Азиатска козметика и грим 7

  • 45 214
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 167
От кой кушън за мазна кожа сте доволни? Искам да изглежда като 2ра кожа, да не изглежда като маска.
И аз си водя бележки, мазна и смесена!

Това видео ми беше полезно, но винаги е хубаво да се чуят и лични впечатления на потребителки:
https://www.youtube.com/watch?v=FfeTtnoQJuk&t=598s

# 721
  • Мнения: 1 795
Като ги сложите след тонер - мажете ли останалата част от лицето с крем и пр. ? Че не ми се нрави идеята да седя с "голо" лице...
Catalano, обикновено слагам пачовете под шийт маска, но ако съм само с тях ги слагам след серумите, като не нанасям в околоочната зона и нямам усещане за сухост или "голо" лице:smile:


Agent, ако имах толкова отворени и то все хубави неща накуп щях да получа нервна криза ... дори само като те чета ми провокираш ОКР-то JoyGrinGrin
От години вече не отварями и не пробвам нищо, което нямам намерение да ползвам веднага, защото иначе трябва да ги изхвърлям заради изтекъл срок на употреба. Много се радвам на корейците, че продават тестери, защото като си купувам нов продукт пълноразмерка ако имам съмнения си взимам и мострички за проба. Така например открих, че крем, който бях взимала за зимата, ще ми е по-подходящ за лятото и въобще не съм го отваряла.

Още един доста хубав продукт, който ползвам от около месец - Leegeehaam Cica Cream
http://en.leegeehaam.com/portfolio-items/cica-cream/?ckattempt=1
http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_0b0c332555.html
Плътна консистенция, но попива бързо; почти няма аромат, хубав състав (въпреки, че предпочитам активните и растителни съставки да са по-напред в списъка). Съдържа ниацинамид, центела, пантенол, бета глюкан, алое, броколи.

Последна редакция: нд, 10 фев 2019, 21:22 от Viola Tarakanova

# 722
  • Мнения: 13 364
Слагам всичко на лицето и най-накрая пачовете, като ги махна, ако има нужда слагам крем.
Саталано, при редовна ежедневна употреба опъват бръчките, остава нещо като как да го обясня незнам, някакъв филм след тях, но не дразнещ и лепнещ. Ефекта се губи след 2-3 дена като спреш да ги употребяваш.
Може и да се задържи предполагам и за повече време при редовна употреба, но през седмицата нямам време, рядко успявам да заделя време за пълна грижа, повече от един два пъти.
Мъжът ми наскоро ми донесе едно кремче с масажор от Франция щях да падна като го видях и заради самоинициативата му и заради кремчето Balea. Направило му впечатление, че масово вадят от чантите и от време на време се "мацат" под очите и помолил една от французойките да купи едно такова и за мен и хоп Balea. Масажорчето е уникално, кремчето е водичка и не пречи на останалата грижа и нищо не прави, но си изградих навик да го ползвам ежедневно и има ефект с останалата грижа. Все се каня да видя има ли го тук в ДМ, че ми свършва.

# 723
  • Мнения: 1 795
Добро утро и успешна, и красива седмица на всички Heart

Имам въпрос към активно ползващите киселини/химическа ексфолиация с по-дълъг опит.
Как,кога и дали спирате с киселините? Питам не толкова за по-сериозните проценти Aha/Bha пилинги и силните киселини (в моя случай това е само азелаиновата), които е ясно, че ще се ползват до март, а за всички тоници и серуми с киселина, почиствещи падове от типа Neogen/Cosrx и разни ексфолиращи кремове с Aha/Bha/Pha. Всичко ли спирате пролетта или продължавате с малките проценти при редовна употреба на слънцезащита, разбира се (това въобще не се коментира Smirk)?. Аз така или иначе всички активи освен вит.С ги ползвам вечерта и мисля да наблегна на ниацинамида за слънчевия сезон, като пролетта трябва да включа и програма пептиди, които общо взето не се съчетават с нищо, но някак се половин година без активна ексфолиация ми се струва много. От друга страна тъкмо изчистих пигментациите и ме е страх да не се петносам наново...

# 724
  • Мнения: X
Киселините, до момента които ползвам АНА/ВНА/РНА серума, падовете с киселини ще си продължа да ползвам вечер, също и Вит-С.

# 725
  • Мнения: 6 624
Аз също няма да ги спирам .
Viola Tarakanova май ти не харесваше ниацинамида  на ТО , какво ползваш ?

# 726
  • Мнения: X
Пускам две статии, които сподели в друга група Agent Provocateur , където пише и за АНА/ВНА 

https://www.forbes.com/sites/margauxlushing/2018/04/25/how-to-co … ine/#c1285214fbbe

https://www.paulaschoice.com/expert-advice/skincare-advice/myths … myths-busted.html

# 727
  • Мнения: 348
Viola, преди две години използвах и през лятото. Миналото лято не го направих и съжалявам, след това ми отне месеци пак да нормализирам състоянието на кожата. Не мога да си представя да не третирам поне проблемни места в сезона с най-много потене, замърсяване и т.н. Винаги ползвам само вечер и смятам да редувам вечери с киселини с вечери с пептиди/ретинол или евентуално да вкарам пептидите в сутрешната грижа заедно с ниацинамида и да редувам киселини с витамин Ц или ретинол вечер.

# 728
  • София
  • Мнения: 2 435
Виола, аз преди да започна третиноина ползах целогодишно киселини/ предимно Неострата/, дори имах един слънцезащитен с киселини, но аз не знам доколко съм критерий, защото никога не съм имала петна, въпреки несериозното ползване на слънцезащита.

# 729
  • Мнения: X
Да споделя мнение за PURITO Centella Green Level Safe Sun SPF50+ PA++++
Сложих си сутринта след тоника и серума на Benton и преди ФДТ.
От сутринта не съм спирала да лъщя. През 30 мин попивам с матиращи листчета. Много лъщеше и вчера като бях без грим и обиколих няколко магазина в квартала.
Толкова ми харесва, че има хидратираща функция и центела, но не знам как да контролирам мазния ефект и възможно ли е ?

# 730
  • Мнения: 1 989
Да споделя мнение за PURITO Centella Green Level Safe Sun SPF50+ PA++++
Сложих си сутринта след тоника и серума на Benton и преди ФДТ.
От сутринта не съм спирала да лъщя.
Това не е матираща слънцезащита и dewy ефекта е всъщност това, което наричаш лъщене. Приеми го като ефект, а не дефект Simple Smile
Аз не нося ФДТ, слагам доста повече продукти под тази слънцезащита, добре ми е - и до кожа е. И други дами го ползват, да кажат как се държи при тях.


Виола, аз ползвам третиноин целогодишно, с лунички съм, не са ми потъмнявали миналото лято (тогава ползвах и серум с вит. С сутрин). Не смятам да го спирам и предстоящия сезон. Но слънцезащитата ми е свирепа - по много, начесто, с шапка, козирка, oversized glasses Simple Smile
Скрит текст:
Мисля, че при едно отговорно и контролирано отношение могат да се ползват киселини и  пролет/лято - обаче и един пропуск може да направи проблем, така че човек трябва внимателно да прецени възможно ли му е да е постоянно нащрек Simple Smile
Масовото неподновяване на слънцезащитата и малките количества водят до петна - факт. После съответната тема се пълни с оплаквания, че кремовете не пазят, не работят и прочее.. 

# 731
  • Мнения: 348
О, щастлив ден! Тонерът и падовете на Пурито се носят към мен, според тракинга Simple Smile Тази вечер съм на козметик, така че от утре започвам с инкорпорирането на нови продукти, първо ден-два ще карам само с тоника и към четвъртък-петък влизат и падовете. След това ще дойдат и нещата на Бентън и пак няма да ми остане място на нощната масичка и ще се чудя кое къде и кога Grinning

В салона, в който ходя от известно време предлагат малко корейска козметика в партньорство с един български сайт. За да не правя непозволена реклама, ако някой го интересува ще пиша на лични. Иначе смятам днес да си взема от салона еднократно ето тази: https://www.amazon.com/TanGerine-Bright-Moist-Facial-Sheet/dp/B073XZT5JC
и да попитам дали могат да ми доставят на място охлювената шийт маска на Бентън, че ми е мерак да я опитам най-сетне.

# 732
  • Мнения: 1 795
Аз също няма да ги спирам .
Viola Tarakanova май ти не харесваше ниацинамида  на ТО , какво ползваш ?

По препоръка на съфорумка взех серум с ниацинамид на Garden of Wisdom (от Victoria Health) и съм много доволна. В последствие открих и няколко корейски серума и смятам другия път да се взема от тях.

Благодаря зя отговорите, определено и аз ги мислех така нещата, но друго си е да проговори опитът HugKissing Heart

# 733
  • София
  • Мнения: 4 327
Моята кожа е смесена и PURITO Centella Green Level Safe Sun дава лек сочен завършек на лицето, в никакъв случай не омазнява. Под грим стои красиво. Ползвам фдт, а понякога вместо него пудра и при мен е хубава база за грим.
Вчера го тествах и при тичане в парка на повече слънце - не се втечни, не се свлече, не ме дразни с нищо. Единствено ме притеснява, че има само увинул А + като филтър, а той уж не защитава от UVB. Ще го мисля като пламне пролетното слънце дали да продължа с него или да търся нещо ново.

През топлите сезони и аз не мисля да се отказвам от витамин С серумът. Резултатът от него е много видим след 3 месечно ползване. Нанасям го не заради лунички и пигментации - едните си ги харесвам, вторите ги нямам. Цялостно много добре се отразява на кожата при мен - кожата става естествено блестяща и може би наистина работи в насока синтез на колаген (което пък за вегетарианец е много голяма полза, защото мисля, че приемам по-малко аминокиселини чрез храната, които работят в насока синтез). 

# 734
  • Мнения: 1 989
Единствено ме притеснява, че има само увинул А + като филтър, а той уж не защитава от UVB.
Съдържа и Uvinul T 150 (Ethylhexyl triazone е в състава),  той абсорбира UVB.
Скрийншот от официалния сайт на Purito:
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт