Банята - 33 тема

  • 88 958
  • 770
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 255
Подкрепям за 2 тоалетни! Особено ако са предимно жени като вкъщи, е много наложително да са две. При нас помещението е сходно, на 4 кв.м. все ще намерите място и за тоалетна чиния. При нас ширината на душ зоната (с параван у открай докрай), е ок. 75 см. и е добре. Между паравана и вратата е мивката с дължина 55 см. Отсреща е тоалетната, а на мястото пред куфара срещу вратата имаме икейски стелаж, който побира доста неща. Зад вратата имаме радиатор. За мен е удобно и разумно употребено пространство.

По въпроса за паравана ползвахме тази фирма, средна хубост. Имам забележки, но за тези пари явно не може да се очаква повече.

 http://keraglass.info/pagebg.php?P=4

# 316
  • Мнения: 2 817
Giada, в срок ли изпълниха работата? Дали ще е удобно да попитам кой модел харесахте и каква цена ви излезе?

# 317
  • Мнения: 7 261
Двуумя се между душ кабина и стъклена преграда. Приемам съвети всякакви.

# 318
  • Мнения: X
Здравейте, търся препоръка за душ система с термостат за вграждане - колебая се между решенията на грое, идеал стандард и теорема.

# 319
  • Мнения: 6 292
Двуумя се между душ кабина и стъклена преграда. Приемам съвети всякакви.
Стъклена преграда и душ-зона свалена под нивото на останалия под.

# 320
  • Мнения: 2 255
Giada, в срок ли изпълниха работата? Дали ще е удобно да попитам кой модел харесахте и каква цена ви излезе?

Може и да излъжа, защото мина време, но мисля, че моделът беше Азия (не мога да пейстна правилно линка) или някой много сходен.
Те са стандартни с две еднакви плъзгащи вратички и две еднакви по размер статични части отстрани. Стъклото не е много дебело, както при други модели. Май ги внасят от Китай и тук само ги  адаптират към размера на клиентите. Цената беше нещо като 850 по спомен. След седмица, макс. десет дни след поръчката ги монтираха.

# 321
  • Мнения: 288
Бих оставила вратата да се отваря навътре, но към душ зоната. Мивка като на вариант 1 и задължително бих оставила тоалетната.  Сега ви е лесно, но ние понеже вече сме с 2 деца и се е случвало сина ми, който е на 7 да ползва гърнето на сестра си, защото баща му беше в тоалетната. Достатъчно голяма ви е банята.

# 322
  • Мнения: 7 261
А какъв опит имате с душ кабината с парна баня? Намерих стара тема от 2010. Може би има новости, подобрения, затова си позволявам да питам.

# 323
  • София
  • Мнения: 1 742
Здравейте, може ли съвет отностно това къде да е разположена мивката в банята ? Понеже се отказваме от втора тоалетна, да не ни стане тясно в банята и се колебаеме дали ще е нужна....

Единия вариант е дали да направиме вратата да се отваря навън или навътре. Ако е навън да може като се влезне да се постави лира 20-30см широка и мивка + - 100см. Защото разстоянието от щранга до касата на вратата е 158см.... Вратата като се отвори навътре и остава към 100см,  защото все пак пантите са вътрешни и ми се струва, че ще влезе по навътре. И ще трябва мивката да е 80-90см.

Другия вариант е да не се променя вратата...и да се остави да се отваря навътре и понеже щранга е 80см дължина, ако поставиме мивка ще излиза отстрани в ляво към душа с примерно с 20см (зависи колко е дълга мивката) но не е проблем ъгъла където излиза мивката при щранга да се запълни с нещо... например със висок шкаф за принадлежности и тн.
Въпроса е за хора с опит и подобно разположение и като се виждат размерите на банята какво ще ме посъветвате ? Как е по практично, красиво и удобно..... Благодаря ви...



  Моят съвет е да си направите вратите да се отварят навън.Можете сигурно щранга да го намалите с 20см и да си оставите тоалетната.Така ще можете да увеличите дължината на мивката. Ако сложите и сифон на другото помещение ще можете да сложите подвижен душ.

# 324
  • Мнения: 3 070
Гледам, че на снимката е отбелязано складово помещение,  може ли да се ползва за мокро?

# 325
  • Мнения: 21
Гледам, че на снимката е отбелязано складово помещение,  може ли да се ползва за мокро?

Да, там ще е пералнята и сушилнята.

# 326
  • Мнения: 3 070
Супер! Значи, без никакво колебание, препоръчвам втора тоалетна.

# 327
  • Мнения: 2 817
Дами, харесва ли ви?






# 328
  • In transit
  • Мнения: 11 810
Като разположение - да, като цвят и дизайн на плочките - не е по мой вкус. Важното на вас да ви е удобно и красиво. Вие ще си я ползвате.

# 329
  • Мнения: 40 892
- Колко е мястото за тоалетната. Ако е под 80 см ще е тясно и неудобно.
- Докато си миеш косата ще си удряш лакътя в онази издатина в кабината.
- С открити рафтчета е красиво, но ако мислиш да слагаш разни шишенца и гримове е по-добре да има вратичка.

Иначе е изчистено и семпло, харесва ми. Цветове не коментирам.

Общи условия

Активация на акаунт