Странни и ефикасни неща, които правим

  • 42 568
  • 429
  •   1
Отговори
# 375
  • Русе
  • Мнения: 7 765
Сложих два цъфнали зюмбюла в спалнята. Откакто са там, спя по-добре и сънищата ми са по-приятни, макар миризмата им да е доста силна.

Ще местя моите довечера Simple Smile

# 376
  • софия
  • Мнения: 773
Ще пробвам и аз зюмбюлите.
Маги,  и аз си мия 2 пъти косата с шампоан. Мия си и тялото 2 пъти- първо със сапун (за да съм чиста) и после с душ гел за мирис Simple Smile
Ползвам каталозите на Кауфланд, Лидъл и подобни за да си правя фунийка за да си чопля семки  (малко съм като зависима , много често ям)

# 377
  • Мнения: 30 802
Тия дни всъщност формулирах какъв ми е основният подход към някои неща. Открих, че не мога да правя "от всичко по малко" непрекъснато, а обичам да правя нещата на блокове. Та много съм по-ефективна, ако знам, че блок от време е заделен само за една дейност, която да се приключи в момент, в който имам най-много енергия за нея. Важи и в по-дългосрочен план, правя си "сесии" за някои дейности, примерно 3 мес. с един приоритет, други месеци с друг. В ежедневието най-вече гледам да консолидирам максимален брой дейности - да се вършат наведнъж и в подходящ момент, не да изникват като задача по-често. Примерно пазаруването - гледам да е по-рядко и оптимално, щото всяко ходене за по нещо малко пълни торбите с "това сега за какво ми трябваше" и всякакви странични глупости.

# 378
  • Мнения: 143
Тия дни всъщност формулирах какъв ми е основният подход към някои неща. Открих, че не мога да правя "от всичко по малко" непрекъснато, а обичам да правя нещата на блокове. Та много съм по-ефективна, ако знам, че блок от време е заделен само за една дейност, която да се приключи в момент, в който имам най-много енергия за нея. Важи и в по-дългосрочен план, правя си "сесии" за някои дейности, примерно 3 мес. с един приоритет, други месеци с друг. В ежедневието най-вече гледам да консолидирам максимален брой дейности - да се вършат наведнъж и в подходящ момент, не да изникват като задача по-често. Примерно пазаруването - гледам да е по-рядко и оптимално, щото всяко ходене за по нещо малко пълни торбите с "това сега за какво ми трябваше" и всякакви странични глупости.
За пазаруването и аз съм така, предпочитам да напазарувам за много време, но за работата предпочитам да сменям и редувам различни задачи, когато има възможност.

# 379
  • Мнения: X
По отношение на пазаруването, аз пък открих, че при мен е по-добре варианта пазаруване всеки ден.
Преди, като пазарувахме "наедро", купувах доста повече излишни неща.
Сега пазарувам всеки ден/през ден и купувам само каквото ми трябва...ето днес например купих пилешко за вечеря, 500 гр ориз (мъжете искат това), 1 майонеза и пакетче черен пипер.Друго не ми трябва.
Утре вечер ще сме на омлети, ще купя 1 кора яйца, 3-4 чушки.
Зеленчуци/салати, мъжа ми купува през ден.

# 380
  • Мнения: 30 802
Пиле и яйца са базови продукти, винаги ги имам заредени. Също и сирене, мляко, ориз, макаронени - за някои неща не мога дори да си помисля да ги взимам в последния момент. Горе-долу съставям меню за няколко дни напред.

Защо например не вземеш пилето и яйцата наведнъж, спестяваш си едно разкарване до магазина.

# 381
  • Мнения: 13 097
Всеки ден няма начин някой да ме накара да ходя до магазин. Добре че вече има и ebag

# 382
  • Мнения: X
Скрит текст:
Пиле и яйца са базови продукти, винаги ги имам заредени. Също и сирене, мляко, ориз, макаронени - за някои неща не мога дори да си помисля да ги взимам в последния момент. Горе-долу съставям меню за няколко дни напред.

