Бъдещата свекърва / снаха, зет, тъща/ - нагласи и очаквания

  • 53 812
  • 1 246
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 19 249
Пълна луна, и аз имам такива опасения

# 16
# 17
  • София
  • Мнения: 17 281
Е, браво бе, ще удряте дете в 7 клас! И аз щях да го извлека от там, ако ставаше въпрос за мое дете. Че то е срамно и обидно, може ли такова нещо.

Аз не знам къде да се пиша, синчо е на 18, има сериозна приятелка, със смесени чувства съм. Висят у нас, говорим си, но абсурд да се сближаваме, тя си е дете, какво има да се сближавам с дете. А и аз като цяло трудно се сближвам де.
Но не им се меся, достатъчно ми е да знам, че синчо е жив и здрав и си учи за изпитите.

# 18
  • Мнения: 30 802
А да, да допълня. Категорично поддържам двоен стандарт. Ако синът ми има кофти връзка, да се оправя сам- не е нито малолетен, нито малоумен. Ако обаче дъщеря ми попадне на насилник, лично ще го утрепя, а нея ще я метна на гръб и ще я върна у дома. Сори, но жените все още за значително по-уязвими, така че стандартът ми е двоен. Хау.

И аз съм така. Казала съм на таткото - ако зетят е гад, ще го копаем и после ще си мълчим.

# 19
  • Мнения: 11 505
Аз имам много светъл пример за яка свекърва, баба ми по бащина линия, а дали ще съм като нея един Господ знае... имам такива намерения, но времето ще покаже. Mr. Green

# 20
  • Мнения: 5 246
Очаквания имам към бъдещата си свекърва основно да не се занимава с нас, да проумее, че синът и вече ще е глава на друго семейство и да няма очаквания от него да поддържа и нейното.

# 21
  • София
  • Мнения: 19 249
Спешно ме извикаха и едва успях да затворя прозореца.
Имах предвид, че синът ми е още в 3 клас, но отсега проявява нежелание да прочете и една буква извън у-ще и занималнята. Не е генийче, математиката му куца. Обаче баща му (биологичен) е на мнение, че го тормозя, а когато снощи се видя трагедията с текстовите задачи, запя нова песен: "Кой знае какво и колко ги учат там".
Честно, наистина съжалявам, че сега нямат бележки. Ще ми се да го зацафарят няколко пъти (както се казваше по мое време), та дано има ефект.

# 22
  • Мнения: 8 949
Не знам какви нагласи и очаквания могат да помогнат.
Аз така и не успях да постигна кой знае колко близки отношения със свекърва ми за повече от 20 години. Може би аз съм по-голям темерут... Може би тя е прекалено деспотична...
Чувам от приятелки, че са много близки със своите свекърви и ми е много странно да си го представя за моята.
Предполагам, че просто не си пасваме като характери. Нямаме общи интереси.
Златната среда към момента откривам в сведени до минимум взаимоотношения и възможно по-редки срещи. Така всички сме най-доволни - аз, че не ми се налага да й слушам съветите, мъжът ми, че не се налага да му мрънкам по повод майка му и тя сигурно е доволна. Smirk

# 23
  • Мнения: X
Е, браво бе, ще удряте дете в 7 клас! И аз щях да го извлека от там, ако ставаше въпрос за мое дете. Че то е срамно и обидно, може ли такова нещо.
Това къде го прочете, госпожо? Чучка писател май пак.

Някой пак започна да ходи по мене.
На абсурд й направих забележка, спря, айде друга сега.
Спокойно можеш да ми пропускаш постовете, аз с твоите така правя.

Куку, и нашият така, даже лъже - да дойдел бил у тях, да учели. И после гледам - стои в интернет нашичкия, а уж учи с баща си да поправя оценки. А той -онлайн. А БНД-то - не знаел той, не сме му били казали, че незнам си какво си. Не знае, че трябва да се учи и това си е, ние сме виновни, т.е. аз де, че не съм му казала. И съответно детето като го напъна да учи, звъни на онзи, да ходи там да се скатава. Ама свърши тая, последно беше преди два дни, повече няма да го има това.

# 24
  • Мнения: 9 196
Пълна луна, като съм виждала до какви истерии и наглост стигат някои тинейджъри и млади мъже, не втори, ами и осми баща да му е, трябва да му тресне един, да го върне на земята.

