Работа, CV-та, HR-и, съвети - 64

  • 39 248
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 373
Хм, и на мен не ми ясно в кои сфери са тези заплати по минимум 1800 лв в София... И то за офис асистент  Shocked

В момента търся работа - Асистент Човешки ресурси, с магистратура, много добър английски език, стаж... Ми в голяма банка предлагат чисто към 1000-1100 лв.

А хостеса / сервитьорка с минимален / без опит може да започне работа за поне 800 лв чисто

# 46
  • София
  • Мнения: 11 744
Чисто 1800лв за офис асистент се съмнявам да намериш. Бруто бих казала че 1500-1600 можеш. С добър английски също можеш да намериш съпорт бек офис или на телефон.

# 47
  • Мнения: 5 365
Kriskatta, едната заплата е от сферата на хазартния бизнес от другата от сферата на логистиката и транспорта. Като в първия случай е чисто българска фирма и не се осигурява на реалната съма, а във втория е с международно участие и там нещата са си по закон. Simple Smile

# 48
  • Мнения: X
За офис асистент е нормално да не е 1800.
А банките противно на митовете, че са добре платени, всъщност не са. Има 1-2, които плащат по-добре, но като цяло не могат да се сравнят с голяма компания.

# 49
  • Мнения: 29 254
В банките са добре тези на високи позиции, но там не е за "обикновени" хора. Както навсякъде всъщност..... Tired

# 50
  • Мнения: 5 365
Момичета, какво мислите за тази обява?

https://www.jobs.bg/job/4618376

Това, което ме обърква е, че в заглавието се търси Специалист по коминукация и човешки ресурси, а в описанието няма никакви изисквания за специфично образование или опит в сферата. Няма и описание на задълженията.
Този дерматологичен център е много популярен в града ни и смятам, че ще им огромен наплив от кандидати. Мисля да пусна СВ, в което да наблегна на досегашната си комукация с клиенти и работници и с високото ниво на английски език. За жалост само до там ми стигат компетенциите за въпросната обява.

# 51
  • Мнения: 25 565
Толкова непрофесионална обява не бях чела досега.
Така, както я тълкувам, търсят просто хубава и мяукаща мацка.  Laughing

# 52
  • Мнения: 5 365
Как' Сийка, за жалост нито съм някоя дива, нито мога да мъркам. Grinning
След като е дерматологичен център, основно специализиращ в естетичната дерматология, се предполага, че търсят добре изглеждащ човек. За там мога да се класирам, но ако искат нещо "по-пикантно" нямам шанс.

# 53
  • Мнения: X
естетичната дерматология, се предполага, че търсят добре изглеждащ човек. За там мога да се класирам
Много ми харесва самочувствието ти ❤️ Напълно сериозно ти го казвам. Хора като теб, които вярват в себе си, са доста убедителни по интервютата.

# 54
  • Мнения: 29 254
Много тъпа обява, честно! Написана в такъв високопарен стил....бляк!

Забележете - Стара Загора, позиция нещо като рецепционист, заплата 1500-2000 лв. Не червена лампа, ами цял фар трябва да ти сигнализира за нещо нередно....

# 55
  • Мнения: 5 365
Gal, благодаря ти, но реално нямам чак такова самочувствие за външния си вид. Simple Smile
Natali_, абе светва ми червената лампичка, но ако ме извикат на интервю, не пречи да отида и да видя за какво става дума. Просто на мен 'Специалист човешки ресурси" ми звучи като човек, който трябва да разбира от ТРЗ и други специфични за професията неща. Може и да си права, че си търсят нещо като рецепционистка, но с малко по-разширен диапазон от задължения.

# 56
  • Мнения: 7 987
"НЕПРЕКЪСНАТО" като видях и друго не ми трябва да чета.

# 57
  • Мнения: 3 732
На поредното интервю на което работодателя предлага допълнително здравно осигуряване, попитах дали важи и за здравно неосигурени. Отговора беше Не.

# 58
  • Мнения: 18 874
На поредното интервю на което работодателя предлага допълнително здравно осигуряване, попитах дали важи и за здравно неосигурени. Отговора беше Не.

Нали, ако започнеш работа, ще бъдеш здравно осигурена? Няма как хем да работиш на трудов договор, хем да не ти внасят вноските за ЗО, съответно и допълнително ЗО може да ползваш. Ако взимаш обезщетение за безработица, също те осигуряват.

При запор е даже по-добре, ако си на минимална заплата по договор, за да не ти удържат пари. Сумата до МРЗ е несеквестируема. Ако се водиш на по-висока заплата и те запорират, реално ще взимаш по-малко.

http://accountin-spam156-/%D0%B8%D0%B7%D1%87%D0%B8%D1%81%D0%BB%D … BE%D0%B6-325.html

# 59
  • Мнения: 2 024
Допълнителното здравно е много голямо улеснение. Пести нерви и време, не се занимаваш с направления и джипи, направо при специалист отиваш при необходимост.






Общи условия

Активация на акаунт