На кого да вярвам? Леко или Умерено изоставане ?

  • 3 984
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 46
Лорентин, да я поканим в нашата тема, както и в темата за дислексия. Мисля, че там ще намери полезна информация.
     Сега ще потърся темата за дислексия.  Хубава вечер Simple Smile

# 31
  • Мнения: 3 495
Влезте и в темата за смесено специфично разстройство на развитието, както е препоръчала Мама РУ. Не познавам детето ви, не съм и специалист, но вие сама казвате, че уроците са му лесни, чете и помни, математиката само му е трудна. Това не ми се връзва с умерено изоставане. А това, че учи у дома му пречи много да е с добро поведение в училище. Той иска да контактува с деца и не знае как. Вие трябва да му помогнете и специалист.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 46
Аз също се обвинявам за това .Все съм го дърпала  ,винаги съм внимавала от това да не побутне някое дете ,да не го нарани без да иска .Тук вината е моя ,няма да си го простя . Колкото повече го дърпам от децата, по зле става ,ако го изпусна ходи и ги  удря, дърпа ги .. Но като се замисля ,той удря и баща си, баба си .Не го ограничавам от тях ,напротив .. Относно ученето :стихчета учи наизуст (за 1 час вече го знае ),пише с моя помощ защото той е с ретинопатия, вижда но по слабо, зрението е намалено . Та пише големи ,огромни букви и аз му помагам. От учебниците прочита урока и го научава ,почти го разказва . У дома му правя тестове ,отговаря правилно на тях .Четем приказки ,правим упражнения (имам книгата на Мелило) .По математика е някакъв ужас обаче ,не става и не става ...и така .  Иначе е шегаджия ,много усмихната дете е .

# 33
  • Мнения: 423
Ако имате ТЕЛК решение чрез закрила на детето може да искате да ползвате дневен център за деца с увреждания. Там могат да ви насочат и към психолог за вас и семейството ви. Нас поне в Пловдив ни питаха искаме ли. ОБВИНЕНИЯТА не са решение. Не е проблемът във вас, а в системата. За да помогнете на детето си първо вие трябва да сте добре, да се отърсите от страховете и предрасъдъците.

# 34
  • Мнения: 11 737
Това, че удря не е хубаво и трябва да се справите. Не трябва да удря никого - нито децата, нито близките, нито треньорите. Знам, че е трудно, но трябва да разбере, че това е неправилно и носи негативи. Донякъде може да е заради речевото изоставане и неумението да общува нормално. Но детето явно е достатъчно схватливо и паметливо. Залагайте на силните му страни. Щом има затруднено зрение го научете да слуша и развивайте слуховата памет. За фината моторика може да ползвате глина или пластелин. Вместо да пише на ръка ползвайте компютър, тъй като там може да регулирате големината на буквите, както му е комфортно.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 46
Благодаря Ви момичета !

Общи условия

Активация на акаунт