Избор на сушилня - Тема 11

  • 79 999
  • 770
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 11 437
Здравейте отново - снощи монтирахме сушилнята (Бош wtr85v10by).
Днес смятам да пусна едно пране с детски дрехи на дъщеря ми. Нейните друхи ги пера отделно, затова ги пускам в една сушилня - т.е. има и памук, издръжлив на сушене, има и рокли, който са с тюл и т.н.
Коя прогама да пусна - толкова много програми и финни настройки, тотално се обърках... Предпочитам да не са 100% сухи, за да не се съберат някои от тях?
Ако искате роклите да стават за носене, не ги пускайте на програма 'памук' с памучните.
Ако пък искате да ги пуснете всички на "деликатни", то памукът ще е мокър.
Просто това са невсъвместими материи  да се сушат заедно.
Тюлените рокли не могат ли да бъдат сложени на закачали и за един час да са изсъхнали?

# 541
  • Мнения: 2 474
Здравейте отново - снощи монтирахме сушилнята (Бош wtr85v10by).
Днес смятам да пусна едно пране с детски дрехи на дъщеря ми. Нейните друхи ги пера отделно, затова ги пускам в една сушилня - т.е. има и памук, издръжлив на сушене, има и рокли, който са с тюл и т.н.
Коя прогама да пусна - толкова много програми и финни настройки, тотално се обърках... Предпочитам да не са 100% сухи, за да не се съберат някои от тях?
Аз ползвам Бош WTW876WBY и най-често суша на програма "Микс", най-лесно ми е на нея Rolling Eyes.....не е необходима при нея да деля дрехите по материи.
От 6 месеца я имам и до сега нямам съсипана дреха.
Благодаря ти, а финни настройки допълнителни?

# 542
  • Мнения: 199
Здравейте отново - снощи монтирахме сушилнята (Бош wtr85v10by).
Днес смятам да пусна едно пране с детски дрехи на дъщеря ми. Нейните друхи ги пера отделно, затова ги пускам в една сушилня - т.е. има и памук, издръжлив на сушене, има и рокли, който са с тюл и т.н.
Коя прогама да пусна - толкова много програми и финни настройки, тотално се обърках... Предпочитам да не са 100% сухи, за да не се съберат някои от тях?
Аз ползвам Бош WTW876WBY и най-често суша на програма "Микс", най-лесно ми е на нея Rolling Eyes.....не е необходима при нея да деля дрехите по материи.
От 6 месеца я имам и до сега нямам съсипана дреха.
Благодаря ти, а финни настройки допълнителни?
Правя и допълнителни финни настройки....най-често ги пускам на цел при сушене, готово сухо, степен 2+, но ако имам например нещо по-плътно и дебело като материя, например кърпа или някой по-плътен панталон го слагам на 3+. Зависи от това какви материи съм смесила.

# 543
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 954
Аз на памук за повече от три години, съм сушила 2 пъти! Основно ползвам микс, синтетика и хавлии. Другите програми рядко - пух, възглавници, завивки, деликатно, когато имам нужда!
Но памук не! Особено за гардероб.

# 544
  • Мнения: 1 871
Сушилня Electrolux/Samsung/AEG/Bosch за около 600 лв? Препоръките от последните страници са повече за сушилни над 1000 лв

# 545
  • Мнения: 2 474
Здравейте отново - снощи монтирахме сушилнята (Бош wtr85v10by).
Днес смятам да пусна едно пране с детски дрехи на дъщеря ми. Нейните друхи ги пера отделно, затова ги пускам в една сушилня - т.е. има и памук, издръжлив на сушене, има и рокли, който са с тюл и т.н.
Коя прогама да пусна - толкова много програми и финни настройки, тотално се обърках... Предпочитам да не са 100% сухи, за да не се съберат някои от тях?
Аз ползвам Бош WTW876WBY и най-често суша на програма "Микс", най-лесно ми е на нея Rolling Eyes.....не е необходима при нея да деля дрехите по материи.
От 6 месеца я имам и до сега нямам съсипана дреха.
Благодаря ти, а финни настройки допълнителни?
Правя и допълнителни финни настройки....най-често ги пускам на цел при сушене, готово сухо, степен 2+, но ако имам например нещо по-плътно и дебело като материя, например кърпа или някой по-плътен панталон го слагам на 3+. Зависи от това какви материи съм смесила.
Блсгодаря ти! Пуснах вече две сушилни микс и съм много доволна!

# 546
  • Мнения: 1 207
Здравейте,
След недобрите ви отзиви за Gorenje, аз продължавам да се чудя каква сушилня да купя. Някой с отзиви за тази https://www.tehnomix.bg/sushilnya-bosch-wtw85551by

Аз пък от опит вече 2 години с Gorenje D98F65F мога да кажа, че са идеални. Като цяло са отлични машинки, но има една тънкост, евтините модели са с "Барабан от галванизирана стомана", само тях избягвайте. Останалите с неръждаеми барабани смело може да ги купувате, по нищо не отстъпват от към качество, та даже и превъзхождат доста от популярните брандове.

Ето и мнението на майстор, който се занимава с ремонт на сушилни машини и неговия отзив за тези на gorenje:
https://www.youtube.com/watch?v=W_9EsyeIb3E

# 547
  • София
  • Мнения: 12 006
Сушилня Electrolux/Samsung/AEG/Bosch за около 600 лв? Препоръките от последните страници са повече за сушилни над 1000 лв
Препоръките са такива, защото се препоръчват сушилни с ТП, по обясними причини.

# 548
  • Мнения: 1 207
Сушилня Electrolux/Samsung/AEG/Bosch за около 600 лв? Препоръките от последните страници са повече за сушилни над 1000 лв

За около 600 едва ли ще намерите сушилня с термопомпа, а те са по-удачен вариант, в сравнение със класическите, разликата в разходът на енергия е приблизително троен, така че сушилнята с термопомпа е дългосрочна инвестиция. Иначе и за към 600лв ще намерите класическа сушилня, но в процеса на експлоатация ще ви излезе по-скъпо.
За около 700 има, обаче са с барабани от "галванизирана стомана" иначе казано черен метал с неръждаемо покритие, а не от неръждаема стомана. Ако това покритие се нарани, може да се появи корозия и да зацапва дрехите. С такава сушилня трябва да внимавате и да не слагате масивни метални и остри предмети, които могат да наранят барабана.

Най-добрия вариант с термопомпа и барабан от неръждаема стомана, като например тази: https://techsmart.bg/index.php?route=product/product&product_id=185812

Това е уред с оптимално съотношение, качество, функционалност, цена.

# 549
  • Мнения: X
BM21,модела който използваш има ли самопочистващ кондензатор?

# 550
  • Мнения: 2 474
Аз нарочно не исках самопочистващ се кондензатор, четох че след време прави проблем, трябва да се отваря и т.н. Предпочитам веднъж в месеца да си го почистваме.

# 551
  • Мнения: X
Аз малко се обърках с тези кондензатори вече !
При самопочистващия няма ли отделен филтър преди него,който се почиства периодично?Ако няма такъв филтър, естествено,че е по-добре сушилня на която филтъра се почиства ръчно.

# 552
  • Мнения: 1 207
BM21,модела който използваш има ли самопочистващ кондензатор?

Не, има прецизен филтър преди кондензатора, и не се забива особено, а е на достъпно място и е удобен за почистване. Ако въздухът не циркулира добре, се задейства индикатор, че машината трябва да се почисти. Иначе има пара, тих инверторен мотор, следи влажността чрез датчици, и сама удължава или съкращава програмата.
Когато машината се експлоатира правилно и филтрите се почистват редовно, всичко е наред. Профилактиката на машината не е сложна, ако видите налепи по кондензатора, с въздух под налягане се продухва, билото то с компресор или спрей със сгъстен въздух. Иначе се обират внимателно с прахосмукачка, без да се натиска за да не се огънат ламелите на кондензатора.
Машините със самопочистващ се кондензатор също имат филтри, които също трябва да се чистят, също имат нужда от профилактика, защото мръсотията прониква в целия уред с времето.
Функцията за почистване на кондензатора бе патентована преди време от Bosch/Siemens и представлява прокарване на събраната вода в процеса на кондензация, периодично през въпросния кондензатор, така тя отстранява натрупванията, но въпреки всичко машината си има филтри, които трябва да се чистят редовно, защото, ако не се почистват или ги няма, просто ще се задръсти, а въздухът няма да може да циркулира свободно из машината. Както споменах по-горе, хубаво е периодично да се отваря машината и да се почиства, без значение дали кондензаторът се чисти сам или не.
Все още не съм виждал такава битова сушилня, която не трябва да се обслужва. Ако си мислите, че с покупката на сушилня със самопочистващ се кондензатор ще забравите за, каквото и да е било обслужване на машината, в грешка сте.

# 553
  • Мнения: X
Мисълта ми беше дали тези със самопочистващ кондензатор имат лесен достъп до филтъра преди кондензатора или е нужно разглобяване на капаците? Ако трябва да се разглобява да се почиства филтъра,то тогава с две ръце съм за варианта с лесен достъп до филтъра и НЕсамопочистващ кондензатор.
Иначе  съм далеч от мисълта,че машината сама ще се обслужва Simple Smile))

BM21,много уважавам компетентните ти мнения, и със сигурност ми даваш ясна представа за много неща .

# 554
  • Мнения: 1 207
Мисълта ми беше дали тези със самопочистващ кондензатор имат лесен достъп до филтъра преди кондензатора или е нужно разглобяване на капаците? Ако трябва да се разглобява да се почиства филтъра,то тогава с две ръце съм за варианта с лесен достъп до филтъра и НЕсамопочистващ кондензатор.
Иначе  съм далеч от мисълта,че машината сама ще се обслужва Simple Smile))

BM21,много уважавам компетентните ти мнения, и със сигурност ми даваш ясна представа за много неща .

Най-добре гледайте конкретния модел, от който се интересувате. Има чертежи, как са устроени филтрите. При моята gorenje са устроени по следния начин:


Производителя препоръчва горния филтър във вратичката да се чисти след всяко сушене, а долния 1 път на всеки 5 изсушавания.

При останалите брандове не е много по-различно, защото ако тези филтри са задръстени, въздухът не може да циркулира нормално в машината без значение, че кондензаторът е чист. При някои модели долния филтър отсъства, от една страна е плюс, защото чистите само горния, от друга е минус, защото цялата мръсотия, която задържа долния филтър, без него отива във водата, с която кондензаторът се промива, а по този начин се запушват отводнителните пътища, машината дава грешка и трябва да се вика майстор, да я отваря и чисти.

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 18:40 от BM21

Общи условия

Активация на акаунт