Лична бъркотия

  • 38 440
  • 852
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Ми тайно е, щото ще яде шамарите, ако я разбере родата какви ги върши. Защо ще се крие, че набива кифтета, пуши и се гримира? Да не говорим за срещи с мъже - в съседния град чак. Не ще да е от много либералната обстановка у тях.
А защо ще го лъже на тая тема?

# 76
  • Мнения: 30 802
"Къде в Корана си прочела такова нещо? "

Права си, в Корана предписват само по сто удара с камшик на голо за неженените прелюбодейци, убиването с камъни е в хадисите или местна традиция.

# 77
  • София
  • Мнения: 23 097
Има много интерпретации и тълкувания на Корана, но в прав текст няма нищо подобно написано. Все тая, доброволно с мюсюлманин не бих се разправяла.



# 78
  • Мнения: 19 898
Е, да де, като не ѝ допадат тези забрани, живее в България, може да не ги спазва, а не се крие "тайно". Явно е от някое много малко градче или селце, където гласът на фамилията е канон. Обаче, на нея ѝ се палува. Той каза къси поли, цигари, грим, малко ми е на кантар тази красавица дето тича за срещи на километри.Simple Smile

# 79
  • Мнения: X
Има много интерпретации и тълкувания на Корана, но в прав текст няма нищо подобно написано. Все тая, доброволно с мюсюлманин не бих се разправяла.

Да те заключат вкъщи до смъртта ти малко ли е?

Нашето доскоро съвсем светско мюсюлманско население се фундаментализира не от днес и това е доказано в доста проучвания вече. Ние въобще нямаме представа колко са напреднали процесите и точно какъв е конкретният случай.

# 80
  • Мнения: X
Скрит текст:
Само дето, автора беше на работа до шест, а после имаше неща за вършене у дома, но не се крие, не е такъв човек (не че ще си увиси снимката тук де). Изчетох всичко, има и мнения, които са написани с цел да помогнат, има и такива откровенни критики, които са разбираеми, защото уж сте от женската страна, само дето в момента сте от женската страна на съпругата ми, а съм повече от убеден, че доста от вас са били и от страната на другата жена, но това е трудно да се признае, нали? Все пак ореола на неизневеряващи и щастливи жени ще се счупи. Благодаря на всички за мненията, всяко едно беше важно само по себе си за мен. Какво ще направя-не знам, наистина не знам.
Може би ще се случи нещо, което само ще доведе решенията, искам да спра, желая всичко да е ок. но не успявам да събера думите да и го кажа.
Скрит текст:
 Благодаря на Modest, може би най-адекватното мнение описващо добре ситуацията. Благодаря и на Lady Duval, харесвам умерени хора и умерени мнения.
Не вярвах, че всички ще се хванете точно за религията, аз това го намирах за най-малкия проблем, чак странно ми стана.
Judy-не е същият случай и няма мадами за спестяване, то няма и нищо до момента, физически говоря, ако е за в ума-да, изневяра има.
Абе, каша си е!
Обикновено все такива хора стават жертви на "съдбата"...хора, които не могат да взимат решения, не могат да носят отговорност дори за собствения си живот.
"..нещо да стане...", "...някой да се намеси...", "....Господ ако е решил...."....
По същата логика автора не е предприел и нищо, за да оправи батаците/скуката/проблемите в семейството си, а е почнал да се "оглежда навън" за тръпки и пеперудки.
Хора, които "държат здраво юздите на живота си " в ръце, обикновено не попадат в такива каши.Или, ако попаднат, намират поне 2-3 варианта на решение "Как да изляза най-читав от кашата?!".
Авторът обаче ще седи и ще чака да го тресне "гръмотевица"...

# 81
  • Мнения: X
Чудно ми е как оправдава командировките.
Че не е и евтино - едно стотина лева отиват на сеанс....ми то по-добре да си поръча професионалистка - какви красавици има, не е истина! Щото явно това е, което не може да преодолее като изкушение.

# 82
  • София
  • Мнения: 23 097
Да те заключат вкъщи до смъртта ти малко ли е?
О, това че някакви диви и необразовани селтаци, мюсюлмани, си правят собствен прочит и интерпретации на Корана, е нещо съвсем различно. Както и да е, не ми се спори. Така си чула, така си пишеш.

Авторе, след като приятелката ти не иска да си разваля семейството, не се вкарвай във филми. Има и други жени на тоя свят. На първо време можеш да се разведеш, че да не губиш времето на жена си.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 2 033
Ми тайно е, щото ще яде шамарите, ако я разбере родата какви ги върши. Защо ще се крие, че набива кифтета, пуши и се гримира? Да не говорим за срещи с мъже - в съседния град чак. Не ще да е от много либералната обстановка у тях.
А защо ще го лъже на тая тема?


