Говорим си за "Свръхестественото", "боговете" и Човека #3

  • 28 602
  • 807
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 013
Точно за това говори Едгар Митчъл в книгата си за Квантовата Холограма.

Тоя резонанс го нарича PCAR (Phase Conjugate Adaptive Resonance).

"Подобно на цялата холографска обработка, асоциативният модел, който се създава, улеснява извличането на информация в резонантен цикъл, използвайки припокриващите се референтни сигнали на квантовите излъчвания от външния обект. Това дава възможност на възприемащия мозък да извършва схематична / шаблонна класификация и да разпознава резониращите сигнали. Този процес на резонанс се нарича фазов скачващ адаптивен резонанс (Phase Conjugate Adaptive Resonance) (PCAR). Ние вярваме, че PCAR е основата за най-фундаменталното ниво на възприятие във всички живи организми в еволюционното дърво на живота (Mitchell 2001). Като пример вземете прилепите, делфините, китовете, които използват сонара, за да изпращат сигнали и да получават отговор, за да намерят нещо. PCAR е мозъчният аналог на този процес."
От Митчъл не съм чела нищо до момента.
Този Митчъл ми стана интересен. Явно има опит с това.

Последна редакция: нд, 23 дек 2018, 10:59 от Magdalena1978

# 106
  • Мнения: 7 006
Резонанс във физиката (от френски résonance) е явление, което настъпва при изравняване на честотата на външната сила с честотата на собствените трептения на системата и се изразява в рязко нарастване на амплитудата на принудените трептения

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%81

Буквално,да и3равниш вибрациите си с дадено вибр.поле,3а да ре3онираш с него( например да "отклу4ите"  акашовите 3аписи,3а които питахте:))

# 107
  • Мнения: 2 013
Именно, да.

Последна редакция: нд, 23 дек 2018, 11:00 от Magdalena1978

# 108
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Нищо не знам за някакви мои прераждания. Не вярвам и на някакви регресии, правени от някого, които те карат да си "спомниш". Ако помниш, помниш. Няма нужда някой зорлем да те кара да ти "спомниш" нещо, което може да принадлежи и на друг.


Бях забравила, че една "астроложка" ми бе казала, че през миналите си животи съм била шаман в Южна Америка. И също съм била повече мъж. В Япония съм била имала много животи, както и в Скандинавието, където съм била жена.
Но тя сигурно го разправя това на абсолютно всички "клиенти", които плащат.


Не съм чела нищо от Слава Севрюкова. Но ми се струва, че има огромни спекулации около тази персона.

Последна редакция: сб, 22 дек 2018, 15:02 от Eleonora_27

# 109
  • Мнения: 18 571
И аз я отлагам по същите подбуди.Слава де.
Какво , добре чакаш да порасне и се изучи малкото, и аз така чаках и се молих да устискаме да се изучат  и какво стана ,едното нищо ,очакванията не се сбъднаха.Докато сме живи ще е така, да сме родители и да се боим за тях.И да им трябваме, най-важното , няма свобода и личен живот разбрах.Ама ти си чакай  и се надявай.
Моята регресия бе неправилно ориентирана ,но все пак се видях с един старец  с бяло расо , с бяла лента на главата над белите коси,не поп, а може би богомил или небесен персонаж, който ми се поклони при срещата , надявах се да е духовен водач, но не каза дума.Усмихваше се  и поседнахме с едно блажено спокойствие мъм мисоки треви и така.Също се видях  на високо над едно селище в бели покриви ,арабски плосък тип , поточе ,дървета и зеленина ,което място бе моя собственост някак ,моя отговорност по-точно.Стоях  стъпила високо  и до едни треви ,туфи  дето познавам от рекичката на детството в наше село ,остри като игли  и кухи стъбла.В поточето  завихрено   езерце и в егог прозрачни рибки, само скелети се виждат и  карантийки мънички.Папур ,който бил от онзи на Мойсей , и накрая  бях стара жена, на смъртен одър и чаках някого да се сбогуваме и  дойде жена с детенце ,дъщеря ми вероятно.Другите близки навътре в двора на тази възрожденска къща, сбогувах се с гостенката и си отидох.Отдавна беше не помня всичко от 2-3 часа   сеанс.Повечето бе за друг човек питанка ,болен  или  не ,но мисли и мен заблуди да се тревожа.Не се получи много с него и за това реших че е мнима болест.

