За контрацепцията и семейното планиране

  • 10 050
  • 161
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Навън е ледена пързалка, петък е ден на майстора, а в "Семейни отношения" кипи активност. Доста от темите напоследък са свързани с нежелана бременност и си зададох въпроса - наистина ли толкова много жени и мъже разчитат на прекъснат полов акт или пресмятане кога е овулацията, за да се предпазват?

Наистина ли масово всички смятат, че хапчетата срещу забременяване на хормонален принцип са ужасно вредни?

Кажете честно.... Ако се притеснявате - пускам анкета, че да е съвсем анонимен отговорът.

Да поговорим за предимствата на различните контацептиви, за това доколко намираме един или друг метод за контрацепция за надежден (т.е. вярваме, че няма да има нежелана бременност с него) и също за това дали планираме кога да имаме дете или му се радваме когато и да е появи, дори да е неочаквано?



пс. понеже не ми дава да редактирам анкетата:
- към "спирала" може да включвате и други модерни средства, които се поставят вътрешно за някакъв период (от типа на пръстени, гъби и др. най-общо "импланти")
- към "противозачатъчни" бройте всички средства действащи на хормонален принцип - пластири, инжекции и т.н.

Т.е. ако ползвате някой от тези по-съвременни методи - изберете "спирала" или "противозачатъчни" в анкетата в зависимост от принципа на действие.

ппс. мъжете отговарят за постоянната си партньорка, ако имат такава или за себе си, ако сменят често партньорките.

пппс. Знам че има безброй подобни теми в здравните под-форуми. Темата е за семейното планиране, здравната култура на двойките, затова е и в този форум и респективно има анкета. Очевидно е, че не търся съвет каква контрацепция да използвам. Ако наистина има сходна тема - дайте линк към нея и нека се заключи/изтрие тази.

4хП_с. Би трябвало да се подразбира, но все пак да кажа за всеки случай - моля без обиди един към друг по отношение на изборите на вариант за контрацепция или липсата на такава! Уточняващи въпроси може, културен спор - ако наистина няма друг начин. Но ако започнат прекалено грозни караници и обиди, ще докладвам, ако е 1 човек и ще помоля темата да бъде заключена, ако са повече.

5хП_с. Извинявам се за многото послеслови, надявам се да няма повече Simple Smile

Последна редакция: пт, 11 яну 2019, 11:36 от Анонимен

# 1
  • София
  • Мнения: 38 604
Ооо, преди месец имаше същата тема!
При нас има множество фактори, поради които ползваме ппа. Не ми се обяснява.

# 2
  • Мнения: 4 518
Пила съм противозачатъчни, използвали сме презервативи и сме се пазили с прекъсване. С различни партньори различно, в зависимост доколко би ми било ок, ако забременея. Като млада съм се пазила с противозачатъчни и презервативи едновременно (от бебета и болести). С мъжът ми сме се "пазили" с прекъсване. Знаем, че не е сигурно, но ако беше станало нямаше да има драми, така че не мога да го сложа в графа "нежелано забременяване".

# 3
  • Мнения: X
Ооо, преди месец имаше същата тема!
При нас има множество фактори, поради които ползваме ппа. Не ми се обяснява.
Вижте пппс-а относно "имаше същата тема" Simple Smile

"ппа" какво е - прекъснат полов акт ли?

Участието в анкетата и темата е пожелателно, не е задължително, особено ако не Ви се обяснява Wink
Знаем, че не е сигурно, но ако беше станало нямаше да има драми, така че не мога да го сложа в графа "нежелано забременяване".
Това лично за мен е най-интересният аспект в темата. Бихте ли казали, че когато сте се "пазили" с прекъснат полов акт по-скоро сте искали да направите дете или по-скоро не сте искали дете? Щом знаете, че не е сигурно, защо тогава говорите за "пазене"? По-скоро е намаляване на вероятността, но ако искате дете защо бихте я намалявали, пък ако не искате - тогава не се ли притеснявате, че все пак остава доста значителна?

А знаете ли защо точно "не е сигурен" прекъснатия полов акт?

Последна редакция: пт, 11 яну 2019, 10:46 от Анонимен

# 4
  • Мнения: 9 196
Противозачатъчни. Три месеца след раждането - таблетки - не комбинирани, а минипил. След тях вече - имплант, в горната част на лявата ръка. Предпочитам контрацепцията да е сигурна, постоянна и да не натоварва половия акт и ежедневието ми.

# 5
  • Мнения: 2 288
До появата на второто бебе сме се "пазили" с ППА, но след като стана вече на 5месеца си сложих спирала. Пък бебета ги направихме планувано, а не по случайност. Направо ме изнервят презервативите. Искам да си запазя удоволствието, но без повече бебета.
Хапчета никога не съм пробвала, пазила съм се с презерватив.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 36 689
Хапчета съм пила няколко години подред. Пазили сме се и с ППА. Абортът е абсолютно приемлив за мен, ако стане гаф.

# 7
  • Мнения: 41 165
Анкетата е малко нефелна. Ако питаше млади жени щеше да е ОК, ама тук пишем и лелки на 50+
И какво да отговори една такава жена? Първо бяха презервативи, после като стана сериозно дойдоха хапчетата, след децата дойде спиралата, а сега се опазвам чрез ЕГН/менопауза, но ако стане нещо все пак (чудо) ще следва аборт, защото такова дете най-вероятно няма да е здраво, а и не е хубаво родителите му да са в бабешка и дядовска възраст  Joy

На твоята анкета може да получиш един отговор, но той няма да е показателен Grinning

П.П. Все пак съм шокирана колко хора разчитат на "пазене" #Crazy

# 8
  • София
  • Мнения: 38 604
А, Черна станция е обяснила, това което мен ме мързи.

# 9
  • Мнения: 48 003
А и понякога решението е плод на информиран или неифнормиран избор, но понякога нямаш особен избор. Всеки от методите си има странични ефекти и противопоказания, така че може да има разнообразни причини за нечие решение

# 10
  • Мнения: X
1. Анкетата е малко нефелна.
2. Ако питаше млади жени щеше да е ОК, ама тук пишем и лелки на 50+
3. И какво да отговори една такава жена?
4. Първо бяха презервативи, после като стана сериозно дойдоха хапчетата, след децата дойде спиралата, а сега се опазвам чрез ЕГН/менопауза, но ако стане нещо все пак (чудо) ще следва аборт, защото такова дете най-вероятно няма да е здраво, а и не е хубаво родителите му да са в бабешка и дядовска възраст  Joy
5. На твоята анкета може да получиш един отговор, но той няма да е показателен Grinning
6. П.П. Все пак съм шокирана колко хора разчитат на "пазене" #Crazy
1. "Перфектна е", както казва малката Stuck Out Tongue
2. Е, аз откъде да знам на колко сте? Не е възпитано да се пита, плюс уж има и млади. Но това обяснява защо се получава приказката - с лелките като цяло винаги съм се разбирал, с по-млади - не толкова Simple Smile Шегата настрана - наистина не знам какъв е възрастовия състав на под-форума, но това е абсолютно без значение за мен. Името и тематиката на форума предполагат, че някаква доста съществена част от потребителите са в детеродна възраст.
3. Ами може да отговори "Не се пазя, защото смятам, че е малко вероятно да забременея, а ако забременея съм ОК с детето" Simple Smile Това беше евфемизъм на "почти пред/в/след менопауза съм". Или "пълно въздържание (не правя секс)", ако е вярно (според статистиките става доста често срещано с възрастта, поне при мъжете)
4.  това също е доста добър и пълен отговор Simple Smile
5. Може до 3 отговора Simple Smile Показателни биха били (или би бил) за периода на фертилност, за което очевидно се отнася най-вече анкетата. А въпросът е "най-често" (с подчертано "най-често").
6. Признавам си, че това е основното, което ме вълнува по темата - колко горе долу от хората разчитат на "пазене и защо разчитат на "пазене"; как оценяват вероятността, къде смятат, че се крие рискът да не се опазят, как по-точно гледа на потенциално дете двойка, която се "пази" по такъв начин. Какво не им харесва в презервативите или другите изброени методи? Интересно ми е да чуя аргументи, начин на мислене и т.н. За момента видях един по-пълен отговор, който беше, оценка на вероятността като достатъчно ниска и готовност за избираем аборт (elective abortion) в случай на забременяване (тогава може би трябваше да питам и какъв аборт - медикаментозен, хирургичен - честно казано не мислех, че ще има отговори на опцията "аборт като контрацепция",сложих я за пълнота).
А и понякога решението е плод на информиран или неифнормиран избор, но понякога нямаш особен избор. Всеки от методите си има странични ефекти и противопоказания, така че може да има разнообразни причини за нечие решение
Кога няма избор? Какви са страничните ефекти и противопоказанията на презерватива примерно (най-често избиран отговор до момента)?

# 11
  • Мнения: 48 003
Има алергични към латекс, а нелатексовите са скъпи и   по-трудно се намират?
Трябва ли да мина през всички опции? Мисля, че тук сме грамотни хора ?

# 12
  • София
  • Мнения: 24 839
Има алергични към латекс, а нелатексовите са скъпи и   по-трудно се намират?
Трябва ли да мина през всички опции? Мисля, че тук сме грамотни хора ?

Грамотни са всички, но по някаква причина, повечето скачат да опровергаят чуждото решение и чуждата практика, щом не съвпада с тяхната.

# 13
  • Мнения: 9 196
Тцтцтц ... как се разгневили "немладите", които не се пазят поради менопауза ... Ами ще правите, като Бай Тошо, който се е крил, нищо че никой не го търси. И вие така ще се пазите, нищо че няма от какво и ще си върви диалога.

# 14
  • София
  • Мнения: 38 604
Общо взето, така стана.🤣🤣

# 15
  • Мнения: X
Има алергични към латекс, а нелатексовите са скъпи и   по-трудно се намират?
Трябва ли да мина през всички опции? Мисля, че тук сме грамотни хора ?
Не, не през всички, само за презервативите попитах като пример. Има ли поне един човек във форума, който е алергичен към латекс? Вие познавате ли такъв човек? Колко горе долу са на 100 000 алергичните към латекс, не съм гледал статистики...?

Между другото "по-скъпи" не е "страничен ефект" или "противопоказание", това е изцяло отделен аргумент, който се отнася в различна степен за всички опции - цена.

# 16
  • Мнения: 9 196
Почти всеки може да развие контактна алергия, ако често има досег с латекс, например ... два-три дни с катетър е достатъчно, всичко от там нататък да дразни. Аз съм правила реакция два пъти, при прегледи, но те наистина бяха много често, от скапаните презервативи, които слагат на сондите.

# 17
  • Мнения: 2 288
Защо няма опция "вързаха на мъжО орехчетата?"

# 18
  • Мнения: X
Скрит текст:
Навън е ледена пързалка, петък е ден на майстора, а в "Семейни отношения" кипи активност. Доста от темите напоследък са свързани с нежелана бременност и си зададох въпроса - наистина ли толкова много жени и мъже разчитат на прекъснат полов акт или пресмятане кога е овулацията, за да се предпазват?

Наистина ли масово всички смятат, че хапчетата срещу забременяване на хормонален принцип са ужасно вредни?

Кажете честно.... Ако се притеснявате - пускам анкета, че да е съвсем анонимен отговорът.
Да поговорим за предимствата на различните контацептиви,
Скрит текст:
за това доколко намираме един или друг метод за контрацепция за надежден (т.е. вярваме, че няма да има нежелана бременност с него) и също за това дали планираме кога да имаме дете или му се радваме когато и да е появи, дори да е неочаквано?



пс. понеже не ми дава да редактирам анкетата:
- към "спирала" може да включвате и други модерни средства, които се поставят вътрешно за някакъв период (от типа на пръстени, гъби и др. най-общо "импланти")
- към "противозачатъчни" бройте всички средства действащи на хормонален принцип - пластири, инжекции и т.н.

Т.е. ако ползвате някой от тези по-съвременни методи - изберете "спирала" или "противозачатъчни" в анкетата в зависимост от принципа на действие.

ппс. мъжете отговарят за постоянната си партньорка, ако имат такава или за себе си, ако сменят често партньорките.

пппс. Знам че има безброй подобни теми в здравните под-форуми. Темата е за семейното планиране, здравната култура на двойките, затова е и в този форум и респективно има анкета. Очевидно е, че не търся съвет каква контрацепция да използвам. Ако наистина има сходна тема - дайте линк към нея и нека се заключи/изтрие тази.

4хП_с. Би трябвало да се подразбира, но все пак да кажа за всеки случай - моля без обиди един към друг по отношение на изборите на вариант за контрацепция или липсата на такава! Уточняващи въпроси може, културен спор - ако наистина няма друг начин. Но ако започнат прекалено грозни караници и обиди, ще докладвам, ако е 1 човек и ще помоля темата да бъде заключена, ако са повече.

5хП_с. Извинявам се за многото послеслови, надявам се да няма повече Simple Smile
Преди да се омъжа , взимах хапчета.Не разчитах само на гаджетата да ме пазят...
После, презерватив.
И двамата с мъжа ми не сме фенове на химията, не обичаме болести, лечения, хапчета и т.н., затова за нас това е  най-добрия вариант.
Той дори повече настояваше да спра хапчетата.
Това са си все пак хормони, разбъркват нормалното хормонално равновесие в тялото.

# 19
  • Мнения: 30 802
В момента на орални контрацептиви - налагат се терапевтично, а контрацептивният ефект е бонус. Иначе - презерватив ПЛЮС прекъснат акт ПЛЮС следене на овулация (последното много пожелателно, защото цял живот следене и изводът е, че се случва...ами когато се случи).

# 20
  • Мнения: X
Защо няма опция "вързаха на мъжО орехчетата?"
Има, опция 4 "Трайна оперативна намеса за мен или партньора (вазектомия, тубарна стерилизация)". Връзването на орехчетата у наше село му викаме "вазектомия" Simple Smile

Почти всеки може да развие контактна алергия, ако често има досег с латекс, например ..
...
Аз съм правила реакция два пъти, при прегледи, но те наистина бяха много често, от скапаните презервативи, които слагат на сондите.
това правилно ли разбрах, че не е било от презерватив при секс, а нещо друго, което се слага при преглед? някоя имала ли е контактна алергия от презерватив? Дерматолог препоръчал ли ѝ е да не ползва презервативи изобщо или просто да смени марката? Моя партньорка е имала оплакване веднъж, че се "усеща странно/неприятно" - бях хванал в тъмното първия попаднал презерватив, който беше някакъв набутан ми от тези, които раздват безплатни като част от анти спин кампаниите (повече експерименти със случайни марки от тогава не съм правил). смених го с тези които обикновено използвам (дурекс - среден клас презервативи, най-масовите), не е имало проблем. никога не ми се е късал, никога не съм правил алергична реакция, не знам за партньорка да е имала такъв проблем, а не вярвам да пропусне да ми каже.... плюс има и много по-високи класове "луксозни" презервативи - не знам какво им е толкова луксозното, но знам че има такива.

та, за презервативи като недостатък можем да посочим:
- цената. примерно при достатъчно често правене, сигурно може да иде над 100лв. на месец с малко зор. 
- контактни алергии за момента чакам някой да каже дали е имал, иначе ми се струва странно да не използваш, защото е възможно да развиеш контактна алергия.
- и последно "развалям си кефа" аргумента - не е същото усещането. мисля, че се каза по-нагоре пряко или по-заобиколно.

това ли са недостатъците на презервативите?

И двамата с мъжа ми не сме фенове на химията, не обичаме болести, лечения, хапчета и т.н., затова за нас това е  най-добрия вариант.
Той дори повече настояваше да спра хапчетата.
Това са си все пак хормони, разбъркват нормалното хормонално равновесие в тялото.
Т.е. сте на презервативи сега, правилно ли разбрах? То по презервативите също има химия - лубриканти разни, спермицидни гелове при някои мисля и т.н. Simple Smile А разбъркването на хормоните при самата бременност не е ли до небето просто на фона на противозачатъчните? Или там е необходимото зло...

The Siren of Titan, ясно, мерси, добре че оставих до 3 отговора вариант, но след 3 деца сигурно и аз щях така да се пазя или направо да си направя вазектомия. Благоверният не иска ли да се жертва или го е страх от редките усложнения?

# 21
  • Мнения: X
Скрит текст:
Защо няма опция "вързаха на мъжО орехчетата?"
Има, опция 4 "Трайна оперативна намеса за мен или партньора (вазектомия, тубарна стерилизация)". Връзването на орехчетата у наше село му викаме "вазектомия" Simple Smile

Почти всеки може да развие контактна алергия, ако често има досег с латекс, например ..
...
Аз съм правила реакция два пъти, при прегледи, но те наистина бяха много често, от скапаните презервативи, които слагат на сондите.
това правилно ли разбрах, че не е било от презерватив при секс, а нещо друго, което се слага при преглед? някоя имала ли е контактна алергия от презерватив? Дерматолог препоръчал ли ѝ е да не ползва презервативи изобщо или просто да смени марката? Моя партньорка е имала оплакване веднъж, че се "усеща странно/неприятно" - бях хванал в тъмното първия попаднал презерватив, който беше някакъв набутан ми от тези, които раздват безплатни като част от анти спин кампаниите (повече експерименти със случайни марки от тогава не съм правил). смених го с тези които обикновено използвам (дурекс - среден клас презервативи, най-масовите), не е имало проблем. никога не ми се е късал, никога не съм правил алергична реакция, не знам за партньорка да е имала такъв проблем, а не вярвам да пропусне да ми каже.... плюс има и много по-високи класове "луксозни" презервативи - не знам какво им е толкова луксозното, но знам че има такива.

та, за презервативи като недостатък можем да посочим:
- цената. примерно при достатъчно често правене, сигурно може да иде над 100лв. на месец с малко зор. 
- контактни алергии за момента чакам някой да каже дали е имал, иначе ми се струва странно да не използваш, защото е възможно да развиеш контактна алергия.
- и последно "развалям си кефа" аргумента - не е същото усещането. мисля, че се каза по-нагоре пряко или по-заобиколно.

това ли са недостатъците на презервативите?
И двамата с мъжа ми не сме фенове на химията, не обичаме болести, лечения, хапчета и т.н., затова за нас това е  най-добрия вариант.
Той дори повече настояваше да спра хапчетата.
Това са си все пак хормони, разбъркват нормалното хормонално равновесие в тялото.
Т.е. сте на презервативи сега, правилно ли разбрах? То по презервативите също има химия - лубриканти разни, спермицидни гелове при някои мисля и т.н. Simple Smile А разбъркването на хормоните при самата бременност не е ли до небето просто на фона на противозачатъчните? Или там е необходимото зло...

Скрит текст:
The Siren of Titan, ясно, мерси, добре че оставих до 3 отговора вариант, но след 3 деца сигурно и аз щях така да се пазя или направо да си направя вазектомия. Благоверният не иска ли да се жертва или го е страх от редките усложнения?
Правилно си разбрал.Друго не сме ползвали...фал не е имало.
Химията по презерватива не може да се сравнява с хормоналната намеса в тялото.Поне на нас не ни пречи.
При бременност хормоните си ги "разбърква" природата, с цел да се износи и роди здраво поколение.
При една здрава жена, около 6 месеца след раждането всички хормони си идват на мястото.
Не е като насилствено да се набъркаш в ритмичната работа на тялото.
Когато тялото самО си променя хормоналните нива в съответствие с променящите се нужди през годините, е едно.Да се намесваш зорлем, е съвсем друго.


# 22
  • Мнения: 30 802
Ми аз винаги съм ползвала поне 2 метода наведнъж, никога само един. Извинението "никой метод не е 100% надежден" значи също, че комбинация от 2 метода може да е супер надеждна, а 3 вече - трябва да е Худини, за да стане нещо. Ако НАИСТИНА една жена не иска бременност - хапче плюс презерватив плюс спермицид.

Впрочем няма опция "локален спермицид", а тя е неинвазивна и достъпна.

Иначе не бих казала, че се пазя маниакално - и по-маниакално съм се пазила преди първото дете. Ако стане фал, между 3 и 4 няма да ни събори раликата, а за радикални мерки бих се замислила някъде към петото, ако се случи.

Общо взето контрацепцията е най-трудна, ако строго искаш много,много малко семейство и дори второ дете ти е извън всякакви хоризонти.

# 23
  • Мнения: X
Впрочем няма опция "локален спермицид", а тя е неинвазивна и достъпна.
Няма или има такава опция? Т.е. излишно е да питам дали и трите дечица са били планирани Simple Smile

Не разбрах защо не трайно решение от типа на вазектомия или често споменаваното "връзване на тръбите"? Те не са ли на 100% сигурни (или достатъчно близко до това)? За спонтантаннa реканализация след вазектомия съм чувал (основно по филмите), но не мисля, че е особено често срещана. Не съм гледал статистики.

# 24
  • Мнения: 41 165

та, за презервативи като недостатък можем да посочим:
- цената. примерно при достатъчно често правене, сигурно може да иде над 100лв. на месец с малко зор. 
- контактни алергии за момента чакам някой да каже дали е имал, иначе ми се струва странно да не използваш, защото е възможно да развиеш контактна алергия.
- и последно "развалям си кефа" аргумента - не е същото усещането. мисля, че се каза по-нагоре пряко или по-заобиколно.

това ли са недостатъците на презервативите?


Има и друг, най-сериозен - трябва винаги да ти се намира под ръка. Ако жената е на хапчета или на спирала може да ви дойде музата къде ли не (сред природата, в кухнята, в колата, в банята...) и веднага да се награбите без да мислите за нищо друго, освен за секса. Ако сте на презервативи обаче трябва да ги има подръка винаги, да се къса обвивка, да се слагат, да се мисли дали не се е скъсало нещо... Абе леко страстоубийско е.

# 25
  • София
  • Мнения: 861
Аз съм с противозачатъчни таблетки. Пия от 10 години, с единствено прекъсване през бременността и трите месеца преди нея. За мен е перфектен метод и не съм отбелязала нито един негативен стеаничен ефект - никакви смущения в теглото или настроенията, цикълът ми е нормален (не десет дневния кошмар), кожата ми е абсолютно чиста.

Презерватив винаги може да се скъса или изхлузи или просто да е дефектен по друг начин. Не бих разчитала. Отделно че се обривам от латекса.

Вазектомия или запушване на тръби ми е много крайно. Утре ако се разделим и новият партньор няма деца, а иска да има? В днешно време нищо не се знае. Може и мен да ме удари хормона и след някоя и друга година да преритам за второ дете, въпреки че сега ми звучи като фантазия.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 192

та, за презервативи като недостатък можем да посочим:
- цената. примерно при достатъчно често правене, сигурно може да иде над 100лв. на месец с малко зор. 

Ето - един мъж се появи и вееднага се похвали че прави секс по 5 пъти на ден. Поздравления  Sunglasses

По темата - няма да отговарям, че след малко ще се появи някой да ни оплюе колко е рисковано и нискообразовано  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 1 122
Аз в живота си съм имала само двама сексуални партньора. Падам си по сериозните връзки. В първата връзка пробвахме с презервативи, но всичко, което усещах беше: ГУМА, ГУМА, ГУМА. Не ми хареса усещането. Започнахме да се пазим с прекъснат полов акт. 6 години гаф не е ставало.

Във втората ми връзка още от началото се пазим с прекъснат полов акт. Също не сме имали проблем, а все около овулацията сме наблягали на секса(тогава явно желанието е най-голямо). Решихме, че искаме дете. Спряхме да се пазим и в дните на овулацията имахме 1 полов контакт и сега чакаме бебенце. Сега не се пазим, че то.. е късно и няма за къде 😂

# 28
  • Мнения: 327
Преди да се омъжа се пазех с презарвативи,не съм фен на противозачатачните. С мъжа ми се 5 години заедно в началото се пазехме ,не се пазим отдавна. Ако ни изненада някое бебче ще се радване,но не сме се заели сериозно към бебеправене още.

# 29
  • Мнения: X
По темата - няма да отговарям, че след малко ще се появи някой да ни оплюе колко е рисковано и нискообразовано  Peace
Е то като гледам масово се "пазят" така хората, кой да оплюва. Плюс са си преценили рисковете и са мислили какво ще направят ако стане гаф. На мен ми е интересно като цяло каква готовност имат ползващите прекъснат полов акт или пресмятане кога е овулацията за неочаквана бременност и дете. Биха ли се зарадвали на такава с партньора/съпруга си или биха мислили за аборт или единият партньор би се зарадвал,другият не? Също така ми е интересно доколко хората знаят че овулацията доста плава, не е като часовник дори при точен цикъл и че сперматозоидите могат да живеят до 5 дни в тялото на жената, т.е. дори да не е точно по време на овулация сексът, да я "изчакат" овулацията така да се каже. Също дали хората знаят, че се изпуска течност, съдържаща сперматозоиди (предеякулационна течност - бистра и безцветна на цвят за разлика от спермата) и преди да е свършил мъжът. Ако ги знаят тези неща и са си направили сметката - какво да оплювам? Simple Smile Ако не ги знаят - ми е любопитно да прочета реакция по въпроса.

Innerlane, правилно поставен презерватив и внимателен партньор би трябвало да намалят много риска за изхлузване/скъсване, но за обриването - абсолютно разбираемо в такъв случай. За вазектомия говорех при двойки с 3 и повече деца примерно. В много много невероятен сценарий, в който мъжът с 2-3 деца се разделя с майка им, намира си нова партньорка, примерно по-млада, без деца и искаща - винаги може да се изтегли директно от тестесите и да се направи инсеминация. Но ми се вижда много малко вероятно да поиска мъж с толкова деца, който по принцип не иска (има такива, които и 20 деца биха направили).

Ако ни изненада някое бебче ще се радване,но не сме се заели сериозно към бебеправене още.
А ако се заемете сериозно, какво ще бъде по-различното от сега всъщност след като не се пазите? Simple Smile Ще следите овулацията и ще гледате тогава точно да правите или нещо друго?

Последна редакция: сб, 12 яну 2019, 14:06 от Анонимен

# 30
  • София
  • Мнения: 1 122
Бгтатко81, това, че сперматозоидите могат да живеят до 7 дни чакащи яйцеклетка е.....
Твърди се, че в перфектни лабораторни условия издържат максимум 5 дни. В женското тяло където киселинността на влагалището не е лабораторно-перфектна би било далеч по-сложно да издържат 5 дни.

# 31
  • Мнения: 1 534
От година съм със спирала със златна нишка.Доволна съм, че не се притеснявам от непланувана бременност,само недостатъка е ,че цикъла ми се увеличи като дни ,а като количество намаля... Изписаха ми хормонална терапия за регулиране на цикъла ,но аз отказах да пия след като прочетох страничните реакции и сега използвам един натурален крем,от който се надявам пак да има някакъв минимален ефект поне ..Но неможе всичко да е цветя и рози.. Не съм се пазила със съпруга със ппа ,преди да имаме дете със презервативи,след като се роди пак.
В началото кофти беше докато ми свикне организма с чуждото тяло,но след това всичко беше ОК.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 338
ППА - за 8 години гафове не е имало. В началото на връзката ползвахме презервативи, но за кратко. По едно време пиех хапчета, но по здравословна причина.

# 33
  • София
  • Мнения: 24 839
Също така ми е интересно доколко хората знаят че овулацията доста плава, не е като часовник дори при точен цикъл и че сперматозоидите могат да живеят до 7 дни тялото на жената, т.е. дори да не е точно по време на овулация сексът, да я "изчакат" овулацията така да се каже. Също дали хората знаят, че се изпуска течност, съдържаща сперматозоиди (предеякулационна течност - бистра и безцветна на цвят за разлика от спермата) и преди да е свършил мъжът. Ако ги знаят тези неща и са си направили сметката - какво да оплювам? Simple Smile Ако не ги знаят - ми е любопитно да прочета реакция по въпроса.



На мен ми е  интересно само едно- наистина ли мислиш, че хората не знаят това, което ти така великодушно разказваш?

Няколко пъти съм писала, че пазенето с прекъснат акт не е за всеки мъж, а само за този, който владее изцяло отделянето на всички телесни течности.

# 34
  • Мнения: 4 518
Абсурд, много хора не знаят какво е овулация. Или са чували, но не знаят какво, кога и защо им трябва за да забременеят. За съжаление, но факт...

# 35
  • София
  • Мнения: 13 332
Преди децата се пазехме с презервативи. После искахме 3 деца и спряхме да се пазим. За третото използвахме ин витро, защото получихме диагноза "вторично безплодие". После не се пазихме изобщо и 7 г.след третото дете се появи четвърто. Wink
Сега се пазим с хапчета. Понеже имам определени женски проблеми, хапчетата в случая са и с лечебна цел. Нямам странични ефекти от тях и съм доволна на този етап.

