Бебешката количка - цяла наука за второ висше №41

  • 57 836
  • 772
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 141
Няма нищо притеснително в пазаруването с превозвач Simple Smile Ние купихме количката от Рая, но сточлето го поръчахме от Германия, тъй като беше значително по-евтино (пак е на Сайбекс). За превозвач използвахме услугите на Габиели и съм доволна, не сме имали проблеми с доставката.

# 721
  • Варна
  • Мнения: 231
Des, не се притеснявай, няма такава опасност с легитимните английски сайтове, стоките са оригинални. Аз съм поръчвала доста неща, просто не толкова обемни.
Harmonie, и аз използвах Габиели. Предполагам, че всичко ще мине гладко, иначе този тип пазаруване нямаше да процъфтява.

# 722
  • Мнения: 1 554
Аз съм много боса в това. Притеснявам се, ако трябва да връщам нещо счупено примерно. Кои са тези Габриели? Може ли линк?

И всъщност исках да питам къде си взимате стоките? Идват ли до адреса ви?

# 723
  • Мнения: 2 891
Аз съм много боса в това. Притеснявам се, ако трябва да връщам нещо счупено примерно. Кои са тези Габриели? Може ли линк?

И всъщност исках да питам къде си взимате стоките? Идват ли до адреса ви?

Ето за четене от форума https://m.bg-mamma.com/?topic=1084590

# 724
  • Мнения: 1 554
Благодаря! Явно съм много боса наистина, за първи път виждам, че някой предлага такива услуги.

Значи Антоанетка, така си поръча Нио-то, така ли? С Габриели? Аз си мислех, че сайтът правят доставки до БГ и ще ти го докарат направо...

# 725
  • Варна
  • Мнения: 231
Не, Des. Този сайт не предлага доставка до България, затова ще използвам Габиели.Има някои английски сайтове, които имат такава възможност, като този на Jane например, ако си си харесала някой от техните модели го разгледай, но не трябва да те притеснява използването на превозвач, по-принцип са коректни. Прочети темата,  която jj okocha ти каза и много неща ще ти станат ясни.

# 726
  • Мнения: 1 554
Благодаря! Иначе сз днес ходих да видя Сайбекс Балиос С и Нио-то. Е на мен пък Ниото директно ми отпадна пред Сайбекса. След като продавачката се мъчи сто часа с Ниото да ни покаже как се работи с него, директно се отказахме с мъжа ми на втората минута. Визуално също Сайбекса бие освен че е многократно по-лесен и удобен за ползване. А и Муцито няма изофикс, което ни е голям минус на нас. В крайна сметка безопасността е на първо място. Не че не може друго столче да се ползва, де, ама предпочитаме да са една марка. На Балиоса столчетата имат и легнало положение, на Муци не. Абе като цяло избрахме си количката Simple Smile

# 727
  • Варна
  • Мнения: 231
Радвам се за вас, в крайна сметка не може всички да харесваме едни и същи неща, няма нищо лошо в това. Само че така написан коментарът ( с тази нотка на категоричност, вместо на лично мнение), вероятно ще подведе някое момиче, преди да е видяла Нио-то. Да, важно е да се знае, че столчето на Муци Safe2Go не се монтира на Isofix base и няма собствена такава. Затова има възможност за монтиране на други столчета на шасито. С останалото не съм съгласна. Това, че продавачката все още не се е запознала с модела, не прави количката трудна за използване. Мъжът ми на втората минута сгъваше сам шасито със седалката, сменяше кошове и т.н.
Не го приемай като заяждане, но като казваш, че Сайбекса е многократно по-лесен за използване какво визираш? На нас ни изкараха двете колички и едновременно продавачката ни показваше функциите и на едната и на другата и бих казала, че почти еднакви, всъщност така ги нарече консултантката (изключително любезна и компетентна дама).

# 728
  • Мнения: 1 554
Нее, няма място за заяждане. И аз това си мислех в магазина - как на различните хора им харесват различни неща. Иначе консултантката знаеше кое къде и как се натиска, но примерно механизмите не работеха мн гладко, трудно щракваха, съответно трудно се закачаха и разкачаха кошовете. Другото което е много важно, че с Ниото се работи предимно с две ръце. Сгъването и разгъването най-вече. Докато на Сайбекса почти всичко става с една ръка (включително сгъването и разгъването с летния кош) и с лекота. Дори едната телескопична дръжка на Ниото е зор и се разгъва с две ръце. На Сайбекса с една и става незабележимо. Ниото се сгъва легнало, Сайбекса може да се сгъне и да стои изправен - също ми е важно с оглед заемане на по-малко място. А визуално също Сайбекса повече ни хареса. Ниото е някак демоде изглежда според мен. Доста груби ръбове и тн. В нета е ок, но на живо това ми беше усещането. Но това не е толкова важно. С две думи смятам, че със Сайбекса се работи по-лесно, защото механизмите са по-хубави (лесно щракат и се пъхат), а и освен това почти всичко става с една ръка. Но и разгъването на кошчето за кола и изофикса са много големи плюсове в полза на Сайбекс. Определено всеки трябва да види няколко колички и сам да си направи впечатления.

# 729
  • София, България
  • Мнения: 3 550
То за това е хубаво харесана количка да се види на живо Simple Smile и аз бях набелязала 6-7 колички. Количката, която в крайна сметка избрах, не беше в списъка.
Онлайн пазаруването е удобство, но аз често оставам разочарована от нещо ако не съм го видяла наживо преди това Simple Smile

# 730
  • Мнения: 452
На Ниото съвсем спокойно може да се използва столче за кола на Сайбекс - Sybex cloud Q с изофикс база и стои много готино 😊

# 731
  • Мнения: 1 469
По-назсд в темата, една мсма се оплакваше точно от сгъването на Балиос-е магазина лесно, щото е разгъвана и сгъвана много, а тя не се е справяла.

# 732
  • Варна
  • Мнения: 231
Напълно съм съгласна и не бих направила толкова важна покупка като количка, без да съм я видяла и пробвала на живо. Просто има много неща, които трябва да се съобразят.
Механизмите са една от причините да избера Нио-то, изключително лесни за употреба и докато доближа коша е щракнал. На Балиос-а все трябваше да се наместват. Дръжката е с едно копче по средата, но не върви гладко. За външният вид мога да кажа единствено, че плата не ми допадна.


# 733
  • Мнения: 2 891
Antoinetka, не им казвай сега колко е яко Ниото, защото всички ще си вземат такива и после парка ще се напълни с тях. Няма да мога да съм уникална и всички да ми я заглеждат 😈

# 734
  • Мнения: 95
Здравейте, момичета,
Колебая се между комбинирани колички 2 в 1 и 3 в 1. Въпросът ми е според вас кой вариант повече си заслужава. Аз някак си мисля че тази кошница за кола няма да се използва повече от няколко пъти. Дайте съвет от опит Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт