какво се е случило, че са толкова зле сега?

Стрес предполагам.

Добре, че не почнах Б12
Vitamin B12       630.8       pmol/l     141 - 489

# 42
  • София
  • Мнения: 17 775
Галактическа, ти с диабет ли беше, или с инсулинова?
Недоволна, аз имам спомени, че е цитирала и по- лоши стойности на гладно.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Елора, благодаря за новата тема и  за усилията ,които полагаш за първия пост Flowers Hibiscus Аз все почвам да го чета и после забравям и в следващата тема пак откривам нещо ново за четене. Започнах да чета преводите на Обич Синеока , видях че се е писало ,че след нахранване , ако нивата на инсулина са ОК, би трябвало да се издържи 5-6 часа без да се огладнее до следващо хранене. И други интересни неща е писала.


Момичета , по изследванията не мога да коментирам , не съм наясно. Обаче стискам палци да са все по-добри и по-добри . Hands Plus1


 

# 44
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 067
При предното изследване /преди година/, инсулина на гладно е 32.6. Стигал е до 300 на гладно пред 5-6 години. Нещо бъркам с добавките очевидно и пак не спирам да се чудя как съм се предозирла с това б12, като дори не го взимам.

Общи условия

Активация на акаунт