Електронни четци - тема 22

  • 48 546
  • 756
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 2 296
Преди време някой писа, че е закупил Kindle Unlimited за 0,99 долара за 3 мес. Явно е било промоционална оферта, тъй като доколкото виждам, редовната цена е 9,99 долара месечно.
Исках да пробвам аудиокнигите, но явно ще чакам намаление.
Има ли сайтове с безплатни аудиокниги?

# 301
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Група,отчаяна съм вече 2 часа си играя с новият Киндъл.Регистрирах го,прибавих и goodreads .Харесах си книга от фб на бълг език .Изтеглих  я направих я в mobi формат и я качих на четеца.Но книгата не ми излиза ,излизат ми само рекламите на амазон да си купя книга от тях и книгите на goodreads аканда ми.Поглеждам на компютъра ми отбелязва че е на четеца но не ми излиза там.Защо така се получава?Искам да си чета и книги на бг език !А не купени от Амазон само...Иначе изглежда по-бърза машина от Сонито което имах но го продадох .Моля за помощ....къде да я търся книгата ?

# 302
  • Мнения: 5 347
Къде се намира книгата ти? Моите са в папката documents.

# 303
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Изместих книгата в друга папка и се показа,обаче няма корица,защо така?

# 304
  • Мнения: 5 347
Може би защото не е купувана от Амазон и затова. Това да не те притеснява, важното е, че книгата най-сетне се показа.

# 305
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Къде се намира книгата ти? Моите са в папката documents.

Да,там я изместих и се получи.Бях я сложила отдолу под всички папки а не вътре в папка явно затова не се показваше.И нещо друго,как да разбера колко страници ми е книгата ,отдолу вместо страници и прочетени страници ми излизат някакви си % ,сега съм на 0% това е от дясната страна на четеца а от лявата пише Loc1 .

# 306
  • Мнения: 5 347
Това е въпрос, който доста се е обсъждал тук. Опцията я има, но в повечето случаи е неактивна. На мен ми се показват страници само на закупени от Амазон книги и то не на всички.

# 307
  • Варна
  • Мнения: 25 236
И нещо друго,как да разбера колко страници ми е книгата ,отдолу вместо страници и прочетени страници ми излизат някакви си % ,сега съм на 0% това е от дясната страна на четеца а от лявата пише Loc1 .
Това наистина е коментирано многократно, последно преди няколко дни. Върни се малко назад в темата и прочети.

# 308
  • Мнения: 8 228
На мен също не ми излизат всички корици. Случва се, когато размерите им са различни от стандартните, по-големи или по-малки. Не ми пречи и не си правя труда да търся "точните" корици из нета.
Процентите са каква част от книгата е прочетена. Loc е location, най-вероятно е абзац, защото в една страница има няколко loc.

# 309
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Благодаря ви за бързите отговори сега ще погледна по-назад в темичката Blush

# 310
  • Мнения: 6 148
Даа, това с кориците е голяма греда, и аз го писах назад. Който е свикнал на тази "екстра" от други четци ще му е много терсене. Както и на липсата на страници, естесвено. Вероятно се свиква, но засега е ..... пффф.

# 311
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Даа, това с кориците е голяма греда, и аз го писах назад. Който е свикнал на тази "екстра" от други четци ще му е много терсене. Както и на липсата на страници, естесвено. Вероятно се свиква, но засега е ..... пффф.

 Така е най-странното е това че като не отбелязва страниците как ще разберем колко още има до края на книгата.Мисля че това е голям минус но съм щастлива че разчита бг език че със Сонито голям зор беше и страници ми липсваха.Надявам се че тука няма да липсват странички
numlockблагодаря ти много за това че ми писа и ми обясни за Киндъл Hug

# 312
  • Мнения: 7 106
Страниците се показват, когато книгата е конвертирана и качена с Калибре, а не просто с кабел да е прехвърлена в папка на четеца. Преди няколко дни аз и още една потребителна направихме този експеримент и писахме и двете.

Затова си инсталирай Калибре и си качвай книгите с него, така ще се показват и страници, и корици ще можеш да си добавяш.

# 313
  • Мнения: 7
В началото и мен ме дразнеше това, че при някои книги не ми се показва броя страници, но опцията за оставащо време до края на главата / книгата също върши страхотна работа и дори ми се струва по-полезна.

# 314
  • Мнения: 5 347
Можеш да си го настроиш да ти показва колко време ти остава до края на главата. Както си четеш книгата, натискаш на което и да е място, после се вижда квадратче с Aa горе вляво, натискаш на него, после първата опция за шрифт и страница, после третата опция отляво надясно (мисля, че е Reading), където има 5 възможности: Позиция в книгата, страницата в книгата, времетраене до края на главата, времетраене до края на книгата и нито една. Избираш 3 или 4 според твоя вкус. Съжалявам, че така претупано обяснявам, но моят Киндъл е настроен на немски език и се опитвам да "превеждам" Blush
Зори, аз го пробвах преди малко този метод и не сработи newsm78 Може би аз не правя нещо както трябва.

Общи условия

Активация на акаунт