От Великобритания до България – Превоз и закупуване на поръчките ни – 18

  • 45 832
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 050
Благодаря за предложенията, момичета. Само да вметна, че се оказа, че човекът и-мейл с дължимо ДДС не е получил. Затова не може и да го плати. Бележката е изчезнала някъде по трасето към адреса на ГГБГ. Пратил е два мейла на Роял Мейл и още чака отговор. Все си мислех, че само при нас е зле, пък ще се окаже, че не е така. Ужасно несериозно е да не дадеш на клиентите си работещ начин за връзка. На писма не отговарят, на телефона те карат да чакаш безкрайно, като до момента има навъртяна сметка от над 20 лева. Поне една чат форма да бяха сложили. Иде ми да кажа "смотаняци", ама... Rage Просто в един момент телефонът ще бъде върнат обратно на изпращача...

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
Само да вметна, че се оказа, че човекът и-мейл с дължимо ДДС не е получил. Затова не може и да го плати.

Ясно, така се връзват нещата, да. Peace

А приятелят ти вижда по тракинг-а, че пратката е задържана на английската митница, така ли?

# 32
  • Мнения: 1 050
А приятелят ти вижда по тракинг-а, че пратката е задържана на английската митница, така ли?

Да, точно, по тракинг номера се е ориентирал.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
Хм, лошо. По спомен – имаш определен срок, в който трябва да освободиш пратката си от UK митницата. Доста кратък срок, ако паметта не ме лъже.

# 34
  • Мнения: 1 050
Мдаа, намерих това:
Цитат
Items are held for a maximum of 18 calendar days before being returned to sender. We need a minimum of 2 working days' notice to arrange a redelivery. You can collect your item from the address shown on the card, if it is still within the 18 day period.

Ще поровя за подобни случаи да видим какво се прави оттук нататък. Благодаря за съдействието Hug

# 35
  • Мнения: 609
Здравейте!
Аз също имах лош опит с dostavka anglia, за една малка кутийка, тежаща 500гр платих 6лв доставка. Преди нея обаче се потресох като получих 1 пратка от асда гросери, разделена на 3, като явно са разпределяли на място нещата, защото отгоре в единия кашон имах бг вестник. Най-много ме изуми 2 пакета чипс в кутии, разделени от другите неща и опаковани в едни найлони пукащи, които определено са таксувани за обем и то не малко. Направо се изумих, пратката ми беше и на кг не малко, но умишлено беше разделена така, че да излезе повече заради обем. Исках само да споделя горчивия си опит. 2 пъти ги ползвах и никога няма да се случи отново. Досега ползвах габиели, но реших и тези да опитам, защото офиса им е до блока ми. Е няма да се случи отново. Внимавайте с тях...

# 36
  • Мнения: 18 268
Добре де, тези Доставка Англия как очакват да са конкурентни? Цените им на големите пратки ли са по-изгодни, нещо не мога да разбера.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Здравейте! Имам следния въпрос - поръчах хранителни и домакински продукти от Асда. Днес има съобщение от посредника, че поръчката ми е при тях. Направи ми впечатление високата такса за плащане при посредника . Звъннах. Казаха, че са ми начислени 5£ преопаковане, защото от Асда нещата идвали "насипно". Така било от 1-2 години. Последната почти съща поръчка съм правила пролетта, не беше така. В акаунта ми в Асда нищо не е отразено. Някой чувал ли е за нещо подобно?

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
В акаунта ми в Асда нищо не е отразено.

Кое да е отразено?
Нещата стоят така, както са ти ги обяснили – превозвачът има такса "Преопаковане", тъй като продуктите идват в насипно състояние (най-вероятно в пликове). Peace

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
От разговора останах с впечатление, че 5£ са начислени от Asda, за това погледнах дали е отразено нещо в акаунта ми. Явно не е така. 5£ за един кашон ми се виждат много.  Същата поръчка съм правила преди 10м., нямаше нищо подобно. Сега видях в сайта, да имат такава такса. Благодаря!

# 40
  • Мнения: 4 642
От разговора останах с впечатление, че 5£ са начислени от Asda, за това погледнах дали е отразено нещо в акаунта ми. Явно не е така. 5£ за един кашон ми се виждат много.  Същата поръчка съм правила преди 10м., нямаше нищо подобно. Сега видях в сайта, да имат такава такса. Благодаря!
Това предполагам са габко.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Не, kdshopping. Ползвам ги от години, но последно време не съм доволна. Цената на кг е 2.70 лв., а сега и 11 лв за един кашон. Ще се разделим!

# 42
  • Мнения: 16 868
Допада ми новата практика на Габиели да пращат мейл като пристигне пратката при тях, като тряжне за България.

От Германия практикуват ли го?
Поръчах от Амазон резервни кърпи за моп Браава. Не съм догледала, че изпращат от Китай. Мина месец и половина - ни вест, ни кост от пратката. Тракинг няма.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
Поръчах от Амазон резервни кърпи за моп Браава. Не съм догледала, че изпращат от Китай. Мина месец и половина - ни вест, ни кост от пратката. Тракинг няма.

Ако пратката е на стойност над £15, има вероятност да ѝ начислят ДДС, но сигурно не е, щом са само кърпи. Peace

# 44
  • Мнения: 16 868
2 х 9.90€.
Чак съжалих, че ги поръчах. Без тракинг как да разбера аджеба къде са .

Общи условия

Активация на акаунт