Томболи, игри, конкурси, награди и подаръци, анкети (82) - януари 2019

  • 127 854
  • 1 816
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 642
За много години! Да е късметлийска година за всички!

Да подсетя работещите на трудов договор да си извадят бележките от работодателя

Какви бележки за пръв път чувам

# 76
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 526
Служебна бележка от работодателя, ако работите на трудов договор, както е писала ма ко, без нея няма да може да подадете декларацията.

# 77
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 053
За много години! Да е късметлийска година за всички!

Да подсетя работещите на трудов договор да си извадят бележките от работодателя
Ако то се занимава били синтезирала инфо за това как и с какви документи се подават тия декларации и по дватта начина- онлайн и на гише, и да го сложим в началния пост. Не че пак няма да има един куп едни и същи въпросо, но все пак..
Ето сега аз искам да попитам тази бележка от работодатела с дати от 01.01.2018-31.12.2018г. ли трябва да е?? И ако съм в отпуск по майчинство пак е необходима, нали??
Също и коя точно декларация се попълва и дали има някъде образец??
Извадих си ПИК  и ще пробвам да я пусна онлайн.

# 78
  • Мнения: 642
Служебна бележка от работодателя, ако работите на трудов договор, както е писала ма ко, без нея няма да може да подадете декларацията.

Миналата година като плащах данъци нямах такава бележка

# 79
  • при късмета
  • Мнения: 24 051
В първи пост има всичко за декларирането.
Ако сте по майчинство, също от работодателя взимате бележка, нищо, че дохода ви не е от него

# 80
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Честита да ни е Новата година, момичета! Нека е щастлива и късметлийска за всички ни!

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 261
Честита Нова година Simple Smile Много късмет на всички!

# 82
  • Мнения: 754
Честита Нова Година! С пожелание за здраве, щастие и късмет!
Искам да попитам при регистрация в rozali.com колко време се чака за потвърждение  за регистрация на имейл?

# 83
  • Мнения: 1 775
Май ставаше бързо.

# 84
  • Мнения: 982
Честита Нова Година!
Виждам че обсъждате декларациите.
За първи път ще подавам и сега я разгледам. Имам два въпроса. В момента получавам обещетение за безработица. Освен бележка от работодателя за месеците в които съм била на тр. договор друга трябва ли да вадя? И за да се използва отстъпката трябва ли декларацията да се подаде по електронен път. Цитирам написаното в указанията за попълване:
"Лицата, които подадат годишна данъчна декларация до 31 януари на следващата година по електронен път, ползват отстъпка 5 на сто върху данъка за довнасяне, посочен на ред 9, но не повече от 500 лв...."

# 85
  • София
  • Мнения: 1 367
Да е здрава, щастлива, успешна и много късметлийска новата година! Champagne

# 86
  • при късмета
  • Мнения: 24 051
Честита Нова Година!
Виждам че обсъждате декларациите.
За първи път ще подавам и сега я разгледам. Имам два въпроса. В момента получавам обещетение за безработица. Освен бележка от работодателя за месеците в които съм била на тр. договор друга трябва ли да вадя? И за да се използва отстъпката трябва ли декларацията да се подаде по електронен път. Цитирам написаното в указанията за попълване:
"Лицата, които подадат годишна данъчна декларация до 31 януари на следващата година по електронен път, ползват отстъпка 5 на сто върху данъка за довнасяне, посочен на ред 9, но не повече от 500 лв...."
Не ти трябва друга бележка, освен от работодателя за срока в който си работила там. И тези от организаторите, разбира се
Да, отстъпката важи само за подадени декларации по ел. път

# 87
  • София
  • Мнения: 906
Честита Нова Година! Да имаме много късмет и здраве Simple Smile

Аз вчера използвах ваучера от Jysk, отчетох се с две пухкави одеяла и една малка кутия(като за бижута), и доплатих левче  Grinning

Нищо не чакам като награди, но пък чакам да видим печелившите от доста игри, дано ме има някъде.

# 88
  • Мнения: 4 841
ЧНГ!
Аз имам да декларирам едни 30лв. Имам си служебна бележка. Чудя се да подавам ли изобщо декларация.

# 89
  • София
  • Мнения: 3 024
Като заговорихме за деклариране аз има пет награди за деклариране, две от който са на Кока Кола, слушалки от лятната игра в Спаркса и дюшек от играта на Фанта. Някой получил ли е служебни бележки за награди от тези игри?

Общи условия

Активация на акаунт