# 110
  • Мнения: 36 514
И аз си мисля, че съм била мъж в предишен живот (не съм лесбийка, няма конкретна причина да го мисля), обаче не помня нищо Joy Мисля, че съм живяла на постоянно топло място, защото изключително много мразя студа и пластовете врехи, които се носят през зимата.
Имам познати и роднини, които са ми разказвали някакви техни усещания за предишни животи - много по-подробни. Но не смятам, че е коректно да описвам в публичен форум чужди истории (дори и без да споменавам имената - може да попаднат на темата и да им стане неприятно).

# 111
  • Мнения: 7 006
Tва,4е съм родител,не 3на4и,4е цял живот ще бърша 3адника на отро4ето си..Дали ще се и3у4и или ще ба4ка,негов проблем..След 21 год. въ3р. и3лита от гне3дото и никой не го пита..Мъж е,да се оправя..Ако у4и,поемам ангажимента до 1-2 степен,после ако иска да става професор,да си плаща масрафите..

# 112
  • Мнения: 2 013
Имаше в колибка.ком филм със Слава и за Слава. Аз заради това питах за записи и видео материали. Аз също предпочитам да гледам тя (или някой друг) какво казва, а не да чета интерпретацията на нейните думи, написани от друг човек.
Регресии не съм правила. По-важно и по-интересно ми е какво става тук и сега.

Последна редакция: чт, 03 яну 2019, 10:58 от Magdalena1978

# 113
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Нищо не разбирам от вълни и трептения. Нищоооо!

Хем превеждах от книгата на Едгар Митчъл в АА, където той обяснява вълните и резонанса чрез струните на китарата. И пак не мога да го вдена това нещо.

Не е мойто изобщо. Примерът с вълните на радиото го разбирам...или пък с IP адреса на компа. Но на това моето му се вика промит мозък.


Магдалена, забравих да те питам, дали приемаш концепциите на Хоукинг?



Христо Нанев ми е малко 'мазничък'. Как да го обясня 'сервилен'. Би казал това, което някой иска да чуе. Иначе не е лош човек в никакъв случай. Просто е създал у мен такова впечатление.

Моя приятелка, която от много години работи като психиатър (и е доста известна), казва за Нанев, че според нея, той си вярва.
Тя, като психиатър, казва, че мисли, че има прераждане (на базата на опита си вероятно), но Нанев не е някаква инстанция, на която трябва да се вярва безпрекусловно. Той си вярва, ама колко са му ок регресиите, никой не знае.

# 114
  • Мнения: 18 571
Ох,Какво? и аз така мислех.Обърна се палачинката да  ми помагат те   финансомо ,но за другото-нищо не се промени.Като дойде ще разбереш, това поне е сигурно да се случи.

# 115
  • Мнения: 7 006
Нищо не разбирам от вълни и трептения. Нищоооо!

Хем превеждах от книгата на Едгар Митчъл в АА, където той обяснява вълните и резонанса чрез струните на китарата. И пак не мога да го вдена това нещо.

Не е мойто изобщо. Примерът с вълните на радиото го разбирам...или пък с IP адреса на компа. Но на това моето му се вика промит мозък.


Магдалена, забравих да те питам, дали приемаш концепциите на Хоукинг?





Виж осцилацията и ще вденеш "трептенето"

Ох,Какво? и аз така мислех.Обърна се палачинката да  ми помагат те   финансомо ,но за другото-нищо не се промени.Като дойде ще разбереш, това поне е сигурно да се случи.

Има и го тоя момент,но ....Надявам се силно да не ми се слу4и:)
И ра3бира се,работя упорито в тая насока,да имам финансова не3ависимост и рента след пенсионирането си.
С Бог напред,вярвам,4е ще успея.
Грижата 3а детето остава 3авинаги,да,но не е ре4ено непременно да се манифестира/както е докато са малки/




Eli,
Oscillation is the repetitive variation, typically in time, of some measure about a central value (often a point of equilibrium) or between two or more different states. The term vibration is precisely used to describe mechanical oscillation. Familiar examples of oscillation include a swinging pendulum and alternating current.

