Говорим си за "Свръхестественото", "боговете" и Човека #3

  • 28 384
  • 807
  •   1
Отговори
# 420
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ако трябва да съм честна, изобщо не вярвам.


Макар че нямам нищо против някой да ми хвърли едни карти Таро или да ми гледа на кафе Grinning. От чисто любопитство. Но няма да го приема насериозно.

Тоя Дзин не е ли нещо подобно на пръчиците, които са показани в Човекът във Високия Замък?

# 421
  • Мнения: 2 013
И аз съм скептична спрямо картите. Ние като деца си 'гледахме' на карти - правехме го за забавление и да се шегуваме вале купа бил този, не онзи. Може би заради това.
Но веднъж мой роднина ме заведе при една жена да ми гледа на карти - доста работи позна за бъдещето, т.е. така се случиха нещата. Но всичко е едно такова мъгляво и само с общи щрихи.

# 422
  • Мнения: 36 186
Да - Книгата на промените. Има по-лесен начин да се гледа, отколкото да се хвърлят пръчици: Купуваш книгата (има я и на български), намисляш си ясен въпрос (съсредоточено), отваряш на произволна страница и четеш Simple Smile
Може и с карти, на които са нарисувани фигурите и после да се търси в книга. Но така се губи очарованието на ритуала Wink

Стига да вярва човек... Навремето, една колежка в университета се беше запалила по картите Таро. Преди един изпит вика "Хвърлих си 50 пъти карти, за да ги питам дали ще изкарам изпита". Естествено, на част от хвърлянията са излезли хубави карти, а на останалите - лоши. И тя беше изчислила средноаритметично кое е по-вероятно да се случи Flushed Laughing

# 423
  • Мнения: 6 352
Аз да кажа (основно на Ели), че Просто обвивка (Аltered carbon) много ми харесва. Почти съм към края - на 8 епизод и половина и ... вече ми е носталгично, щот не искам да свършва. (както винаги, де) Има няколко нещица, които не са ми съвсем ясни (там, около някакъв вид кодиране), но и без това става.
И за лекциите на Питърсън да кажа - много ми допадат - почти съм им и на тях към края.

# 424
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 912
Не им разбирам на Таро картите. То си е цяла философия. Със смесени чувства съм към тях. Има хора, които знаят да ги тълкуват и евентуално да познаят. Преди много години една жена ми гледа и ми позна. Аз бях убедена в обратното, на това което ми каза. Е да ама излезе нейното за вярно.

# 425
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Аз да кажа (основно на Ели), че Просто обвивка (Аltered carbon) много ми харесва. 

Много е добър Карбона. Не съм гледала 2-ри сезон още, а и не знам, дали е излязъл вече.

Joel Kinnaman май няма да участва във 2-ри сезон ... жалко!

# 426
  • Мнения: 6 352
...
Много е добър Карбона. Не съм гледала 2-ри сезон още, а и не знам, дали е излязъл вече.

Joel Kinnaman май няма да участва във 2-ри сезон ... жалко!
Доколкото прочетох ей сега, Ели, планират до 5 сезона при интерес. Вторият сезон - най-рано - края на 2019. И мисля, че главния герой няма да бъде сменен.

# 427
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
...
Много е добър Карбона. Не съм гледала 2-ри сезон още, а и не знам, дали е излязъл вече.

Joel Kinnaman май няма да участва във 2-ри сезон ... жалко!
Доколкото прочетох ей сега, Ели, планират до 5 сезона при интерес. Вторият сезон - най-рано - края на 2019. И мисля, че главния герой няма да бъде сменен.

Дано не го сменят, че ми стана много мил.

Харесва ми идеята на сериала много. Прилича ми малко на БЗГ и сигурно затова толкова много ме кефи.

Карбонът беше свежото попълнение за 2018-та за sci-fi сериалите. Напоследът нищо не мога да си харесам, нищооооо. Много вдигнаха летвата със Западен Свят и Човекът във Високия Замък. Това е!

