Говорим си за "Свръхестественото", "боговете" и Човека #3

  • 28 499
  • 807
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 36 468
Не знам дали ТП е използвал такива средства, понякога пуска шеги за тях в книгите си, но те все пак са със силен пародиен елемент (което не значи, че някои от темите не са напълно сериозни и че той не гледа сериозно на тях) и има шеги за какво ли не.

# 256
  • Мнения: 2 013
За мое огромно съжаление отпадам от дискусията. Заринаха ме ангажиментите на работа. Ще надниквам от време на време.

# 257
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Не знам дали ТП е използвал такива средства, понякога пуска шеги за тях в книгите си, но те все пак са със силен пародиен елемент (което не значи, че някои от темите не са напълно сериозни и че той не гледа сериозно на тях) и има шеги за какво ли не.

Малките Богове още ми е в плана. Но искам да препрочета Карлос Кастанеда, защото не помня почти нищо от това, което съм чела.

Сега чета онова, което Какво? пусна от паралелната реалност:

https://www.parallelreality-bg.com/analizi/podrobnianalizi/587-g … -platform-64.html

Много ми хареса...

# 258
  • Мнения: 36 468
Темата за Библията е много интересна - почти я дочетох (вечерта бях заета, остана ми малко за утре). Всъщност, разсъжденията на Питърсън са много разумни, не видях да има нещо скандално.

П.п.
Уморена съм от зяпане в компютъра и не мога да чета сега, но си запазих темата. Видях в първите изречения думата холистично и се сетих за сериала Дърк Джентли (два сезона, прекратен, но има финал). Знам, че в темата за сериалите не го харесват много, обаче на мен ми допадна - много различен и все пак смислен Simple Smile  Дърк следва напътствията на Вселената и тя му се отплаща... За съжаление нещата не винаги се подреждат добре, а има и зли сили, които могат да бъдат спрени само от някой като него.

# 259
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Темата за Библията е много интересна - почти я дочетох (вечерта бях заета, остана ми малко за утре). Всъщност, разсъжденията на Питърсън са много разумни, не видях да има нещо скандално.



Имам още много текст от Питърсън. Ще го поствам постепенно.

Разумни са много разсъжденията, да. Той говори от гледната точка на психиатър / психоаналитик, но успява да направи много хубави връзки и да обясни нещата по много достъпен начин.

Много хвали православието. За пръв път да чуя западняк да казва нещо хубаво за православието. Те нас ни имат малко за примитиви с нашто православие...май така им е внушено. Понякога имам чувството, че уважават исляма повече отколкото ортодоксалното християнство.

Принципно знам, че мюсюлманите уважават православните повече, отколкото католиците и протестантите. Не ми е ясно, каква е точно причината, но е свързано с философията и мирогледа по някакъв начин.


Dirk Gently's Holistic Detective Agency е комедия, затова не се харесва.

# 260
  • Мнения: 7 006

Всеки материал в ПР си заслужава прочита и те съветвам бавно и методично да изчетеш всички материали.

Последна редакция: вт, 08 яну 2019, 18:02 от Какво?

# 261
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Всеки материал в ПР си заслужава прочита и те съветвам бавно и методично да изчетеш всички материали.

Четох много от анализите на филмите. Добри са.

Някои от материалите са много висок стил...и поради тази причина недостъпни за голяма част от хората, които се интересуват от такива неща.

Знаеш ли, хората са на различно ниво...не казвам, че са умни или глупави, а казвам, че имат знания от различна област, например. А материалите в ПР са написани така, че, поне според мен, много хора не могат да ги разберат.



Момичета, изтеглете си ей оттук:

http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%D2%EE%EB%F1%F2%EE%E9

Изповед на Толстой. Прочетете я, като имате време. Много ценно четиво - мъничка е, не отнема време.





