Мъжете или жените трябва да правят първата крачка?

  • 16 589
  • 399
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 36 603
И да има такъв неписан закон, за мен жените, които го спазват, са глупачки. Човек трябва да действа гъвкаво, според обстоятелствата, а не да робува на стереотипи.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 480
Ами зависи от човека отсреща.
ММ е зодия овен, още от начало го усетих, че е от типа мъже, за които е въпрос на чест да спечелят жената до себе си. Аз го оставих той да води, винаги той се обаждаше пръв, той инициираше срещи и т.н.
В крайна сметка е голямо удоволствие за жената да е преследвана и желана. Няма нужда да скачате, това си е природа!
Кой знае как биха се развили нещата, ако бях постъпила по друг начин.

# 17
  • Мнения: X
Скрит текст:
Разбира се, че времената са други, ситуациите на комуникация и запознанства- също, но и женската еманципация доведе до това да се правим на силни и независими. Естествено, че можем да сме такива, но трябва ли да смачкваме мъжкото самочувствие и достойнство ?
Ако на някой мъж му пречат правата на жените
Скрит текст:
(защото еманципацията е точно освобождаване от зависимост, подчинение и ограничения), жените не са му виновни за смачканото самочувствие и достойнство. Ако не ще да приеме, че жените не са длъжни да бъдат такива, каквито той иска - тоже. На такива им препоръчвам да посещават психиатър, може пък да им помогне да разберат, че не само те имат права и светът не се върти около тях. То пък и егати мъжа, ако независимостта и способността на жената да се справя и без него, го смачкват, завалията. Ако пък на някоя жена й пречи същата еманципация, също е свободна да се откаже от нея и да го кара като едно време - благодарение точно на еманципацията днес тя има право на избор, бил той и неблагодарен.
Първа крачка бих направила, независимо от всеобщите предразсъдъци, ако смятам, че човекът си заслужава - при всички положения е по-добре да опиташ, отколкото да стоиш безучастно, отново заради тъпите предразсъдъци, и след това да се чудиш как биха се развили нещата.
Изобщо не става въпрос за права, а за елементарна биология.
Мъжът природно не е "програмиран" да е свалян, ухажван, преследван.И когато е подложен на подобно женско поведение, това му "обърква чакрите".

# 18
  • София
  • Мнения: 28 564
Желана – да, но да бъда преследвана ми е много затормозяващо и задушаващо. Мерси съм за такава "природа". После разни парапитеци обясняват как "не" не означавало "не".

# 19
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Да де, и аз това казвам - действаш според случая/човека. Ето, ти си го усетила и е било правилно. Ама човекът може пак да е стойностен, но да не е като мъжа ти. И какво? Ще седя и ще чакам той да се престраши, а той също ще иска ама примерно моята пасивност ще го откаже. И нещата с един читав мъж няма да се получат щото аз съм робувала на "неписания закон". Тъпо е.

# 20
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464

Изобщо не става въпрос за права, а за елементарна биология.
Мъжът природно не е "програмиран" да е свалян, ухажван, преследван.И когато е подложен на подобно женско поведение, това му "обърква чакрите".

Ако я карахме все на елементарната биология, сега още щяхме да сме по пещерите. Това едно.
Второ, под първа крачка съвсем нямам предвид да гоня, ухажвам и свалям някого - чак пък толкоз усилия не си заслужава. Запознанство, няколко приказки и ако схване, ок, ако не - не е свършил светът.

# 21
  • Мнения: X
Желана – да, но да бъда преследвана ми е много затормозяващо и задушаващо. Мерси съм за такава "природа". После разни парапитеци обясняват как "не" не означавало "не".
Прекалено буквално "четеш", съм забелязала.....  Smiley
Да е "преследвана" една жена от мъж, означава (според моето разбиране за "преследване") той да заяви интерес, той да ме търси, той да инициира срещи в началото.....Изобщо, да прояви мъжката си същност.Която "се задейства", като види насреща си хубава жена, която "гъделичка" сетивата му.
А не да седи, да дреме и да се чуди "ама сега....струва ли си, я да почакам.....страх ме е да не ме отхвърли....може пък тя да не ме харесва....!" и т.н. глупости.
Пак билогично-мъжът е "програмиран" да получава откази.И действително качественият мъж не може да се скапе и да рухне, само защото една жена го е отсвирила.

# 22
  • София
  • Мнения: 28 564
Да, Краси, точно за това говоря.
Моля, не ми обяснявай аз какво разбирам.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 369
Аз направих първата крачка към ММ. Даже, за да съм по-конкретна, се постарах да завъртя обстоятелствата в моя полза, пък другото оставих на самоход. Юни се оженихме. Живот и здраве, юли очакваме първото си детенце. Simple Smile

Имам позната от типа "принцеса" - след 3мес ще навърши 30 и НИКОГА през живота си не е имала връзка с мъж (освен случаен секс), защото НИКОГА егото й не би допуснало тя да подходи първа. Тя мисли, че от пръв поглед мъжът трябва да я постави на пиедестал и да я носи на ръце. Съответно, ако даден човек НЕ подходи така към нея, той вече не е интересен. Също така й се иска да е млад, атлетичен, много красив, много богат, с поне два имота в София, с много перспективна работа и т.н., и т.н. (Не се шегувам.)

Мисля, че е ясно кой губи в тази "игра" като го играе прекалено важен.

# 24
  • Мнения: 4 808
Само не мога да разбера защо свързвате поканата за приятелство във фб с нещо повече. Изпращала съм покани на мъже, когато видя, че имаме общи интереси и ми е интересно това, което публикуват. Това не значи, че имам друг вид интерес към тях. Не съм против жената да направи първата крачка, но на мен лично никога не ми се е налагало.

# 25
  • Мнения: 7 914
Аз съм "за" деликатно показване на интерес - нито самоподнасяне на тепсия, нито правене на недостъпна. Ако мъжът има поне грам мозък, ще разчете сигнала. Ако е поне малко мъж, ще предприеме крачка. Симпатията се долавя инстинктивно, най-често няма нужда от знаци.
Наблюдавам край мен ситуация на двама много млади и съвсем неопитни в любовта. Той е най-срамежливият младеж, когото съм виждала, тя явно чака той да направи първата крачка и се обикалят като котараци от много време. Предлагам, че на момичето ще му писне да чака и скоро младежът ще бъде напълно отсвирен.

# 26
  • Мнения: X
Да, Краси, точно за това говоря.
Моля, не ми обяснявай аз какво разбирам.
Ами, няма как да знам какво Мислиш, защото аз чета какво пишеш, а ти пишеш
Желана – да, но да бъда преследвана ми е много затормозяващо и задушаващо. Мерси съм за такава "природа". После разни парапитеци обясняват как "не" не означавало "не".

# 27
  • София
  • Мнения: 28 564
Да, за мен "да бъда преследвана е затормозяващо и задушаващо" и има "парапитеци, за които "не" не означава "не"".

П.П. Наистина не обичам да влизам в ролята на развален грамофон. Достатъчно често ми се налага да го правя със 7-годишното вкъщи.

# 28
  • Мнения: X
Да, за мен "да бъда преследвана е затормозяващо и задушаващо" и има "парапитеци, за които "не" не означава "не"".
Е, аз не съм попадала на подобни парапитеци, може би затова винаги ми е харесвало да съм "преследвана" от мъжете.Елегантно заявеният мъжки интерес винаги "подобрява живота".    Smiley

# 29
  • София
  • Мнения: 28 564
Е, да, ще напиша очевадното: хората са различни. На мен ми е слабо казано неприятно да бъда преследвана – нито от мъже, нито от когото и да било.

Общи условия

Активация на акаунт