Майчин дом Варна - тема 11

  • 54 155
  • 760
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 21
Здравейте момичета, термина ми е за началото на м. април, но тъй като ще е секцио, може би ще е края на м.март. Бремеността ми следи д-р Георгиева с пакет по здравна каса, акушерката е Снежи и двете са много мили и разбрани.
Мисля да ме оперира д-р Георгиев, той ми беше следящ и съответно ме оперира при първата бременност, но сега има страшно много мамчета при него, за това се насочих за следене на бременността  към жена му🙂.
След като изчетох всичко по темата, отчитам, че има доста промени от първото ми раждане, а то беше преди почти 7г. /Имаше си памперси, мокри кърпи, акушерките обикаляха често, сестрите също/. Сега ще видим как ще е!😄

Аз родих секцио на 22.01.2019 при Георгиев. Той работи винаги в екип с д-р Георгеива, така,че най вероятно ще са двамата (но пак можеш да я попиташ с кого ще извърши операцията). Всичко е осигурено все още. Когато отидеш да си подадеш документите за прием (няколко дена преди дългоочаквания момент) ще ти дадът списъка с необходимите неща. Списъкът включваше: нощница - 3 бр., памучно дълбоко бельо - няколко чифта; чехли за стаятя; чехли за банята; тоалетни принадлежности за теб. Превръзките за теб ти ги дават от там. За бебчето осигуряват дрешки, памперси, кремче за подсичане и всичко, което ти е необходимо, за да си го обслужваш когато ти го донесът. За съжаление мокри кърпички не ти дават и трябва да си носиш. Съветвам те да се запасиш с два пакета 🙂

# 61
  • Мнения: 1 066
Само за информация, д-р Георгиев и д-р Георгиева от март месец няма да работят повече в Майчин дом, местят се в АГ. На предния преглед ми го съобщиха, сега трябва да избера дали да се местя с тях, или да си сменя ЖК при някой друг.

# 62
  • Мнения: 312
Ах че изненада!
Моля те пиши ако решиш да се местиш с тях в Аг!Ще трябва наново да разучавам какви ще са условията там.
Преди време родих при др Гергиев и д-р Георгиева секцио и съм изключително доволна!
Някой друг доктор практикува ли метода на Щарк в Майчин Дом??

# 63
  • Мнения: 1 066
И за мен е неприятна изненада. Не съм наясно и аз какво е положението в АГ. Разбрах, че имало ден на отворените врати, ще посетя да видя какво е положението.
И аз се чудя дали друг оперира по този метод, но мисля, че не.

# 64
  • Мнения: 10 802
Кофти работа. Скоро ще трябва да ходя на профилактичен при Георгиев. В АГ хич не ми се стъпва...

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Ужасна новина. И аз трябва да ходя при Георгиева, АГ го мразя. Така бях спокойна, че ако имам второ те са си там. Докато забременея пак да са се върнали. Simple Smile Как ги изпуснаха, Георгиев нали беше и началник на родилното, странна работа.

# 66
  • Мнения: 1 472
И аз съм много притеснена. От март наистина се местят двамата в АГ.
Тъкмо бях спокойна, че всичко поне откъм доктори и болница ми е уредено и не съм се и замисляла, че нещо може да се промени и само 3 нощници ми трябват Simple Smile , а и от условията в болницата съм доволна, сега трябва да се избира -лекаря или болницата.
Ако им предлагат по-добри условия, нормално да се преместят.
Мисля,че само те 2-та практикуват този метод на секцио в Майчин дом, тъй като преди по раната ми познаваха доктора.

Кога има в АГ отворени врати? Аз звънях днес да питам за условия за раждане,но никой не отговори.

# 67
  • Мнения: 37
Аз раждах в АГ преди 2 години, затова се насочих към МД този път и исках Георгиев да ме среже по метода на Щарк. Очевидно не ми е писано Sad Но в АГ няма да се върна. Там си виждаш детето по време на секциото, когато го извадят, след това следобед го носят за 3-4 минути и го взимат и чак на третия ден ти го носят, когато те качат от реанимация... Това за мен е недопустимо, толкова време да отделят новороденото от майката и да не ѝ го дават, не знам да има такава практика в друга болница. На мен това отделяне ми докара следродилна депресия. Ще се интересувам от друг лекар в МД, но в АГ повече никога!

# 68
  • Мнения: 1 066
В момента бебето може и в АГ да е е постоянно при теб. Имат спинална упойка, за раждащите със секцио, и веднага след него ти до носят да го кърмиш. Също така в момента тече голям ремонт, и стаите ще бъдат чисто нови, на нов етаж. Simple Smile

# 69
  • Мнения: 2 109
Аз родих секцио при Анна Атанасова. Доволна съм и от нея, и от целия персонал. Приеха ме по спешност с високо кръвно, на втория ден ме оперираха. 
 За пръв път лежах в болница и отначало бях доста стресирана. Аз съм си и глезла и в държавна болница сигурно доста щяха да ми крещят. Тук всички бяха много мили, обясняват, отзовават се, като ги повикаш.
 Обстановката със сигурност е предразполагаща. Бебето ми го донесоха още в реанимация. Показаха ми как да кърмя, после как да цедя, че така и не успя да засуче.
 При следващо раждане няма и да се замисля къде да е.

# 70
  • Мнения: 1 694
Току що ми сервираха новината за местенето на Георгиева от Майчин дом и съм в шок, аз съм бременна в 6ти месец, първото си го следях и родих при нея, много ми беше спокойно, че пак съм при нея, а то... но не мога да се пречупя да ида в АГ. Кажете кой друг лекар от МД е читав и да мога да разчитам, че няма да ми натикат секцио насила?

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Когато си избирах лекар в МД, ми препоръчаха Георгиеви, Даниела Станева и Анна Атанасова. В темата са споменавани, може да разгледате. Това е много гаден избор: болница или лекар. От АГ доста мои познати си взеха бебетата с бактерии, даже още като новородени бяха с ужасни усложнения, заради това. Заразяват ги там, често се случва. Дано освен стаите, поработят над отношението, както и качеството. Супер доволна съм от МД, а доскоро разликите бяха големи между АГ и МД.

# 72
  • Мнения: 2 721
Току що ми сервираха новината за местенето на Георгиева от Майчин дом и съм в шок, аз съм бременна в 6ти месец, първото си го следях и родих при нея, много ми беше спокойно, че пак съм при нея, а то... но не мога да се пречупя да ида в АГ. Кажете кой друг лекар от МД е читав и да мога да разчитам, че няма да ми натикат секцио насила?
Др. Корновски! Писала съм назад в темите за него, с две ръце го препоръчвам за нормално раждане!
ПП На всички мои познати ,които се излъгаха и родиха в АГ бебетата им ги изписаха със стрептококи в носа..

# 73
  • Мнения: 164
Току що ми сервираха новината за местенето на Георгиева от Майчин дом и съм в шок, аз съм бременна в 6ти месец, първото си го следях и родих при нея, много ми беше спокойно, че пак съм при нея, а то... но не мога да се пречупя да ида в АГ. Кажете кой друг лекар от МД е читав и да мога да разчитам, че няма да ми натикат секцио насила?

Сестра ми роди и двете си деца при д-р Бейлерян и дума не е отваряла за секцио, тя е доволна от нея. Аз също съм ходила при нея на профилактични прегледи, благодарение на нея диагностицирахме от първи преглед проблем. Добро впечатление ми направи и увереноста, която излъчва.

# 74
  • Мнения: 37
Не е вярно, че носят бебетата в АГ, ако си със спинална упойка по време на секцио. Аз бях със спинална, на третия ден ми го донесоха. Наскоро имахме гости и едната мадама е акушерка там. Каза, че нямат персонал и нямат възможност да се занимават да ни носят бебетата, те са на различен етаж. Така че, не знам кой ви е излъгал, но в АГ бебето, ако сте със секцио, ще ви го дадат на третия ден. Не се надявайте на нищо по-различно. Това е причината да искам за второто раждане МД. А цената се различава с много малко, разбрах, че много са качили цената и в АГ от миналата година.

Общи условия

Активация на акаунт