Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 71

  • 54 980
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: X
Е, в началото моето запознанство с Чапанова пък беше, че й е трудно да настрои ехографа, та, акушерката помагаше.Но, ето, казвате, че вече не е така.

# 676
  • Мнения: 592
Всеки и почнал от някъде, а и аз от млади доктори като цяло съм по-доволна, още повече годинките нарастват и все по-млади ще станат от нас;)
Др Чапанова няма как да имам забележки, до момента е прекрасна.
Малко ме притесниха за другата лекарка коментарите, защото следващите 3 месеца ми е важно да разбера именно това има ли фолукили; колко, пукат ли се изобщо и така, това ще предопредели плановете ми занапред.

# 677
  • Мнения: 94
като си поизпатиш от нея може да промениш мнението.
и с още по-големи букви да го напишеш все тая.
пита се за мнение, споделяме си нашето.
моето е такова, некадърна е. не може да различи кое е фоликул, спукал ли се е или е там.


И при мен се получи така, не вижда фоликулите. При нея все нямам, а като съм при Стаменов имам. За мен извода е ясен.

# 678
  • Мнения: 2 144
Като се замисля, на моя успешен опит Тихомирова ме проследяваше. Не можа да определи дали фоликула е овулирал. Изчака резултат от Прогестерона и тогава назначи Утрогестана.
Ако това го бях прочела тогава сигурно удар щях да направя или да отложа трансфера. Има Господ. Той си знае работата. А и тя веднага съобрази какво да направи за да е сигурна. И чудото стана!

# 679
  • Мнения: X
При мен беше, съвсем в началото, с нея започнах стимулация, тя определи някакви важни неща.
Хареса ми, че провери прогестерона.

# 680
  • Мнения: 213
Странно при мен никога не е имало проблем да види, дали се е спукал фоликула и колко са. Имам проследяване доста при нея, инсеминация и една симулация за ин витро. Дори накрая, за да не изпуснем фоликулите ме видяч в четвъртък и в събота ме изпрати при Персенска/ тя беше на смяна/ , за да ми назначи Прегнил или друго преди пукницията. А не да ме извика в петък и да назначи пункцията.

# 681
  • София
  • Мнения: 9 135
Ами при мен примерно видя фоликул 18 мм., а естрадиолът беше нисък и ми беше рано за овулация. Отивам след 2-3 дни при д-р Стаменов и се оказва, че са два фоликула по 13 мм. да кажем (един до друг). И други в този стил прегледи.
Но пък като е била на пункция тя, всичко си беше наред.

# 682
  • Мнения: 6 056
Когато си пациент на някой доктор, примерно на Стаменов, но се случва в някои дни проследяването да го направи друг доктор, кой взима решението кога да е пункцията и как да се продължи до нея? Не го ли взима д-р Стаменов? На мен в 2 от дните проследяването ми го направи д-р Чапанова, вкл. последното преди пункцията, и имам много добри впечатления от нея. Надявам се ако ми се случи д-р Тихомирова да ме преглежда, да не се разочаровам.

# 683
  • София
  • Мнения: 23 196
Той си гледа неговите пациентки. Ама гледа какво са му написали.
При мен например беше чудене, фоликул ли е , ама май нещо се е спукало, накрая каза да запишат 12мм. Естествено ми се обаждат да отида пак след три дни.
Аз се усъмних и отидох да помоля за преглед.
Оказа се фоликул, че и 18мм, тъкмо за пункция.
И няколко такива случки имаше.

# 684
  • Мнения: 410
Здравейте, момичета! Аз пак съм с глупавите въпроси Simple Smile Относно Пролактина, утре  сутрин ще го пускам и се чудя дали днес мога да си ходя на фитнес (следобяда), както ходя или да пропусна днес? Благодаря предварително!

# 685
  • Мнения: 411
Тихомирова тъкмо ще се върне заредена с енергия и щастлива, а ние дръжно ще я гледаме изпод вежди, още повече че ще е позабравила доста неща като не е работила Trollface
За пролактинът са ми казвали никакъв спорт и секс предния ден.

# 686
  • София
  • Мнения: 2 660
Здравейте, момичета! Аз пак съм с глупавите въпроси Simple Smile Относно Пролактина, утре  сутрин ще го пускам и се чудя дали днес мога да си ходя на фитнес (следобяда), както ходя или да пропусна днес? Благодаря предварително!
Няма проблем. Важното е гърдите да не са стимулирани и утре да направите изследването отпочинала и спокойна.

# 687
  • Варна
  • Мнения: 729
И аз мисля, че е важно да си направиш изследването правилно на самия ден, а фитнес предния ден и то следобед не би трябвало да се отрази. Просто задължително 20-30 мин преди да ти вземат кръв си стой на някое столче и релаксирай.
Др Тихомирова се връща на работа много скоро след като излезе!!! Аз самата много се изненадах 😊 Не я подценявайте! Нали всички искаме такова щастие и все някой ден ще си се върнем на работа. Тя е там за да ни помага ✌️

# 688
  • София
  • Мнения: 10 642
Тихомирова тъкмо ще се върне заредена с енергия и щастлива, а ние дръжно ще я гледаме изпод вежди, още повече че ще е позабравила доста неща като не е работила Trollface
За пролактинът са ми казвали никакъв спорт и секс предния ден.
Нещата в медицината не се забравят толкова лесно

# 689
  • София
  • Мнения: 147
Здравейте, момичета. Някоя от Вас знаели как стоят нещата с реимунизация за тетанус  и дифтерия по време на опити за ин витро. В нета като информация намерих, че реимунизация преди и след бременност няма проблем. Но мен ме интересува дали на някоя от Вас репродуктивен специалист е казал същото, че няма проблем. Благодаря на отзовалите се.

Общи условия

Активация на акаунт