 
А защо мъжете дето си хващат любовници обясняват на въпросните, че най- малко живеят с новогвинейски тайпан вкъщи ? Риторичен въпрос.
За мен и в двата случая лъжите са си лъжи, пък защо лъжат, за да предизвикат различни видове чувства в зависимост от търсената цел.

# 84
  • Мнения: X
Дренка е права, че във форум с омъжени жени няма как да получиш обективно мнение. "Връзката ти няма бъдеще." - бе айде бе, много знаете!
Звучиш като зрял мъж, който се е влюбил, но все пак се старае да постъпи разумно. Ако и красавицата е така, според мен има бъдеще тая връзка. Това, че е мюсюлманка няма никакво значение.
Може би е редно да си дадете шанс, а оттам насетне ситуацията ще си покаже. То да не е сценарий, от вас си зависи.
И каквото и да правите, длъжни сте да запазите достойнството и доброто отношение към законната половинка.
Тей мисля аз...

# 85
  • Мнения: X

И каквото и да правите, длъжни сте да запазите достойнството и доброто отношение към законната половинка.

И по какъв начин ще запазят достойнството и доброто отношение към законната половинка, като ги лъжат, крадат семейни ресурси и си го слагат не със законните си половинки?
Има един начин.
Бракът, ако е изчерпан, се приключва.
Оттам нататък следват всякакви тръпки, пеперудки и изпробвания.
Ама и двамата искат ем к...а докрая, ем душата в рая. Е няма как да стане. Поне съвестта ще трябва да си пооцапат, наред с живота на близките си.

И в кой форум ще получи обективното мнение? При пикаперите?

Последна редакция: ср, 09 яну 2019, 13:56 от Анонимен

# 86
  • Мнения: 17 407
Не я лъже, спестява истини. Дотам се докарала жена му, какво я мислите толкова, да не би да е сам в брака си, та вината е все в него?!

# 87
  • Мнения: 226
Явно книгата "Не без дъщеря ми" е оставила траен отпечатък върху съзнанието на много съфорумки тук. Младите и образовани мюсюлмани си хапват пържоли, обличат се модерно, ходят по заведения и в случай, че решат да се развежда, то делото е по българските закони. Откъде го измислихте това, че им се взимат децата, пък и ги заключват до живот. Ако пазят "поведение" въобще, то е пред възрастните си баби и дядовци или родители, но познавам и българи, които са на по 50 години и скришно пушат от техните?!?

Пък и не звучи като автора да е хванал някаква хънъма с шалвари от някое гранично село, която да излиза с мъжа си веднъж в събота на пазарЯ.

Към автора: най-първо прецени дали с брака ти всичко е приключило, защото очевидно има някакви липси и ако не е тази, утре ще се появи друга. Всеки има право да бъде щастлив. Казва ти го жена, която беше изоставена  от съпруга си заради друга и противно на масовото мнение няма да скоча в пасквили за децата, честта на съпругата и семейството, основна единица на обществото. В момента си на 40 и ако нещата просто са неспасяеми, не те виждам още 30 - 40 години по този начин. Вземи решения, които ще запазят достойнството на всички включени в ситуацията директно и индиректно, и действай.

За въпросната - няма какво да коментираме. Жената ясно ти е показала, че повече от това няма да има, така че не инвестирай време, пари и чувства в нещо, което най-много да приключи грозно.

# 88
  • Мнения: X
Българските закони забраняват ли децата да останат при бащата?
Факт е, че в повечето случаи практиката е да се присъждат на майката. Но при мюсюлманските разводи, които по начало са рядкост, получилите правата мъже да непропорционално повече, отколкото в останалите. Така се споразумяват още извън съда. Поне така са ми разправяли турците, с които съм имала вземане-даване.
И си побийват жените, ако не слушат, и това си е в реда на нещата.

Младите и образовани мюсюлмани не са това, което бяха преди 15 години. Ние не знаем точно от кои е нейният мъж. По всичко личи, че не е чак толкоз либерален.

По отношение на липсите в брака вече отдавна му се даде съвет на автора да се опита да си ги оправи, преди да скача на чуждо. И ако не може, да се развежда. Той обаче го дава хитрец, хем да си прави кефа, хем да не си разваля рахата - не че нещо ново. Само че тия сметки винаги излизат криви.

# 89
  • Мнения: 17 407
То твойто звучи като мисли позитивно от психолозите. Да кажеш нещо, ама идея нямаш как и дали ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт