ДЕКЕМВРИйчета се раждат вече,за Коледа съм с мъничко човече!

  • 21 907
  • 352
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 244
Здравейте и за много години! Simple Smile
Ние ползваме памперси (т.е. пелени) Libero и сме доста доволни.

# 331
  • Мнения: 405
Чакалова, аз пия лактогонен чай Лактеса, и аз имах такъв период, в който ми се струваше, че намалява. Не знам от чая ли, но се закрепи положенето, почнах и с много вода да се наливам, защото аз иначе въобще не пия. Със сигурност трябва много течности да се приемат. Другата седмица сме на първата консултация, много се надявам да е наддала в норма.
Аз иначе си чета редовно тук докато кърмя, но наистина настана затишие, доста мами изчезнаха Sad
Предните два дни направихме първите разходки навън, преди това само на балкона. Излизането с количката от блока като съм сама ще е филм, има стълби и засега много ме е страх. Ще се уча де Simple Smile Нямам търпение да мога да започна да излизам, а и да си организирам времето малко по-добре и да мога да върша разни неща през деня, че сега докато се обърна,то минало. И определено имам нужда от движение, от стая в стая не си е работа, уж не бях качила много, а вече не се чувствам добре. Като прибавим и торбичките под очите и липсата на време да направя каквото и да било за външия си вид.. и това разкарване с анцузи и пижами денонощно.. определено не се чувствам комфортно. Другата седмица ще ходя на прегледи и ако всичко е наред, както и ако бебка позволи, в края на месеца мисля да се завръщам към народните танци . Мисля че ще ми повлияе добре и физически и емоционално, едно нещо да правя като самостоятелен човек, ще ми е доста по-добре.

# 332
  • бургас
  • Мнения: 624
За много години!

Ние сме на Памперс белия пакет. Повръща много. От вчера е на Лактана и днес на обяд спа 4 часа не мога да повярвам Simple Smile утре става на 40дена. Обаче тези колики... от другия край на стаята му чувам коремчето.  Май започна да ми се усмихва когато му говоря или е съвпадение. 

Аз започвам нещо пак да се депресирам, излиза ми се, имам нужда от социален живот, да се съберем с приятели... няма да е скоро, но вече имам голеееми планове за лятото, за една дълга екскурзия в Сърбия Grinning

# 333
  • Ловеч
  • Мнения: 574
За много години!

Ние сме на Памперс белия пакет. Повръща много. От вчера е на Лактана и днес на обяд спа 4 часа не мога да повярвам Simple Smile утре става на 40дена. Обаче тези колики... от другия край на стаята му чувам коремчето.  Май започна да ми се усмихва когато му говоря или е съвпадение. 

Аз започвам нещо пак да се депресирам, излиза ми се, имам нужда от социален живот, да се съберем с приятели... няма да е скоро, но вече имам голеееми планове за лятото, за една дълга екскурзия в Сърбия Grinning

И на мен много ми тежи липсата на свобода! Не съм си и представяла,че ще е  нещо друго де,но много ми липсва социалния живот.Ама и още не съм излязла от депресията де и като прибавим и безсъние ииии няма как да се чувствам добре.Тази вечер ММ ще дежури при него та ще лапна малко въздух.
Нямам търпение да дойде момента в,който ще се върна назад в темите и ще се смея с глас на това колко отчаяни сме били в тези моменти на безсъние.” И това ще мине” 😘😘

# 334
  • Мнения: 244
Мами, изизазвинявам се, но аз пак ще се върна към моя въпрос. Тези от вас, които извеждате мъничета навън как ги обличате?

# 335
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Мами, изизазвинявам се, но аз пак ще се върна към моя въпрос. Тези от вас, които извеждате мъничета навън как ги обличате?

Ами боди без ръкав,блузка и ританки/долнище/шапчица,отгоре ескимоса и едно одеалце.

# 336
  • Мнения: 138
Здравейте момичета! И аз редовно чета докато кърмя. И мен това висене вкъщи взе да ме побърква, а само от един ден съм сама.
Веси, ние бяхме на фототерапия два пъти преди да ни изпишат. Сега бебка е на 4 седмици и пак ми се струва жълта. Утре сме на преглед, ще видим какво ще кажат.
Навън я обличам с боди дълъг ръкав, блузка, ританки и космонавт. Ако е мн студено слагам одеало.

# 337
  • Мнения: 337
Боди с къс ръкав, блузка и панталонче, чорапчета,  шапка и отгоре едно плюшено като мече.  2 одеалца... 1 тънко и едно по плътно.

# 338
  • бургас
  • Мнения: 624
Боди с дълъг ръкав, ританки, гащеризон и космонавт, + портбебе при необходимост го разкопчавам

# 339
  • Велико Търново
  • Мнения: 165
Здравейте, момичета Simple Smile За много години Simple Smile
Аз доста изпуснах, но не смогвам да чета от както бебка се появи Disappointed Не стига, че ме измъчи с почти 24 часово й раждане, ами сега май иска тотално да си ме довърши...
Та, ако може сега малко да се пооплача, че да ми поооекне... Май след родилната депресия все още ме държи... Вкъщи е пълна лудница и се чудя вече в кое ъгълче да се скрия за малко, за да си почина Cry Бебка иначе расте като гъбка, когато ни изписаха едва се побираше в дрешките, толкова й бяха големи Grinning Почнаха ни и коликите, та вече се чудя дали ще оцелея... През нощта сън нямам - яде или ме ползва за биберон ( бебка не обича залъгалки и биберони, ама както казва ММ - и аз да съм и аз ще предпочета истинското пред силикона Grinning) и после почва един рев до сутринта, а през деня, ако успея да полегна ще е за 2-3 часа, защото ме чака домакинска работа, мъж, бебе, че и куче Scream Много ми се иска да се скрия някъде за някой друг час сън. Доста неща вече не ям, защото педито ми ги забрани, че не влияели добре на бебка, та общо взето ми останаха картофи, ориз и пиле, защото има доста неща, който пък аз не обичам да ям и обмислях варианта направо да мина на фотосинтеза. На всичкото отгоре пия и някакъв чай от семена от копър (бил помагал при колики), аз копър мразя от дъното на душата си, та... пия го, но с такива мъки, че просто не мога да ви опиша Weary
Искам само малко сън, толкова много ли искам, а и малко шоколад... Та така помрънках си Simple Smile

# 340
  • Мнения: 633
Аврорче, не искаш много, хубаво си се оплакла! Сигурна съм, че всяка една от нас поне за ден е минала през всичко, което описваш. Аз вкъщи като мрънкам и съм обявена за мрънкало пък то като са ти отнети елементарни човешки нужди е нормално да ти се плаче и да искаш да избягаш. Моето мишле е доста спокойно на фона на повечето, ама имам нощи, в които няма спане 🙄, а също и дни, в които пак се яде постоянно и на ръце и мрън. Разбирам те и за шоколада - без това не мога, но бебенце се изрина от нещо и ми го забраниха... стигнах до там да дъвча и плюя шоколад, а после да си плакна устата, че да не го преглътна, само и само да го усетя само как го дъвча... толкова да ми се яде...

Аз пък се разболях 😰 от 1 година не бях боледувала и сега ме е страх да не го пренеса на бебето 😰. Мъжа ми донесе някакърчв вирус и аз по пързалката веднага 🙄

# 341
  • Велико Търново
  • Мнения: 165
Fluffy Fluff всички минаваме по този път, но тук като че ли има кой да разбере как се чувствам. ММ се опитва, но няма как наистина да ме разбере. Все пак в момента аз съм будна с малката и се опитвам да я успокоя - гушкане, хранене...  докато той блажено си спи... След няколко часа сме и на преглед при педи, та мисля да не лягам, не виждам смисъл, пък и малката май май няма намерение да спи.... та нямам избор Simple Smile

# 342
  • София
  • Мнения: 6 010
Авторче, аз се научих да лягам и да спя ако ще и за 20 минути само. Какво като ще излизате след няколко часа, сънят си е сън.
За шоколада - аз си хапвам стабилно, но иначе нямам грам енергия, кърменето я изпива. В началото беше по парченце и следях за реакция. Сега пак не прекалявам де, но ако бебето се чувства добре няма какво да се изтезаваш.
А на мъжете им споделяйте, но не да мрънкате, а просто споделяйте, че да знаят. На мен ми се случва след третото хранене през нощта да събудя таткото да оправи памперса, на сутринта пак е той.
И каквато помощ има отвън я приемайте, ако щете да е вид на храна отвън.

# 343
  • Мнения: 633
Аврорче, лягай, как няма да лягаш, Лаленце е права! Имаше едно меме, че след като се роди детето можеш да спиш навсякъде и по всяко време, много съм се смяла, но е вярно, ще се научиш Wink
Лаленце, а аз си мисля, че ако само кърмя ще ми е по-леко. До сега се е случвало така да си го взема, той да суче и да си заспим, ама рядко имам достатъчно, че да си заспи сит и ставам да правя добавка или да затоплям изцедена кърма, после да помпам, което прави процеса на ядене поне час и половина 😢 Помощ не отказвам, но мъжът ми си спи, а аз вече съм много изнервена с цялата хамалогия по храненето 🙄 понеже храня със сонда на гърда, мъжът ми няма как да го сложи на зърно 🤪
Поне детенце тази нощ не повръща много, а е спокоен и са ми по-кратки интервалите за хранене.. за жалост хремата ми се влошава и ме обливат топли вълни.

Последна редакция: чт, 03 яну 2019, 07:29 от Fluffy Fluff

# 344
  • София
  • Мнения: 1 268
Добро утро, момичета

Ще бъде страхотно, ако някоя мама, която знае как се прави тема да спретне една в Родени!

И аз ви чета докато кърмя или успивам малката.

А хапвам много сладки неща, хапвам и много фурми, но шоколада си е шоколад. Имам нужда от енергия с цялото това недоспиване, кърмене.. Абе всички грижи за малката си изтощават.

Тези дни си правим много лоша услуга с ММ, защото оставяме Рая да спи при нас. Просто много мрънка (тя си спи уж, но издава някакви звуци, като е в кошарата) , а като е при мен е спокойна, събужда се веднъж през ноща, кърмя я и пак си заспиваме. Ноо и аз заспивам и не ставам да я местя. 🤣 някой друг да прави тази груба грешка? 🤣🤣🤣

Днес Рая прави 1 месец човече ❤️ 1 месец щастие ❤️

Желая хубав ден на всичк💕

Общи условия

Активация на акаунт