Тичане (5)

  • 37 204
  • 771
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 174
libertat, отговорът на този въпрос е труден. Първо трябва да се уточни за трейл, или за асфалт търсиш маратонка? За марката - зависи от ценовия диапазон, който си си заложила. Единственият сигурен съвет, който мога да ти дам - номерът да е един по-голям от стандартния ти номер обувка. Ако не правиш много километри може и 0.5 см повече от стелката, но аз предпочитам направо 1 см. отгоре.

# 631
  • Мнения: 5 776
То не е и само до марка, има толкова различни модели, няма универсални. Ако имаш възможност, мини през някой от големите спортни магазини, където могат да ти измерят пронацията и да ти дадат съвети, както и да пробваш на място кое ще ти пасне. Аз имам на поне 5 марки и не знам колко модела и си ги ползвам в зависимост от настилка, км, скорост, умора, времето и на какъв кеф съм, че са ми слабост.

Стадиона ми липсва ужасно! Направо ми се дорева, когато го видях с катинара преди месец. Поне още 18 дена ще излизаме само с декларация с 3км периметър около дома, аз го нарушавам, но извън града, в маслиновите горички, че там няма хора, а и полиция да проверява.

# 632
  • София
  • Мнения: 4 307
Мен тичането в града през работните дни ме уморява - въздухът не е чист, дори и с намален трафик. В парка е рисковано, особено от този уикенд насам. Но си тичам де, даже повече от преди на седмична база, защото тичам всеки ден почти.
Установих, че за градско тичане обувките с 0 drop са ми удобни, а почти ги бях отписала, че ми натоварват повече прасците и коленете.

# 633
  • Габрово
  • Мнения: 1 017
Moмичета ,а вие като обичате да тичате  , пушите ли цигари?

# 634
  • Мнения: 10 012
Moмичета ,а вие като обичате да тичате  , пушите ли цигари?

Непушач съм над 20 години.

Миналата седмица завърших на 55+ км.
Вече може да се тича без маска в гората.

# 635
  • Мнения: 599
Moмичета ,а вие като обичате да тичате  , пушите ли цигари?

Не, отказах ги още преди 11 години.

# 636
  • Габрово
  • Мнения: 1 017
Момичета,как е правилно да се диша при бягане ,
вдишваш през носа -издишваш през устата.
вдишваш през носа-издишваш през носа  
вдишваш през  устата-издишваш през устата ?
Става въпрос за бавно бягане.

# 637
  • Мнения: 5 776
И аз ги отказах преди десетина години, най-смислената ми постъпка!

За дишането мисля, че е вдишва се през носа и се издишва през устата, но аз с моя вечно запушен нос не успявам да го приложа.

Дезди, супер километраж!

# 638
  • София
  • Мнения: 4 307
За дишането - както ти е комфортно. Като е топло не е фатално нищо, но като е студено е по-добре да вдишваш през носа и да издишваш през устата.

# 639
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте , от известно време , може би от три седмици, спортът ми се изразява в ежедневното изкачване на сълбите до 8 - ят етаж в , който живея. Не ползвам асансьора и се чувствам великолепно. Прероръчвам с две ръце.

# 640
  • София
  • Мнения: 4 307
и аз се качвам пеш до 6 етаж всеки ден, понякога даже и с торби. но не ми стига Simple Smile. колко пъти изкачваш стълбите?

установих, че 10 км. са ми абсолютна база, ако бягам всеки ден. 4-5 повече ги усещам като натоварващи, а 1-2 по-малко като недостатъчни

за протокола от предната тема - понякога пуша, нередовно, но се случва

# 641
  • София
  • Мнения: 6
Не пуша , може би вече 17г. Всеки ден ги качвам и аз понякога с торби , изключение на тубата с вода Simple Smile
   
        Обикновенно един път след рабта. Между другото , има наблюдение , че коронавируса върлува в градовете с високи сгради- именно една от  причината - асансьорите.  Но това е само теза. Нищо доказано.
      Но спортът е здраве. Нека се движим повече Simple Smile

# 642
  • Мнения: 10 012
Христос Воскресе, тичащи!
Завърших седмицата с 6 тичания и общо 68+ км.

# 643
  • Мнения: 599
Воистина Воскресе!
Много здраве и мир в семейството на всички ❤

# 644
  • София
  • Мнения: 4 307
Во истина воскресе!
Да сте здрави и да е стабилно положението (не само здравословно) при вас и близките ви!
Дези, и аз съм на същата база тази седмица като теб. Липсват ми обаче случайните движения - разходка, ходене на работа пеш, да си свършиш това и онова, а се оказва, че те са ме поддържали в добра форма. Ментална.

Общи условия

Активация на акаунт