Спам тема (за чий, бе, за къв чОй?!) от 29.11. до когато

  • 17 293
  • 931
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 15 619
Направи печени ябълки, Лане. Хем вкусно, хем полезно. За стомаха действат като чистачка. С медец,  канела и ошав. Мммм.
Аз такива количества вземам, като минава някой на фрешове.

# 766
  • Мнения: 10 818
Луничке, вече втора седмица почити всеки ден има печени ябълки. Търся идеи.

# 767
  • Мнения: 15 619
Луничке, вече втора седмица почити всеки ден има печени ябълки. Търся идеи.
У дома се ядат необработени само. И на фрешове.
Не мога да помогна твърде.

# 768
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 902
Майка ми правеше сладкиш с ябълки, наричахме го "щрудел", макар и да не знам дали това е точното наименование.
Лане, че отде толкова много ябълки?

# 769
  • Мнения: 10 818
Янче имам 3 чувала ябълки. Бяха повече. Щрудела има няколко варианта - с кори за баница, с грис и като пита ( с цели и с настъргани ябълки ). Май трябва да видя ка се прави домашен фреш. Нямам сокоизстисквачка.

# 770
  • Мнения: 15 619
Без сокоизстисквачка ще ти се отели вола. По-добре ги гризкай.

# 771
  • Мнения: 11 505
Аз правя ябълков пай със заквасена сметана... става страшен!

Намери си подходяща рецепта за тесто, Лане... аз всеки път го правя различно, но в общи линии... брашно... масло... малко захар... малко сол... малко мляко.

За плънката... нарязваш ябълки... изстискваш им малко лимон, за да не си променят цвета... разбиваш заквасена сметана с 3 яйца... ванилена захар и още захар (аз слагам малко... трябва да се опитва).... и после само печеш. Става много яко, хем сладко, хем кисело!

# 772
  • София
  • Мнения: 6 311
Мусака едем секва, с гола, без гола, нема значение. Simple Smile

Джу, мноо си бръза, тамам утре чаках още малко инфо и щях да дам 2 нишана. Само дан речеш, чей алфа или фиат. Simple Smile Хубу де, дано е ок и безаварийно. Simple Smile

Има един мноу убав ябълков сладкиш /не е кекс/, ма треа зема рецепта от жината, аз не го вдевам. Стават и с блендер или пасатор - нектар или после с прецеждане през ситна цедка или тензух - сок.

Бубанке, вие сте шампиони за 2 месеца. Мойта ако изкара толкоз, банкет давам. Simple Smile Дребния, напротив, все едно по земята не стъпва, кат му омалят още са кат нови. Ма той си е кипра и мързел, не е мноо по екшъна.

Днес на убавото време, кат бели хора на разходка, по чарка, че забрайхме градо, минахме и през немския базар. Бахти трагедията. Народ, гмеж, кал.....ужаст. Дребчо апна вурст, поседна на припек, каката напрай 66 обиколки, падна, катери се, мрънка, сърди се, окаля се...... Simple Smile

# 773
  • Мнения: 15 619
Аааа, кат рече "вурст", че се сетих за суджук. Печен.
Па колко му е да пекна.

# 774
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 902
Не, това, което правеше майка ми беше с масло, пакет бисквити, орехи, ябълки и кексово тесто. Отгоре се ръси с пудра захар. Ще трябва да направя един, много е вкусен.
Майсторя си коледните украси, стига толкова лежане.
За готвене още не знам, извадила съм пилешко филе. Най-лесно е едно фрикасе, ама да видим.

# 775
  • Варна
  • Мнения: 36 779
Янче, дай рецепта за това, моля, звучи много вкусно. Аз съм ужасно вързана в ръцете, но майка ми ще го пробва непременно. И ние имаме няколко щайги ябълки.

# 776
  • Мнения: 1 121
Не искам да разбивам вярванията ви в народната медицина, но още 80-те години е доказано, че язва и гастрит се причиняват от хелиобактер пилори. За която бактерия има антибиотици, с които язва се лекува за 10 дни - избиването на бактериалните колонии, плюс период за възстановяване на организма, за всеки различен.
Ма може да става и с мед, де.
Бактерията е открита 19 век, но учените, открили нейното действие през 80-те са носители на нобелова награда.
------------------------
Луна (добрутро), цитрусовите плодове се пръскат с най-силните фунгициди и пестициди. А в набрано състояние - с консерванти, в Бг даже с оцветители, забранени нормално. Всички остават в кората на плода. Нещо като кожата на рибата - точно както и човек, организма на рибата акумулира живак, цианиди и др отрови, защото няма механизъм да ги отделя (като някои по-прости организми) И се натрупват главно в кожата и подкожните мазнини.
Така че мъфините с портокалови корички..... Добре че не ме каниш на гости, добре че не съм принуден да приемам Simple Smile

# 777
  • Мнения: 10 818
Цитат
Мъжът е като каймата... 60% свиня, 40% говедо и две яйца. А сместа е предназначена за принцеси!
Чудя се до колко е вярно ( изключвайки яйцата ) ? 

# 778
  • Мнения: 15 619
Знам, Лиъме, че има нещо подобно. Вземам мерки, колкото мога. И освен това не можем да избягаме от вси отрови, използвани в настоящето за храна.
Добре че не си поканен, ще си останеш здрав и ще се лекуваш с хапчета. Grinning

# 779
  • Мнения: 36 096
лиъме, кАжи, кака, нещо свежо, че се почувствах кат' пред гуспужата на дъската!

Общи условия

Активация на акаунт