Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално? - 32

  • 43 169
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 467
Благодаря за темата.
А относно колко е краен Младост 4 - такова стройтелство кипи там, че не знам до къде ще стигне квартала.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 862
Ами аз в отговор на Вервам, която рече, че било нелепо да се нарича Младост 4 краен квартал... да си кажа, че работя в Младост, твърдя че добре го познавам. Много го харесвам, но Е краен квартал. Не знам как може да си мислите, че лесния достъп с градски транспорт и повечето бизнес сгради значи, че тук е центъра на града Grinning

И Стаматко е прав, помислете какъв ще е профилът на евентуалните купувачи - това са близо 200 хил лева, че и отгоре с разходите по сделката, ако ги имам не бих ги дала за панел. Голяма квадратура в компромисно строителство и краен квартал няма как да е апетитна хапка за тези пари...

По повод строителството и двете страни са си прави - и читави панели има и не мисля, че ще паднат, и хубаво ново има. Ако имах пари бих си взела ново. Но нямам и гледам панели/ЕПК и нямам драма с това. Не знам защо вечно се спори кое е по-добре.

# 17
  • Мнения: 677
Vervam, има ли интерес от други купувачи към имота? Спрямо това може да се ориентирате дали исканата цена е Ок. Ако младежите дават 100 и никой не го иска за 103, може би 100 е разумна цена.

# 18
  • Мнения: 2 694
Младост 4 граничи с околовръстен път, как да не е краен? Хахахаххаха Ако квартал на околовръстното не е краен... какво ли е?

# 19
  • Мнения: 9 574
Е разбира се, че Младост 4 е краен квартал, след него освен квартал Горубляне аз не знам да има друг. Не съм технически грамотна колко ще издържат панелите, за мен най-важното е локацията на блока и какъв е контингента, който живее там, за да има поне минимална сигурност, че хората ще си поддържат. Аз лично в панел, които не мирише по етажите на влага и мазе, с направен скорошен ремонт на целия блок, а не на някакви парчета - някой решил да удари една блажна боя около вратата си, с поддържан анасьор не съм виждала. Предполагам, че има и такива, просто аз не съм попадала. Стара тухла също в голямата си част са така. Има кооперации, които се поддържат добре, но от моите наблюдения са значително по-малък процент. Не знам защо в един момент на хората спира да им пука за общите им части. А в повечето блокове не живеят да речеш само пенсионери... Колкото до кривите стени - живяла съм в СС в центъра - еми един прав ъгъл нямаше. Освен че и сметките за топлофикация си бяха бая соленички.

# 20
  • Мнения: 1 711
Високите сметки от топлофикация се получават от други неща. Например така прехвалените СС в центъра сгради нямаш право без одобрение да си сложиш изолация - нещо ключово за ефективното отпление. Второ, когато маса съседи се откажат от топлофикация се получават по-високи сметки за тези, които не са се отказали. Трето, в тези сгради със старите вертикални щрангове кражбата на парно е много лесна и съответно според мен често се случва, което пак товари сметките на тези, които не са се отказали. При новото строителство поне това нещо го няма.

# 21
  • Мнения: 8 603
Здравейте, включвам се за да попитам според вас адекватно ли е да търсим жилище за покупка през зимата. Какви са плюсовете и минусите в такъв случай.
Защо не, зимата е идеално, ще ви бъде малко по-спокойничко. Ще ви обърнат внимание. Ще почувствате топло ли е в жилището, във входа. Чисти ли се сняг.

# 22
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Pepina_n3, благодаря за окуражаването. Не знам защо съм останала с усещането, че зимата не се купува жилище, като реално на мен ми се струва по-адекватно точно тогава да се купи. Зимата трудно биха останали скрити някои дефекти за разлика от лятото.

# 23
  • Мнения: 2 694
Влагата най-вече. Зимата е чудесен сезон за покупка на жилище.

# 24
  • Мнения: 5 047
Стига да искаш да си купиш жилище,в което да НЕ се нанесеш и да не можеш да направиш почти нищо.
Ако жилището е готово за нанасяне,да,но ако трябва да се правят ремонти,зимата е най-неподходящия сезон.

# 25
  • Мнения: X
Много е забавно да четеш как панелките ще паднат и видиш ли къде ще живеят тия хора. Абе изобщо ужас някакъв. И има няма 10 страници по-късно четеш как това панела е най-хубавото строителство. Който не му харесва да ходи да си страда в новото. Някак си и двете неща са прекалено крайни. А това за кривите стени в панелите просто беше върха. Криви стени има навсякъде, както и прави.

Напълно споделям това мнение. Панелите си имат предимства и недостатъци, НС също си има предимства и недостатъци - и като чисто строителна технология, и като комбинация с локация. Никое няма да пада, а всеки си прави сметката кое му е важно и с кое може да направи компромис.

Последна редакция: чт, 29 ное 2018, 13:18 от Анонимен

# 26
  • Мнения: 3 848
Ходихме на оглед на нашето през м. февруари. За мен беше супер, защото гледахме два апартамента в сградата и се спряхме на по-топлия. Отделно както са казали се вижда, ако има влага.

# 27
  • Мнения: X
Нищо не пречи да се търси зимата. Докато се ориентирате, докато харесате, докато изповядате и ще дойде пролетта Simple Smile

# 28
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Много ви благодаря за отговорите, а имате ли наблюдение над това дали цените падат зимата? Ние искаме да намерим нещо, което да купим и до края на април да се нанесем, че през юни ще се разширим. В този ред на мисли започнах да се замислям за източните квартали на Перник вече. Там цените са поне два пъти по-ниски от софийските, а се предлагат наистина хубави и просторни жилища, че дори и къщи. Чудя се ако работим в София дали ще е толкова тегаво с пътя до работа и обратно.

# 29
  • Мнения: 8 603
Много ви благодаря за отговорите, а имате ли наблюдение над това дали цените падат зимата? Ние искаме да намерим нещо, което да купим и до края на април да се нанесем, че през юни ще се разширим. В този ред на мисли започнах да се замислям за източните квартали на Перник вече. Там цените са поне два пъти по-ниски от софийските, а се предлагат наистина хубави и просторни жилища, че дори и къщи. Чудя се ако работим в София дали ще е толкова тегаво с пътя до работа и обратно.
Зимата се задържат цените, чак да падат не. Но март, април настъпва оживление и има подем и в цените.

Общи условия

Активация на акаунт