Какво ни казват планетите тази седмица? - 3

  • 60 298
  • 799
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 750
Не чак до септември,но сега е силата на напрегнатото влияние.Ще имаме и още една квадратура на Меркурий с Уран,но тогава ще доизчистваме завихрилите се проблеми сега,най-вече в отношенията.

# 691
  • Мнения: 3 850
Ретроградния меркурий влияе добре само на тези, които имат ретрограден меркурий в натала.
При мен е У на 1 и 10Д и е в падение в натала, така че хич не ми влияят добре такива периоди 😔

# 692
  • Мнения: 3 979
Имам цели 6 ретроградни планети в натала,в списъка е и Меркурий,но сега дали е в падение или на трон не мога да кажа (не съм толкова добра в разчитането)...факт е че мъжът ми рака го изпратих да плати кабелната и Интернет няма и 20 минути и се върна с промит мозък и розови очила за бъдещето,а днес се събуди и каза че не иска да променя нищо и да си остане в зоната на комфорта,ок но от оператора вече са го пуснали по пързалката и в момента беснее защото сам се е вкарал във филма,аз пък беснея че имам приоритети и те не са свързани с оператори !!!!

# 693
  • София
  • Мнения: 862
Аз нямам ретрограден Меркурий (имам един куп други ретроградния сред тежките планети) , но не усещам да ми влияе зле. Някак си, в тези периоди мисля, че показвам най-доброто от себе си по отношение на комуникацията-ставам по-бърборива, но приказката тече приятно, весело, с чувство за хумор 😊. Моя Меркурий е в 13° на Телец във 1-ви дом, а на 15-ти градус е Слънцето. Не знам дали това не го прави изгорял.
Сестра ми е с ретрограден Меркурий, не е могла днес да се ориентира, къде точно трябва да отиде на козметик.

# 694
  • Мнения: 3 979
Ако ретроградния Меркурий е отговорен от няколко дни не ми се говори много и ми се седи основно в къщи...

# 695
  • Мнения: 10 618
На мен внезапно ми прилоша и повърнах! Дали затова са виновни звездите?
Хора, хайде да бъдем сериозни - не може всяка дребна ежедневна случка да оправдаеме със звездната подредба!

# 696
  • Мнения: 202
Имам предложение, когато на следващото Новолуние си пишем желанията, всички да пожелаем да изчезнат планетите и съзвездията. Да си останат само Слънце и Луна, те поне не са ретроградни и са ни полезни. Така ще ни се решат проблемите. Wink

# 697
  • Мнения: 3 979
Охх аз и за луната съм скептична,моята е в козирог,постоянно ме дисциплинира и организира,особенно ако нещо не се случва по план полудявам,на мъжът ми пък е в дева,никаква емоционалност и едно хладно възприемане на света,за него всичко е черно и бяло,цветничко няма,трудно излиза от обувките си ...

# 698
  • София
  • Мнения: 862
Всички планети са ни полезни, ако не бяха те и тяхните гравитационни полета, Земята от отдавна щеше да е станала на пихтия и да е формирала още един метеоритен пояс в Слънчевата система. За това, нека си стоят, 'дето са и да не ни обръщат внимание на капризите. Grinning

# 699
  • Мнения: 24 353
А аз предлагам, на който му е скучно в темата, да се отпише от нея.

# 700
  • Мнения: 1 286
Ретроградието на Меркурий е неделима част от неговия цикъл, част от развитието на процеси свързани със символиката на Меркурий и в този контекст трябва да се разглежда. Тогава се предполага, че тези въпроси, ще излязат на дневен ред и ще има най-голямо раздвижване по тях. Природата не е предвидила ретроградните периоди на планетите, като философска идея, с идеята на някой да му се развали телефона. А с цел да изрази част от процес.

На какво е олицетворение ретроградният Меркурий ? Пренастройка на „приемникът“, който приема и изпраща сигнал, за свръзка със света, в зависимост от неговия индивидуален и прогресивен потенциал. Те са определящи за това през каква призма, ще се осъществява актуалният за някакъв момент информационен взаимообмен. Какъв тип информационен поток, човек е по-предразположен да приема и предава. Какъв филтър му слага. Условно е дали период на транзитен ретрограден Меркурий може да е със знака късметлийски, добър като цяло за тези, които са родени с такъв. В зависимост обаче от знака, в който попада рожденият Меркурий, ако той е в зодиакалния знак Дева, всички ретроградия на Меркурий ще водят до и ще са под мотото на изясняването, коригирането, изчистването на недоразумения, проясняване на някаква ситуация, посредством информационен обмен.

Ретроградният период на Меркурий предполага фокус на преосмисляне, предоговаряне, преразглеждане, поставяне на нова плоскост, ракурс на вече съществуващ информационен взаимообмен със средата. Период на ретрограден Меркурий е подходящ да излезе на видело, нещо което до този момент се замита под килима или е убягнало, което има нужда от поправка, ремонт, преразглеждане, надграждане.

Периодът като цяло, през който Меркурий се намира в ретроградната си сянка, предполага обратна връзка, коригиране, поправка и изясняване нещо недоогледано,  недоразбрано, недоизяснено. Осъществява се обмен, който дава възможност за надграждане. Изясняване. Посредством устна или писмена форма. По време на ретрограден Меркурий, се осмисля от ретроспективна гледна точка, анализира, обмисля, премисля, коригира. Връща се лентата, което може да доведе до нов прочит. Поставяне на нещата по местата.

Ретроградният Меркурий е период, през който ако се стартират процеси по стечение на обстоятелствата, те носят потенциала за вникване на нещата. Имат такава необходимост да стартират при ретрограден Меркурий.
Добър творчески период за хора, които се занимават с интелектуална, аналитична, изследователска, научна дейност,  за такива, на които работата им е свързана с писане, реклама.


Настоящото ретроградие обхваща знаците - Лъв - Рак. Зодиакалният участък от 5 градуса в Лъв до 24 в Рак. И започва при Луна в Дева. Затова то може да е предимно период за изваждане от "скрина", изтупване от "прахта", преосмисляне, освежаване и пренареждане на неща, в които човек влага емоционална стойност, страст. Не настоявайте прекалено на своето и не влагайте прекалено много енергия,  може обстоятелствата така да се наредят, че да провокират към промяна на гледната точка и действията, активността. Избягвайте да правите планове, може да се променят в последния момент и нещо да ги обърка.

Със стартиране на ретроградието в зодиакален знак Лъв, вниманието на ретро периода е насочено към  преосмисляне, промяна на личната мотивация и мястото, където човек метафорично казано огрява. Към  подреждане, преоткриване на перспективи, хоризонти, възможности продиктувани и мотивирани от емоционален избор, потребности. В условията на вербално напрежение, динамична обстановка, повишаване и агресивен тон, действия, надвикване, разгорещени, разпалени спорове. Комуникацията и общуването, неотстъпчивия тон, може да са начин за себедоказване. Изпускане на парата чрез изливане на душата. Необходимо е повишено внимание поради възможност за изкривено представяне на информация. Ефект "Къде го чукаш, къде се пука" и "развален телефон". Не слушайте думите, не се осланяйте изцяло на написаното, чутото, видяното на прима виста, а на интуицията си, на невидимите свръзки, индиректни послания.  "Най-същественото е невидимо за очите".  

Последна редакция: ср, 10 юли 2019, 19:00 от starinthenightsky

# 701
  • Мнения: 1 109
starinthenightsky,

Благодаря, много изчерпателно и интересно!

# 702
  • София
  • Мнения: 862
Миналата седмица бях на почивка. Пътувах чрез агенция. Всичко мина прекрасно, но за първи път от толкова години попадам на толкова разединена група, да не говорим, че на някои хора определено им липсваше съобразителност.
Липсата на съобразителност я отдавам на невъзпитанието на хората, но късмета си да попадна в такава група го отдавам на ретроградния Меркурий в 5-ти натален дом.

# 703
  • Мнения: 1 750
Най-сетне Слънцето влезе в своя знак - Лъв и енергията ще стане по-различна в следващите 30 дни.Слънце в Лъв,Юпитер в Стрелец, а днес и Луна в Овен - ще се "събудим" ,ще се отърсим от притеснения и неприятности,предстоят ни хубави дни,изпълнени с радост,оптимизъм и хубаво настроение.Нещата съвсем ще придобият енергия след 28.07. когато и Венера ще премине в Лъв - ще обичаме силно,малко театрално,ще искаме скъпи удоволствия и красиви  /по царски/ неща .Прекрасната енергия между Стрелец и Лъв може да ни направи  и малко безразсъдни,първо да действаме,пък мисленето после - и Марс е в Лъв.Интересни ще са дните от 12.08 до 19.08,когато и Меркурий ще премине в Лъв и ще се присъедини към Слънцето,Марс и Венера.Горещо време,горещи страсти,но и много радост,веселие и приятни емоции. Всяка планета обаче,която навлезе в Лъв ще изпита агресивното въздействие на Уран от Телец,което означава,че нищо няма да е мирно,а ще е допълнително активирано от непредсказуемата уранова природа - ще се променят планове и проекти,срещи ще се объркват и отлагат / то и Меркурий ще е ретро до 01.08/,ще има дублиране на любовни срещи / някои да внимават при планирането им - да не стане "объркване" Grinning /. Важното е,че от днес започва смяната на енергийния фон на живота -  ще "живнем" Simple Smile.

# 704
  • Мнения: 10 210
Прекрасна прогноза, благодаря! ❤

Общи условия

Активация на акаунт