# 36
  • Мнения: X
Бгтатко81, това, че сперматозоидите могат да живеят до 7 дни чакащи яйцеклетка е.....
Твърди се, че в перфектни лабораторни условия издържат максимум 5 дни. В женското тяло където киселинността на влагалището не е лабораторно-перфектна би било далеч по-сложно да издържат 5 дни.
да 5 дни е, мерси много за поправката, не съм запомнил правилно времето Simple Smile

Но с другото не съм съгласен. Първо не е в "лабораторни условия", а съвсем емпирично доказано, че се пазят някъде, второ не стои във влагалището спермата, а във фалопиевите тръби или (по-малко вероятно) в шийката на матката. Цитатът по-долу е от научно описание на това, което се знае към момента (или към момента на писане на статията по-скоро, което е преди 15 години). Описва се как е и при други бозайници, където направо си има резервоари за пазене на сперматозоидите витални във фалопиевите тръби - при хората не били открити такива, но очевидно се съхраняват някъде, макар че силно варира бройката. Т.е. до 5 дни преди овулация е лотария малко с неясно какви вероятности. Сигурно статията, която емпирично е регистрирала тези "до 5 дни" пише и вероятности, но сега не ми се търси Simple Smile
Скрит текст:
Overall, data of human sperm distribution in the Fallopian tubes of women have not provided a clear picture of the events of sperm transport. Sperm recovered at various times in different regions of the Fallopian tube have varied so much in numbers that the data do not permit the construction of a model for the pattern of tubal sperm transport (Williams et al., 1993). Nevertheless, since pregnancy has been shown to result from intercourse as long as five days before ovulation (Wilcox et al., 1995) human sperm must be stored somewhere in the female tract and the fact that human endosalpingeal epithelium prolongs survival of sperm in vitro indicates that the Fallopian tubes are strong candidates for storage sites.

Иначе намерих нещо интересно за вероятността за зачеване при прекъснатия полов акт
Цитат
According to Planned Parenthood, if the withdrawal method is performed correctly 100 percent of the time, it is about 96 percent effective.

However, most people are not able to perform it correctly every time, making the actual effectiveness somewhere around 78 percent. This means that each year, 22 out of 100 women using this method will get pregnant, or around 1 in 5.
Значи ако мъжът е перфектен в това да контролира кога свършва, пак вероятността за "гаф" е 4 на 100. Но реално мъжете ясно не сме перфектни, та истинската еективност на метода я оценяват като 78 на 100, т.е. в 22% от случаите не действа. И понеже темата не е медицинска, а за семейните отношения, да споделя, че за един мъж не е особено приятно "прекъсването на половия акт". Не знам колко гумата дразни жените, но могат да тестват колко е приятно да прекъснеш точно пред оргазъм върху себе си - следващия път като са на ръба да свършат - да помолят партньора да си го извади и да се "довършат" на ръка. Като имат предвид че при мъжа може да случват една идея по-бързо нещата.

Но това си е субективно мнение, не знам за другите мъже, може пък да им харесва да прекъснат половия акт и да свършат по друг начин, ако искат да кажат доколко им е приятно прекъсването в прекъснатия полов акт.

absurT, не знам да има мъж който владее изпускането на предеакулята, това ще да е някакъв отвъд йога, понеже е автоматичен процес. Все едно някой да може по желание да спре или да ускори действието на черния си дроб с мисъл. Не че не сме чували за подобни случаи (даже има някакви хора, които търчат по гащи на сняг и уж можели да си контролират метаболизма с медитация), ама подобен мъж дори да го има, ще е 1 на 1000 или 1 на 10 000 Simple Smile И може да се случи грозен, беден и зъл Grinning


Въпрос към предпазващите се с прекъснат полов акт - ако следващия месец Ви закъснее и тестът за бременност е положителен, как бихте реагирали двамата партньори и какво бихте направили? Досега само една жена отговори на този въпрос, че има готовност да направи аборт, ако се случи това.


Абсурд, много хора не знаят какво е овулация. Или са чували, но не знаят какво, кога и защо им трябва за да забременеят. За съжаление, но факт...
Имаше дори една тема на една жена, която правеше истински "научен експеримент" с тестове за овулация (имаше доста трудности да разбере как точно действат). Целта на теста беше да види кой ден от месеца ще е в овулация, за да сметне кой е бащата на детето, заченато преди 5 години. Simple Smile Имало двама кандидати - единият след цикъл, другият преди цикъл. Накрая мисля, че се оказа непорочно зачатие, защото точно по време на овулацията (според експеримента) не беше спала с нито един от двамата Wink Ще ми се да мисля, че беше пързалка темата, но определено има много много много жени и сигурно двойно и тройно повече мъже, които знаят точно толкова по тези въпроси. Така става като няма часове за сексуална култура в училище....

Последна редакция: сб, 12 яну 2019, 14:33 от Анонимен

# 37
  • Мнения: 297
ППА 12 години сме ползвали. Фалове не е имало. И двамата сме били запознати с риска, но дори и да беше станало бебе, щяхме да сме ок с това.  Когато решихме да имаме дете, се получи за около 6 месеца.

# 38
  • Мнения: 41 165
От година съм със спирала със златна нишка.Доволна съм, че не се притеснявам от непланувана бременност,само недостатъка е ,че цикъла ми се увеличи като дни ,а като количество намаля... Изписаха ми хормонална терапия за регулиране на цикъла ,но аз отказах да пия след като прочетох страничните реакции и сега използвам един натурален крем,от който се надявам пак да има някакъв минимален ефект поне ..Но неможе всичко да е цветя и рози.. ,.

Може, можеее Grinning
Опитай със спирала Мирена. Цикълът ти ще стане символичен (понякога просто зацапване само) и ще трае 3-4 дена. Даже няма нужда от истински превръзки, става и с онези, хигиенните. Ще се родиш направо.
А и заради намаления по обилност цикъл Мирена пази от  миома. Даже и да си имала такава, миомата не расте и не създава проблеми след поставяне на Мирена.

# 39
  • Мнения: 1 534
От година съм със спирала със златна нишка.Доволна съм, че не се притеснявам от непланувана бременност,само недостатъка е ,че цикъла ми се увеличи като дни ,а като количество намаля... Изписаха ми хормонална терапия за регулиране на цикъла ,но аз отказах да пия след като прочетох страничните реакции и сега използвам един натурален крем,от който се надявам пак да има някакъв минимален ефект поне ..Но неможе всичко да е цветя и рози.. ,.

Може, можеее Grinning
Опитай със спирала Мирена. Цикълът ти ще стане символичен (понякога просто зацапване само) и ще трае 3-4 дена. Даже няма нужда от истински превръзки, става и с онези, хигиенните. Ще се родиш направо.
А и заради намаления по обилност цикъл Мирена пази от  миома. Даже и да си имала такава, миомата не расте и не създава проблеми след поставяне на Мирена.
Ами на мен гинеколога ми препоръча такава спирала,а не хормонална. Незнам дали има значение и годините.На мен не ми пречи ,свикнах,сега се надявам с крема на Аквасорс да се нормализира.Ако не, ще помисля като я сменям .
Благодаря все пак.

# 40
  • Мнения: 2 328
Не се пазим изобщо. Пила съм противозачатъчни, заради нередовен цикъл, но ги спрях заради силните странични ефекти.

# 41
  • Мнения: 6 913
Да, хормоналните таблетки са ужасно вредни. Да заместваш важни за тялото хормони със синтетични такива, които са в пъти по-зле от естествените не е шега работа. Изобщо крайно време е да ги променят тези противозачатъчни и да намерят някакъв по-добър вариант.
Прекъснатият полов акт и засичането на овулация всъщност могат да бъдат много надеждни методи, но САМО ако се прилагат както трябва. При грешка надеждността им рязко намалява.
На въпроса - използвам прекъснат полов акт, а когато искам да съм по-сигурна презервативи. Не съм имала фал досега. 

# 42
  • Мнения: 174
Противозачатъчни и не го мисля. След като последствията от нежелана бременност са си за моя сметка, искам да ми е сигурно. На мен не са ми създавали проблеми.  Peace

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 242
ППА. За 15 години единствената ми бременност е планираната такава.

# 44
  • София
  • Мнения: 17 815
Презервативи.
Спермицидни гелове.
Това са допустимите варианти за мен.
(И прекъснат полов акт само ако знам, че моментът е подходящ и детето няма да е проблем или тежест, дори да не е специално планирано.)

Причината: не съм раждала все още и не желая изкуствено вкарване на хормон в крехка система. Може да ни излезне през носа.

Спиралата я намирам за доста гаден вариант. Не искам да имам пластинки и метали в себе си. Никъде. Само ако ми се наложи на живот и смърт.

Последна редакция: сб, 12 яну 2019, 19:04 от The Catcher in the Rye

# 45
  • Мнения: X
Да, хормоналните таблетки са ужасно вредни.
Какви са ужасните вреди от хормоналните таблетки? По нагоре The Catcher in the Rye е описала някои - неприятни, но чак пък "ужасни"? Или нещо друго имате предвид.

# 46
  • Мнения: 4 518
Ако бях забременяла с ппа щяхме да се радваме. Ако забременея с непрекъснат полов акт ще си купя билет от лотарията.

# 47
  • София
  • Мнения: 17 815
На рака му викам ужасен и аз, не неприятен.
На хормоналния дисбаланс- ужасничък.

Пропуснала съм още една причина- почти не познавам мъж, който би се тюхкал за вредността на хапчетата върху женския организъм. Както и такъв, който ако се окаже, че тестостеронът му, примерно, е в сериозни отклонения, няма да го изживява.

Последна редакция: сб, 12 яну 2019, 16:18 от The Catcher in the Rye

# 48
  • Мнения: 1 534
Две от приятелките ми забременяха при ппа ,млади ,още след завършване ,така че това не беше моя вариант за предпазване.Едната беше от скоро с приятеля си,другата не ,но имаха планове да учат ,тепърва им предстоеше всичко.Едната мислеше да направи аборт и дойде при мен с приятелят си,бяха говорили с родителите на момичето, които искаха тя да направи аборт.Е все пак и двете родиха ,едната си завърши висше  и така.. За мен това не е предпазване !

# 49
  • Мнения: X
На рака му викам ужасен и аз, не неприятен.
ако твърдите, че хормоналните противозачатъчни предизвикват рак - дайте източник. Защото това казвате на практика с горното мнение. Според мен не е вярно и дори подвеждащо.

Ако имате някаква фикс идея (...deleted...) е по-разбираемо, но пак не е ясно доколко противозачатъчните повишават риска (числово). Но както казах - разбираемо.

Иначе ракът е ужасно нещо без съмнение. И ужасно много информационни източници спекулират с това какво повишава риска от рак. Понеже знаем, че и стресът повишава риска от рак, аз лично съм на мнение, че е божа работа и трябва да живеем здравословно, но без да изпадаме в някакви крайности. Каквото ни е писано - такова. Можем само да се надяваме да открият лек (последните години има огромно развитие в тази насока на неинвазивно и много успешно лечение на рак, нобелова награда даже дадоха мисля една от последните години). Мен лично HIV повече ме притеснява, но аргумента за мъжете, които не разбирали женските притеснения е валиден.

Въпреки че сигурно ако на един мъж му е самоцел, ще открие все някакви "доказателства" колко са вредни презервативите, геловете или задържането на еякулацията или каквото там не му допада. Все някой сериозен или не толкова сериозен източник е тествал как влияят тези неща на увеличаване на риска от рак на простатата примерно, а защо не и върху хормоналните нива Wink

За мен примерно вазектомията е проста операция с много малък риск. Да, има някаква възможност за спонтанна обратимост, а от друга страна оперативно няма гаранция, че ще бъде обратима, но ако човек е свършил с децата - не виждам по-добър вариант от това при редовен сексуален живот със сигурен (откъм болести) партньор.

Последна редакция: сб, 12 яну 2019, 19:34 от Анонимен

# 50
  • Мнения: 3 794

Пропуснала съм още една причина- почти не познавам мъж, който би се тюхкал за вредността на хапчетата върху женския организъм.

Моят е такъв Grinning
ППА около овулацията, през останалото време не се пазим изобщо напоследък. В началото беше с презервативи, после ППА. В момента и да забременея, можем да си го "позволим", така че не е проблем за нас.

# 51
  • Мнения: 30 802
За мен е доста неприемлив методът ППА плюс аборт като план Б. Общо взето ако се пазиш или "пазиш" с този метод, трябва да имаш готовност или за аборт, или за отглеждане на дете. При мимолетни връзки е абсурд да има такова пазене. При връзка с перспективи - ами гледате си детето и това е. Моята е вече на 4 и половина.

Оралните контрацептиви се свързват с НЯКОИ видове рак, но то е и поради други фактори. Например пиеш ОК до 30г. възраст, отлагаш бременност...самият факт, че отлагаш бременност, повишава риска от рак на гърдата, особено ако се е случило преди първата лактация. Всъщност не ОК, а отлагането на лактацията са проблем.

# 52
  • Мнения: X
Когато бяхме категорични, че не искаме дете все още се пазехме с презервативи. След това минахме на прекъснат, бяхме решили, че след около година ще действаме за дете, но и да стане по - рано нямаше да е драма.
Известно време след раждането на детето пак се пазихме с презервативи, но след това пак минахме на ППА и досега почти три години сме така като план Б е да гледаме дете ако се случи второ...

Вече след второто бих мислила за по - сериозни мерки.
За нови или мимолетни връзки съм абсолютно съгласна, че не е вариант, но нас на този етап ни устройва идеално.

# 53
  • София
  • Мнения: 17 815
Повече естроген, повече риск от образувания, които пък могат да се изродят или допринасят към риска за още злокачествени. Изследвания и източници има достатъчно и с различни тези. Ще намеря 2, ще ми дадеш още 2, които казват различно. И четирите ще са достатъчно добри. Не съм лекар и затова според мнението си избирам към кои тези да се придържам. А който може да направи проучване, както си му е редът, тук във форума и да докаже кое е вярно и кое не- да заповяда. Другото е надцакване с чужд труд. Специално по темата за рака.

Всъщност, си редактирам мнението, защото винаги се хващаш за една думичка и много грозно извърташ мнението на човека. Да отбягвам хормони, за да може на някого да му е повече кеф, не е фикс идея, а информиран избор.

Като измислят хапчета за мъже и започнат да ги нагъват, тогава може да помисля.

# 54
  • Мнения: 3 012
ППА. За 15 години единствената ми бременност е планираната такава.
Същото, но числото е 22.

# 55
  • Мнения: 3 031
С презервативи, ППА до към 3 дни след цикъл. Няколко години ползвах хапчета, но ги спрях тъй като съм пушач.
Ако стане гаф, ще направя аборт, обсъждали сме го със съпруга ми.

# 56
  • Мнения: 48 003
Вазектомия не правят в България

# 57
  • Мнения: X
1. ....ппа....Общо взето ако се пазиш или "пазиш" с този метод, трябва да имаш готовност или за аборт, или за отглеждане на дете. При връзка с перспективи - ами гледате си детето и това е. Моята е вече на 4 и половина.

2. Оралните контрацептиви се свързват с НЯКОИ видове рак, но то е и поради други фактори. Например пиеш ОК до 30г. възраст, отлагаш бременност...самият факт, че отлагаш бременност, повишава риска от рак на гърдата, особено ако се е случило преди първата лактация. Всъщност не ОК, а отлагането на лактацията са проблем.
Относно 1 - доколкото разбирам позицията на пазещите се с ППА, те имат сериозен партньор, готови са теоретично за 1-2-3 деца с него, не държат да планират с точност момента на зачеването и са преценили, че рискът е такъв, че примерно ще има дете веднъж на 5 години или веднъж на 10, пък ако плувците на момъка се окажат олимпийски шампиони - ще сменят стратегията. Това ми се вижда напълно ОК като логика, макар че ние примерно съобразяваме кога искаме да е детето с кариера, смяна на работа, наличие на достатъчно голямо жилище и подобни фактори. Щом си вярват хората и е ясно, че и двамата ще реагират положително към подобен 'инцидент'... От друга страна знам за изключително драматични истории, където е искано бебе, но моментът е крайно неподходящ, в крайна сметка прави аборт жената, но психологическите последствия са сравнително тежки (то по принцип при аборта психологическият аспект е най-рисков).

Относно 2 - така както го обяснявате - няма как "да се свързват" хормоналните контрацептиви. Поне не от някой различен от пълен лаик Simple Smile Това е все едно да останеш вкъщи да гледаш телевизия, да стане земетресение, да загинеш в руините под блока и да се направи заключение, че гледането на телевизия повишава риска от смърт при земетресение Wink

Ще намеря 2, ще ми дадеш още 2, които казват различно. И четирите ще са достатъчно добри.
Това нали знаете какво значи? Simple Smile Значи, че няма закономерност каквато твърдите, че има. Плюс съм малко скептичен, че ще намерите източници освен в контекста, който примерно Сирен спомена.

За другото - без коментар. Нищо не извъртам, звучи ми като да имате лека фикс идея (редактирах и аз относно причините), нищо лошо - аз имам други фикс идеи (примерно венерически болести) и по тази причина не просто не бих карал гадже да е на противозачатъчни и то освен всички други причини, понеже не бих свалил гумата за нищо на света - явно съм имал късмет и не съм попадал на "алергични" жени. Ако тя иска - да си ги пие противозачатъчните, аз имам вяра на себе си само. И на съпругата си, която предпочита презерватив, когато не правим дете. Но ако предпочиташе друго - нямам претенции, ОК съм с още деца на този етап, като спра да съм ОК казах какво ще направя.

пс. четох наскоро че били (почти) измислили хапчета за мъже. ако има интерес, ще потърся статията. Ясно,че ги няма още в аптеките, но до 5, макс 10 години като нищо ще ги има масово. НО Вие лично ще се доверите ли на партньор, който твърди, че е на такива хапчета Stuck Out Tongue
Вазектомия не правят в България
не го вярвам категорично. ето, с 5 секунди търсене. сигурен съм че има и други, колкото и да се бият в гърдите, че били "единственият екип с опит".

Последна редакция: сб, 12 яну 2019, 19:36 от Анонимен

# 58
  • Мнения: 48 003
Може и да са единственият. Много известен уролог във голяма болница отказа. В Хил клиник пък не бих стъпила. Съвсем отговорно казвам, че не се прави.
За хормоналните- разбира се, че има милион противопоказания. Има разширени вени и хемангиом на черния дроб. Абсолютно са ми забранени хормонални препарати,и то от лекарите. Има много много състояния, при които са противопоказни, и много странични ефекти.  Нямат нищо общо с параноя. Смешно е и обидно да се говори така. Може би обаче типично за мъж.

# 59
  • Мнения: 30 802
В БГ отношението към вазектомията е супер суеверно. А връзване на тръби предлагат с усмивка и лесно - о, ела, мила, другата седмица ще си готова. Въпреки че е по-тежка операция, с потенциално повече усложнения. Но явно от мъже повече ги е страх, а на жени махат тръби за добро утро. Интересно защо е така...имайки предвид, че в БГ осъден лекар почти няма, така че и беля да ти направят, ще си свиркат. Та как мъж с вазектомия ще има очи да влезе да играе ледено хоро:) не е традиционно това. Може да има 1 дете цял живот и да не ще второ, може жена му 10 пъти да абортира, ама той няма да си даде оплодителната способност. Полова ганьовщина си е това.

# 60
  • София
  • Мнения: 461
До преди да се бракувам-презервативи, след това ОК. В момента няма как да забременея, заради смотани хормони и не се пазим, но сме обсъдили, че бременност ще е ОК.

# 61
  • Мнения: X
1.Може и да са единственият. Много известен уролог във голяма болница отказа. В Хил клиник пък не бих стъпила. Съвсем отговорно казвам, че не се прави.
2.За хормоналните- разбира се, че има милион противопоказания. Има разширени вени и хемангиом на черния дроб. Абсолютно са ми забранени хормонални препарати,и то от лекарите. Има много много състояния, при които са противопоказни, и много странични ефекти.  Нямат нищо общо с параноя. Смешно е и обидно да се говори така. Може би обаче типично за мъж.
Относно 1 - няма какво да кажа, освен че не ходя при "известни" специалисти и избягвам професорите. Обикновено са претоварени с пациенти, не им дреме ако сбъркат и съответно са твърде самоуверени, често известността се дължи на качества, които определено не бих искал в лекуващ ме доктор. Гледам опит, предпочитам млади специалисти с опит в добри болници, специализации в чужбина и т.н. Щом имате интерес - когато дойде моментът да си правя, ще Ви информирам специално дали имам усложнения, дали са ми направили или са отказали и т.н.
Относно 2 - за параноя не съм говорил, нито съм обсъждал лекарско решение, че са неподходящи за даден човек. Просто попитах какви са тези състояния - дават се уклончиви, неясни или откровено неправдоподобни (противозачатъчните водят до рак) отговори. Попитах абсолютно същото и за презервативите. На някакъв етап ако някой обясни колко са вредни спиралите - ще попитам и за тях. Ако някой каже колко са вредни абортите - ще питам пак защо точно. Ако каже за вазектомията - пак.

Всяко нещо е свързано с някакви рискове, най-рисково е да се живее, защото има винаги летален изход. Човек чете, мисли, преценява, ако иска споделя, ако не иска - не споделя. Нека е "типично за мъж", щом трябва, но не приемам общи приказки за сериозен аргумент. Независимо дали става въпрос за "женски" или "мъжки" здравословни проблеми.

ps. ето за противозачатъчните един на пръв поглед сериозен източник - увеличават риска за някои типове рак, намаляват за други типове,
Скрит текст:
Overall, however, these studies have provided consistent evidence that the risks of breast and cervical cancers are increased in women who use oral contraceptives, whereas the risks of endometrial, ovarian, and colorectal cancers are reduced (1–3).
дори най-нови статии дават с много условности леко покачване на риска. Между другото говоря за съвременни продукти, а не каквото там са пили в щатите през 70те примерно.

Последна редакция: сб, 12 яну 2019, 19:59 от Анонимен

# 62
  • София
  • Мнения: 17 815
Има много много състояния, при които са противопоказни, и много странични ефекти.  Нямат нищо общо с параноя. Смешно е и обидно да се говори така. Може би обаче типично за мъж.
Общо взето- да.
А относно моята позиция- по- скоро се върти около хормоналния (дис)баланс, другото го добавих в последствие. Така че фикс идеи нямам, колкото и да се опитва някой да ми вмени такива. Simple Smile
Разбута ли се едно нещо, всичко тръгва надолу и това си е ужасно, а не "неприятно"

Overall, however, these studies have provided consistent evidence that the risks of breast and cervical cancers are increased in women who use oral contraceptives, whereas the risks of endometrial, ovarian, and colorectal cancers are reduced.
А сега извади статистика кои са двата най- често срещани видове рак при жените в България (и не само).
Подсказка: ракът на яйчниците е много по- рядък, както и на матката.

Скрит текст:
Women who have used oral contraceptives for 5 or more years have a higher risk of cervical cancer than women who have never used oral contraceptives. The longer a woman uses oral contraceptives, the greater the increase in her risk of cervical cancer. One study found a 10% increased risk for less than 5 years of use, a 60% increased risk with 5–9 years of use, and a doubling of the risk with 10 or more years of use (9).

# 63
  • Мнения: X
Около 10 години с презервативи,последните 3 с хапчета и над година вече не се пазим,планувана беше бременността ми и се случи половин година след спирането им.След раждането не знам как ще е,ще видя как са ми хормоналните изследвания и ще се консултирам с гинеколога ми като спра кърменето.

# 64
  • Мнения: 6 659
Само с ППА сме се пазили 11 години. Нямаме гаф. Сега съм бременна, но защото спряхме да се пазим.
Сега осъзнавам, че е било много рисковано, особено в първите години, когато бяхме студенти и със сигурност не искахме деца.
А за хора без сериозна връзка и различни партньори, задължително презервативи.

# 65
  • Мнения: 19 985
Дълги години с първия ми мъж ползвахме презервативи. Оказа се, че съм получила раничка на шийката на матката от дългото им ползване. Лубрикантите, с които са покрити, способствали подобен ефект. Една шашава гинеколожка ме беше наплашила, че няма да имам деца, беше ме натиснала да раждам бързо. А аз бях студентка втори курс, ей сега. Много по-късно забременях и родих нормално.

Намразих ги тези гумички. Не понасям презервативи по принцип, ужасно стерилно и гадно усещане. Приемам ги, разбира се, като вариант при млади хора, непостоянни и безразборни партньори, но при постоянен партньор определено не ги предпочитам.

В друга тема вече писах, че не бих си объркала зорлем с таблетки нормалния хормонален ритъм в тялото. Бих ги ползвала единствено при хормонални проблеми (акне, твърде много окосмяване, нередовен цикъл) при които виждам директен добър ефект. Но аз такива проблеми нямам. За мен единствената им полза е контрацепция. Всичко друго попада в графа страничен ефект. Отпада като вариант.

Спирала – за раждали жени и лично при мен е най-предпочитан начин за предпазване. При добър избор на спирала и добър лекар, който да я постави, слагаш и забравяш. Някоя потребителка писа май, че я усещала, а не би трябвало, това говори, че не е поставена добре или е неподходяща за нея. Не е подходяща и при много сексуални партньори, тя си е "стълбче" за инфекции.

ППА – за постоянни моногамни партньори съм за. Ако стане "фал" – аборт или бебенцето остава. Решават двамата според момента. Ако семейството има вече няколко деца и не желае повече, не е сигурен вариант и бих избрала спирала.

Спермицидни препарати – не съм фен точно поради споменатите ефекти върху вагиналната флора и шийката на матката. 

# 66
  • София
  • Мнения: 17 815
При спирала няма ли сраствания и странно кървене?
Това, което черната станция описа, за мен е странно кървене. Едва да зацапва 4-5 дни не е нормално протичане на цикъла.

# 67
  • Мнения: 30 802
E да де, ако е спирала с освобождаване на хормони - то си е все едно орален контрацептив. Пак са хормони, пак има същия механизъм на действие, само че хормоните се доставят локално и са в по-малка доза. Ако е медна спирала, тогава има дори по-силно кървене и опасност от анемия.

# 68
  • Мнения: 19 985
При мен не е имало нищо такова. Нито усещане, нито болки, нито странно кървене. Сраствания пък хептен, аз ходя често на прегледи и се вижда, ако има някакво изменение. Не мога да твърдя, че не е възможно и не се случва при други жени. Моята беше със сребърна нишка, не хормонална. 2 периода от по 3 години с малка почивка съм ползвала и не съм имала никакви проблеми. С постоянен партньор съм и раждала.

# 69
  • София
  • Мнения: 17 815
А, да, Черната станция говори за хормонална, а Басила за обикновена.

Впрочем, при избягването на презервативи ми е много странен доводът, който дори тук прочетох- имам вяра само на себе си. Ако си стигнал с някого до фаза да живеете заедно (аз поне не го приемам леконраво това) и да имате общи планове, камо ли да сте в брак, то тогава не би ли следвало поне да се довериш, че човекът няма да пробива презервативи или да си пропуска хапчетата.
На мен едно такова гигантско "едно на ум" ми се струва като голяма пробойна и то в междуличностните отношения, не в леглото.

# 70
  • София
  • Мнения: 38 604
Поне три пъти съм питала лл за хапчета и три пъти ми е отказвал.
Не искам да разказвам с подробности какво как и защо ни устройва ппа, защото примерно не искам да навлизам в темата за интимния живот на мм.
 Доверие си имаме.

# 71
  • Мнения: X
Не искам да разказвам с подробности какво как и защо ни устройва ппа, защото примерно не искам да навлизам в темата за интимния живот на мм.
 Доверие си имаме.
не съм и питал за "интимния живот на мм" (или интимния живот с мм), питах реално по въпроса на ППА дали хората си дават сметка за рисковете, дали знаят че има таквоз животно като предеякулат и че съдържа сперматозоиди и най-вече - ако стане гаф (под гаф нямам предвид мъжът да се изпразни вътре, защото е "безотговорен" и е нарушил "доверието", а под гаф имам предвид да се забременее въпреки пазенето) как биха подходили партньорите ако е след месец примерно. Дали ще се зарадват и двамата, дали и двамата ще искат аборт, дали ще са на различни мнения и ще имаме тема в СО на бг-мамма "вярвах му, но той не ме опази, а сега казва, че не иска детето. на мен ми е жал да убия нещо толкова мъъничко, какво да правя?".

Това са хипотетични ситуации свързани със семейно планиране и доста често срещани теми във форума и нямат много общо с интимния живот, възрастта или кой какви пози предпочита. За всеки случай да уточня. Simple Smile

Също да напомня, че ако някой не се чувства комфортно с темата, не е задължително да пише, може и само да чете. Или дори да не чете. Дори цъкането на анкетата не е задължително, макар че сигурно любопитството е неудържимо..., мога да разкажа какви са отговорите за по-любопитните, които не искат да цъкат.

# 72
  • София
  • Мнения: 38 604
Да, знам за всичко това много отдавна и знам точно колко е риска да се случи нещо при нас.

# 73
  • Мнения: 19 985
Спокойно, дишай, не си открил ти предеякулата. Приеми, че има интелигентни и информирани хора. Гледам, че го натъртваш пост след пост. Simple Smile

# 74
  • Мнения: 30 802
Бг Татко обаче като че ли много се плаши от "непланирано семейство" от всякакъв вид - от 16-годишни наивници до гаф на 30+, който може да спъне хипотетичната "кариера".

А това как ще се справи една двойка си е въпрос на интелект, индивидуалност, социоикономическо положение.

# 75
  • София
  • Мнения: 38 604
Разбира се, непланирано първо е много по-страшно и много по-често срещано от непланирано трето.

# 76
  • Мнения: 30 802
На мен само третото ми е строго планирано, в смисъл - искаме бебе. Другите са "еми добре, шокиращо е, но явно е ОК да се роди". Донякъде нецеленасоченото случване ми спести усещането, че се опитвам да се застрелям сама в крака, както съм писала и преди. Та така за планирането, за мен е натоварващо психически.

# 77
  • София
  • Мнения: 38 604
О, да. Почваме - търсене на работа, намиране, договор. Кога, кога, кога ще стане постоянен?!! Оп, стана. Ох, дай сега да правим бебе! Стана ли? Ох, не! Айде пак. Тестове, прегледи. Да ме ме уволнят! Ох, ще полудея!😁

# 78
  • Мнения: X
Бг Татко обаче като че ли много се плаши от "непланирано семейство" от всякакъв вид - от 16-годишни наивници до гаф на 30+, който може да спъне хипотетичната "кариера".
Аз не съм интересен Simple Smile Плюс казах, че се плаша повече от венерически болести, това ми е фикс идеята. Но да, когато късаш с едно момиче, а то ти каже "айде да направим едно дете, аз ще си го гледам", почваш да внимаваш и с планирането Wink

Когато срещнах момиче, с което искам да направя семейство, не ме било страх, тя диктуваше и продължава да диктува темпото, правилата и всичко останало в това отношение Simple Smile Мисля че така е по-редно - жената да решава кога, колко и т.н. Аз лично имам сили до 3 макс (казах вече) след това "кръц" и ако се появи четвръто - ще имаме голяяяяям проблем и ще се правят доста тестове Stuck Out Tongue Що се отнася до планирането в работно отношение - от моя страна се състоеше основно в пренареждане на работната ангажираност, така че да мога да поемам сериозни ангажименти покрай отглеждането и домакинството плътно в началото и винаги, когато се наложи, след това.

Но говоря за "планиране", "работа", "кариера" и т.н., защото буквално, ама буквално половината теми във този под-форум са за това. Или моментът не е подходящ (нямат пари, нямат къде да живеят - набутани в детската, имат планове за учене, изпити, започване на работа и т.н.) или таткото (пазещ с ППА) се изненадал и дал на заден или нещо друго. Мисля, че това са доста сериозни ситуации поне за хората, които ги споделят и за други хора, които не са ударили бингото със златния провайдер и не ги намирам за смешни или лековати. Но Вие ако искате се бъзикайте, нищо против. Simple Smile

# 79
  • Мнения: 30 802
За съжаление никакъв вид контрацепция не може да замени липсата на акъл. Щото в случаите, когато детето пречи - нещо изначално изобщо не е наред, то си показва. При нормална ситуация детето може да създаде дискомфорт някакъв, но преодолим. Може да забави кариера, да се изпусне добра работа от жената особено - ама няма да е бедствие чак, ако са налице някакви основи.

# 80
  • София
  • Мнения: 17 815
до 3 макс (казах вече) след това "кръц" и ако се появи четвръто - ще имаме голяяяяям проблем и ще се правят доста тестове Stuck Out Tongue
Добре, че е шегата, за да си кажем истината.

# 81
  • Мнения: 3 012
И аз на това се надявах, че ППА е доста далеч от 100% сигурност, но за мое съжаление гаф не се получи дори и с такава моя нагласа за почти четвърт век. Изглежда дъщерята ще си остане сама.

# 82
  • Мнения: 5 468
Интересна тема, дори болезнена за нашето общество, имайки предвид високият процент аборти в България. По този повод смятам, че трябва да се наблегне малко повече на сексуалното образование в училищата.

Конкретно относно методите за контрацепция, прекъснатият полов акт е най-малко надеждният метод за контрацепция и най-голям процент от непланираните бременности се дължат на него. Скоро бях чела, че надеждността му е около 80%(+ - 5% не помня точно). А 15-20% риск от забременяване не е никак малко. Аз лично бих го практикувала, само ако аз и ММ бихме били ОК да забременея непланирано, т.е. не бихме отказали да имаме още едно дете.

Другите методи за контрацепция са много по-надеждни и реално вероятността да стане гаф е в пъти по-малка. Разбира се, никой метод не дава 100% гаранция и все на някого се случва да изтегли "късата клечка", но обективно погледнато съвременните методи за предпазване са много надеждни.

Семейното планиране е хубаво нещо, аз съм много "за". Обичам да планирам всичко до толкова, че понякога изпадам в крайности. Grinning Разбира се, когато една двойка реши, че иска дете, то невинаги става веднага, така че това си е Божа работа. Когато, обаче една двойка знае, че не иска дете, смятам че е редно да вземе всички мерки това да не се случи. За мен не е нормално в 21 век да има толкова много нежелани бременностти и аборти, при наличието на най-различни методи за предпазване и достъпна информация по въпроса. Аз съм против абортите, още повече против използването им като контрацепция. Последно време направо настръхвам как хората ги имат за "няма нищо". Това е поредното извращение на съвременното общество...

# 83
  • Мнения: 19 985
Аз не мисля, че абортът може да се счита за метод за контрацепция. Това е мярка, която се прилага именно поради липсата на контрацепция.

# 84
  • Мнения: 30 802
За доста хора де факто абортът се ползва точно като контрацепция, тоест - защо да се мъча с разни методи, докато няма бременност - ако забременея, ще му мисля. Някои жени дори смятат, че е по-безвредно аборт от време на време, отколкото ОК или спирала.

# 85
  • Мнения: 3 012
Конкретно относно методите за контрацепция, прекъснатият полов акт е най-малко надеждният метод за контрацепция и най-голям процент от непланираните бременности се дължат на него. Скоро бях чела, че надеждността му е около 80%(+ - 5% не помня точно). А 15-20% риск от забременяване не е никак малко.
Ако може да се вярва на тази статистика вероятността да се забременее през първия месец за хора които го желаят е около 30%. Понеже само около 2 дни през месеца това може да се случи то при неизвестен ден на овулация вероятността отнесена за конкретен ден с еднократен секс пада до 1-2%. Ако добавим модификацията с ППА където ограничаваме максимално възможността от попадане на значимо количество семенна течност където не трябва, вероятността за забременяване от еднократен секс би трябвало да падне и под 1%. 15-20% може да е само за доста млади и неопитни мъже с нова партньорка.

# 86
  • Мнения: 30 802
Най-малко надеждният метод е да НЕ използваш контрацепция и да стискаш палци да не стане...ППА поне е нещо.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 122
Понеже само около 2 дни през месеца това може да се случи то при неизвестен ден на овулация вероятността отнесена за конкретен ден с еднократен секс пада до 1-2%.

Не, не се забременява само през 2 дни от месеца. Хайде, изучете ги тия тела де, все пак секс правите!

# 88
  • Мнения: 3 012
Дайте статистика от достатъчно голяма група жени за вероятността това да стане през останалите дни извън овулация и ще видите колко малка е тя. Естествено, че всичко е строго индивидуално, но статистиката показва масовия случай. Затова казах около и направих груби сметки по общоприетите норми за да се види, че ППА не е най-малко надеждния метод за контрацепция както се опитаха да го изкарат.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 122
Аз не смятам, че ППА е малко надежден “метод”. Пазила съм се така 9 години. Единствения път, в който забременях беше когато спряхме да се пазим, от първия път.

Сперматозоидите издържат 3-4 дни очакващи яйцеклетката. Яйцеклетката живее 12-24 часа (други източници сочат 48). Това прави прозорец за оплождане около 4-5 дни.

# 90
  • Мнения: X
Дайте статистика от достатъчно голяма група жени за вероятността това да стане през останалите дни извън овулация и ще видите колко малка е тя.
Ето я статистиката, близо 6000 жени, има и разбивки по възраст, раса и регулярност на цикъла (това по въпроса за индивидуалността). LMP значи "последния цикъл" (last menstrual period). Пълната статия.

# 91
  • Мнения: 3 012
Не очаквах някой да оспорва широчината на времевия прозорец около овулацията защото очевидно се очаква близко до Гаусовото разпределение на вероятностите - нелинейна функция, която определя различно широк прозорец според приемането на праг на вероятност достатъчен за забременяване. Дали е 2 или 5 дена не е толкова съществена разлика. По начина по който ми се отговори си мислех, че ще се спори за възможностите за забременяване през цялото останало време. Възможно е, но вероятността е нищожна.

# 92
  • Мнения: 9 196
Дайте статистика от достатъчно голяма група жени за вероятността това да стане през останалите дни извън овулация и ще видите колко малка е тя. Естествено, че всичко е строго индивидуално, но статистиката показва масовия случай. Затова казах около и направих груби сметки по общоприетите норми за да се види, че ППА не е най-малко надеждния метод за контрацепция както се опитаха да го изкарат.

Кой от останалите методи е по-ненадежден, според теориите ти? Това, че ти не си хванала не се дължи на ППА, а на други неща ...

# 93
  • Мнения: 5 468
Проблемът в подобни теми е, че всеки говори от личен опит и смята, че каквото се е случило с него, това е статистиката. От всички популярни методи за контрацепция, ППА е най-малко надеждният. И за да сме по-коректни, той е един от най-малко надеждните, наравно с някои не толкова популярни методи за контрацепция. Ето тук, например, има инфо:
https://www.plannedparenthood.org/learn/birth-control


# 94
  • Мнения: X
Не очаквах някой да оспорва широчината на времевия прозорец около овулацията защото очевидно се очаква близко до Гаусовото разпределение на вероятностите - нелинейна функция, която определя различно широк прозорец според приемането на праг на вероятност достатъчен за забременяване. Дали е 2 или 5 дена не е толкова съществена разлика. По начина по който ми се отговори си мислех, че ще се спори за възможностите за забременяване през цялото останало време. Възможно е, но вероятността е нищожна.
След като знаете какво е Гаусово разпределение, как е възможно да говорите за "нищожна" вероятност, след като на графиката е написана точно колко е тя? Примерно пикът на ден 15 е 0.13, а на ден 9 е 0.02, което е 6.05 пъти по-ниско от максималното, но "нищожно"? На ден 11 е вече към 0.05 или нещо подобно, което е 2.5 пъти по-ниско от максималната вероятност.

Какво му е нищожното, че примерно 2 от 100 бременни жени ще са забременели при секс на 8ми ден след цикъла си, защото са прочели във форум бг-мамма, че само 2 дни от цикъла може да се забременее? Или нека е 5, от нас да мине. А през останалото време не може или е толкова малко вероятно, че по-лесно да се удари 6ца от тотото? Ако беше 0.02 вероятността да ударя шестица от тотото, щях всяка седмица да пускам фиш Wink

Иначе не ги пуснах статистиката, за да споря - хубаво е човек да подкрепя думите с факти, когато не е толкова сложно да се открият, та реших да допълня темата просто с полезна информация. 

Интересно е, че разпределението всъщност e дясно изтеглено, т.е.. дните преди овулацията са с по-голяма вероятност - това е заради съхранението на сперматозоидите до 5 дни в тялото, за което обсъждахме по-горе. Също цитирах по-горе в темата, който също твърди, че успеваемостта на ППА (вероятно са взели жени във фертилна възраст а не в предменопауза, за последните не споря, а след някаква възраст и мъжете почват да губят доста фертилността си) е 78%, т.е. рискът е 22%. Сериозен източник, а не измислени сметки на вероятности от типа "поглеждам към северозападния, пиша го да изглежда умно и ми се ще да е наистина така". Между другото хората имат склонност да подценяват ниските вероятности.... 

А практическото доказателство доколко е надежден ППА - пребройте от темите във форума, в които се оплакват от непланирана бременност и питат "какво да правя сега" по една или друга причина, в колко случая са се пазили с ППА, и в колко с други контрацептиви. Очевидно ППА е най-честото средство, изпреварващо дори презервативите, но дори да нормализирате относителната честота на база анкетата, пак трудно ще намерите по-несигурно средство (ще ми е интересно да посочите кое е по-несигурно от ппа).

Това да не се чете като критика към ППА, аргументите на доста от ползващите го бяха много смислени. Единствено не успях да разбера защо Вие съжалявате, че не е станал гаф при ППА за 25 години - щом искате второ детенце, защо не си го направихте, а прекъсвахте половия акт? Покрай което се замислих - дали ППА не е всъщност начин за доста хора, които подсъзнателно искат още едно дете, да оставят нещата "на съдбата"? Или при двойки, при които жената иска, а мъжът не, да оставят някаква вратичка на "божественото провидение" да се намеси в решението по въпроса? Wink

# 95
  • София
  • Мнения: 38 604
Може би, може би.
Но от моята лична статистика, с доста скъсани презервативи и пиене на хапче след това, ппа ми изглежда по-сигурно.
Между другото, за мен това е и някакъв "полово справедлив" метод.
Защото при хормоналните методи, жената е потърпевша, а мъжът си прави кефа.

# 96
  • Мнения: 30 802
Виж пак точката за това колко е стресово да си причиниш бременност съзнателно:) като знаеш какво ще те чака. Ми хубаво е да има елемент на случайност, ако всичко останало е общо взето ОК. Иначе почваш да пресмяташ в главата си бременността как ще ти прецака следващите месеци/година и как ще ти развали плановете.

Bg Tatko, понеже е татко, явно мисли главно за финансите и изобщо от таткова гледна точка. Обаче самото случване на бременност, като преживяване от първо лице, може да си е доста страшно, независимо за първи или пореден път. Та затова го има тоя елемент "абе ако може да не стане..." - защото това си е щастливо нещо, което обаче по обективни причини понякога НЕ искаш с цялото си сърце, защото има и елемент на огромен дискомфорт и риск.

Последна редакция: пн, 14 яну 2019, 10:15 от The Siren of Titan

# 97
  • Мнения: X
Виж пак точката за това колко е стресово да си причиниш бременност съзнателно:) като знаеш какво ще те чака. Ми хубаво е да има елемент на случайност, ако всичко останало е общо взето ОК. Иначе почваш да пресмяташ в главата си бременността как ще ти прецака следващите месеци/година и как ще ти развали плановете.

Мм да, точно така се чувствам и аз. Определено предпочитам да има елемент на изненада и да е леко "случайно" защото не намирам смелост да кажа "ще действаме". Разбира се ако съм 100 % решена да забременея няма да използваме ППА, както и обратното - ако за нищо на света не искам повече деца ще заложа на по - надеждна контрацепция.

# 98
  • Мнения: X
Между другото, за мен това е и някакъв "полово справедлив" метод.
Защото при хормоналните методи, жената е потърпевша, а мъжът си прави кефа.
Това вече е силен аргумент, не мога да кажа нищо срещу него. Да използваме метод, при който мъжът не си прави толкова кефа, като компенсация за всички жени, страдали от хормонални методи Wink Имаше на запад и някакви идеи да наказват белите момчета да седят прави в ъгъла, за да си представят нагледно какво им е на дискриминираните и репресирани през вековете жени, чернокожи и т.н. Та и това малко така. Пък ако не успее да го извади нареме гадният гаден мъж - да плаща яки издръжки цял живот на бебето като не се е научил как се свършва.

Добре звучи.... Ама май не се развиват точно така нещата Simple Smile Може би в други страни е така....

За Вашата статистика със скъсаните презервативи - успяват ли тези мъже, дето не могат един презерватив да сложат правилно, да правят ппа както трябва?

