Децата и лакомствата по празниците и не само🍬

  • 12 964
  • 180
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 11 908
Когато беше по-малък си носеше храна, ама и толкова я ядеше. Но все пак, обичаше да си носи сандвич или баница от баба. Плодове спрях да давам, след като на една род среща класната се оплака, че "мирише о на мандарини", а аз със сигурност бах дала мандарини. Класната стая не била закусвалня. Освен мандарина, няма как да дам друг плод-портокал и ябълка се нуждаят от нож, кайсия, праскова цапат, а моят е палачор

В 6 и 7 6лас има деца, които си носят храна, но за съжаление, моят син отказва, смеели се децата. Но у нас яде достатъчно разнообразно и здравословно, за останалите неща се надявам с разговори да с умее да не прекалява

# 166
  • София
  • Мнения: 4 328
ама че аргумент - мирише на мандарини. пицата от лавката на какво ѝ мирише?

по отношение на това, че им се смеели ако си носят храна. ми, да се смеят. те в един момент ще почнат да се смеят и ако не си с най-модерния телефон, че нямаш 100 кинта дневни, че не пушиш и още много пуберски явления.
ще оцелеят;)

# 167
  • Мнения: 11 908
ама че аргумент - мирише на мандарини. пицата от лавката на какво ѝ мирише?



И аз бях изумена. Почувствах се неудобно, защото дни наред давах мандарини, уж като най-удобни. После, в личен разговор разбрах, че имало забрана за ядене в стаята. А тя беше на 4 етаж, няма къде за 5 мин  междучасие да се излезе и хапне на двора. А в коридора няма кошче за обелки.

# 168
  • Мнения: X
Не съм предполагала, че някой може да намира за неприятна миризмата на мандарини. Те са си естествен ароматизатор.

Що се отнася до кутиите, преди две години участвах в такава тема тук, но оттогава дъщеря ми порасна и си яде на обяд вкъщи (за мое огромно облекчение). Кутиите отдавна не са повод за присмех, напротив. Децата си крадат идеи за интересни ястия, разменят си домашни сладки и сандвичи понякога. Единственият минус е, че създават работа на майките, включително и да измислят разнообразно меню за всеки ден. За работещите родители това си е голяма занимавка, която аз лично с удоволствие бих си спестила.

Последна редакция: пт, 04 яну 2019, 14:43 от Анонимен

# 169
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
И аз не харесвам да ми мирише на цитруси. Дразни ме много.

# 170
  • Пловдив
  • Мнения: 74
Фокусът на темата се е измести, но във връзка с парите за храна в училище. В училището на дъщеря ми бе осигурен плод, кетъринг или децата си носеха кутии с храна. Но аз винаги ѝ давах по левче-два. Беше им забранено да излизат извън двора и тя реално нямаше как да ги похарчи. Но след края на часовете си купуваше дъвка, близалка... каквото реши. Още от първи клас започна да се оплаква, че понякога ѝ изчезват част от парите. Мислех, че ги губи или не си спомня за какво ги е похарчила. Вече в трети клас тя сама си проведе разследване, като установи, че нейна приятелка взема част от парите. Децата наистина нямаха реална нужда от пари и родителите на съответното дете не ѝ даваха никакви. Но и тя е искала да си вземе нещо и е намерила този начин. Така че, в зависимост от конкретното дете и ситуация, тоталното лишаване от пари не винаги е решение.
Сега вече в 4- ти клас, парите си ги връща почти не похарчени. Вече след няколко години артикулите в лавктата не са толкова интересни. Рано или късно децата сами намират баланс.

# 171
  • София
  • Мнения: 12 374
Фокусът на темата се е измести, но във връзка с парите за храна в училище. В училището на дъщеря ми бе осигурен плод, кетъринг или децата си носеха кутии с храна. Но аз винаги ѝ давах по левче-два. Беше им забранено да излизат извън двора и тя реално нямаше как да ги похарчи. Но след края на часовете си купуваше дъвка, близалка... каквото реши. Още от първи клас започна да се оплаква, че понякога ѝ изчезват част от парите. Мислех, че ги губи или не си спомня за какво ги е похарчила. Вече в трети клас тя сама си проведе разследване, като установи, че нейна приятелка взема част от парите. Децата наистина нямаха реална нужда от пари и родителите на съответното дете не ѝ даваха никакви. Но и тя е искала да си вземе нещо и е намерила този начин. Така че, в зависимост от конкретното дете и ситуация, тоталното лишаване от пари не винаги е решение.
Сега вече в 4- ти клас, парите си ги връща почти не похарчени. Вече след няколко години артикулите в лавктата не са толкова интересни. Рано или късно децата сами намират баланс.
Разбира се, всичко опира до конкретния случай и дете. Прави ми впечатление в темата, че повечето даваме малки суми на деца в началните класове. Някои писаха, че изобщо не дават джобни. Тя и дъщеря ми реално няма нужда, но си чака дребните.

# 172
  • Мнения: 263
И аз давам като пожелае, но се опитвам да е само домашно. Гледам да избягвам шоколади и купешки сладкиши с палмово масло.

# 173
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Че какво му е на палмовото масло?
Най-малкият проблем е.

# 174
  • Мнения: 3 480
Вафли вкъщи не стъпват, никой от нас не обича.
Купувам качествен шоколад и май това ни е основното сладко.
Понякога приготвям домашни курабии, меденки, бишкоти, торта, кексове.
Синът ми е голям, не тършува.

# 175
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Давам само домашни курабии. По принцип ядат бонбонки /сушени плодове и сурови ядки/, така са се научили.

# 176
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Че какво му е на палмовото масло?
Най-малкият проблем е.

Температурата му на втвърдяване е по-висока от тази на тялото и по този начин се натрупва къровонсните съдове, червата и къде ли още не.

Синът ми яде страшно много сладко и не го спирам, въпреки че му излизат пъпки. Има ниско кръвно и му пада захарта- за това има карт бланш.
Обаче пък яде всякакви плодове и зеленчуци- връзка копър, магданоз или зелен лук изчезнат в устата му само до като се върна от тоалетна...

# 177
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Пада му захарта и има карт бланш за захар и плодове на корем? Ето това е сбъркано.

# 178
  • Мнения: 4 411
На колко години е? Това с кръвното и захарта изследвано ли е?
Чувството е отвратително, познато ми е, но откакто съм на хранителен режим забравих за тази гадост. Сладко не ям, само черен шоколад от време на време и пак не ми пада захарта. Преди и аз хапвах доста сладко и много често ме избиваше студена пот и почвах да треперя.

# 179
  • Мнения: X
Скрит текст:
Че какво му е на палмовото масло?
Най-малкият проблем е.

Температурата му на втвърдяване е по-висока от тази на тялото и по този начин се натрупва къровонсните съдове, червата и къде ли още не.
Синът ми яде страшно много сладко и не го спирам, въпреки че му излизат пъпки. Има ниско кръвно и му пада захарта- за това има карт бланш.
Скрит текст:
Обаче пък яде всякакви плодове и зеленчуци- връзка копър, магданоз или зелен лук изчезнат в устата му само до като се върна от тоалетна...
Спокойно, с подобно хранене скоро ще е с високо кръвно...  Smiley
Че как няма да пада захарта...с такава храна той постоянно прави хипогликемии.
Оправи му храната и нито кръвно, нито захар ще падат.

Общи условия

Активация на акаунт