Защо например не вземеш пилето и яйцата наведнъж, спестяваш си едно разкарване до магазина.
Яйца също имам постоянно, просто в момента останаха 5-6, утре ще купя цяла кора.
Не ми пречи ежедневното пазаруване, аз така или иначе всеки ден излизам и "ходя", това ми е спорта....   Smiley
Като си извървя км, пазарувам и се прибирам.
Сега, не ми е някакъв закон да пазарувам постоянно ден за ден...случва се да пазарувам и за 2-3 дни наведнъж.Но, както писах, пазарувайки "наедро", купувам повече неща, които после застояват....Така риска да купя нещо излишно е по-малък.А за мен е важно, защото съм с мнооого "широки" пръсти.....Laughing

# 383
  • Мнения: 3 439
Аз също гледам винаги в хладилника да има яйца, прясно, кисело мляко, сирене и месо. По шкафовете също имам ориз, леща, спагети, боб, брашно и ежедневно се ходи само за зеленчуци и/или специфични работи. Не чакам и до последния момент ако свърши нещо. Специално за продуктите по шкафовете много държа да са ми заредени.

# 384
  • Мнения: 4 808
И аз пазарувам всеки ден, но не ходя специално до магазина, а ми е на път за вкъщи. Яйца, мляко и сирене винаги имам заредени, като видя, че свършват, допълвам. Месо предпочитам да купувам охладено колкото за едно ядене или максимум две. Веднъж месечно пазарувам в "Кауфланд" прахове, препарати и тоалетна хартия.

# 385
  • София
  • Мнения: 12 374
Мъжът ми пазарува два пъти седмично и това е. Ходи сам и приключва бързо. Знае в кои магазини какви продукти купува - сирене, кашкавал и яйца от любимата ни млекарница, месо - от месарница и т.н. Не мога да си представя да се губи време във всекидневен пазар.

# 386
  • Мнения: X
Скрит текст:
Аз също гледам винаги в хладилника да има яйца, прясно, кисело мляко, сирене и месо.
По шкафовете също имам ориз, леща, спагети, боб, брашно,
Скрит текст:
и ежедневно се ходи само за зеленчуци и/или специфични работи. Не чакам и до последния момент ако свърши нещо.
Специално за продуктите по шкафовете много държа да са ми заредени.
Аз пък точно тях разкарах, не държа изброените на "склад".  Smiley
Като ми поискат, купувам, готвя и забравям.До следващото поискване.

Така съм минимизирала кухнята, че "изхвърлих" 8 шкафа.
В хладилника имам само 5-6 яйца, 1 кисело мляко, майонезата, горчица, синьо сирене малко, 2 домата и 1 краставица в кутията за зеленчуци.
В неделя с моя мъж се разхождахме из магазините за техника, търсихме нещо, та поразгледахме и хладилниците, шегувайки се, че сега спокойно се "побираме" в малък с размерите на едновремешния "Мраз".  Smiley
Моят е 1.80/70/60, направо работи на празно, само харчи ток, сериозно се замислям да го продадем и да вземем някакъв малък....Няма смисъл от огромен хладилник за едно мляко, малко сирена и някое и друго яйце.

Аз като цяло минимизирам дома.Изхвърлих/подарих/продадох не само кухненски неща, а и повечето дрехи.В един момент имах чувството, че живея в пещера и всякаквите "натурии" просто ме затрупват.Сега дишам с "пълни гърди"  и свободно.

Скрит текст:
Мъжът ми пазарува два пъти седмично и това е. Ходи сам и приключва бързо. Знае в кои магазини какви продукти купува - сирене, кашкавал и яйца от любимата ни млекарница, месо - от месарница и т.н.
Не мога да си представя да се губи време във всекидневен пазар.
Днес "загубих" 2 часа време за ходене/разходка, пазаруването на изброените горе продукти ми отне около 3-4 минути.Влизам, взимам, плащам и излизам.Не се разхождам из магазина, знам какво ми трябва, отивам и взимам само нужното.


# 387
  • Мнения: 1 902
От основните продукти - брашно, захар, олио, ориз, макаронени изделия и кисело мляко винаги купувам в големи количества. Особено брашно, захар и олио, тях ги купуваме по 10 наведнъж. От дете помня, че майка ми като останеше само с 2 бутилки олио в килера, отиваше да купи един стек, та и аз така съм по отношение на тези продукти. Даже кисело мляко купуваме по цяла касетка от 12 броя, защото много вървят у дома. Имам и доволно количество консерви. Така, на практика, не е възможно да останем без никаква храна у дома, дори да настъпи някакво свръхизвънредно събитие като бедствено положение заради метеоролигичните условия или война Simple Smile)) Поне за едни мекици винаги ще има продукти.  Понякога сме решавали да спрем да купуваме докато не свърши всичко, но не мога да устоя на изкушението... Обичам изобилието!

# 388
  • София
  • Мнения: 5 938
Аз пък нямам място, затова не купувам по много, винаги имам по 1 бутилка олио и пакет брашно в запас, но не повече.

# 389
  • София
  • Мнения: 12 374
Скрит текст:
Аз също гледам винаги в хладилника да има яйца, прясно, кисело мляко, сирене и месо.
По шкафовете също имам ориз, леща, спагети, боб, брашно,
Скрит текст:
и ежедневно се ходи само за зеленчуци и/или специфични работи. Не чакам и до последния момент ако свърши нещо.
Специално за продуктите по шкафовете много държа да са ми заредени.
Аз пък точно тях разкарах, не държа изброените на "склад".  Smiley
Като ми поискат, купувам, готвя и забравям.До следващото поискване.

Така съм минимизирала кухнята, че "изхвърлих" 8 шкафа.
В хладилника имам само 5-6 яйца, 1 кисело мляко, майонезата, горчица, синьо сирене малко, 2 домата и 1 краставица в кутията за зеленчуци.
В неделя с моя мъж се разхождахме из магазините за техника, търсихме нещо, та поразгледахме и хладилниците, шегувайки се, че сега спокойно се "побираме" в малък с размерите на едновремешния "Мраз".  Smiley
Моят е 1.80/70/60, направо работи на празно, само харчи ток, сериозно се замислям да го продадем и да вземем някакъв малък....Няма смисъл от огромен хладилник за едно мляко, малко сирена и някое и друго яйце.

Аз като цяло минимизирам дома.Изхвърлих/подарих/продадох не само кухненски неща, а и повечето дрехи.В един момент имах чувството, че живея в пещера и всякаквите "натурии" просто ме затрупват.Сега дишам с "пълни гърди"  и свободно.

Скрит текст:
Мъжът ми пазарува два пъти седмично и това е. Ходи сам и приключва бързо. Знае в кои магазини какви продукти купува - сирене, кашкавал и яйца от любимата ни млекарница, месо - от месарница и т.н.
Не мога да си представя да се губи време във всекидневен пазар.
Днес "загубих" 2 часа време за ходене/разходка, пазаруването на изброените горе продукти ми отне около 3-4 минути.Влизам, взимам, плащам и излизам.Не се разхождам из магазина, знам какво ми трябва, отивам и взимам само нужното.



Ти си домакиня, Краси, и можеш и 4 часа да се разхождаш + магазини. Аз имам час след работа, в който трябва да разходя кучето. Не мога да я вкарам в магазините, не искам и да я оставям вързана отпред - винаги се събират поне 4-5 души да я пипат, а тя не обича. За щастие, мъжът ми пазарува, има си списък и е винаги наясно какво ни трябва. Справя се чудесно.

Общи условия

Активация на акаунт