Тичане (5)

  • 37 288
  • 771
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 6 970
Отчитам втори ден. На 9тите и 10тите 200 м хич не бях бърза, но си изпълних заданието. Пулсът до колко е нормално да се вдигне? Накрая си го измерих и беше 145. В спокойно състояние ми е 57- 60.
Зависи от много неща, но на спринтове може и до 200 да скочи. Grinning Като цяло идеята на тези е хем да са интензивни, хем да имаш сили за всеки един, т.е не са с идеята за рекорд на 200 м., а по-бавни. Например, аз имам 200 м за 31 сек и 90 стотни (в смисъл, това ми е най-бързото измерено засега), но при повторения следя да са по 45-49 секунди, за да може по много.

# 421
  • София
  • Мнения: 2 356
Сега гледах на страницата на София маратон и пише контролно време 7-7.30 мин на км
Това какво значи? Че ако бягам по-бавно ще ме дисквалифицират ли?
Или е средно време?

# 422
  • Мнения: 6 970
Сега гледах на страницата на София маратон и пише контролно време 7-7.30 мин на км
Това какво значи? Че ако бягам по-бавно ще ме дисквалифицират ли?
Или е средно време?
Ти нали ще бягаш 10 км?
Има май 5-6 часа контролно време за самия маратон, 42 км. Не помня колко беше точно.

# 423
  • Мнения: 1 177
Отчитам втори ден. На 9тите и 10тите 200 м хич не бях бърза, но си изпълних заданието. Пулсът до колко е нормално да се вдигне? Накрая си го измерих и беше 145. В спокойно състояние ми е 57- 60.

Това е супер пулс! Спазвай си програмата, за скоростта не мисли сега.
Аз скоро отбелязах година бягане (преди никога не съм спортувала) и все още среден пулс ми е към 170...
Мечтая си за момента, в който ще стигна 160. Дали ще стане? Sad

# 424
  • Мнения: 6 970
Да, между другото и аз да кажа: в началото, особено тези първи 2-3 седмици, в които влизаш в ритъм - не се тормози за скорост и дали се  справяш "перфектно", даже да не излезе някоя тренировка. То е нормално. Simple Smile

Като минат те, правим един тест на 5 км - т.е излизаш си, когато се чувстваш в добра кондиция и измерваш времето за 5 км. То ще е отправна точка. През няколко седмици ще повтаряш и ще видим с колко се подобряваш. Simple Smile

# 425
  • София
  • Мнения: 2 356
Сега гледах на страницата на София маратон и пише контролно време 7-7.30 мин на км
Това какво значи? Че ако бягам по-бавно ще ме дисквалифицират ли?
Или е средно време?
Ти нали ще бягаш 10 км?
Има май 5-6 часа контролно време за самия маратон, 42 км. Не помня колко беше точно.

Да 10 - и пише контролно време 1ч и 20 мин (7-7.30 на км)
Аз сега 5км ги бягам за около 7мин/км, това е защото се уморявам и редувам бягане ходене бягане ходене..
Пряко сили ми е да падна до 6.30мин ама за 3 месеца бягане и старт от 70кг толкоз..
Ще се подобря, но 10 км ми е предизвикателство и така, и не знам за още 3 месеца колко ще успея да напредна.

Значи за това време трябва да финиширам.. ще го имам предвид и за скоростта..

Пулса ми като дигна над 160 (имам гривна) и минавам на ходене, не съм го вдигала повече, страхлива съм Simple Smile

Последна редакция: вт, 23 юли 2019, 13:31 от дъщерята на Мистрал

# 426
  • Мнения: 5 776
Гривните са абсолютно неточни в меренето на пулс, що годе добре се справят само с пулса в покой. Често показват доста повече при бягане. Ако имате възможност поне за проба измерете с колан и сравнете резултатите, при мен разликите са фрапиращи, на гривната над 160, на колана макс 120, но аз винаги гледам след тренировка, иначе се разсейвам.

Отчитам втори ден. На 9тите и 10тите 200 м хич не бях бърза, но си изпълних заданието. Пулсът до колко е нормално да се вдигне? Накрая си го измерих и беше 145. В спокойно състояние ми е 57- 60.
Перфектен пулс и чудесно начало Hug

# 427
  • Мнения: 6 970
Сега гледах на страницата на София маратон и пише контролно време 7-7.30 мин на км
Това какво значи? Че ако бягам по-бавно ще ме дисквалифицират ли?
Или е средно време?
Ти нали ще бягаш 10 км?
Има май 5-6 часа контролно време за самия маратон, 42 км. Не помня колко беше точно.

Да 10 - и пише контролно време 1ч и 20 мин (7-7.30 на км)
Аз сега 5км ги бягам за около 7мин/км, това е защото се уморявам и редувам бягане ходене бягане ходене..
Пряко сили ми е да падна до 6.30мин ама за 3 месеца бягане и старт от 70кг толкоз..
Ще се подобря, но 10 км ми е предизвикателство и така, и не знам за още 3 месеца колко ще успея да напредна.

Значи за това време трябва да финиширам.. ще го имам предвид и за скоростта..

Пулса ми като дигна над 160 (имам гривна) и минавам на ходене, не съм го вдигала повече, страхлива съм Simple Smile
Според мен ще успееш под 1:20, но дори да се забавиш малко, не се притеснявай, ще си те класират. Проблем има понякога с маратона, защото нали движението по булевардите е спряно и започват да го пускат след контролното време.

# 428
  • Мнения: 408
Отчитам 8,5 км за 1:08 ч. Явно доста лежерно съм тичала Joy

# 429
  • Мнения: 1 177
Отчитам 8,5 км за 1:08 ч. Явно доста лежерно съм тичала Joy

Супер е! Как се чувстваш, имаш ли някакви болки?
Сега не гледай времето, обемът е важен. Доста добре се справяш Flowers Hibiscus

# 430
  • Мнения: 408
Засега нищо не ме боли. Правя йога, след тичането и мисля, че добре се разтягам.

# 431
  • Мнения: 1 177
Засега нищо не ме боли. Правя йога, след тичането и мисля, че добре се разтягам.

Браво, точно така Simple Smile)

# 432
  • Мнения: 408
Идвам да се отчета. В четвъртък бягах 5,153 км за 39 минути. Петък почивка. Събота за 30 мин. изминах 3,923 км. Днес 12,498 км за 1:39 ч. Не съм ходила, спрях 3 пъти за по една глътка вода. Това е за тази седмица Blush

За днес отчитам 36 мин, заваля дъжд и не можах да направя заложените 40 мин. Иначе изминах 5 км.

Последна редакция: пт, 02 авг 2019, 03:09 от AnMary

# 433
  • София
  • Мнения: 2 356
Puppa - 12км е супер.. още в мечтите ми !

Аз не съм си направила програма за 10те км през октомври, но мислех оттук до средата на август да правя между 5 - 6 км всяка сутрин с един ден от седмицата почивка, а ако ходя на поход през уикенда, това ми се брои за бягане (не е бързо, но е дълго ходене 20-25км), после от средата на август до края на септ - 7-8км и после би трябвало да се справя с 10..
За скоростта ще е както ми е кондицията през деня - ако се чувствам активна бягам по- бързо, ако не - по-бавно..

Най-много искам да ми се получи да не се уморявам - защото на 200-300 метра редувам с ходене, а искам да мога да го бягам цялото разстояние с една почивка или две най-много..

# 434
  • Мнения: 599
Хелоууууу, лейдис Simple Smile не знам имаме ли джентълмени в темата Flushed
Как сте, не пишете?
Аз си тичам 3-4 пъти седмично, не си давам много зор понеже редувам с плуването. Нямам и никакви цели за момента като състезание и може би заради това....
Дези, върви ли нисковъглехидратното хранене и бягането?

Общи условия

Активация на акаунт