За анонимността във форума

  • 4 615
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
С новите правила за GDPR не се ли премахна възможността да се рови в публикациите на даден потребител от регистрацията му до сега?

Да, не можеш да ровиш в публикациите дори и от десктоп версията на потребител, не приел новите правила за GDPR. Можеш да четеш мненията му само в темите, в които е писал.

Когато се опиташ да четеш публикациите на такъв конкретен потребител, се изписва:

Грешка!
Потребителят, чийто профил се опитвате да прегледате, не съществува или е деактивиран

# 31
  • София
  • Мнения: 12 374
Естествено. Дори и пуснатите снимки може да не са мои.
Хаха, как ли ще се облещят съфорумките, с които сме френдс и извън форума, и които са ме виждали из фейса или в реала, барабар с детето, мъжа и добитъка, ако изпляскам тук чужди снимки и кажа, че са мои? Дали ще си замълчат деликатно Smile

# 32
  • Другата България
  • Мнения: 37 396
 Hug Ти специално толкова си се показвала, че и без да сме френдс У фейса ще те позная, поне аз. Laughing
И ще си замълча, да. Sunglasses

# 33
  • Мнения: X
Не, имам предвид потребителки, които нямат приятели от форума. Може да пусне снимка по монокини, а да се окаже мустакат чичка.

# 34
  • Мнения: 7 690
Това незнайно защо ми напомни за плажните снимки на един изключително досаден потребител от мъжки пол и ми се отяде.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 833
Това незнайно защо ми напомни за плажните снимки на един изключително досаден потребител от мъжки пол и ми се отяде.
Smile

Е ти пък, недей си припомня такива неща по време на хапване Grinning

# 36
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Естествено. Дори и пуснатите снимки може да не са мои.
Хаха, как ли ще се облещят съфорумките, с които сме френдс и извън форума, и които са ме виждали из фейса или в реала, барабар с детето, мъжа и добитъка, ако изпляскам тук чужди снимки и кажа, че са мои? Дали ще си замълчат деликатно Smile
Ще помислят, че временно си слънчасала. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 37
  • Мнения: 2 837
Както навсякъде, и тук има фалшиви самоличности, но според мене дългогодишните потребители, искат или не, са споделили информация, която ги прави разпознаваеми. Да не говорим, че в първите години на форума въобще не се наблягаше толкова на анонимността, на много аватарите ни бяха с лични снимки, ходехме на форумски срещи,  споделяхме снимки из темите. После пък дойде Фейсбук, където повечето имаме приятели оттук, а има и приятели на приятели Simple Smile Аз съм шматка и блейка, и пак понякога съм разпознавала определени потребители, други със сигурност се справят по-добре от мене.
Общо взето, ако човек не иска някоя информация да стане достояние на други, не трябва да я споделя, освен  с хора, на които има пълно доверие.

Последна редакция: нд, 30 дек 2018, 22:09 от Румцайс

# 38
  • София
  • Мнения: 4 328
хубаво е човек да знае кога да си държи езика зад зъбите.
това е ако е интелигентен и добронамерен, де.

# 39
  • Мнения: 217
И какво,ако знаят,че се казваш Пенка и си на 56 г. женена с тризнаци ? Ще дръпнат кредит от твое име,ли ? Аз всъщност не се казвам Емилия,нито съм 1994-та родена...даже не съм и момиче,но съм лъгал,поради съвсем други причини,свързани с астрологията ! Не бъдете толкова "проницателни"... Един мой приятел си бе сложил лепенка на лаптопа,понеже Windows 10 следил всеки потребител.Може и да е вярно,понеже доста хора го твърдят,но на мен и на вас,какво има да ми следят ? Даже се страхуваше,че като дърпа от торент тракерите щели да го вкарат в затвора... Laughing

# 40
  • Мнения: 19 061

На вас пука ли ви дали някой ще спомене истинското ви име или ще сподели на любопитен потребител какво сте завършили или колко деца имате? Това, при положение, че сами сте дали инфо някога си, разбира се.

Има ли значение дали му пука на някого? Какво ще се промени? Хипотетично, ако ти си поискала и си получила на лични лично от някой потребител негова снимка и след това си я показвала на други, и това потребителят го знае, трябва ли да ти се търси сметка и отговорност, или отговорността е на този, който сам ти е пратил снимката си, или други лични данни? Оттам нататък, дали му пука, няма значение. Човек си носи отговорността сам до каква степен и на какви хора дава достъп до личната си информация.

За фейсбук се доказа, че са продавали лични данни, не само снимки, и лични съобщения на заинтересовани. Ами, какво трябва да направиш - да си пльоснеш всякаква интимна информация и снимки там, разчитайки на някаква поверителност, която ти обещава фейсбук и някакво евентуално правно възмездие, или по-добре да качваш и да пишеш само неща, за които си съгласен да ги види незнайно кой, или да спреш да ползваш платформата?

# 41
  • Мнения: X
Не съм съгласна, че като си пишеш лични неща тук, после всеки може да ти ги размята под носа. Дай сега като съм споменала, че имам имен ден на голяма Богородица и после всеки да ми вика Миче и да ми натъртват, че ми знаят името постоянно. Вече, ако е с цел да се помогне нещо по-става, примерно споделила съм, че съм виртуозен пианист и някой огранизира благотворителна гала вечеря и ме канят да помагам. Ама да ме разнасят, че съм оная дето свири на пиано, само защото веднъж съм споделила, че се занимавам професионално с музика..

Човешката природа е такава, обича да се изтъква и хвали. От друга страна пък обича и да разнася и да клюкари. Не знам кое е по-неприятно, за мен май второто.

# 42
  • София
  • Мнения: 12 374
Hug Ти специално толкова си се показвала, че и без да сме френдс У фейса ще те позная, поне аз. Laughing
И ще си замълча, да. Sunglasses
Hug  Laughing

Цеце, ако някога покажеш чужди котаци вместо твоите, веднага ще те разнеса за измама и ще хвърчи козина. Да си знаеш.

# 43
  • Мнения: 3 632
Всичко е въпрос на възпитание и малко здравословна параноя.
Не споделяш неща, които не искаш да видиш написани във форума, но и не "разнасяш" факти за другите потребители, които са ти станали ясни по един или друг начин.
Това е моят принцип.

# 44
  • Мнения: 6 301
Като казахте котаци, чудя се защо се трият показани снимки на домашния любимец newsm78 Хайде, твоите ги изтрий, въпреки, че щом веднъж си ги показал, не виждам смисъл от триене. Но кучето или котката.... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт