Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 14 дек. 2018, 20:21 ч.

На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 23

• 68 619
  • 742
  •   3
Отговори
# 675
някой който ходи миналата седмица, има ли добри намаления в магазините...Обмисляме да се разходим в неделя,че в събота имаме ангажименти, ще изпуснем синия пазар, но ако има хубави намаления в магазините си струва.

# 676
  • гр. София
Привет и от мен, от доста време следя темата и ми е много полезна. Благодаря на всички, които споделят! Аз не съм много по обясненията, но се включвам да кажа какви ги свършихме ние тази събота и неделя:smiles: От US Polo купихме 2 чифта дамски дънки, 2 мъжки пуловера, 2 детски пуловера, дамска риза и мъжки панталон за общо 420 лири- имаше намеление -50+20 %допълнително. От Derimod 2 чифта дамски обувки естествена кожа за 225 лири.  Kolins- мъжко спортно долнище за 70 лири, Defacto- 2 чифта дамски дънки за 120 лири, дамска блуза-20 лири и дамска риза-30 лири.Всичко това от Марги аутлета. На центъра от Маrgi купихме страхотни толумбички по 11,90лири и лекрства от аптеката , която е първата от дясно по търговската улица. Тя беше отворена и в неделя. Нурофен стоп колд 13,68 лири, обикновен нурофен около 3,60 лири, капки за нос Отривин- 7,80 лири, капки за очи Визин 4,30 лири- 5 мл. Хапнахме в Айдън, както винаги всичко беше вкусно. Ядохме и Чий кюфте- интересен вкус, но лютичко ми идваше, на 9 годишния ми син много му хареса. Пропуснах Мигроса, от там взехме пудинги, дребни сладкиши и макарони барила по 2,20 лири. Нощувахме в Унисите -80 лв. за 4 възрастни и 1 дете на 9г. /лелеее досадих май..Smile/

Последна редакция: вт, 12 фев 2019, 14:14 от feiata30

# 677
  • Пловдив
Искам само да вметна, че Derimod на цени около 200-250 лири обикновено са изкуствена кожа. Те не продават само естествена кожа! За потвърждение - онлайн сайта.

# 678
  • Берлин
Аз само да вметна за кюфтето. Чий кюфте е (çiğ köfte)
И офтопик малко за произношението на някои специфични турски букви/звуци:
С - дж
Ç - ч
Ğ ğ   -г (или не се произнася; на турски се нарича "юмушак г", т.е. "меко г")
I - ъ
Ö - йо
Ş ş - ш
Ü - ю

# 679
  • гр. София
Оправих грешката, много ми е чужд този език:smile: Продавача в магазина /Derimod/ каза "ледър" и аз реших , че са ест. кожа. Бяха намалени от 229 на 149 и всеки втори чифт беше с още 50% намален от намалената цена. Ще се опитам да сложа линк https://www.derimod.com.tr/lacivert-kadin-ayakkabi-18wfe197714/

# 680
Оправих грешката, много ми е чужд този език:smile: Продавача в магазина /Derimod/ каза "ледър" и аз реших , че са ест. кожа. Бяха намалени от 229 на 149 и всеки втори чифт беше с още 50% намален от намалената цена. Ще се опитам да сложа линк https://www.derimod.com.tr/lacivert-kadin-ayakkabi-18wfe197714/

Karışık deri malzemeden üretilmiştir

Mix

# 681
  • Там където
Здравейте, мога ли да плащам с карта в Моловете? Навсякъде ли име терминали? Предпочитам в молове и големи магазини да плащам с карта, за да не ми свършват парите в брой, не обичам да нося пари в брой... Дали са високи таксите ако се плаща с карта? От както не ходя на море в Турция последните 2-3 години не помня за таксите на банкоматите и при плащане с карта.

Благодаря Ви предварително.

# 682
Здравейте, мога ли да плащам с карта в Моловете? Навсякъде ли име терминали? Предпочитам в молове и големи магазини да плащам с карта, за да не ми свършват парите в брой, не обичам да нося пари в брой... Дали са високи таксите ако се плаща с карта? От както не ходя на море в Турция последните 2-3 години не помня за таксите на банкоматите и при плащане с карта.

Благодаря Ви предварително.

В пос терминали не се изчислява такса (зависи от вашата банка)
За теглене на пари има такси/комисионни
само уникредит булбанк се тегли без комисионна/такса от YapıKredı Bankası,  Курса се изчислява доста добро - но я виждате след 2-3 дена.. Веднага изчисления курс е грешен после я поправят, или дърпат 2-3 лв още или врщат обратно.. зависи..

почти всички магазини имат пос терминали
%80 от тях може алишвериш на цена на кеш

# 683
  • Русе
Qaki, проверете си тарифите на обслужващата ви банка. Някои банки нямат такси при плащане, но повечето имат.

# 684
Някой с отзиви за хотел Султан. Запазихме 2 нощувки. Хотелите които исках нямаха места. Само на мен ли ми се струва или хотелите са вдигнали нощувки те.

# 685
Мими, била съм в Султан, на 5 мин пеш от Лалетата в началото на главната улица. Червени килими, тежкарско- ориенталска декорация, иначе не е първа младост хотелът, личи си амортизацията, но става за средностатестическия турист, който няма претенции за лукс. Точно срещу него има аптека. Намират се на Татлат паша бул.

ПП от момчето на рецепцията си вземете pass  за интернета на хотела.

Последна редакция: вт, 12 фев 2019, 21:32 от *Камея

# 686
  • Димитровград
А на ПИБ е 0,25  процента - или на 100 лв - 25 стотинки.

# 687
  • Русе
Това сме го коментирали - ЦКБ И ДСК нямат такси за плащане през пос терминал и превалутиране.
+ ОББ.

# 688
Благодаря Камея. Не търсим лукс.Ще го ударим на обиколки и пазаруване. С паркирането има ли проблем.

# 689
По спомени, зад хотела, откъм задната уличка има малък паркинг- автобуси/туристически/ спират там, но дали и за коли може- не зная.  Виж на гугъл вю - завърти и огледай района около хотела. Нощем има малко шум откъм булеварда - движението на коли обаче не е така интензивно като това в нашите градове. Пеш спокойно може да ходите до главната и да се връщате с покупките, ул.Османие ви е една идея по-близо в сравнение със Сарачлар.

ПП И късно вечер да вървите по булеварда- не е опасно

Общи условия

Активация на акаунт