С какво ви дразнят свекървите - тема 103

  • 28 468
  • 710
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 12 681
А на снахата?

# 646
  • при късмета
  • Мнения: 24 107
Ние по принцип не купуваме подаръци. Празнуваме почти всяка година със семейството на брат му на мъжа ми, но възрастните не си правим персонални подаръци, стига ни е да се съберем. Само уточняваме за децата какво да взимаме. За толкова години свекъра е бил с нас за Коледа всичко на всичко 2 пъти. И за да не е тенденциозно само на него да не правим подарък, за майка ми също не взимаме нищо, а да не се видим по това време е изключение.
За сметка на това през цялото друго време в годината им помагаме за нещо. И двамата опират все до мъжа ми, при положение, че свекъра има и друг син. А до мен и двамата ако имат някаква административна работа да си свършат.
Преди седмица мъжа ми им занесе и на двамата по 2.5 кг. суров суджук, да си го броят за коледен подарък Joy
На етърва ми понякога взимаме персонален подарък, защото има рожден ден на Бъдни вечер и е нормално да не празнува на датата.

# 647
  • София
  • Мнения: 17 361
Хахахха, Салсиша, аз съм купила, че и опаковала, и надписала.... ама аз от свекърва не се оплаквам, затва си затраях Joy

# 648
  • Мнения: 9 196
О, не, това вече е прекалено! Не стига, че си купила ами и си го опаковала?! Това е предателство към всички страдащи снахи! Joy

# 649
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Не купувам подаръци за хора, които няма да видя на (около) празника Grin

# 650
  • Мнения: 3 439
Тя си има дяца. Аз съм семейство с едното. 2+2

# 651
  • Мнения: X
Ма КО разиграва трагедия пак. Какво ти пречат 5те мин със свеки всяка вечер, сравнени с разговори с 10 различни приятелки?
И никой не говори за отчети. Става въпрос за елементарна загриженост. Как сте? Всичко наред ли е?
Прибрахте ли се?
Това си е точно ежедневен отчет. Защо, за Бога, и какво най - вече налага всеки ден да "рапортуваш", че си се прибрала? А ако след работа с колежки решите да се пошматкате по магазините, осведомяваш ли предварително майка си /свекърва си, да не получат случайно инфаркт от притеснение, че половин час след работното време още не сте у дома?!   ЖДНБ.

# 652
  • Мнения: 6 604
Катерин, да поясня и за теб, че стана вече ясно, че не се чете, а се пише за спора.
Аз питам майка ми за тези неща, не тя мен. Е, понякога се случва и тя да ми зададе този въпрос естествено.
Инициатор за тези отчети съм аз обаче.
Майка ми е сама и ми е важно, да. Искам преди да си легна да знам, че си е у дома и е сравнително в добро здраве.
Дано сега разбираш какво имам предвид.

# 653
  • при късмета
  • Мнения: 24 107
Каза, че не е болна, работи още, просто е сама. За вас явно е нормално, но в друг случай възрастният може да се почувства обиден, че го третират като малко дете. В случая майка ти дава отчета и друг възрастен по тази причина би се обидил. Малко са хората, който проверки и отчет биха приели безропотно, отдавна са пораснали

# 654
  • Мнения: X
Катерин, да поясня и за теб, че стана вече ясно, че не се чете, а се пише за спора.
Аз питам майка ми за тези неща, не тя мен. Е, понякога се случва и тя да ми зададе този въпрос естествено.
Инициатор за тези отчети съм аз обаче.
Майка ми е сама и ми е важно, да. Искам преди да си легна да знам, че си е у дома и е сравнително в добро здраве.
Дано сега разбираш какво имам предвид.
В която и посока да е отчета, е досадно да е ежедневно.Ти сигурна ли си, че майка ти не ти вдига само от куртоазия?
Аз съм на 52г. ,  предполагам близо до възрастта на майка ти...ами, ако синовете ми почнат ВСЕКИ ден да ме проверяват, бих се чувствала адски обидена.Все едно не съм с акъла си, вече не мога да мисля и да се грижа за себе си, та се налага да ме контролират къде ходя, кога се прибирам, какво правя изобщо през деня.Виж, ако бях на 80+, разбирам ежедневното проконтролиране.Или ако възрастния е болен, с проблеми някакви....
Ама за здрава, права жена, някак, в повече ми идва.
Разбирам, на 2-3 дни да звъннат, да ме чуят, ама всяка вечер...?
Ако имам проблем в "нечуваемите" дни, аз сама ще ги търся.

Както и да е.
Това, че аз не разбирам и не бих допуснала за себе си подобен контрол, нито като дъщеря, нито като майка, не означава, че щом на някой му допада, трябва да се лиши от него, щото някакви от някакъв форум не го приемат за нормално....  Smiley  Точно както аз няма сега да почна да звъня на синчето всяка вечер, щото пък някой си тук го намира за проява на супер любов и загриженост.

# 655
  • Мнения: 14 971
Не е точно по темата за свекървите, но е по темата с ежедневното чуване.
ММ има един приятел, стар ерген, вече е над 60 годни. Като ни е идвал на гости , ми направи впечатление / на третия път/ , че брат му му звъни около осем вечерта. Кратко и ясно добре съм, вие как сте и толкоз.
Брях Flushed
После обаче се замислих, че човекът живее сам, явно са се разбрали за това чуване. Всичко се случва, когато си сам, особено след определена възраст, може да паднеш, да се заключиш в банята, инциденти и аварии всякакви. Така че да се чуваш с родител за 5 мин, когато е сам, си е съвсем нормално.

# 656
  • Мнения: 6 604
За някои хора явно не е нормално.
За мен и моята майка е напълно нормално обаче. И това НИ е достатъчно да не спираме да го правим, независимо какво мисли по въпроса БГ мама. 😉😁
Не живея идеалния живот на ССФ, имам си само нея и ще направя всичко възможно, за да я запазя за по - дълго до мен.
Катерин, вие сте двама, още дълго и щастливо да живеете заедно. Но, ако с моята майка се случи нещо, тя е сама. 😏
Не ми се обяснява повече. Който иска да разбере, ще го направи. Който не иска - няма.
Та тъй - майка ми ми се отчита всяка вечер. 😜

# 657
  • Мнения: 12 681
Откъде дойде тази прекрасна дума "отчет".

# 658
  • Мнения: 14 971
Може и контрол да я замени успешно.

# 659
  • Мнения: 25 808
На Катерин мъжът всеки ден ходи при майка си, ама на нея чуждите обаждания ѝ пречат.  Laughing
Представям си тук някоя снаха да се оплаче, че мъжът ѝ всеки ден обядва при мама. Но ето, Катерин не се оплаква.
Та и другите с обажданията така. Не им пречат, намират го за нормално. А и в Семейния кодекс не е нормирано...  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт