С какво ви дразнят свекървите - тема 103

  • 28 456
  • 710
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 6 604
Откъде дойде тази прекрасна дума "отчет".
На бас, че няма да познаеш. 😜 😂 😂 😂

# 661
  • Мнения: 9 196
Катерин, да поясня и за теб, че стана вече ясно, че не се чете, а се пише за спора.
Аз питам майка ми за тези неща, не тя мен. Е, понякога се случва и тя да ми зададе този въпрос естествено.
Инициатор за тези отчети съм аз обаче.
Майка ми е сама и ми е важно, да. Искам преди да си легна да знам, че си е у дома и е сравнително в добро здраве.
Дано сега разбираш какво имам предвид.

Какво общо има звъненето на майка ти, да я провериш дали е жива, със звънене на семеен вече син?!

# 662
  • Мнения: 6 604
Аз съм семейна вече. Да, дъщеря. 😜
И майка ми ми звъни също.
И свекърва ми също звъни на сина си. А вчера звънна и на мен. 😱
Да ти поясня и на теб, че всичко тръгна от свекървата, която питала сина си какво закусват. Може би жената пита за първи път, но понеже снахата чула и стана проблем. Не коментара, че е некадърна една баница да направи, а това, че сина ѝ ѝ дава отчет. 😏🙄👀
Ей на това му се казва да направиш от мухата слон. Защото потребителката, доколкото си спомням, не потвърди, че мъжа ѝ се отчита всекидневно.
Нищо де, сценария се развива с пълна сила.

# 663
  • София
  • Мнения: 1 278
Откъде дойде тази прекрасна дума "отчет".
От неистовото желание да се заклеймят ежедневните разговори на син с родителите му. Laughing
Смирете се малко, Коледа е! Кажете по една добра дума на свекървите си. Relaxed

# 664
  • Мнения: 1 267
Е, хайде сега, сигурна съм, че всяка жена ще се подразни от такава забележка!
Иначе по спора, никой не може да казва на друг по колко пъти седмично да се чува с родителите си, ако разбира се не става въпрос за някаква патология / примерно 5 пъти по 1 час/.

# 665
  • Мнения: 9 196
Аз съм семейна вече.


Не си личи, по това неистово желание да се държиш за маминия пеньоар.

# 666
  • Мнения: 6 604
Аз съм семейна вече.


Не си личи, по това неистово желание да се държиш за маминия пеньоар.
😂😂😂😂😂
Така да бъде. 😜
Само ти да си спокойна.
Такива сме си - мамини дечица.
Няма смисъл да споря с телевизор.
Весели празници ти желая!

# 667
  • Мнения: 3 545
Втори ден с този "казус", дами. Не ви ли омръзна, всеки си каза тезата и то по няколко пъти. Да си говорят по колкото пъти и когато им се харесва на хората, важното е да няма недоволни. Но е ред да се смени плочата вече.

# 668
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз съм семейна вече. Да, дъщеря. 😜
И майка ми ми звъни също.
И свекърва ми също звъни на сина си. А вчера звънна и на мен. 😱
Да ти поясня и на теб, че всичко тръгна от свекървата, която питала сина си какво закусват. Може би жената пита за първи път, но понеже снахата чула и стана проблем. Не коментара, че е некадърна една баница да направи, а това, че сина ѝ ѝ дава отчет. 😏🙄👀
Ей на това му се казва да направиш от мухата слон. Защото потребителката, доколкото си спомням, не потвърди, че мъжа ѝ се отчита всекидневно.
Нищо де, сценария се развива с пълна сила.
Aми и ти да чуеш от свекърва си, че си мързел и думите "толкова ли една баница не можа да направи" дали ще те изкефи? Тук проблема не е само даването на отчет, но и коментарите, че снахата я мързи да се надигне от леглото и горкото синче трябва да се отбива, попът към вкъщи, да купува закуска. Няма да кометирам защо изобщо се обажда на си сина си, след нощната му смяна, когато се поредполага, че ще иска минутки с жена си, в банята и сън.

# 669
  • Мнения: 6 604
Афродита, аз казах, че коментара на свекървата е неуместен, дори и без да е бременна снахата. Стоят си постовете ми назад, можеш да прочетеш.
Коментирам, че вместо да се възмутим от коментара на свекървата, темата се отклони към някакви въображаеми отчети, които мъжа ѝ дава. 😜

# 670
  • Мнения: 15 619
"отчет" и "контрол" откъде идвали в темата и разговорите тука?
От страховете на не една жена, че нейната дума не тежи и може да бъде заглушена от тая на майка му. От неувереността й в себе си. Ама това са само мои мисли.
На мен и реален отчет не ми пречи - знам, че носи спокойствие на получилия го, че ония, за които пита и се вълнува са добре.
Ама аз съм от глупавите - обичам и другите да са добре, не само и единствено аз.

# 671
  • Мнения: X
На Катерин мъжът всеки ден ходи при майка си, ама на нея чуждите обаждания ѝ пречат.  Laughing
Скрит текст:
Представям си тук някоя снаха да се оплаче, че мъжът ѝ всеки ден обядва при мама. Но ето, Катерин не се оплаква.
Та и другите с обажданията така. Не им пречат, намират го за нормално. А и в Семейния кодекс не е нормирано...  Grinning
На мен нищо не ми пречи.    Smiley
Относно моята свекърва....
На 80+ години е.Живее сама.Трудно подвижна, вече почти не излиза.Ако мъжът ми или девер ми не й пазаруват, няма да има какво да яде.
Мъжът ми обядва с нея всеки ден, защото :
1.работи два етажа под нея
2.така тя се чувства полезна и не й тежи, че е в тежест на децата си
Тя е много мила, деликатна жена и постоянно се извинява, до сълзи, че се налага да се грижат за нея.

Още подробности да давам?
Някъде в предишен пост специално уточних, че недоумението ми не засяга възрастни хора на 80+, или със здравословни или други проблеми.

Аз се имам все още за млада, здрава, права жена, та не намирам за уместно синовете ми да ме контролират ежедневно дали и как се прибирам.
Също, не намирам за уместно да следя ВСЕКИ ден дали синовете ми са се прибрали, къде или какво са яли и т.н.

Апропо, вчера се обадих на големия да ги поканя за Коледа, та случайно разбрах, че и двамата с приятелката му са си отпуска и си седят в къщи.Идея нямах....
Та така, аз съм ог лошите майки, които не следят живота на децата си по дни/часове/секунди.Smiley

# 672
  • при късмета
  • Мнения: 24 052
Не само свекърва или свекър няма да издържа да ме проверява всеки ден, но и собствената си майка. А казах вече, че ако майка ми държи да ме чува всеки ден, ще се съобразява с моите условия, които вече казах. Добре, че мъжа ми издържа по-малко и от мен на такива инквизиции.
За чудещите се, замислете се у колко хора всекидневни обаждания първата връзка е загриженост, и за колко от потребителите е контрол, отчет, проверка и т.н. Първите са много по-малко и има защо

За протокола майка е в чужбина от 3 дни, а дори не съм звъняла да видя кога и как е пристигнала. Направо съм ужасна. И тя не е, де. А като се прибере ще завари оставена котка у тях, че ние ще пътуваме

# 673
  • София
  • Мнения: 19 310
А ако след работа с колежки решите да се пошматкате по магазините, осведомяваш ли предварително майка си /свекърва си, да не получат случайно инфаркт от притеснение, че половин час след работното време още не сте у дома?!   ЖДНБ.
По този повод се сетих за моята свеки преди 20-ина години. Обажда се у нашите, където живеехме с ММ и рИве на сина си как свекър ми още го нямало (става дума някъде за 20, макс. 21 ч.) Ама за 1 час звънна поне 3 пъти да нагнетява обстановката.
Тогава той имаше сергия на един пазар, сигурно поне до 18 ч. е работил и след това ЦЕЛИ 2 часа го нямало. Видял се с някакъв приятел/познат и отишли да пийнат по нещо. През 90-те мобилните телефони още бяха рядкост, но подозирам, че просто не е искал да му дуднат на главата, иначе щеше да се обади от уличен телефон.
Обаче ММ дудне под влияние на майка си: "Аз само да си дойде, така ще му се накарам". Обаче и аз запалих "Ти щото въобще не се губиш часове, без да се обаждаш, и никой не прави проблем от това. Да не е 2 ч. посреднощ, та майка ти се е раззвъняла, тя ще се отучи ли да командва възрастни хора..."

# 674
  • Мнения: 208
За протокола майка е в чужбина от 3 дни, а дори не съм звъняла да видя кога и как е пристигнала. Направо съм ужасна. И тя не е, де. А като се прибере ще завари оставена котка у тях, че ние ще пътуваме

Откъде знаеш, че е пристигнала?

Общи условия

Активация на акаунт