Моя само ако си помисли да ми се открехва и ще отнесе я прахосмукачка, я тостер по тинеджърската глава. Като начало ... Нито баща му ще успея да изчакам да се прибере, нито нищо.

# 25
  • София
  • Мнения: 19 249
Пълна луна, наистина е малко двусмислено в 7 клас ли е ударено детето или някога си.
Но понякога с говорене нищо не става. Особено след като има на своя страна аргумента "той не ми е баща".
Скрит текст:
Колега на ММ, разведен, след 7-8 години връзка се раздели с жената, защото нейният син (живеещ у тях) порасна и явно са имали сблъсъци. Сега си намерил жена с деца, живеещи отделно, та дори си купили общо жилище - не децата, колегата и новата му изгора.

# 26
  • Мнения: X
Доста по-стара е случката, как ще е двусмислено. Писах скоро, че децата с моите родители не се виждат от отдавна, изобщо който чете, знае. С останалите не желая да коментирам каквото и да било, съвсем съзнателно е написано по начина по който е написано.

А БНД-то го е шубе да не стане синът му по-умен от него. По-добре да си е тъп, да му е на нивото. Не съм мислила навремето, че ще падне до там. А като споменах АК направо се изприщи. И лев няма да даде стисльо за образование, но и аз да не дам. Апропо, за уроци той пари не дава. Абе той и за лекар 30 лева на даде. Добре си беше като не се обаждаше дълги години, ама много любезни станахме с него нещо и почна пак с простотиите.

Не, нямат никакви сблъсъци, баща ми разпитва постоянно детето и после ми звъни да ми дудне. Т.е. така беше преди. Какво съм му направила аз, мъжа ми, всички нещо му правят, а той самият отказваше да го погледне изобщо, но интриги да прави знаеше. Не е такъв случая, даже доста добре се разбират, той е прекалено мек не само към моя син, но и към своята дъщеря, не е това. И двете деца много го обичат, обратното е, от мекост са му се качили на главата и хоро играят.

Салши, във въпросния случай му се плезеше и кълчеше нещо зад гърба, подигравателно. И то изобщо в никаква тийн възраст не беше, съвсем в друга, беше минал многократно границите, щото сакън, никой не може копче да му каже, единият щото не живее с него, другият щото не му е баща, мъка.

Така като си прочетох излиянията, ми то детето плаче за граници бе.

Последна редакция: вт, 18 дек 2018, 18:10 от Анонимен

# 27
  • Мнения: 14 966
Точно в тийнейджърската възраст се наливат основите. Много манипулативни и критични стават децата , все едно не са нашите. Ако не се държат здраво юздите, жалко за детето и за родителя. Аз бях уж от готините майки , докато не го изгоних в девети клас при баща му / с негово съгласие, на бившия, разбира се/. Точно бяхме в критичния период, в който упреците към новия ми мъж бяха, че е никой, аз съм била провал и какви ли не ужасии чух, при положение, че съм му била и майка и баща. После два месеца не ми вдигаше дори слушалката - обиден. Но си се върна , подвил опашката. А много се страхувах, че съм направила грешка тогава. Чудех се подход ли нямам, ставам ли за родител, какво се случи и защо. Големи самообвинения бяха, комплекси, самобичуване.
Сега , от позиция на времето , ехее, вече зрял, ми одобрява всички действия в миналото. А на какво ме подложи, само аз си знам. Но не отстъпих. И оттогава си знае, че като кажа нещо , не плаша само , а и върша Rolling Eyes
Лошото е, че аз много съм му угаждала на моя, той заместваше липсващата ми пълноценна връзка с бившия и си беше изградил едно мнение, че е не само номер едно , но и че друг номер няма да има. Сега вика- добре си си ти. но някоя девойка сигурно ще изстрада отношения с него , защото заради лошите отношения с баща му, беше свикнал да ме покровителства някак си, дори по детски. Все раздава оценки, все той най-добре знае всичко. Самонадеян и едноличен ми върви в живота.

# 28
  • София
  • Мнения: 19 249
Таис, а не се ли страхуваше, че бившият ти ще го остави да тръгне по наклонената плоскост и после вече да е късно за поправяне?
Ами ако не беше си дошъл с подвита опашка, ако от някаква гордост се забатачи, само и само да докаже, че не си права?
От това ме е страх, иначе и аз имам едни такива размисли...

# 29
  • София
  • Мнения: 17 281
Е, да, явно не е моята тема това, щом за шамари и тряскане с тостери става въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт