Какъв крем за лице използвате? – Тема 13

  • 73 747
  • 737
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 387
Скоро ми предстоят няколко празника все в петък вечер след работа,а при мен умората вече веднага се отразява на кожата на лицето.Ползвате ли някакъв крем,серум или бърза маска,които са за такова спешно тонизиране и освежаване на кожата?

# 301
  • Мнения: 1 543
Скоро ми предстоят няколко празника все в петък вечер след работа,а при мен умората вече веднага се отразява на кожата на лицето.Ползвате ли някакъв крем,серум или бърза маска,които са за такова спешно тонизиране и освежаване на кожата?

В такива случаи ползвам бюти терапията на Кройтерхоф Хиалурон+. Много ми харесва, при мен резултатите се виждат още след 4-5 ампули:
https://bionat.bg/bg/%D0%B0%D1%81%D0%B0%D0%BC/hyaluron+/kr%C3%A4 … 0%BF%D0%B8%D1%8F/

# 302
  • Мнения: 1 387
Vetrena,благодаря! Flowers Hibiscus  Ще ги пробвам!

# 303
  • Мнения: 2 230
Vetrena,благодаря! Flowers Hibiscus  Ще ги пробвам!

Вода, Глюкол, Пантенол, Феноксиетанол са първите съставки и някъде на края до алкохола има и хиалуронова киселина

# 304
  • Мнения: 1 543
Vetrena,благодаря! Flowers Hibiscus  Ще ги пробвам!

Вода, Глюкол, Пантенол, Феноксиетанол са първите съставки и някъде на края до алкохола има и хиалуронова киселина

Това въобще не е притеснително Blush
Смея да твърдя, че разбирам от състави и при формула с такъв вискозитет - много рядка, почти водна текстура, която попива страшно бързо, е нормално феноксиетанолът да е нагоре. Нали знаете, че и най-гъстият крем има поне 75% вода, а тук тя е много повече. Така че е нормално консервантът, който е с допустима стойност 1%, да е на тази позиция. Не сте права за хиалуроновата киселина -  тук я има на две места, т.е. два вида - първата е содиум хиалуронат и е на 7-ма позиция. Този вид ХК е по-ценната, защото е с малка молекула и прониква дълбоко. И по-надолу вече има и друг вид ХК, която остава в епидермиса.
ХК не е необходимо да е в големи проценти. Тя е достатъчно ефективна в концентрации под 1%. При по-големи концентрации може да причинява дискомфорт и раздразнения. Например от същата серия аз не мога да ползвам мицеларната вода - явно там ХК е повече и на мен ми дразни и щипе.
В тази бюти терапия на мен ми харесват и минералите (които също са високоефективни и се влагат в малки концентрации), и лецитинът, и голямото количество пантенол (от него - колкото повече-толкова повече Grinning), но най-много ми допада ефектът, защото наистина изпълва и озарява кожата за дни. Пък аз нито си доспивам достатъчно, нито съм кой знае колко отдадена на козметичните грижи. Просто нямам нито времето, нито силното желания за сложни 6-7-8-стъпкови режими Blush

# 305
  • Мнения: 1 359
Като стана въпрос за съставки. Попаднах случайно на един крем, който буквално ме срази с уау ефекта си, страшно ми допадна. Не знам обаче, тези съставки добре ли действат при продължителна употреба? Може ли някой разбиращ да ми помогне да ги дешифрирам? Става въпрос за крем- гел с алое на Балея.
Скрит текст:
AQUA | ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE | GLYCERIN | ALCOHOL DENAT. | TAPIOCA STARCH | SODIUM CARBOMER | PANTHENOL | MENTHYL LACTATE | POLYGLYCERYL-4 CAPRATE | PARFUM | XANTHAN GUM | PHENOXYETHANOL | CAPRYLYL GLYCOL | LINALOOL | LIMONENE.

# 306
  • Мнения: 1 543
Като стана въпрос за съставки. Попаднах случайно на един крем, който буквално ме срази с уау ефекта си, страшно ми допадна. Не знам обаче, тези съставки добре ли действат при продължителна употреба? Може ли някой разбиращ да ми помогне да ги дешифрирам? Става въпрос за крем- гел с алое на Балея.
Скрит текст:
AQUA | ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE | GLYCERIN | ALCOHOL DENAT. | TAPIOCA STARCH | SODIUM CARBOMER | PANTHENOL | MENTHYL LACTATE | POLYGLYCERYL-4 CAPRATE | PARFUM | XANTHAN GUM | PHENOXYETHANOL | CAPRYLYL GLYCOL | LINALOOL | LIMONENE.


Алоето хидратира много добре, глицеринът също. Кожата много ги обича (ако не е алегична към алое, разбира се). Много притеснителен е алкохолът толкова напред в състава. При краткосрочно приложение алкохолът може да помогне за намаляване на секрецията на себум, т.е. да направи мазната и комбинирана кожа по-нормална. Свива порите, помага на другите съставки да проникнат по-дълбоко. В дългосрочен план обаче се отразява много зле, защото пресушава кожата, а и във високи концентрации (около и над 3%) причинява апоптоза - ранна програмирана смърт на кожните клетки. Затова аз не бих си купила крем с алкохол на толкова предна позиция. Когато алкохолът е към края на състава (особено при дълъг състав) той не е опасен - ако го видите близо до феноксиетанола например, това означава, че концентрацията му е съвсем безопасна.
Да уточня, че тук говорим за етиловия алкохол, изписван още като денатуриран алкохол или просто алкохол. Това е спирт и винаги трябва да следим къде в състава се намира.
Има и безопасни, даже полезни алкохоли. Те са вид восъци (например цетеарил алкохол).

# 307
  • Мнения: 1 359
Много ти благодаря, Ветрена. Да, за съжаление опасенията ми се оправдаха. Смятам да изхабя тази опасковка, но повече няма да го купувам. Дано дори само с нея да не постигна резултатите от дългосрочното ползване. Благодаря!

# 308
  • София
  • Мнения: 38 477
Да, това е характерно за Балеа - алкохола в състава на кремовете.
Аз ставам все по-голям фен на NUXE.

# 309
  • Мнения: 15 313
Според мен е по хaрaктерно зa Aлверде, не толковa зa Бaлея. Бaлея имaт тук-тaме продукти с aлкохол в състaвa, но виж Aлверде държaт рекордa, те сякaш сa произвеждaни в спиртовaрнa.

# 310
  • София
  • Мнения: 38 477
А, аз Алверде никога не съм купувала.

# 311
  • Мнения: 171
Вписвам се и е тази тема като новачка 😊 в момента ползвам серум на Регал около очи и устни и околоочен на Avene, лека хидратираща емулсия на Avene, като последните си ги взех преди седмица. Преди това ползвах козметика на Веледа и като че ли бях доста по-доволна. Последния ми беше серията с нар за над 40 или 50+ не помня точно, бях го взела за майка ми, но не и хареса и аз го ползвах, въпреки че не е за моята възраст. Преди него си ползвах серията 30+ с Шипка, доволна съм и от двата, хубаво попиват и овлажняват идеално. Обаче с тая хидратираща емулсия няма как да изкарам вечер, налага ми се да нанасям втори път на по-сухите места. Иначе за през деня ми е супер, при положение че се мацам с фон дьо тен, коректори, контури и пр. Сега се чудя, явно трябва да допълня с нещо вечерната грижа, но се колебая между нощен крем или серум под тази хидратираща емулсия, някакво масло или есенция, нз, ще съм ви благодарна ако ми препоръчате нещо? Кожата ми е смесена, с много силно омазняване в Т-зоната, другите участъци са много сухи, с наченки на пигментация след 2 скорошни бременности, започва да посивява, да се отпуска, страх ме е да не изтърва положението.

# 312
  • Мнения: 2 230
Благодаря за разяснението. Финоксиетанолът за мен е притеснителен. Отключва и алергични реакции. Предпочитам други консерванти 😊

# 313
  • Пловдив
  • Мнения: 40 764
А, аз Алверде никога не съм купувала.
а нали уж био,еко и т.н  newsm78

# 314
  • Мнения: 1 948
Махай Биотена!
Аз станах така , след седмично ползване на Биотен/подлъгах се по истерията ноември във форума по тях/ сега се въздържам от БГ козметика ...соря ама за н-пореден път през годините са подвеждам мислейки си , че са се напреднали нашите козметични компании!
Извинете, но до колкото знам Биотен нямат общо с козметика произведена в България. Биотен е марка произвеждана във Франция.
Съдя по това описание на етикета им:
"Произведено в ЕС за Sarantis France."


Общи условия

Активация на акаунт