# 262
  • Мнения: 4 381
Eли,преди да направим "аа" и преди да сформират "Паралелна Реалност",всички пишехме в един друг форум,после те се отделиха и направиха издателството,разсъхна се форума,направихме си нов.Него го налазиха тролове,а админа понеже беше мноу духовен и все го вееше вятъра на бял кон,та и онзи форум се заблати и така създадохме "аа"..
А Н/Хорус ,тази колоритна птица е от от твоя град..Simple Smile
Всеки материал в ПР си заслужава прочита и те съветвам бавно и методично да изчетеш всички материали.
Спомени, спомени...
Хорус пише ли в АА? Много харесвах нещата, които публикуваше.

# 263
  • Мнения: 2 013
'Какво?', знаеш ли какво ме спира да се регистрирам в 'АА':
- първо, не съм съгласна с тази част 'Всичко, написано от потребителите на нашата платформа, се счита за съвместна интелектуална собственост на платформата "Апокрифна Академия" и на съответния автор.'
Аз съм била 'практик', който тепърва се опитва да 'навърже' нещата. За да споделям нещо публично, значи е ок за мен, но защо АА ще стават собственици на тази 'интелектуална собственост'? Все едно производителят на хартията, върху която е напечатана книгата да претендира за съавторство с писателя. Не съм съгласна с това. Принципен е въпроса.
- второ, аз понякога се изпускам и пиша повече от необходимото и после трия. Няма как това да се случи в аа форума;
- трето, не ми харесва, че създателят на темата одобрява или не всеки един пост. Много сериозна цензура ми се струва това и дори налагане на автоцензура. Все едно ако не пееш в хора при това в същата тоналност, то никога няма да се чуе твоят глас.
- четвърто, мярна ми се някъде пост от Ламбда, който твърди, че не би разговарял с човек, който не е чел кабала и не е запознат с термините там, защото все едно говори на друг език или нещо подобно. Трябва ли всеки, който желае да постне коментар в неговата тема да познава точно тази терминология? Много е ограничаващо това условие.

И за момента само чета като гост.

# 264
  • Мнения: 36 468
Най-психеделичното нещо, което съм виждала от дълго време:
Скрит текст:

Това е от анимето, по една манга, от която си взех "фамилията" - т.е. никнейма. Гениална е, макар и странна.

# 265
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
форума;
- трето, не ми харесва, че създателят на темата одобрява или не всеки един пост. Много сериозна цензура ми се струва това и дори налагане на автоцензура. Все едно ако не пееш в хора при това в същата тоналност, то никога няма да се чуе твоят глас.


И на мен това не ми харесва...но се чудя, дали не може да се промени.

Нека изчакаме, Какво? да каже, какво мисли.


- четвърто, мярна ми се някъде пост от Ламбда, който твърди, че не би разговарял с човек, който не е чел кабала и не е запознат с термините там, защото все едно говори на друг език или нещо подобно. Трябва ли всеки, който желае да постне коментар в неговата тема да познава точно тази терминология? Много е ограничаващо това условие.


Аз Кабалата не съм я чела. Има ли Кабала, преведена на български (наистина не  знам). А на немски със сигурност няма да седна да я чета, защото това е сложна материя.



И аз понякога се изказвам преувеличено.

Давам пример:
Не позволявам на никой, който не е общувал дълго време с немци, не е ходил по концлагерите в Германия или в Полша, не е чел достатъчно за ВСВ или е чел само конспиративни теории, да ми спори, че не било имало Холокост.
Това е просто пример за мое крайно изказване, но принципно обичам хората...даже като ги мразя, ги обичам.

Маги, разбирам ти аргументите и ги приемам.



# 266
  • Мнения: 36 468
Дочетох темата за Библията и Питърсън - много добре си съчетала илюстрациите с текста, поздравления Simple Smile
Аз не съм съвсем съгласна с разсъжденията накрая, че е по-добре да има нещо, каквото и да е, отколкото нищо (още повече, че нищото, най вероятно, също е нещо - цитирам Дърк Джентли).
Не искам да навлизам в мрачни теми, понеже в момента не съм в настроение за това, но наистина мисля, че има ситуации, в които човек по-добре да не е жив (за това се споменава бегло и в темата).
А що се отнася до препратките към митологията, има и такъв мит - първите деца на Уран и Гея били чудовищни и той решил да ги затвори завинаги в Тартара, вместо да ги остави като господари на Земята. Явно богът е преценил, че творението му не е добро и е по-правилно да е скрито и затворено, отколкото да бъде оставено да съществува на спокойствие. Съвсем отделен въпрос е това, дали е бил прав (според Гея - не).

Както и да е - разбирам, че целта на лекциите е да накарат човек да види светлината, не да се депресира, затова има позитивен уклон.

# 267
  • Мнения: 7 006
'Какво?', знаеш ли какво ме спира да се регистрирам в 'АА':
- първо, не съм съгласна с тази част 'Всичко, написано от потребителите на нашата платформа, се счита за съвместна интелектуална собственост на платформата "Апокрифна Академия" и на съответния автор.'
Аз съм била 'практик', който тепърва се опитва да 'навърже' нещата. За да споделям нещо публично, значи е ок за мен, но защо АА ще стават собственици на тази 'интелектуална собственост'? Все едно производителят на хартията, върху която е напечатана книгата да претендира за съавторство с писателя. Не съм съгласна с това. Принципен е въпроса.
- второ, аз понякога се изпускам и пиша повече от необходимото и после трия. Няма как това да се случи в аа форума;
- трето, не ми харесва, че създателят на темата одобрява или не всеки един пост. Много сериозна цензура ми се струва това и дори налагане на автоцензура. Все едно ако не пееш в хора при това в същата тоналност, то никога няма да се чуе твоят глас.
- четвърто, мярна ми се някъде пост от Ламбда, който твърди, че не би разговарял с човек, който не е чел кабала и не е запознат с термините там, защото все едно говори на друг език или нещо подобно. Трябва ли всеки, който желае да постне коментар в неговата тема да познава точно тази терминология? Много е ограничаващо това условие.

И за момента само чета като гост.

Ами..Свободна воля..Който иска,се регистрира,който не желае,не.
От дългите години опит по форумите,накрая се стигна до създаването на подобно място с доста ограничения,поне едно е сигурно.Няма как да се заблати:)
Поста винаги ще бъде изтрит от автора на темата,ако това е нечие желание.Не сме идиоти все пак.Най-много,ако съдържа ценно инфо,то да бъде анонимно копи-пейстнато.Правено е..
п.п.Ако говоря за балет,пък ти никога не си виждала подобно нещо,тогава какво мнение можеш да изкажеш по темата?Simple Smile  
АА е информационна платформа-колектор който е напринципа на доброволни начала
Да питаш "защо" - Всичко, написано от потребителите на нашата платформа, се счита за съвместна интелектуална собственост на платформата "Апокрифна Академия" и на съответния автор.' - е меко казано тъпо.
Но,най-малкото е защита на труда на всеки списващ там,срещу интернет плагиатството.

Последна редакция: вт, 08 яну 2019, 18:13 от Какво?

# 268
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Дочетох темата за Библията и Питърсън - много добре си съчетала илюстрациите с текста, поздравления Simple Smile
Аз не съм съвсем съгласна с разсъжденията накрая, че е по-добре да има нещо, каквото и да е, отколкото нищо (още повече, че нищото, най вероятно, също е нещо - цитирам Дърк Джентли).


Чети...има още. Ще ти хареса...гарантирам.

Ще взема да го гледам накрая Дърк Джентли.

# 269
  • Мнения: 2 013
АА е информационна платформа-колектор който е напринципа на доброволни начала
Да питаш "защо" - Всичко, написано от потребителите на нашата платформа, се счита за съвместна интелектуална собственост на платформата "Апокрифна Академия" и на съответния автор.' - е меко казано тъпо.
Именно, колектор. Този 'въпрос' беше по-скоро реторичен и използваната метафора точно с книга не беше подбрана случайно. Ще се радвам да купя и прочета книга, която е написана от авторите на аа. Мисля, че е въпрос на време това да се случи. Може би до 2-3 години. Дай сигнал, когато това е факт.

Относно твоята метафора с балета - явно от твоя гледна точка това е класиката в жанра. Което пък от своя страна засилва моя интерес да отделя време и да се запозная с концепциите в кабала. Ако можеш да предоставиш линкове към читави източници - ще ти бъда благодарна.

Общи условия

Активация на акаунт