Бебешката количка - цяла наука за второ висше №41

  • 58 029
  • 772
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 683
На Окарото е абсолютно хоризонтален, но има неравности на местата, които се сгъва и на дупките за коланите. Може би с някакъв матрак би станала като коша.

# 706
  • Варна
  • Мнения: 231
Питането ми е:Кошът 6+ равен ли е като коша за новородено с матрак вътре?

На Mutsy Nio е равен. Аз я ползвам от ден първи без кош за новородено.
jj okocha, може ли да споделиш, доволна ли си от количката и цялостни впечатления/недостстъци. Двамата с мъжът ми много я харесахме, пасна  ми на височина (една от малкото колички, пред които успявам да видя къде вървя) и сме на път да я вземем. Уви ти си първата, която виждам, че вече я ползва. Благодаря Simple Smile

# 707
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 077
Момичета, не намерих тема за пазаруване от baby-walz.de и затова тук питам, искам да поръчам нещо от там, но имам няколко въпроса и ако някоя от Вас е поръчвала, може ли да ми пише. Благодаря

# 708
  • Мнения: 2 891
jj okocha, може ли да споделиш, доволна ли си от количката и цялостни впечатления/недостстъци. Двамата с мъжът ми много я харесахме, пасна  ми на височина (една от малкото колички, пред които успявам да видя къде вървя) и сме на път да я вземем. Уви ти си първата, която виждам, че вече я ползва. Благодаря Simple Smile

Ние я взехме, защото вече имахме чудесен опит с Муци Транспортър преди 9 г. Изглежда добре. Стегната е. Когато оглеждахме други колички, още при пробите в магазина всички сглобки и нитове някак хлопаха в ръцете ни. Не знам дали можеш да разбереш какво имам предвид Simple Smile Ево е с шаси като на транспортъра и имах опит с коша за багаж. Разположен е така, че застъргва, когато се качваш и слизаш от бордюри. I2 също е така и за това отпаднаха веднага. Този на Нио е няколко сантиметра по-високо и няма такъв проблем. Ползвам я без кош за новородено, както вече писах. Слагам малката в чувала и всичко е наред. Маневрена е и не съжалявам и за минута. Единствената гадост е дъждобрана за седалката. Когато сте в магазина, помолете служителите да ви покажат как се слага. Ще ги вкарате в приключение. Почти невъзможно е да се сложи на легнала седалка. Ако е седнала няма никакъв проблем. Да спуснеш облегалката при вече сложен дъждобран също няма. И още нещо. Количката се сгъва със седалката само, ако седалката гледа напред. В противен случай трябва да се свали седалката и да се сгъне шасито отделно. Практически всичко се сгъва, но механизма не се заключва и пакетът става много голям. Тези недостатъци обаче не са нещо, което би ме отказало от тази чудесна количка.
Другите ни опции бяха:
- Maxi cosi Adorra, която като идея е супер, но е кофти изпълнение. След пробата на Нио-то минахме през Малчеко да я разгледаме. След две крачки в магазина с нея се върнахме директно в магазина на Ивентас да платим Муцито.
- Nuna Mixx/Mixx2. Никъде не я видях на живо, а и е с 1-2 кг. по-тежка от Ниото. Иначе много ми харесва.
Всички тези модели могат да се ползват от новородено без кош.
За нито една от избраните от мен колички нямаше никъде отзиви в БГ, но съм доволна от избора.

# 709
  • Варна
  • Мнения: 231
Благодаря Simple Smile а в легнало положение идва ли къс сенникът и как реши въпросът. Това е единственото ми притеснение относно Nio-то

# 710
  • Мнения: 2 891
Благодаря Simple Smile а в легнало положение идва ли къс сенникът и как реши въпросът. Това е единственото ми притеснение относно Nio-то
До сега не съм изпадала в ситуация, в която да ме дразни или да причинява дискомфорт. Но да, за да е перфектна, трябваше да сложат още един панел на сенника.
Виж и Нуната. Наистина изглежда супер попадение.

# 711
  • Варна
  • Мнения: 231
jj okocha, явно на едни и същи колички сме се спрели. Първата, в която се влюбих беше Нуната, в цвят Aspen. След това отидохме да видим Муцитата и Сайбекс (и други гледахме). От Муцитата най-добре ми пасна Нио, пред него Сайбекса (Balios S) директно отпадна. И с мъжът ми решихме, че ще е или Нуна или Муци. В английските сайтове в момента има Великденски намаления, никъде обаче не са намалили подобаващо Нуната (като цяло я няма в много сайтове), а на Муци намерих супер оферта и ще ми стъпи 500лв по-малко отколкото най-добрата оферта на Нуна (и то не в желаният от мен цвят). И току що поръчах Муци Нио Simple Smile

# 712
  • Мнения: 1 554
Antoinetka, може ли да кажеш колко общо ще ти се хване столче за кола, шаси, лятна седалка и зимен кош за новородено на Ниото? И също къде сте я гледали на живо и от къде я поръча?

Мерси

# 713
  • Варна
  • Мнения: 231
Des, аз взех този вариант, като обръщам внимание, че столчето не е Муци, но в комплекта има адаптери.
https://www.online4baby.com/mutsy-nio-north-standard-chassis-tra … ories-sailor-blue
Излезе ми 1220лв. Аз съм от Варна и тук на живо може да се види в Хиполенд и Рая тойс. Ние я гледахме в Рая, защото те са представители и там я сравнявахме със Сайбекса. В сайта има и други много добри сделки с Муцитата, може да видиш и тях

# 714
  • Мнения: 1 554
Много благодаря! Ще бъде полезно и за други момичета, ако споделиш след колко време е дошла, колко струва доставката и дали имаш някакви оплаквания. В БГ тази количка я гледам на много по-висока цена - към 2000 отива.

# 715
  • Мнения: 955
Въпрос към по-запознатите с Муци - Neo също толкова ниска ли е , колкото Igo ?

# 716
  • Мнения: 2 891
Ако имаш предвид седалката, да, колкото на Igo/I2. Нуната е по-висока.

# 717
  • Варна
  • Мнения: 231
Да, тук за двата коша, чанта, чувал и дъждобрани, ни направиха оферта 2150лв. А оригиналното столче на Муци мисля беше около 500лв. Вярно, че на Joie е двойно по-евтино, но такова е в офертата. Задължително ще пиша като пристигне, досега не съм използвала услугите на превозвач и се надявам всичко да мине гладко.
Summer, можеш да сравниш спецификациите на количките на сайта на Муци https://mutsy.com/bgen/

# 718
  • Мнения: 955
Antoinetka - интересува ме специфична височина - от земята до кошчето, почти никъде не я пише и ходя да гледам по магазините. Иначе съм фен на Муци и почти я бях купила, но това ме спира

# 719
  • Мнения: 1 554
Да, тук за двата коша, чанта, чувал и дъждобрани, ни направиха оферта 2150лв. А оригиналното столче на Муци мисля беше около 500лв. Вярно, че на Joie е двойно по-евтино, но такова е в офертата. Задължително ще пиша като пристигне, досега не съм използвала услугите на превозвач и се надявам всичко да мине гладко.
Summer, можеш да сравниш спецификациите на количките на сайта на Муци https://mutsy.com/bgen/

Именно това с превозвача ме притеснява. А и се чудя как може да е толкова занижена цената. Не знам дали е възможно да не е оригинална количка...

Общи условия

Активация на акаунт