Отговори
# 255
  • Мнения: 33
Жената ми се видя че има фетален алкохолен синдром, който върви с умствена изостаналост. Впоследствие от едно интервю разбирам, че майка и (бабата) пиела. Така че обяснението се появи. Не е редно на умствено изостанали да се оставят деца. Камо ли когато 5 човека трябва да се издържат от пенсията на бабата. Със 125 лева не ще нахрани всички. Виждам показват торби с нови дрехи, пратени от такива като вас. Борбата в началото е за парите, после искат и на жертви и праведнички да се правят. На това му се казва треска за слава. Иска да е жертва, за да е в центъра на вниманието. А зад това се прикрива пълна безпомощност, на която искат да осъдят и детето. Ако оживее в тези условия.

# 256
  • Мнения: 19 026
Ако има ФАС (има някои признаци наистина, освен лице, мимики, дребен ръст и пр.) и някаква умствена изостаналост вследствие на синдрома, то това не е наследствено, ако тя самата не пие. Друг е въпросът дали е способна да си гледа детето. Вероятността за ФАС и при двамата сина, които не показаха, също е висока, защото майка им едва ли е продължила да пие само през едната си бременност.

# 257
  • Мнения: X
Жената е след раждане,не се фантазирайте. Аз след раждането не Фас мас имах ами  и се държах напълно неадекватно.

# 258
  • Мнения: 25 750
Жената ми се видя че има фетален алкохолен синдром, който върви с умствена изостаналост. Впоследствие от едно интервю разбирам, че майка и (бабата) пиела. Така че обяснението се появи. Не е редно на умствено изостанали да се оставят деца. Камо ли когато 5 човека трябва да се издържат от пенсията на бабата. Със 125 лева не ще нахрани всички. Виждам показват торби с нови дрехи, пратени от такива като вас. Борбата в началото е за парите, после искат и на жертви и праведнички да се правят. На това му се казва треска за слава. Иска да е жертва, за да е в центъра на вниманието. А зад това се прикрива пълна безпомощност, на която искат да осъдят и детето. Ако оживее в тези условия.
Специално се регистрира да ни кажеш това ли?

# 259
  • Мнения: 12 034
https://medpedia.framar.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1%8F% … D1%87%D0%B5%D0%BD
Ето за това намеква. Не е изключено, но нито сме доктори (аз поне не съм) , нито съм се вглеждала за това. Никога не съм била в Родопите, но от тв ми се е оформило впечатлението, че Симона има характерни черти при населението там, по-точно за помаците. Но ако майката е пиела по време на бременностите си и зачеването е възможно да има забавяне  в развитието на Симона, но едва ли ние във форума можем да го определим. Както и при братята, за които нищо не чухме. Ако действително има подобен проблем и без адекватна подкрепа в разширеното семейство трудно ще отгледа бебе. Може би малко по-голямо дете няма да е в риск, но новородено?

# 260
  • Мнения: 19 026
За единия брат пише, че бил със сериозни зрителни и слухови увреждания, обаче бабата (майка му) не искала да започне процедури за ТЕЛК:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10210721914803 … amp;id=1818103039

За бебето също пише, че е страдало от липса на кислород и трябва всеки месец да го карат по болници, т.е. е под въпрос доколко е здраво, освен бяло.

# 261
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Хората най-много вярват на първото нещо, което излезе в медиите, по дадена тема. А медиите обичат да хвърлят бомби, да украсяват нещата и да показват в добра светлина само нещата, които ще им донесат по-дълго време мегдан за статии.
Стискам палци нещата да се развият така, че да са най-добре за детето.
Майката и на мен ми се струва леко непсихично здрава, но и добродушна. Може би, ако се работи с нея и има помощ от адекватни хора, то тя би била добра майка.

# 262
  • Мнения: X
Според мен най-добре щеше да настанят майката и бебето в звено “Майка и бебе” и там под техен контрол да ѝ определят родителския капацитет. Доколкото знам в тези звена можеш да останеш 6 месеца с бебето, също те обучават в родителски умения и обгрижване на бебето. И поне 6 месеца щеше да го кърми.

# 263
# 264
  • Мнения: 12 034
Пюр, ако всичко е вярно, значи семейството е добре познато на социалните и те се налага тепърва да се преценява капацитетът на майката. А ако е безсмислено това настаняване, но тя и бебето развиват привързаност после една раздяла няма ли да е по-травмираща? Или ако детето е в риск в разширеното семейство, а тя не може самостоятелно да го гледа?
Някой питаше кой е уведомил медиите. Едва ли те са ги извикали, не мислите ли? Надушили са нещо, а майката на Симона е видяла шанс. Точно тя е активната, нали?

# 265
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 474
Мен в момента ме вбесява най-вече тази част, както някой писа по-рано - обезлюдиха българските села, особено от българско население, оставиха хората без поминък и без някакъв шанс там, и без това се раждат малко деца - това бебе си е цяло чудо за тези изоставени от Бог места, а те им го взимат! Не само да не се подкрепят слабите, ами да се ритат и потискат, сякаш не заслужават и собствените си деца...


Това съм го писала преди 15 поста, но без да го публикувам и се връщам да чета.

# 266
  • Мнения: 452
Момичета все пак добро утро.
Аз след първото раждане също бях доста неадекватна, ама никой не ми е взел децата досега.
След повече от 14 часа в родилна зала с изтекли води и раждане с вакуум и последващ форцепс, епизотомия. Бях като разпрана пуйка със следродилна депресия и не знаех къде се намирам.
Дори и в момента същото това дете е почти на 6 със забавено говорно развитие и пак социалнитв не са се напънали да ми го взимат.
Мога да давам още много примери ама айде няма нужда да ви занимавам с лични проблеми.
    Социалните не взимат без причина децата ни. Нямат файда.
[/b]

# 267
  • Мнения: 12 034
Да, защото си адекватна майка. И защото имаш подкрепа от семейството си. Защото децата ти не са в риск при теб.
А Симона я питат на колко е детето й и не знае. Коя от вас месец след раждането си не знае на кой свят се намира, колко е голямо детето й? Как ще го храни и обгрижва? Та тя не се и сети, че водата се преварява. Това не е дванайсет годишно дете, това е двайсет и шест годишна жена, която трябва да отгледа дете. Мислите ли, че тя разбира отговорността да гледа новородено? Кой от вас би й поверил бебето си, новородено и за два часа? Аз не бих, честно не бих, след като гледах интервютата с нея. Старае се момичето, но...

# 268
  • Мнения: 9 485
Аз съм съгласна, че майката има известни проблеми, както и това, че условията им за живот не са блестящи... но все пак ми е странно защо не е предприето да се работи в център с майката и детето заедно. Да бъдат под контрола на социални, предполагам и медицински работници имат, за да не бъде детето изложено на риск. И ако тогава вече се установи, че тя няма капацитет да предприемат други мерки.
А в случая детето директно е дадено в приемно семейство.

Ето, в по-горната статия за другата майка пишеше, че преди да предприемат тази мярка са минали няколко други стъпки в опит да не ги разделят, била е в звено Майка и дете, от където сама си е тръгнала и е заявила, че няма възможността да се грижи за детето си.
А при Симона директно предприемат най-крайното...
Пък тя ако е отказала този вариант, както някой предполагаше, не виждам защо да го крият.

Аз мисля, че след като целят повишаване на родителския й капацитет, би трябвало да работят заедно с майката и детето.
Как ще й помогнат докато детето е в друго семейство и тя го вижда веднъж-два пъти седмично?

# 269
  • Мнения: 19 026
Мен в момента ме вбесява най-вече тази част, както някой писа по-рано - обезлюдиха българските села, особено от българско население, оставиха хората без поминък и без някакъв шанс там, и без това се раждат малко деца - това бебе си е цяло чудо за тези изоставени от Бог места, а те им го взимат! Не само да не се подкрепят слабите, ами да се ритат и потискат, сякаш не заслужават и собствените си деца...


Това съм го писала преди 15 поста, но без да го публикувам и се връщам да чета.

С какво пречи на обезлюдяването, ако оставиш деца в риск от всевъзможни злополуки и дори смърт под опеката на неадекватни хора, които са ги родили? По-добре от приемни семейства в същия регион да се гледат, поне докато поотраснат достатъчно, че да не са в риск. Аз още си мисля, че ако социалните бяха взели някакви по-крути мерки, поне едното от двете починали деца на онези от Русе щеше да е живо, ако им го бяха отнели някой адекватен да се грижи за него, можеше да не почине от глад и студ. А при положение, че друго от децата им е умряло при инцидент със захлупила го печка тип "Раховец", тия хора пак си бяха сложили същия тип печка по същия начин.

Тази Симона изобщо не става да си гледа самостоятелно детето, поне на този етап. Целта на временната мярка е било да отива в приемното семейство, да гледа и да се учи как да го гледа това бебе. Ако я оставят да живее сама в Здравната служба или където и да е, тя само за себе си не може да се грижи, какво остава за новородено. На алкохолик също не виждам как може да се повери такава отговорност.

Общи условия

Активация на акаунт