Майчинството счетоводно-79

  • 47 621
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 40
Ала-Бала
Имам да познат,който има заведение и ще ме назначи при него,като аз разбира се ще си плащам осигуровките на него.А кога трябва да ме назначи има ли значение ( към края на април,началото на май ми е термина)
Една седмица преди издаване на 45 дневния болничен е предостатъчна.




Благодаря много,наистина понеже аз от сега мислих,че трябва да ме назначат! Мерси отново Simple Smile))))

# 61
  • Мнения: 1 071
Момичета, имам проблем. Прикачвам и снимка. За декември си ми беше изплатен болничен, днес обаче получавам същия паричен превод за периода от 18.12 до 17.01 и то при положение,че са много повече работни дни, а и болничния не е свършил все още. Имате ли идея защо и как?

# 62
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Е платили са ти точно 7 дни, които са частта от 18.12. до 31.12.
За януарския период е рано.
Предишното плащане е било за 04.12-18.12

# 63
  • Стара Загора
  • Мнения: 412
Здравейте! Втората година на майчинството ми изтича на 17.03. тази година. Смятам да сменя работата си. Интересува ме, ако започвам новата работа преди да е изтекло майчинството каква е процедурата с прекъсване на майчинството? Възможно ли е в един и същи ден да се върна на старата работа, да си пусна и платен отпуск за 30 дни (имам 50 дни натрупана отпуска) от същия ден и да пусна едномесечно предизвестие за напускане пак от същата дата? А какъв документ трябва да подам също за да получавам половината от майчинството си? Благодаря ви предварително за отговорите.
Не е невъзможно, но би било добре молбата за отпуск да предхожда самия отпуск, а да не е в деня на започването му. Предизвестието може да се даде заедно с молбата.
Прил.8 е за 1/2 обезщетение при неизползване на отпуска за малко дете.
Ала-Бала,  благодаря много Hug

# 64
  • Стара Загора
  • Мнения: 412
Здравейте! Втората година на майчинството ми изтича на 17.03. тази година. Смятам да сменя работата си. Интересува ме, ако започвам новата работа преди да е изтекло майчинството каква е процедурата с прекъсване на майчинството? Възможно ли е в един и същи ден да се върна на старата работа, да си пусна и платен отпуск за 30 дни (имам 50 дни натрупана отпуска) от същия ден и да пусна едномесечно предизвестие за напускане пак от същата дата? А какъв документ трябва да подам също за да получавам половината от майчинството си? Благодаря ви предварително за отговорите.
Не е невъзможно, но би било добре молбата за отпуск да предхожда самия отпуск, а да не е в деня на започването му. Предизвестието може да се даде заедно с молбата.
Прил.8 е за 1/2 обезщетение при неизползване на отпуска за малко дете.
Да попитам, а за самото прекратяване на майчинство и връщане на работа, друга декларация трябва ли да подавам или само прил. 8?

# 65
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Подава се промяна в обстоятелствата, приложението което е подадено за самото обезщетение...има ІІ.
Макар, че аз не виждам коя точка от изброените би следвало да се отбележи.

# 66
  • Мнения: 81
Здравейте, ако 45дн. болничен преди раждане почва на 09.02, каква  сума от 560 ще ми се изплати за 02месец  и кога?началото на март ли?

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 412
Подава се промяна в обстоятелствата, приложението което е подадено за самото обезщетение...има ІІ.
Макар, че аз не виждам коя точка от изброените би следвало да се отбележи.
Вярно,  че никоя не е подходяща 😕

# 68
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Здравейте, ако 45дн. болничен преди раждане почва на 09.02, каква  сума от 560 ще ми се изплати за 02месец  и кога?началото на март ли?
392 лв.
Зависи кога ще бъде подаден. Крайният срок на работодателя ще е 10.03., ако вие му го дадете през м.02

# 69
  • Мнения: 81
Благодаря

# 70
  • Мнения: 320
Момичета, не знам дали въпроса ми е за тук, но се надявам да може да помогнете.

Преди малко получих обезщетение за временна нетрудоспособност от НОИ. Бременна съм и тъй като бременността ми не е от най-леките съм в болничен от 11 г.с (от 28.08) . За сега не съм имала проблем с болничните, но сега съм озадачена от сумата, която получих. Доста по-малка е от тази, която трябва и очаквах да получа. Последния ми болничен беше до 10.01 и е за 30 календарни дни или 18 работни дни, 11 през декември и 7 през януари. До сега получавах по 43.26 лв на ден. Превода от днес, ако съдя по малката сума е за 11 дни, предполагам за тези през декември. Това нормално ли е или е някаква грешка? Кога ще си получа парите за другите 7 дни? Трябва ли да звъня на НОИ?

# 71
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Мили майки, защо просто не си извадите по един персонален код и не направите първо проверка в сайта на НОИ, преди да зададете питането си.
Това за кода сигурно го пиша за стотен път, но повярвайте улеснява доста.
Пък после направете усилие и влезте в сайта на НОИ, там пише и доста полезни неща.

"Паричните обезщетения, които обхващат период повече от един календарен месец, се изплащат в срок до 10 работни дни от представянето на удостоверенията, приложение № 9 в ТП на НОИ и постъпването на данните от издадените болнични листове за първия месец от периода, а за останалите календарни месеци – до 5 работни дни след изтичане на месеца, за който се отнасят, и за последния месец – до 5 работни дни след изтичане срока на обезщетението.

# 72
  • Мнения: 838
Здравейте, момичета. Смених местоработата си, а детето все още не е навършило 2 години.

Знаете ли в какъв срок новия работодател следва да представи попълненото от мен прил. 8 в НОИ? А при стария работодател попълвам ли някакъв документ?

# 73
  • Мнения: 505
Здравейте. На 07.01.2019 г. ми изтече болничния за 135 дни майчинство. Попълнила съм всички декларации до 410 дни и съм ги дала на работодателя. Все още не виждам в НОИ, че документите са подадени, след колко време се появяват на страницата на НОИ?Благодаря предварително за отговора.

# 74
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
За последните два въпроса, отговор тук:
http://www.nssi.bg/forusers/procedures/241-procesbenefits

Общи условия

Активация на акаунт