Електронни четци - тема 22

  • 48 582
  • 756
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 25 241
е, ти прецака експеримента сега, и с калибре нямало страници Grinning Loc (location) пише отляво, може да ти показва време до края на главата или книгата. Сигурна ли си, че няма опция за страници? Като натискаш там се изреждат опциите.

# 271
  • Мнения: 6 150
Това, което показва от ляво е локации някакви. Сменя се от третия таб, където сменяш шрифта.
През мейл прехвърлени книги също образуват нова папка, затова се и показват корици вероятно, но не и страници. Ще пробвам и през Калибре.
Сега се зачетох в чуждите форуми и май наистина ще излезе, че батерията е проблем. 
Видях и за проблем с индексирането при прехвърляне на голям брой книги едновременно, което може да я източва. Ще пробвам да видя дали не е това станало при мен, но абсолютно абсурдно ми е на всичко изключено да харчи по 20% за 2 дни.

# 272
  • Мнения: 478
Точно Loc пише, след това колко остава до края на главата, до края на книгата и до там... Няма страници. Grinning

# 273
  • Варна
  • Мнения: 25 241
ам начи книгата е дИфектна Laughing

# 274
  • Мнения: 5 354
Ако книгата е закупена от Амазон, страници ти се показват Peace

# 275
  • София
  • Мнения: 6 173
За страниците го обсъждахме в тази тема и то неотдавна. За кориците - зависи дали е зададена такава във файла, ако не е няма как да се покаже. Ако във файла няма корица можете да си я сложите с Калибре.

# 276
  • Мнения: 5 354
Аз ще задам един въпрос малко встрани от темата, но нямам представа къде му е мястото. По-безопасен ли е електронният четец от хартиената книга при четене в кола на дълги разстояния? Питам от гледна точка на главоболие, замайване, гадене и прочие. Знам, че по принцип не се препоръчва да се чете в превозно средство, особено ако на човек му става лошо, но пътят е над 4 часа, не мога да спя, а да гледам през прозореца или право напред през цялото време би ме изкарало извън равновесие. Та ако четецът е по-безопасен в този аспект, да взема да чета на него и да оставя хартиената за по-нататък. Предпазни средства имам бол, но не знам дали ще ми помогнат.

# 277
  • Мнения: 18 447
Не спестява дискомфорта при пътуване четецът. Поне при мен.

# 278
  • Мнения: 8 229
Нищо не мога да чета докато пътувам, нито хартиена книга, нито четец. Гадно ми става. Дори ако трябва да си търся някаква информация на телефона, пак ми се замайва главата. Обаче на теб нищо не ти пречи да пробваш, все пак всички тези неща са строго индивидуални. Аз зяпам през прозореца, когато се возя. Няма какво друго да правя.

# 279
  • Мнения: 5 018
Аз като пътувам или се разхождам, слушам Audible. Също и докато върша домакинска работа - хич не се изморявам и не ми е досадно, ако слушам книга шетайки. Само във фитнеса не мога да се отпусна да слушам.

# 280
  • София
  • Мнения: 44 106
Асолютно ми е еднакво дали  се опитвам да фиксирам подскачащи думи върху хартия или екран по време на път, няма как да е по-комфортно.

# 281
  • Мнения: 166
Някой, който е купил последният модел Paperwhitе, може ли да каже по-точно колко време издържа батерията? Благодаря Simple Smile

# 282
  • София
  • Мнения: 6 173
Колко време издържа батерията при четене по 10 мин. на ден, четене по час на ден или четене по 3-4 часа. Четене през деня или с включена подсветка, а wi-fi? Времето е много относително, а и много се съмнявам, че някой чете с хронометър в едната ръка и тефтер, в който да описва условията, в другата, за да може да изчисли издръжливостта на батерията.

# 283
  • Мнения: 166
Питам, защото смятам да го ползвам при ходене на палатка, а там ще е трудно да се зарежда.. меко казано. Не очаквам някой да седи с хронометър, просто видях, че има оплаквания от батерията. Съжалявам, смятам че попитах нормално..

# 284
  • София
  • Мнения: 1 020
Идеи от къде може да се поръча Nook? Преди време - много време, съм поръчвала от чужд сайт, но сега не намирам. Само американски ми излизат.
Някой, който да приема бг карти и да могат да го доставят на английски или немски адрес.....

Общи условия

Активация на акаунт