Oscillations occur not only in mechanical systems but also in dynamic systems in virtually every area of science: for example the beating of the human heart (for circulation), business cycles in economics, predator–prey population cycles in ecology, geothermal geysers in geology, vibrating strings in musical instruments, periodic firing of nerve cells in the brain, and the periodic swelling of Cepheid variable stars in astronomy.



https://www.google.com/url?sa=i&source=images&cd=&ve … =1545572046240075

Последна редакция: сб, 22 дек 2018, 15:35 от Какво?

# 116
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


Виж осцилацията и ще вденеш "трептенето"

Аз я препрочитам от време на време темата за точката, вълната и спиралата в АА:

http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=397.0

и я разбирам, докато чета. 5 минути след това минавам в старата концепция за IP адреса на компа.

Проблемът ми с вълните е, че вълната не е НЕЩО. Вълната е онова, което нещото прави. А самата вълна не е нещо.

Единственият, който казва за вълната онова, което аз мисля за нея, е Кен Уийлър.



# 117
  • Мнения: 2 013
Магдалена, забравих да те питам, дали приемаш концепциите на Хоукинг?
Хоукинг ми харесва. На неговият сайт имаше статии писани от него за широката публика. Книгата му в съавторство с друг 'Великият дизайн' - също ми допадна много.

ПП Аз дочитам сега линка за Митчел, но на пресекулки. Чак сега стигнах до онзи, горния абзац от Митчел. Той се е отнасял до обикновените възприятия. Аз пък скочих директно в друга сфера на база горното....

Проблемът ми с вълните е, че вълната не е НЕЩО. Вълната е онова, което нещото прави. А самата вълна не е нещо.
Това и аз така го възприемам (към момента), че вълната е онова, което нещото прави, т.е. резултат.

Последна редакция: чт, 03 яну 2019, 10:58 от Magdalena1978

# 118
  • Мнения: 7 006


Нaтрупвaне на еднородни импулси води до проявa нa вектор/лъ4 ,порaди принципa "трупaнето нa
 коли4ество сменя кa4ество" в дватa крaя се оформят полуси/- и +/,които се привли4aт и се нaвивa тороид a-уроборос -
Осцилaциятa е процес на колебанието нa импулсa(дуaлен режим) и води до проявa нa вълнa,после е нaвивaнето

# 119
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Хоукинг ми харесва. На неговият сайт имаше статии писани от него за широката публика. Книгата му в съавторство с друг 'Великият дизайн' - също ми допадна много. Писах, по-рано че имаше неща, с които не съм съвсем съгласна. Имаше неща и които можех да 'допиша' и да си допълня, но изобщо нямам спомен какво беше това. Трябва да си я купя пак и да я препрочета. А преди 2 седмици бях на границата да си я купя пак. (Нали моето копие го дадох и го нямам).


И преди съм писала за това, но...Хоукинг казва, че Вселената се е самонаправила, защото е имало закони за гравитацията.

Стр. 144 от книгата "The Grand Design":

Because there is a law like gravity, the universe can and will create itself from nothing in the
manner described in Chapter 6. Spontaneous creation is the reason there is something rather than
nothing, why the universe exists, why we exist. It is not necessary to invoke God to light the blue
touch paper and set the universe going.

"Тъй като има закон като гравитацията, вселената може и ще създаде себе си от нищото, както е описано в глава 6. Спонтанното творение е причината за това, че има нещо, вместо да няма нищо, че съществува Вселената, че ние съществуваме. Бог не е необходим, за да стартира вселената."

Хубаво, ама тоя закон за гравитацията...откъде е? И той ли се е само-създал?



Нaтрупвaнето на еднородни импулси води до проявa нa вектор/лъч, порaди принципa "трупaнето нa количество сменя кaчество" в дватa крaя се оформят полюси/- и +/, които се привличaт и се нaвивa тороид a-уроборос -
Осцилaциятa е процес на колебанието нa импулсa (дуaлен режим) и води до проявa нa вълнa, после е нaвивaне.

Да, но какво е това нещо импулсът? Кое е онова нещо, което се трупа и започва да осцилира?

И как се появява вълна, ако няма етер?


Ето в минута 2:



Какво е това чудо полето?

ВЪЛНА - вълната НЕ съществува. Вълната не е съществително. Това не е нещо. Вълната е атрибут / характеристика на нещо.

Ама кое е това нещо, което прави вълни? Частиците ли?

Последна редакция: сб, 22 дек 2018, 16:04 от Eleonora_27

Общи условия

Активация на акаунт