За анонимността във форума

  • 4 618
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 833
На мен не ми пука особено. Всичко, което съм написала тук, може да бъде използвано срещу мен. Да съм му мислила. Това е и причината да не си трия даже снимките оттук.

# 16
  • Мнения: 31 787
Току-що мернах, преди да затрият, незнайно защо, дискусия кога е редно и кога не да споменаваме лични данни и факти, споменавани от самите потребители някога си, в някоя тема.
Примерно, преди 3 години, аз съм си казала истинското име и този ми пост си остава в пространството, достъпен за всички. Грешно ли е днес някой, по някакъв повод, да го напише на всеослушание или трябва да пази конфиденциалността на съфорумника, защото е било инцидентно споменаване?

За мен, каквото си казал сам, вече не е тайна. Друг е въпросът защо е тази нужда да се изнасят тези споменати факти в някакъв момент. Ясно ми е, де, все пак сме в Клюкарник, а и смятам, че щом някой сам си е подал данните, значи си носи риска.

На вас пука ли ви дали някой ще спомене истинското ви име или ще сподели на любопитен потребител какво сте завършили или колко деца имате? Това, при положение, че сами сте дали инфо някога си, разбира се.

Отговорността е на споделящия.
Всеки сам си преценява.
Ако съм решила, че трябва да споделя какво работя, на колко съм години или малкото си име, това си е моя преценка.
Случвало се е да споделя и лични терзания или нещо още по-лично, което съм преживяла.
Казала съм го в контекста на дадена тема и не съжалявам.
Също така е мой проблем, ако реша, че не е трябвало.
Да съм мислила навреме.
Никога не съм си трила постове.
Случвало се е само да редактирам ако си видя някоя безумна грешка  Laughing

Barbarella, това е некоректно много. Ама е въпрос на интелект.
Имам реалния фейс на една потребителка.
Тук си я наричам с потребителското име.
Така е редно.

# 17
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 435
Пазя личното си пространство и се старая да не споделям твърде лична иформация, снимки - мои на семейството или домът ни както и неща, които да доведът до разпознаването ни. Нито се знае кой точно те чете нито какво прави с написаното от теб и за какво би го използвал.Ако споделяш каквато да е информация за себе си онлайн трябва да си готов да понесеш последствията от това, мислиш преди да пишеш и още повече преди да натиснеш "публикувай" !!!

# 18
  • Другата България
  • Мнения: 37 409
Имам реалния фейс на една потребителка.
Тук си я наричам с потребителското име.
Така е редно.
Аз имам няколко, и тук се обръщам към тях с потребителското им име.
Естествено, че така е редно.

# 19
  • Мнения: X
Според мен тук всеки може да напише каквото иска.
А колко е вярно е отделен въпрос.
Ти може да си написала някакво име,ама дали е истинското ти име....

Именно. И не само името.

# 20
  • Мнения: 10 630
С новите правила за GDPR не се ли премахна възможността да се рови в публикациите на даден потребител от регистрацията му до сега?

# 21
  • София
  • Мнения: 12 374
За нещата, които споделям тук публично, нямам претенции. Писала съм и доста лични подробности, така съм преценила и не съжалявам.
За нещата, споделени със съфорумки на ЛС, във фейса, в чат или наяве, държа да си останат между нас. Имам поне десетина приятелки във фб от тук, с някои се виждаме и в реала. Никога не бих се обърнала към тях с истинското им име докато пиша, нито пък те го правят.

# 22
  • Мнения: X
При мен се получава обратното. С тези съфорумки, с които сме си разменили фейбуците, дори там се обръщаме с форумските си никове. Вероятно, защото първо с тези "имена" сме се запознали.

# 23
  • Мнения: 46 529
С новите правила за GDPR не се ли премахна възможността да се рови в публикациите на даден потребител от регистрацията му до сега?
Как ще се забрани четенето на стари теми?
Примерно търся нещо с гугъл и ми излиза тема от преди 10 г.
Не виждам разлика дали е написано преди 2 мин. или преди 2 г.

# 24
  • софия
  • Мнения: 773
Аз съм си с истинското име, че и годините. Снимката си е моя - вярно не е е лице, но мога да бъда разпозната. Аз повече пиша и чета в клюкарските теми, личният живот (или липсата на такъв заради детето) много не ми е показ.

# 25
  • Мнения: 10 630
С новите правила за GDPR не се ли премахна възможността да се рови в публикациите на даден потребител от регистрацията му до сега?
Как ще се забрани четенето на стари теми?
Примерно търся нещо с гугъл и ми излиза тема от преди 10 г.
Не виждам разлика дали е написано преди 2 мин. или преди 2 г.
Имах предвид опцията да влезеш в нечии профил и да видиш всички публикации от-до.

# 26
  • софия
  • Мнения: 773
От телефона май не може, но ми се струва че от настолният сайт може.

# 27
  • Мнения: 7 690
От декстоп версията влизаш без проблем. GDPR няма нищо общо.

# 28
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Все пак ника е анонимен. Мога да кажа, че се казвам Петруна и живея на улица Латинка, ама да се окаже, че съм излъгала и се казвам Златинка и живея на улица Топола

# 29
  • Мнения: X
Естествено. Дори и пуснатите снимки може да не са мои.

Общи условия

Активация на акаунт