# 428
  • Мнения: 7 006
Лелее..Цифри щях да пиша и да снимам кухнята..Голяма съм патка,дано днес не изключа отново..

Картите Таро са една особена бира,за която ми е трудно да говоря,но всяка карта е отражение на вселенски принцип и модел..
Те не просто "показват",но буквално говорят,стига да можем да ги чуем..

# 429
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 912
Сега съм се отплеснала в посока растения и бонсай, че им е времето за разсаждане и манипулации. Относно далечното виждане - чета ръководството, за което споменах в другата тема, за да ми се изяснят нещата, тъй като от интензивния курс някои неща бяха малко засегнати и възникнаха въпроси. Така че временно тази дейност е на втори план.

# 430
  • Мнения: 36 186
И аз съм така с растенията - опитвам се да си отгледам поръчаните семена от Китай и се чудя ще мога ли да гледам лотос в домашни условия (кофа с вода, в някоя от стаите) в дългосрочен план Simple Smile

Аз ги знаех доста добре картите Таро - имах си хубава книга за тях и тя ги свързваше с Кабала. И все пак ми се струва, че резултатът от гледането отразява най-вече моментното ми настроение.

# 431
  • Мнения: 6 352
...
Аз ги знаех доста добре картите Таро - имах си хубава книга за тях и тя ги свързваше с Кабала. И все пак ми се струва, че резултатът от гледането отразява най-вече моментното ми настроение.
Петя, нали се казва, че човек сам чертае съдбата си, това което мислиш и чувстваш (и най-вече това, в което вярваш, че ще стане) - това ти се случва. Един вид - помогни си сам, та и господ да ти помогне. Така че, според мен резултатите са верни. Но не приемам задаването на 1 и същи въпрос 2 или повече пъти. Това показва така да се каже - невярването ти в картите. Grinning

# 432
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 912
И аз съм така с растенията - опитвам се да си отгледам поръчаните семена от Китай и се чудя ще мога ли да гледам лотос в домашни условия (кофа с вода, в някоя от стаите) в дългосрочен план Simple Smile

Аз ги знаех доста добре картите Таро - имах си хубава книга за тях и тя ги свързваше с Кабала. И все пак ми се струва, че резултатът от гледането отразява най-вече моментното ми настроение.

Веднъж поръчах едни семена, че и със саксийка и всички, ама нищо не поникна.
Успех с лотоса. Смятам да се пробвам с авокадо. Едната ядка тръгна, та да видим и имам растения са пресаждане, че им умаля саксията. Ще се пробвам и с грейпфрут. От проба глава не боли. 😁

# 433
  • Мнения: 6 352
...
Веднъж поръчах едни семена, че и със саксийка и всички, ама нищо не поникна.
Успех с лотоса. Смятам да се пробвам с авокадо. Едната ядка тръгна, та да видим и имам растения са пресаждане, че им умаля саксията. Ще се пробвам и с грейпфрут. От проба глава не боли. 😁
Angela61, във форума има тема - Авокадо от костилка. Та даже и е активна в момента. (имам следене за нея и отдааавна не беше писано там) Та ако ти е интересно и имаш време, може да я поразгледаш.

# 434
  • Мнения: 36 186
Скрит текст:
Лотосовите семена покълват бързо - вече имат стебълца по 4-5 см. Трудното ще е нататък Simple Smile Освен това поръчах и от фунийки - накиснала съм малко от тях във вода и покълнаха, сега ще ги посадя.

В нета има едно друго гледане на карти - Цигански карти (така се казват, не са като Таро или Ленорман). Те са с доста по-конкретни значения и не знам защо, но много често (на различни въпроси) ми излиза Смърт. Включително на въпроси, които са се разрешавали по положителен за мен начин. Явно не работят Wink Ето какво представляват, ако на някой му е любопитно:
https://astrostar.eu/index.php?option=com_saxumpicker&view=p … 31&Itemid=608

Общи условия

Активация на акаунт