Говорим си за "Свръхестественото", "боговете" и Човека #3

  • 28 389
  • 807
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 013
Това ми е въпрос с разширена трудност. Квантовата холограма всъщност е информационно поле, т.е. акаша.
Много благодаря! Така ме объркват тези понятия. Сега чета другия превод на Митчел, за който ти благодаря!
После ще ви видя дискусията Simple Smile

Само да вметна, че те заради това се 'пънат' сега с последни поколения квантови компютри - искат да прехвърлят в последствие съзнанието на квантов компютър и т.н.

Последна редакция: чт, 27 дек 2018, 00:35 от Magdalena1978

# 166
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946



Само да вметна, че те заради това се 'пънат' сега с последни поколения 'квантови компютри' - искат да прехвърлят в последствие съзнанието на квантов компютър и т.н.

Бинго! Целият зор е точно заради това. Прогнозите са, че към 2045 ще може да се прави това, но ще бъде само за богатите чичковци.

Ние ще си го караме по естествен път.

Представяте ли си, колко е гадно да си хипер мега богат или пък някаква холивудска здезда и да те е страх, че в другия живот ще се родиш някъде в Африка. Голямо шубе трябва да е.

# 167
  • Мнения: 2 013
Аз бях прочела статия в профит.бг мисля, където имаше списък с милиардери и кой за какво си харчи парите. Имаше няколко, които искаха да постигнат безсмъртие. Да, явно това сега е най-големия залог.

Последна редакция: чт, 03 яну 2019, 11:02 от Magdalena1978

# 168
  • София
  • Мнения: 11 457
Сърдечно благодаря за темата!

# 169
  • Мнения: 7 006


Hug за Какво?. Не успях да я убедя, че душата й е безсмъртна и нематериална, но я обичам.



Ели,душата има потенциал да събере енергия и да е в състояние да се само3ахранва енергийно,т.е. да се превърнев  перпетуум мобиле което бе3спирно прои3вежда енергия,което би било = на бе3крайно време/интервал на съществуване,или "бе3смъртие"
Но,това е 3аложено като потенциал,и ако го ра3виеш - ще бъде,ако не - няма.

И как о4акваш да приема,4е душата е "нематериална",след като говорим 3а съ3нание-енергия-материя, като 3 неделими и едновременни аспекта на появлението?
Когато се отри4а някой аспект,това води до 3абата4ване на всеки ка3ус..

Душата е и енергия и материя и форма - и 3те неща едновременно
Душата е родена,тя се съ3дава когато духът се въплъщава в материя от 3 ниво нагоре
Щом е съ3дадена-родена,3на4и е и смъртна.И то4но като 4овешкото тяло,има потенциал който трябва да се ра3вие.Потенциал 3а безсмъртие,то4но както и 4овешкото тяло
Душата не идва от Първои3то4ника директно.Това са протоатомите-Монадите

Бе хората бъркат душа и монада..

Монадата е неродена и бе3смъртна по пре3умпция

Душата не е Монада.Две ра3ли4ни неща са,но е пълен миш-маш с те3и две понятия..

п.п.Придобиване на безсмъртие - процес при който съ3нанието на дадено същество достига степен на съ3наване  от 7мо ниво,т.е. и3равняване на вибрациите на съществото и Христовото ниво.Тогава се 3апа3ва цялата ли4ност - душа-индивидуалност,понеже придобива въ3можност да бъде съ3нателен проводник на те3и енергии,бе3 да я увредят (примерно да ти се и3пържи мозъка:)),сега пол3ваме Висшите а3ове като трансформатори на енергия,и сме 3ависими от тях,

Последна редакция: пт, 28 дек 2018, 17:37 от Какво?

# 170
  • Мнения: 36 196
Темата за душата е много интересна Simple Smile Все още не съм я изчела, тъй като все ме прекъсват тези дни...

# 171
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


Монадата е неродена и бе3смъртна по пре3умпция

Душата не е Монада.Две ра3ли4ни неща са,но е пълен миш-маш с те3и две понятия..



Възможно е!

А че е миш-маш, спор няма.

Но аз, някакси, още от дете съм си мислила, че има нещо, което е нематериално, и това нематериално нещо ще го има дори, когато вселената вземе, че се свие до малка точица.

Аз не отричам, че има някакво материално проявление, което много хора виждат (чета по форумите на различни езици, че много хора наистина виждат), но не приемам несъществуването на нематериалната душа, която е някъде в някакво небитие, т.е. извън битието.

Но това все пак наистина са подробности.

Не става въпрос за отричане на душата. Това е важното.

Аз мисля, че светът ще стане едно много по-хубаво място, ако повече хора разберат за душата си, независимо дали ще гледат на нея като нещо материално или като нещо нематериално.

Flowers Hibiscus

# 172
  • Мнения: 18 363
Тъй като не помня  и не употребявам правилно термините  се съгласявам с всеки и всичко, смятайки го за правилно, или е напълно вярно или  е близо до моето разбиране, или най-вероятно си представям нещо под един термин, пък може да е всяко нещо.Знам ,че ще разберете какво казвам ,не сме в СО .
Та душата  си представям енергия и тъй като нищо не се губи, а  само трансформира ,не съм се замисляла  да я убивам, правя смъртна ,разграничавам и отделям монади .Наистина ми е ново, но не сега ще го разбера, изморена съм и ядосана и то много ,загубих нещо ценно,дано го намеря.
И все пак ще си мисля по темата.
Щото това "умира" бих отнесла и до основното ни умиране, като излезем от тялото земно , никога не сме същите, има трансформация, не повторение на индивида.Така мисля аз ,дали го обяснявам правилно е  друго.Докато не се разбера с монадите  няма да съм наясно.Пък са ми трудни де.И съм инат да възприемам наготово, искам аз да стигна.
Весели Празници момичета кокичета готини и мислещи!И толерантни!

Последна редакция: пт, 28 дек 2018, 20:38 от Бор_яна

# 173
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Темата за душата е много интересна Simple Smile Все още не съм я изчела, тъй като все ме прекъсват тези дни...

За тебе си мислех, като писах за Будизма Grinning

Винаги съм си мислила, че има нещо гнило в будизма...и то май наистина е така.


Щото това "умира" бих отнесла и до основното ни умиране, като излезем от тялото земно , никога не сме същите, има трансформация, не повторение на индивида.

Аз пък си мисля, че е винаги същото в същината си. Ама го забравяме...нашето истинско.

# 174
  • Русе
  • Мнения: 11 913
Бор_яна, доколкото към следила преди време писанията на философи разни , монадите ги въвежда Лайбниц. И аз не съм много добре с тази терминология , въпреки че си направих труда да го чета навремето. Немците поначало искат всичко да подредят и обвият в някаква форма, а като няма такава налична Лайбниц тупва монадите. Изненадах се, като гледам че са още вървежни.
  Будизмът звучи най-прогресивно, обаче и аз се чудя как може такава напреднала религия-философия, а толкова мизерия в изповядващите го народи.

# 175
  • Мнения: 18 363
Ели ,споря, то сърцевината визираш, аз гледам цялостно,самото усещане за болка ,страх рефлектира и прави човека, сърцевината  обвита и друга.Не бих  сметнала същото ,тоест съпроводено с чувствата завист ,страх и нататък земни ,които също моделират.Променят сърцевината ,същността ,иначе за къв  и що да се  събуждаме земляни.Ако няма да се променим.Просто мислим за различни неща.
Амбър ,интересно ме поведе към пропастта мизерия-философия от класа.Що а?що са толкова бедни или точно за това са бедни , ходят директно  в божественото.Което просто е невярно.

# 176
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Бор_яна, доколкото към следила преди време писанията на философи разни , монадите ги въвежда Лайбниц. И аз не съм много добре с тази терминология , въпреки че си направих труда да го чета навремето. Немците поначало искат всичко да подредят и обвият в някаква форма, а като няма такава налична Лайбниц тупва монадите. Изненадах се, като гледам че са още вървежни.
  Будизмът звучи най-прогресивно, обаче и аз се чудя как може такава напреднала религия-философия, а толкова мизерия в изповядващите го народи.

От мен да знаете, че немецът мисли deeply, но не и clearly. Той от всичко прави йерархия и вижда йерархия дори и там, където такава няма.

Будизмът отрича Аз-а и Бог-а. Това е една философия за роба, за нисшите касти - ти нямаш Аз, ти си нищо. Не се привързвай към нищо, щото ти всъщност не съществуваш.

Няма как едно кастово общество да е напреднало. Има ли касти, има примитивизъм.

# 177
  • Мнения: 36 196
Навремето бях чела в една книга за Буда, че според него няма душа. Като под душа той разбира едно нетленно нещо, което е вътре в тялото и се преражда в нови тела. Интересното е, че той е имал спомени от предишни животи при пробуждането си, но самият той твърди, че тези спомени не са точно индивидуални.

Всъщност много хора мислят, че има нещо гнило в Будизма най-вече заради причината, че той подбужда към нихилизъм. Дори може да се каже към екстремен нихилизъм. Само че, той (както пише и в другата тема)не е религия и няма нужда от огромно количество последователи и самият Буда не е бог (или Бог). Многото последователи не само не помагат в този случай, а даже вредят. Това е нещо предназначено за индивидуалисти; когато маймунките на клона станат много, идеите се изопачават и накрая вместо философско учение, се появява поредната религиозна секта.

Да се допълня: Не мисля, че Буда има предвид буквално да не се привързваш към Аз-а, защото си нищо, а например нещо такова: Една много красива жена се чувства добре в кожата си и се самоопределя с красотата си. Когато остарее, обаче, тя започва да страда изключително много, защото вече не е красива и започва да прави щуротии (примерно, ако говорим за съвременна жена, може да се направи на плашило, след серия пластични операции). В резултат тя страда физически, харчи пари, става за смях и измъчва близките си, само защото се е фиксирала върху нещо с което се идентифицира.  Тя, в крайна сметка е човешко същество и сбор от много неща, и ако не се е фиксирала върху едното нещо (че е красива), би била много по-щастлива, а и хората около нея.

Последна редакция: пт, 28 дек 2018, 20:53 от Petia Kageyama

# 178
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ели ,споря, то сърцевината визираш, аз гледам цялостно,самото усещане за болка ,страх рефлектира и прави човека, сърцевината  обвита и друга.Не бих  сметнала същото ,тоест съпроводено с чувствата завист ,страх и нататък земни ,които също моделират.Променят сърцевината ,същността ,иначе за къв  и що да се  събуждаме земляни.Ако няма да се променим.Просто мислим за различни неща.


Сега те разбрах те, Борянка. Hug

# 179
  • Мнения: 7 006
Бе3смъртното е Монадата.Първи4ния атом дето уж го търсят в Церн..
Тоя атом е една нишка,която когато се проявява като вълна,е отворена/опъната,когато се проявява като материя се навива около собствената си ос в тороид
От те3и първи4ни атоми е съставена всяка материя,бе3 об3ир на нейната вибрационна плътност.
Ние сме и3градени(вси4ките ни 7 тела) от те3и атоми.
И един от тях оба4е е водещ/централен - Ану

Общи условия

Активация на акаунт