На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 23

  • 117 966
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • на морето
  • Мнения: 1 382
Да ви кажа цени от вчера на ядки, закупени от Люлебургас. Точно срещу Мола има голям магазин за ядки, ориз, леща, боб, сушени плодове и какво ли още не. Бадем суров 69,90; лешник белен 45,90; микс печени лешници, кашу, бадем, шам фъстък 35,90. Ориз 4,40тл
И да похваля това сирене от Бизим, но точна цена не мога да кажа, но мисля, че излизаше под 8лв кг.

И да попитам правилния шампоан против пърхут ли взех

# 661
  • гр. Бургас
  • Мнения: 522
dodi, как е сиренето? Не съм вземала от това, в сряда ще ходяни още мисля какво да купя...

# 662
  • на морето
  • Мнения: 1 382
dodi, как е сиренето? Не съм вземала от това, в сряда ще ходяни още мисля какво да купя...
Оптахме го тази вечер и много ни хареса. Взимай, няма да съжаляваш.
И този кашкавал пак от Бизим е много хубав.

# 663
  • Мнения: 201
dodi, това е шампоанът.

# 664
  • гр. Бургас
  • Мнения: 522
Благодаря dodi! Кашкавал на аБеслер вземам,но сега и от това сирене ще взема и от Dost ще взема!

# 665
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
В събота колежка ходи до Одрин да гледа за рокля, но каза че моделите били ужасно кичозни и са си купили халки. Двете за 2200 лири са ги спазарили. Казва ми 92 лири за грам, но не ми се вярва. Нейната била с 3 вида злато само, така че вероятно се е объркала.

Поръчах й да ми купи от бьорека с пейнирли и кръгла пастичка, но от първото е нямало. Шоколадовата сфера обаче е върха. Аз не съм от най-големите фенове на силно шоколадовите торти, предпочитам с нежни кремове и лек плодов акцент, но тази беше мнооого вкусна и си заслужаваше да прегреша. Тъмен брауни блат в комбинация с един по-светъл над него и на места вътре имаше още. Крема е от какаов мус и с парченца шоко капки от черен шоколад. Тук там имаше нещо като сироп, но отново какаов. Абе... щом за 3 минути изчезна си представете. А аз не обичам да има толкова крем. Определено друг път ще опитам и белите им. Тортите на парче, които предлагат не ми харесват, но тези са попадение. Heart Eyes

# 666
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Ивче, Ивчееей,сладкодумнице Hug

# 667
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 592
Ивчеее ,срама нямаш значии  ooooh! Трябва да прегрешавам и аз заради теб, започнах да преглъщам  Mr. Green и как го обясняваш само ,чак усетих вкуса на пастичката.

# 668
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
Пашапорта изтича на 19 март
Аз искам да ида на 9 март.
Дали е възможно?

# 669
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Имаш време да си смениш кимлика с една бърза поръчка Wink

# 670
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Пашапорта изтича на 19 март
Аз искам да ида на 9 март.
Дали е възможно?

Няма да има проблем.

# 671
  • Мнения: 1 775
някой който ходи миналата седмица, има ли добри намаления в магазините...Обмисляме да се разходим в неделя,че в събота имаме ангажименти, ще изпуснем синия пазар, но ако има хубави намаления в магазините си струва.

# 672
  • гр. София
  • Мнения: 40
Привет и от мен, от доста време следя темата и ми е много полезна. Благодаря на всички, които споделят! Аз не съм много по обясненията, но се включвам да кажа какви ги свършихме ние тази събота и неделя:smiles: От US Polo купихме 2 чифта дамски дънки, 2 мъжки пуловера, 2 детски пуловера, дамска риза и мъжки панталон за общо 420 лири- имаше намеление -50+20 %допълнително. От Derimod 2 чифта дамски обувки естествена кожа за 225 лири.  Kolins- мъжко спортно долнище за 70 лири, Defacto- 2 чифта дамски дънки за 120 лири, дамска блуза-20 лири и дамска риза-30 лири.Всичко това от Марги аутлета. На центъра от Маrgi купихме страхотни толумбички по 11,90лири и лекрства от аптеката , която е първата от дясно по търговската улица. Тя беше отворена и в неделя. Нурофен стоп колд 13,68 лири, обикновен нурофен около 3,60 лири, капки за нос Отривин- 7,80 лири, капки за очи Визин 4,30 лири- 5 мл. Хапнахме в Айдън, както винаги всичко беше вкусно. Ядохме и Чий кюфте- интересен вкус, но лютичко ми идваше, на 9 годишния ми син много му хареса. Пропуснах Мигроса, от там взехме пудинги, дребни сладкиши и макарони барила по 2,20 лири. Нощувахме в Унисите -80 лв. за 4 възрастни и 1 дете на 9г. /лелеее досадих май..Smile/

Последна редакция: вт, 12 фев 2019, 14:14 от feiata30

# 673
  • Пловдив
  • Мнения: 117
Искам само да вметна, че Derimod на цени около 200-250 лири обикновено са изкуствена кожа. Те не продават само естествена кожа! За потвърждение - онлайн сайта.

# 674
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Аз само да вметна за кюфтето. Чий кюфте е (çiğ köfte)
И офтопик малко за произношението на някои специфични турски букви/звуци:
С - дж
Ç - ч
Ğ ğ   -г (или не се произнася; на турски се нарича "юмушак г", т.е. "меко г")
I - ъ
Ö - йо
Ş ş - ш
Ü - ю


Общи условия

Активация на акаунт