The Siren of Titan, Kalina. - супер, мерси за включването, май ще се потвърди хипотезата при ппа за "не искам съзнателно, но може би съм ОК несъзнателно" Simple Smile Много добре казано и за процентите, то доста хора са някъде между 0та и 100те процента за искането на бебе...

# 99
  • Мнения: 30 802
Да не забравяме, че на моето поколение яко ни е набивано в главата как децата трябва да се правят отговорно, което води до някаква свръхотговорност и ако не направиш беля, може по навик да приложиш прекалено ефективна контрацепция и да си останеш без деца. Защото ако наистина НЕ искаш бременност, няма да допуснеш.

# 100
  • Мнения: 19 985
Айде, почна се с високомерието към потребителките, които не са на неговия акъл.

Бг-татко, колкото и да ти се иска да утвърдиш твоят метод или там както го искаш, хората са различни и имат различни доводи за поведението си в секса. Ти щом държиш юздите, наливай жена си с хормони и спи спокойно. Когато си запланувал следващото дете от екселската таблица (защото съм сигурна, че има такава вече за 2019), спирай ѝ хапченцата (или презерватива) и действай.

Остави другите да си "чупят" главите с техните начини. Пу, пу, толкова да са неуки пък тези.

П.П. Ако правиш секс (любов) толкова роботски пресметливо, колкото пишеш по темата, то това е мъка голяма.

# 101
  • София
  • Мнения: 38 604
Виждам, виждам че яко се заяжда.
Вече се разработват методи и за мъже.

# 102
  • Мнения: 30 802
Реално обаче никога не може да планираш детето така, че хич да не ти попречи - все нещо ще развали. Няма как да знаеш дали няма да го натамъниш...и точно в третия месец на жена ти да й предложат уау работа, ама наистина уау точно в тоя момент. Да не говорим, че децата се раждат, докато си по-скоро млад и тогава нямаш много житейска перспектива кое е добър момент. От сегашната ми гледна точка бих казала по-добре по-рано. Да "планираш" първо дете на 35+ вече е доста прекалено. Въпреки че реално успех и стабилност идват точно около тая възраст, а децата се случват в годините на по-голяма нестабилност и по-малко подплатеност.

# 103
  • Мнения: X
Малко ме дразни, че се пишат глупости - прекъснатият полов акт бил по-надежден от презервативите, нямало вероятност за зачеване извън 2та (или айде 5 от нас да мине) дни на овулацията, бил "полово справедлив" прекъснатия полов акт, защото хормоните били гадни само за жената. Толкова е полово справедлив, че е пълно със зарязани по време на непланирана бременност жени.

Както и да е, няма да се бутам в този конкретен спор повече - нека всеки каже както ги мисли нещата, със сигурност ще се намери кой да контрира твърдения от типа "ппа е по-сигурно от презервативи". Simple Smile

Ако са нужни някакви факти от сериозни източници - ще гледам да допълвам темата.

# 104
  • София
  • Мнения: 38 604
Ти явно си с висок диоптър и не виждаш какво съм написала. Има там "от моя гледна точка" и "изглежда".
Глаголите "съм" и "изглеждам" са различни по смисъл, ок?
Ама какво ли разбирам аз, с 15 г семеен живот, две деца и 10 г полов живот преди това.

Последна редакция: пн, 14 яну 2019, 10:47 от Free Agent

# 105
  • Мнения: 30 802
Впрочем семейно планиране е една огромна сива зона, някъде там между да не родиш на 16 или от първия срещнат и това да допуснеш дете, само ако си постигнал някакъв идеален житейски микс от жилище, кариера и задължителните лъскави пътувания, иначе яко си се прецакал с това дете. Или пък сакън да не надвиши бройката, с което да си развалиш микса и да мизеруваш:) тоест да трябва няколко години да пропуснеш ходенето на Малдивите примерно.

Съответно вътре в семейството ППА може да си е доста добро решение, дори да има място за риска. В други периоди няма да е добро решение.

# 106
  • София
  • Мнения: 38 604
Е именно де!
Докато не съм била семейна, съм ползвала други методи.
Бг татко се опитва много упорито да извади някаква валидна статистика от Форума.
Ами, емпирично доказано е, че няма как да стане!

# 107
  • Мнения: 41 165
Абе, нали секс се прави основно за кеф?  1, 2 или 3 пъти в живота се цели създаване на дете, а през останалото време се търси чисто и просто удоволствие. Та да питам феновете на ППА не им ли е жал за пропуснатия "финал"? Понеже за мен поне карането докрай с еякулация вътре в жената си е най-доброто от гледна точка на удоволствие newsm78

# 108
  • София
  • Мнения: 38 604
Мен не ме кефи това.

# 109
  • Мнения: X
Съответно вътре в семейството ППА може да си е доста добро решение, дори да има място за риска. В други периоди няма да е добро решение.
Да, изобщо не споря за това, ще повторя, че ми се виждат доста логични аргументите "ЗА" ппа в семейство, което е готово за деца и не държи да ги "прави" целенасочено в някакъв момент. От друга страна има известен риск да изпуснат удобни моменти, ако примерно 7-8 години се "пазят" с ппа и после решат, че е крайно време да имат деца и се окаже, че има някакъв проблем с фертилността. Ако са решили да оставят нещата на Бог и съдбата, то не е нужно да прекъсват акта - то не става от раз. При някои хора дори много трудно става, не случайно са пълни репродуктивните клиники.... Та ако човек иска по принцип деца - защо да се "пази"? При жената е голяма сложнотия, но и при мъжа намалява виталността на сперматозоидите с възрастта, появяват се повече "лоши" сперматозоиди, вкл. такива с фрагментирано днк и т.н.

Но примерно ако имат 1 дете и са си напълно ОК както с 1, така и с 2 - не виждам защо не.

Free Agent, да, ОК, мерси за поправката, всеки има право на лично мнение, разбира се Simple Smile Плюс Вие казахте вече няколко пъти, че гледате в ретроспекция на тези въпроси по-скоро. Нормално е човек да е предубеден спрямо личния си опит - напр. на мен презерватив не ми се е изхлузвал или късал, та гледам с известно недоверие на доколко вината е в презерватива, но със сигурност си има случаи на поставени правилно и все пак скъсали се презервативи. Не знам единствено с какво това е по-различно от прекъснат полов акт - мъжът/жената не усеща ли ако се е изхлузил/скъсал презервативът, за да го смени? Така или иначе идеята на анкетата не беше да е "представителна статистика", а хора, които не искат да пишат в темата, да оставят по този начин мнение. И да обсъждаме като гледаме бройката на тези мнения - примерно аз не мислех, че прекъснатият полов акт е толкова масов - подобни отговори могат да помогнат на човек да се бори с предразсъдъците си Simple Smile Особено когато се изтъкнат и смислени аргументи.

# 110
  • Мнения: 30 802
Ами ППА поне е повече от нищо, аз не бих се пазила с "надяване да не стане", защото поне до момента при мен става от раз, дори да си мисля, че няма как да стане.

Но не бих дала акъл на младо момиче да се пази с ПА при полу-случайни гаджета. За там - хапче ПЛЮС презерватив.

# 111
  • София
  • Мнения: 38 604
Ами да го кажем така - ппа може да се използва в семейството, от хора, които се познават и познават телата си. Аз почти винаги си усещам овулацията. Знам и на мм какви са му възможностите. Така че сме го наместили в границата на ниската вероятност.
Вече, при някакви младежи, със свежи репродуктивни способности, си трябват по-сигурни методи. Презерватив и хапче, примерно.

Последна редакция: пн, 14 яну 2019, 11:53 от Free Agent

# 112
  • Мнения: X
Абе, нали секс се прави основно за кеф?  1, 2 или 3 пъти в живота се цели създаване на дете, а през останалото време се търси чисто и просто удоволствие. Та да питам феновете на ППА не им ли е жал за пропуснатия "финал"? Понеже за мен поне карането докрай с еякулация вътре в жената си е най-доброто от гледна точка на удоволствие newsm78

Ами то всеки метод за предпазване си има минуси. При ППА можеш да го наричаш пропуснат финал, но с презерватив за мен лично не е по - добре.
Да не говорим, че мен силно ме дразнят и латексови и нелатексови и не знам си какви. Не е като да не съм пробвала, получавам дразнене и течения, които без тях ги нямам.
ОК не са ми опция по много причини, изброени по назад. Да не говорим, че в някои случаи влияят негативно и на либидото и то пък тогава един кеф...
Изобщо хормонални намеси не искам под никаква форма.
Остава нехормонална спирала, за която по принцип съм ЗА и ако решим да минем на друг метод ще е този, но и тя си има доста рискове, които мен лично ме притесняват на този етап.
Та кеф, кеф ама и здравето някак си е важно за да го има кефа и секса въобще.
Аз лично си познавам овулацията и я усещам безпогрешно всеки месец от години, та реално непосредствено преди цикъла и по време на него дори ППА нямаме...
Та така...идеално няма.  Мое мнение.

# 113
  • Мнения: 30 802
За по-новите поколения ППА не е бъг, а фийчър, то така се прави по принцип, заради порното.

# 114
  • Мнения: 5 468
Спорът стана малко безсмислен. Идеята беше, че обективно погледнато ППА е най-малко надеждният метод сред разпространените такива, а в същото време е много популярен. По-голямата част от нежеланите бременности се дължат точно на него. Затова няма смисъл да се спори с фактите. Личното мнение и опит в случая нямат отношение. Bg tatko в случая беше обективен и говореше с факти.

Субективно погледнато, всеки си преценява какъв метод да използва и защо, но трябва да е наясно кои методи са по-надеждни и кои не. Съгласна съм с мненията, че вътре в семейството, когато партньорите не отхвърлят изцяло възможността за още едно дете(или по принцип за дете), ППА е съвсем приемлив метод. Лошото, обаче, е че ППА се практикува и от много двойки с несериозни отношения, или неискащи още деца, от тийнейджъри и дори при еднократен секс. Затова е добре хората, които правят секс, да са наясно с контрацепцията и надеждността й. Няма да споменаваме и полово предаваните болести, от които можем да се предпазим само с презерватив(и то не от всички).

# 115
  • София
  • Мнения: 38 604
При еднократен секс и млади хора е съвсем грешно. Първия път стават всякакви издънки.
Обаче, както казах преди малко, ние се намираме във Форум Бг мамма, нали?

# 116
  • Мнения: X
Аз не съм прочела някой да препоръчва ППА при еднократен секс или на тийнейджъри. Разбира се, че е най - малко надеждния метод.
Той е ок само за хора със сериозни отношения, които са наясно с риска и са преценили, че могат да го поемат.

# 117
  • София
  • Мнения: 38 604
Ако говорим сериозно за контрацепция и семейно планиране, първо се ходи при личен лекар и гинеколог и след това се прави каквото са казали те.

# 118
  • Мнения: X
За по-новите поколения ППА не е бъг, а фийчър, то така се прави по принцип, заради порното.
Съмнявам се, че точно като по порното го правят ппа-то - там фичъра е на лицето да се свърши, в краен случай върху гърдите. Никога не съм го разбирал този фетиш, но който иска да е като по порното - това е златният стандарт там.

В крайна сметка се изясни и един въпрос, който в началото сякаш беше леко подминат (не знам дали с презрение или срамежливост) - за кефа на жената.

Оказа се, че презервативът имал отношение към кефа на жената - по кеф било без! С което се сетих за една реклама на презервативи, където бяха намерили някакво моделче от типа дето блъскат всеки ден във фитнеса, но никога за крака, та моделчето с едни широоооки рамене и тънички пилешки краченца в прилепнали гейски слимфит дънки обясни с нарочно удебелен гласец защо не ползвал презерватив: "стяга ми".

Всичко това не е интересно от медицинска и фактологична гледна точка, но за мен е интересно от гледна точка на "морал, етика и философия на семейните отношения". Много често се изтъква как мъжете само си гледаме кефа и сме някакви гадове, които едва ли не за всяко нещо гледат да прецакат бедната жена.

И не е имало случай досега да се появи тема за непланирана бременност, в която бащата да е казал, че не иска дете и някой да е казал добро за него - винаги се казва "като го е правил това дете, да си го гледа". Към това добавяме и милионите жени принудени за мъжкия кеф на гадните шовинисти (а не по свой собствен избор) да пият хормонални противозачатъчни.

ппа малко връща баланса в нещата - в общи линии това е единственият метод за контрацепция (и както беше отбелязано вече най-ненадеждният), който е по-прецакващ за мъжа по отношение на "странични ефекти", ако под странични ефекти не броим нежелана бременност - би било доста спорно за кого е по-прецакваща тя. Но ако говорим за семейства, които не се страхуват от още едно дете и си имат вярата за венерически болести, е възможно най-прецакващият контрацептив за мъжа - в случая трябва единствено той да си развали кефа и да си прекъсне оргазма. Да речем, че и презервативът малко намалява удоволствието и за мъжа, но на фона на описаното в темата каква драма и ужас е при жената (алегии, течения, омраза към гадната гумичка) - е драматично малко това намаляване. Така че като се тегли чертата има един единствен познат ни начин за контрацепция при който мъжът да е по-прецакан от жената и той случайно или не е най-популярният до момента сред гласувалите от форума Wink

Исках тема, която да ми разясни женската логика зад ппа (нещо което смятах за много рисково и безотговорно от страна и на двамата) и получих прекрасни отговори. От чисто рационалната преценка, която доста ми сфери часовника и вече определено няма да гледам с предразсъдъци на ппа, до леко егоистичния женски вариант на мъжкото "така ми е повече кеф на мен и не ми пука чак толкова за кефа на другия (на него му е достатъчно кеф, не се е оплакал)" + " това не е за всеки, но моят е дресиран добре и гафове няма". Не изключвам вариантите и за мъжа това да е предпочитано средство, така че да има хармония - вероятно това е най-честият случай (или поне се надяваме) - ако е така, прекрасно. Но там където не е, а партньорът е принуден в някаква степен - дано поне да го правят наистина като по порното, иначе не е много гот да се налага подобно решение на другия. Както не е гот мъж да кара партньорка да прибягва до вариант, който не иска, заради кефа си, така и обратното не е гот. 

Така че да синтезирам:
Прекъснат полов акт:

недостатъци:
- венерически болести
- висока вероятност за гаф и непланирана бременност
- на мъжа му се разваля малко или повече кефа

предимства:
- безплатен
- лесен: не са необходими специални подготовки и друг го прави основното - какво по-лесно от това?
- за жената кефът е максимален
(- на мъжа му се разваля малко или повече кефа) - това го слагам в скоби, защото се надявам все пак за повечето жени да не е в графата "предимства".

# 119
  • Мнения: 19 985
Е, ти вече стана нахален.
Ще тръгна да споделям във форум какво изпитвам, как и защо по време на секс с любимия човек, че ти да си съставиш някакви статистики и да си начешеш любопитството, прикрито под "морал, етика и философия на семейните отношения". Simple Smile
Брех, много подценяваш женската аудитория тук.

# 120
  • Мнения: 48 003
След като дори абсурд не би могла да ме убеди за ппа, то твоят скромен пост е нищо Simple Smile
Камо ли някакво общовалидно обобщение
Представям си мъжът ми да седне да пише в женски форум за контрацепция и кефа на потребителките...лелеее...JoyJoy

# 121
  • Мнения: 30 802
Че то това му е забавното на ППА, че се практикува като порното. Не вярвам да са чак толкова задръстени хората, та да не измислят нещо секси за финал, ами да е така по-съпружеско и скучно...

# 122
  • Мнения: X
Е, ти вече стана нахален.
Ще тръгна да споделям във форум какво изпитвам, как и защо по време на секс с любимия човек,
Брех, много подценяваш женската аудитория тук.
basila, Вие бяхте една от най-детайлно споделилите за колко мразите "гумичките" Simple Smile
Дълги години с първия ми мъж ползвахме презервативи. Оказа се, че съм получила раничка на шийката на матката от дългото им ползване. Лубрикантите, с които са покрити, способствали подобен ефект. Една шашава гинеколожка ме беше наплашила, че няма да имам деца, беше ме натиснала да раждам бързо. А аз бях студентка втори курс, ей сега. Много по-късно забременях и родих нормално.

Намразих ги тези гумички. Не понасям презервативи по принцип, ужасно стерилно и гадно усещане. Приемам ги, разбира се, като вариант при млади хора, непостоянни и безразборни партньори, но при постоянен партньор определено не ги предпочитам.
♥ HAPPY ♥, да пише - най-вероятно не, макар че доста мъже пишат и питат тук, особено напоследък Simple Smile Ама да вземе да прочете като сърчва в гугл "прецакан ли съм + прекъснат полов акт".... Леле, представяте ли си наистина Wink
Иначе никого не се опитвам да убедя. И също не съм "любопитен". Любопитство е нездрав интерес към работите на другите - примерно с кого се ч--а съседката Димитринка, когато съпругът ѝ е в командировка. Аз съм любознателен, искам да знам повече за живота за начина на мислене на хората дори да не ме касае пряко Wink Синтезирам периодично каквото си мисля, че съм разбрал/научил по темата, за да може ако тотално съм объркал нещо, да ми покажат грешката с аргументирано и точно мнение.


The Siren of Titan
, ами питайте ги дали като по порното практикуват. Но не в тази тема, моля, защото после ще излезе, че аз съм любопитен, нахален и кой знае още какво. Пък мен наистина не ме интересуват подобни детайли, интересува ме грижа към партньора и наистина ли мъжете сме винаги гадовете, които карат половинката си да се мъчи с вредни орални контрацептиви, за да не си развалят кефа. Що се отнася до кефа, поне за мен "полово справедливият" вариант, ако позволи Free Agent да използвам нейния термин, е презервативът (мъжкият). Каквото е за мъжа, такова и за жената + ако се постави правилно рискът за късане/изхлузване е малък + ако се скъса и се изхлузи, това би трябвало да се усети и да може да се смени преди да е свършил мъжът (допускаме че никой не продължава акта без смяна след като е свършил в презерватива) + предпазва от венерически болести. Изобщо ако говорим за "справедливост" някаква по този въпрос - това би трябвало да е топ варианта, всичко друго да е по договаряне и да не е компромис някакъв за никой от двамата.

# 123
  • Мнения: X
БГ татко, идеята на темата ти беше да докажеш, че жените избираме метод, с който да "прецакаме" мъжът ли, не разбрах?
Всички мъже, с които съм говорила по темата са ми казвали, че предпочитат ППА пред презерватив. Чак пък всички да са ме излъгали...
Говорим по отношение на кефа, разбира се, а не на надеждност.
Та не знам колко точно са прецакани мъжете в случая.

# 124
  • София
  • Мнения: 17 815
Ако се нарушаваше кефът на мъжа, надали всеки льольо и егоист щее да натиска за този вариант. Говоря за хората, на които не им пука много за жената, следователно явно кефът не се нарушава чак толкова.

А и нали знаеш, че ППА всъщност не е точно прекъснат чисто физиологично.. По- голямата разлика е в главата, не между краката.

# 125
  • Мнения: 19 985
Ей, ама това ти е патент на теб, Бг-татко, като не ти изнася и да извърташ.Simple Smile
Горното споделено никъде не разказва какво интимно чувство изпитва нито една от потребителките, а какво мисли за самите контрацептиви.

Няма нужда да се оправдаваш и обясняваш кое е здраво и нездраво любопитство. Понякога наистина ми изглеждаш като слонче в стъкларски магазин. Или пък се правиш, знам ли.

По темата – повечето семейни потребителки споделиха, че предпочитат ППА, защото са с постоянен партньор, но само една сподели, че ѝ харесва и НПА.
Презерватив може да се изхлузи, скъса по хиляди причини и не само от неумение на мъжа да си го сложи, добре е да знаеш това.И, не, не се усеща от жената винаги, тук направо ме застреля със заключението "как така няма да усетят", ей тъй, няма, ако са концентрирани над емоцията, а не над механиката. И мъже, и жени са ми споделяли, че презервативът пречи на кефа. Ако имаш други въпроси, питай.

# 126
  • Мнения: X
Всички мъже, с които съм говорила по темата са ми казвали, че предпочитат ППА пред презерватив. Чак пък всички да са ме излъгали...
Говорим по отношение на кефа, разбира се, а не на надеждност.
Да, и аз мислех така, че мъжете предпочита ППА пред презерватив, сега стана ясно че И жените го предпочитат и може би дори повече от мъжете - това е ново за мен (че има чак толкова голямо разваляне на кефа при жената от презерватив).

Иначе основното, което ме вълнуваше по темата, беше защо толкова много двойки практикуват ППА - получих различни отговори, които ми отговориха на въпроса.

Причината да пусна темата беше, че ми беше скучно, а имаше сигурно 10 теми, които бях убеден, че са пързалки. А непланирано забременяване, след което дал на заден мъжът е редовен сценарий в темите на нови потребителки, така че се замислих наистина ли толкова много хора разчитат на ппа и следене кога е овулацията като контрацепция. Темата се засегна в поне 2 други теми, поне една от които бях убеден, че е пързалка, може би и двете. Така че реших да пусна сериозна тема, от която да има и някаква образователна полза и също да може да се води дискусията в посоката, която ме интересува. Естествено всеки може да дръпне разговора в друга посока, но съм убеден, че по чисто медицинските въпроси има безброй теми във форума, така че ме интересуваха мотивите на жените да се предпочете ппа (за мотивите на мъжа си мисля че ги знам - по-голям кеф, пестят пари, не им се занимава да планират осигуряването на презервативи, смятат че винаги има опция аборт, ако стане гаф, която им е съвсем ОК, защото не го правят те този аборт - някои от тези или всичките).

сега мисля да "млъкна" малко аз и на който каквото му е интересно по въпроса - това да пише. Ако има някакъв спор за фактология - пак ще гледам да се включа с по-медицински или научни източници.

# 127
  • Мнения: 41 165

- за жената кефът е максимален


Тц. На някои жени може и да не им липсва финалът, ама и едва ли свършването навън прави кефа максимален newsm78   
За други, като мен, без финал както си трябва нещата не са пълноценни.

# 128
  • София
  • Мнения: 17 815
Искам да включа един елемент, тъй като мернах в последните мнения на бгтатко някаква ирония за мъжете говеда, които принудили жената да пие хормони.

Имам поне 5-6 познати в интервала 18-25г. (когато се е развивало действието), които много обичаха да обясняват как презервативът им жулел, подушвали латекса, усещали нещата адски адски гадно и когато съм намеквала, че не за всички разликата е толкова осезаема, се е стигало до индиректни нападки, че едва ли не фригидните не усещали разлика, а другите са богини на секса с фина чувствителност.
Тогава ми направи впечатление рязката реакция и имах предположения.
Друга обяснява как хормоните я правят красива. Коса, кожа, нокти и всичко страхотно. Ама едно намилане почти изрецитирано и казано с хъс, сякаш себе си иска да убеди.
Все със сериозни връзки с бъдеще уж, т.е. не говорим за рандъм хора.
Когато смениха партньорите с по- уважаващи ги (по други критерии) и преминаха на презервативи, вече пееха коренно различна песен. Че са се чувствали подути, че имали други проблеми и нямало на този етап да се връщат към хапчета.

Разказвам го, въпреки че темата явно е за бракови отношения, но нерядко на по- младите момичета им се внушава, че нещата са много степени по- хубави и някои се влияят. Да, не са им опряли пистолета, да, тяхно си е крайното решение, но често мъжете в дадена възраст се опитват да работят жените и да наклонят везните.

# 129
  • Мнения: X
Аз пък не виждам нищо иронично и странно в това, че на някои жени презервативите им предизвикват проблем. Все пак има такива, които  получават раздразнения и от бельо, превръзки, интимни гелове, сапуни и да не изреждам. Какво странно има, че имат непоносимост и към гумите, намазани с какви ли не спермицидни гелове и лубриканти?
Развалянето на кефа е едно, сериозното дразнене и непоносимост съвсем друго.
А и ППА далеч не е единствената алтернатива на кондома, така че който иска сериозно предпазване и не го кефят презервативите ще си намери други методи.

# 130
  • София
  • Мнения: 17 815
Друг беше изводът и за определена възрастова група. Оказва се, че сега и удоволствие си изпитват, и раздразнения нямат, и комфортно се чувстват, но с определени партньори са били първи защитнички на хормоналните препарати.

# 131
  • Мнения: X
Друг беше изводът и за определена възрастова група. Оказва се, че сега и удоволствие си изпитват, и раздразнения нямат, и комфортно се чувстват, но с определени партньори са били първи защитнички на хормоналните препарати.


Разбирам, че има и такива. Постът ми беше към БГ татко, който се изказва доста иронично за "теченията и гъбичките" предизвикани от презервативите, които обаче са напълно реални, а не лигавщини.

# 132
  • Мнения: X
Разказвам го, въпреки че темата явно е за бракови отношения, но нерядко на по- младите момичета им се внушава, че нещата са много степени по- хубави и някои се влияят. Да, не са им опряли пистолета, да, тяхно си е крайното решение, но често мъжете в дадена възраст се опитват да работят жените и да наклонят везните.
Не, не е за бракови отношения непременно, освен ако бракуваните не я превърнат да е само за това.

Изобщо не подлагам на съмнение, че мъжете "работят" жените по някакви такива въпроси, интересното е, че май жените повече работят другите жени. И всички хора са експерти да работят себе си в посока да се самоубедят за нещо, което искат да се самоубедят.

Фактологичен въпрос за обсъждане: кога е по-вероятно да има бяло течение (обикновено симптом на гъбична или друга инфекция) - когато се ползва презерватив като реакция към латекса и лубрикантите или когато не се ползва презерватив като реакция към предеякулята и нормалната флора по мъжкия полов орган, който поради разположението си не е толкова уязвим към гъбички примерно? (можем да се абстрахираме от изневери или примерно прихващане на нещо от споделено джакузи на фирменото парти, недобре хлориран басейн и т.н.)

# 133
  • Мнения: 19 985
Цитат
Фактологичен въпрос за обсъждане: кога е по-вероятно да има бяло течение (обикновено симптом на гъбична или друга инфекция) - когато се ползва презерватив като реакция към латекса и лубрикантите или когато не се ползва презерватив като реакция към предеякулята и нормалната флора по мъжкия полов орган, който поради разположението си не е толкова уязвим към гъбички примерно? (можем да се абстрахираме от изневери или примерно прихващане на нещо от споделено джакузи на фирменото парти, недобре хлориран басейн и т.н.)
Няма еднозначност. Както всеки пенис е различен, така и всяка вагина е различна и има своя среда, специфична и предразположена към определени външни намеси и влияния. Затова се написа и по-горе – за едни жени презервативът не пречи, за други е ад, както и за хормоналните таблети. Няма как да се обобщи – жените не обичат презервативи, хормонални таблетки, защото...

# 134
  • София
  • Мнения: 17 815
Фактологично: когато си предразположен Laughing
Затова си мисля, че случаите на непоносимост към презервативи понякога са свързани по- скоро с предразположености.

Има жени, уязвими на гъбички, има жени, уязвими на възпаления без да са бактериални, има жени, предразположени към сраствания при спирали, без спирали, има и жени, предразположени към по- кофти усложнения, без да са фриволни, дори напротив. Така че съм склонна да се съглася, че каквото ти е писано.  

Абе, с две думи жените сме уязвими и мен лично, въпреки остротата на някои постове, не ме дразни толкова природата, колкото реакцията на мъжката част и липсата на емпатия дори у що- годе свестни мъже с дълготрайни партньорки. Искрено се дразня, въпреки че аз лично не съм се сблъсквала точно с този проблем. За хапчетата винаги съм попадала на партньори, които са ме питали дали биха били вредни за мен, какво ми е отношението към тях и т.н. Но това е едно от нещата, за които съм категорична, така че съм склонна да смятам, че аз съм си извоювала внимателно отношение и интерес към страничните ефекти.

Което ме води към следващото лирическо отклонение, но съм в такова настроение. Неизменно в подобни теми мнозинството говори с bias. Което е напълно нормално, но ето, примерно, моето остро мнение е обективно общо взето (нито са ме натискали да взимам хапчета, дори може леко да ми помогнат за даден период) и когато някой каже "това, че при теб е така, не значи, че другите са така" е дразнещо. Дразнеща е презумпцията, че всеки с по- категорично мнение е лично обременен и травмиран от нещо. А това невинаги е така и ад хоминем е излишен тип аргументация.

Последна редакция: пн, 14 яну 2019, 16:51 от The Catcher in the Rye

# 135
  • Мнения: 19 985
Да, мен пък точно тези общи приказки с "аргументи" и фактология ме дразнят. На мен ми е много по-интересно личното мнение и впечатления на индивидуалната личност, отколкото някакви цитати на източници и статистики. Дреме ми, аз съм тук не да пиша докторантура, а да общувам с живи хора.

# 136
  • София
  • Мнения: 17 815
Мен ме дразни главно, че бгтатко разпитва, а не казва.Laughing
Не дали има фикс идея за венерически болести, а защо имайли такава, дори със съпругата си държи да ползва презерватив и се шегува, че след вазектомия, ако има бебенце, лошо.
Та искам да попитам директно, без уклончиви отговори и wall of text, завъртян ту натам, ту насам- вярваш ли на съпругата си (почти) безрезервно поне на този етап?
Казвам почти, защото съм реалист, а сляпото доверие е само за приказките. Но все пак дотолкова, че да знаеш, че няма да те метне с венерическа болест?

# 137
  • Мнения: 19 985
Мен ме дразни главно, че бгтатко разпитва, а не казва.Laughing
Не дали има фикс идея за венерически болести, а защо имайли такава, дори със съпругата си държи да ползва презерватив и се шегува, че след вазектомия, ако има бебенце, лошо.
Та искам да попитам директно, без уклончиви отговори и wall of text, завъртян ту натам, ту насам- вярваш ли на съпругата си (почти) безрезервно поне на този етап?
Казвам почти, защото съм реалист, а сляпото доверие е само за приказките. Но все пак дотолкова, че да знаеш, че няма да те метне с венерическа болест?
Анджък. Дойдохме си на думата.
Не очаквай искрен отговор.

# 138
  • София
  • Мнения: 24 839
Че то това му е забавното на ППА, че се практикува като порното. Не вярвам да са чак толкова задръстени хората, та да не измислят нещо секси за финал, ами да е така по-съпружеско и скучно...

Време е да тръгнеш на работа- съвсем изплиска......... Mr. Green

# 139
  • Мнения: 41 165
Аз пък не я разбирам тази мантра за вредните хапчета и тази направо страст да бъдат убедени всички колко са вредни. Прилича ми на истерията на антиваксерите Twisted Evil
Еми не са вредни за всички, ако някоя има проблеми със страничните ефекти да смени хапчето (след консултация с лекар) или да се откаже, ама да се анатемосва изначално едно лекарство, приемано от милиони жени по света вече десетилетия, ми идва малко много.  И не е вярно, че хапчето е само заради компромис пред мъжа. Дрън, дрън, хапчетата имат куп предимства и за жените.

Та хубаво, никой никого не насилва, ама стига с тази истерия. Че даже и хормоналните спирали сложихте в същия кюп, хем са с локално действие (да се сравняват с капчетата е все едно да се сравняват антибиотиц ите с мазилата с локален антибиотик за рани), а предимствата им са още повече, отколкото и на хапчетата.

# 140
  • Мнения: X
Дразнеща е презумпцията, че всеки с по- категорично мнение е лично обременен и травмиран от нещо. А това невинаги е така и ад хоминем е излишен тип аргументация.
Скрит текст:
Когато аз се опитвам да покажа, че съм обективен за нещо, а не проявявам пристрастност, прибягвам към външни независими източници, които нямат bias или имат bias в "неизгодна" за моята теза посока. Не казвам, че действа винаги в теми като тази подобен подход, но интелигентните потребители ще приемат аргумента, а радио точките така или иначе могат само да бъдат игнорирани.

Примерно аз бях скептичен за повишаването на риска от рак, в крайна сметка обаче аз си направих труда да потърся източници и се оказа вярно (макар и с някакви условности за по-стари типове орални контрацептиви, по-нови типове, индивидуални разлики и дрън дрън). Но по същество твърдението е вярно от научна гледна точка. Така че изобщо не бих се подигравал, ако бяхте дали някакъв източник още в началото, който да не е "розали" или тема в бг мамма за дългото кърмене или нещо подобно с изразена анти-научност и много много силен bias срещу "химията" (като чуя аргументи като "химията", "противоестествено" и подобни откровено ставам предубеден към цялото мнение - всичко на този свят е "химия", няма "противоестествено" освен за религиозните и суеверните). И в крайна сметка репликата "аз ще извадя 2 статии които потвърждават, ти ще изваждаш 2, които не" предизвика някакви неща в посока ад хоминем (което не е никаква аргументация, а чисто fallacy). Няма 2 статии които не - или има доминиращо мнение сред учените по някакъв въпрос (като напр. за ваксините и аутизма, за глобалното затопляне и т.н. и т.н.) или няма консенсус, което значи, че всеки може да е прав и едната гледна точка няма как да се представя като факт.

За хормоналните контрацептиви и рака остана под въпрос единствено колко се увеличава риска от рак при употреба на съвременни орални контрацептиви, защото ако е примерно 0.00531 без орални контрацептиви и 0.00532 с орални, това би било пренебрежимо малко, дори да е статистически значимо (каквото е, щом се съобщава в научни статии). Не знам колко е, може да е 20 пъти, може да е 2 пъти, може да го увеличава 0.02 пъти. Но по този въпрос ако имате желание можете Вие да ни просветите, аз нямам време в момента да търся. А с моята съпруга (и изобщо с никоя моя партньорка през годините) никога не е стоял въпросът за използване на хормонални контрацептиви, така че интерсът ми е единствено любознателност в случая.

Мен ме дразни главно, че бгтатко разпитва, а не казва.Laughing
Не дали има фикс идея за венерически болести, а защо имайли такава, дори със съпругата си държи да ползва презерватив и се шегува, че след вазектомия, ако има бебенце, лошо.
Та искам да попитам директно, без уклончиви отговори и wall of text, завъртян ту натам, ту насам- вярваш ли на съпругата си (почти) безрезервно поне на този етап?
Какво не казвам? Аз и така прекалено много говоря, идеята е темата да е за всички. Не държа да използвам презерватив със съпругата си, тя ги решава тези въпроси както казах вече. А за вазектомията беше изцяло шега - гледах наскоро някакъв епизод от медицински сериал (май беше добрия доктор) където имаше една пострадала при катастрофа, която откриха че е бременна и съобщиха щастливи на бъдещия татко, който се оказа че бил с вазектомия и стана голяма драма. И се обсъждаше дали пък не била спонтанно обърната вазектомията и дали трябвало да прави тест за да провери дали има сперматозоиди в спермата или да "вярва безрезервно на жена си", която естествено отричаше. Е, накрая май изфабрикуваха някакво решение да си останат вклюбени - някакъв тумор в мозъка ѝ измислиха, заради който компулсивно не можела да отказва на импулсите си и налитала на всеки, който ѝ смигне. Стори ми се доста смешна изсмуканата от пръстите драма и се пошегувах може би малко безвкусно, в стила на забременялите от тоалетната чиния.

Иначе на въпроса - нямам абсолютно никакви притеснения по отношение верността на съпругата ми, затова и така спойно се шегувам по подобни въпроси. Иначе за правенето на вазектомия не се шегувам когато стигнем желаната бройка деца, която може и 1 да е, все още не сме решили твърдо,смятам да си направя в..

спирам малко по темата, че съм назад с работата Simple Smile по натам пак ще се включа

# 141
  • София
  • Мнения: 24 839


сега мисля да "млъкна" малко аз и на който каквото му е интересно по въпроса - това да пише. Ако има някакъв спор за фактология - пак ще гледам да се включа с по-медицински или научни източници.

А, от какъв зор ще се включиш отново с " по- медицински или научни източници"?
За да начукаш, за пореден път, канчетата на практикуващите ппа?
Или се надяваш някоя съфорумка да разкаже в подробности и снимки как точно го прави с мъжа си?

Дотук, какви ли не графики и доказателства извади, за да убедиш публиката, че твоят метод е правилния, а на другите- грешни.
Ничие мнение не промени.

# 142
  • Мнения: 2 050
На млади години винаги, винаги ползвах презервативи. Дори не бях опитвала без. После с постоянен партньор пих противозачатъчни 1-2 години, други “дефекти” нямах, но определено потискаха либидото и не бих повторила. В последствие се оказа, че имам вродена тромбофилия и съвсем са неподходящи за мен. Не съм проучвала как стоят нещата с хормонална спирала, но просто идеята за чуждо тяло ми е доста неприятна.

Ние за първото дете стигнахме репродуктивна клиника и чак ми беше смешно, че толкова години съм треперила да не забременея, пък накрая се оказа такъв зор. Съответно вече бях отписала въпроса с контрацепцията и хоп от един единствен контакт в месеца се оказах бременна, което определено не беше целенасочено, но пък истинско щастие. Та сега вече се чудя какви методи да ползваме (бебето мина 6 месеца). На този етап още се колебая дали искам трето, а и да искам, определено имам нужда от известна пауза и вероятно ще минем пак на гумички. ППА бих ползвала само ако сме ОК с още едно дете, нещо като знак от съдбата, ако стане Blush

# 143
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Bgtatko81, нали не мислиш, че ти си единственият, чел/четящ научни статии? Това, че някой не е извадил купчина статии като доказателство на дадено твърдение, не значи, че не би могъл, приеми, че може по една или друга причина да не му е важно.

По отношение на хормоналната контрацепция при жените, например, съвсем конкретно и с факти, е най-малко несериозно да се правят изводи от американски (да кажем) статии за общите ползи и вреди от хапчетата, защото последните се съотнасят единствено към тестваните групи, които, в общия случай, са живущи в Америка. Няма да говоря тук за регулациите в това отношение в Щатите и Европа и разликите им. Само едно ще спомена, отново съвсем конкретно - немалка част от релевантните препарати или комбинации от такива, изобщо не се предлагат в България (конкретно сравнявам с Германия в момента). Т.е. едно (например) немско изследване на тази дозировка / това лекарство, ще се отнася към европейките от централна Европа, примерно, като изводите трудно ще се пренесат 1:1 към чужд пазар, в който това лекарство не можеш да си го купиш. Зщаото точно при хормоните, точната дозировка и комбинация е от ключово значение.

Няма да цитирам научни статии в подкрепа на това, което казах, не целя да пиша дисертация тук. Но именно силната ти убеденост и вяра в правотата на някакви научни статии или статистики ме накара поне да се опитам да ти обясня на много микро-ниво защо така построената ти аргументация може да е частично "псевдо наука".

По отношение на това дали на жените ни пречат или не презервативите като усещане, независимо дали имаме алергия или непоносимост към латекс или не, може би да оставиш мнението на нас, а? 😃

Опитах се да не звуча като научна статия, да вметна някой женски, тип емоционален коментар и да обясня с човешки аргументи, не знам доколко успях и доколко можеш да видиш фактологията зад "форумното писане". Считам, че това е, обаче, подходящият стил за писане във форум за убиване на време или занимавка, както и други хора се опитаха да ти намекнат.

# 144
  • Мнения: 15
Когато започнах да водя полов живот , ползвх презервативи + на всеки 3 месеца ходех на преглед. След като се събрахме със мъжът ми , минах на противозачатъчни, но пък от тях започнах да качвам килограми. След като родих сложих спирала. Винаги съм се пазила сама , никога не съм разчитала на някой от партньорите ми .

# 145
  • Мнения: 46 546
Пропуснал си геловете, но те имат ниска защита, така че няма значение.

Нашият избор е презервативи. Не сме ползвали само, когато планирахме бебе.
След това пак ги започнахме през бременността, защото лесно се развиват инфекции от нищото и могат да предизвикат спонтанен аборт.
След раждането продължихме с тях, не искам повече деца и ми трябваше сигурен метод.
Лично за мен нямат минуси, да, плащат се, но те и хапчетата, примерно, се плащат, не ни е проблем да си носим с нас, не тежат. Нямаме проблеми с латекса, ако имахме, щяхме да ползваме нелатексови, в днешни дни са достъпни. За усещането нямаме проблем.

- Имам хормонални проблеми и не бих посегнала повече към противозачатъчни
- Спиралите: познавам жени, забременели със спирала, на други при рутинен преглед установиха разместване, чист късмет, че са се разминали, но и като цяло не съм за чужди тела в мен
- ППА и сметките с овулацията са руска рулетка за мен, може цял живот да минаваш м/у капките, а точно, когато е най-неподходящия момент, да стане гаф. От няколко години имам и гинекологични болести и не ми се рискува с аборти и операции, така че не правя компромис. Всъщност и преди не правех, това са много сериозни неща, за да разчитам, че отделените сперматозоиди по време на акта ще са достатъчно кротки, че да не доведат до бременност
- вазектомия и връзване на тръби: не сме привърженици на всякакви медицински намеси в/у тялото, освен ако не се налага заради здравословен проблем, така че отпадат

П.П. Това е нашият избор, не убеждавам никого в нищо.

# 146
  • Бургас
  • Мнения: 1 131
В анкетата отговорих с "противозачатъчни", но всъщност поради репродуктивни проблеми, реалният метод, който използваме с мъжа ми е "отстраняване на фалопиеви тръби". Не отговорих с този отговор, обаче, по очевидни причини. До него не се е стигнало по желание и с цел контрацепция, а по принуда. Контрацепцията е "бонус".

Преди да се открие репродуктивния проблем, ползвах презервативи и ОК. Имам СПКЯ и в моя случай ОК действаше добре, нямах проблеми. И на мен като потребителката по-назад /Фиффи мисля беше/ ми беше смешно после, че голямо пазене съм се пазила, а то и да съм искала - нямало как да стане. Смешно, смешно....колко да е смешно да имаш репродуктивни проблеми ….. Simple Smile Към днешна дата, след като имаме вече едно дете след поредния опит ин витро, гледаме откъм положителната страна на нещата - не се налага да мислим за контрацепция Stuck Out Tongue Winking Eye

Относно метода ППА съм на мнението на Черна станция. Не знам БГтатко къде вижда прецаквация за мъжа в този метод. За мен лично, по-кофти е за жената. Поне на мен ми е. Особено като имам доста време база за сравнение. Започнахме опити за дете през 2006 г, детето ми се роди през 2011 г. Оттогава, освен по време на бременността/презерватив/ не сме ползвали никакви контрацептиви по обективни причини и определено не бих била ок с ППА от гледна точка на удоволствието. Презервативите също не са ми особено комфортни, но чак да е гадно с тях, не бих казала, поне за мен. Когато се е налагало сме ползвали, сигурността е на първо място.

По отношение на спиралите - не съм много фен на опцията "чуждо тяло" и вероятно ако се налагаше да избирам - нямаше да избера този метод. Но все пак, в случая напълно теоретизирам, тъй като такъв избор на практика не стои и няма да стои никога за мен.

# 147
  • София
  • Мнения: 17 815
Bgtatko81, нали не мислиш, че ти си единственият, чел/четящ научни статии? Това, че някой не е извадил купчина статии като доказателство на дадено твърдение, не значи, че не би могъл, приеми, че може по една или друга причина да не му е важно.
Синтезира мисълта ми от вчера. Peace
Тъкмо бях решила, че аргументите и тезите за рака са ясни на всички ни и бгтатко взе, че тънко прокара идеята как съм ги взела от Розали.ком и затова не съм посочила източници.
даизвърташ.ком

# 148
  • Мнения: X
Относно метода ППА съм на мнението на Черна станция. Не знам БГтатко къде вижда прецаквация за мъжа в този метод. За мен лично, по-кофти е за жената. Поне на мен ми е. Особено като имам доста време база за сравнение.
Т.е. само да уточним нещата.
- на мъжа при ППА му е кофти, защото точно когато е на ръба да свърши, трябва да прекрати акта, да си го извади и да се довърши на ръка (или да го довършат на ръка). Абстрахираме се тук от мъжа на Сирен, който бива довършен с умели хватки тип домашно порно, които си съперничат с лекота с класическия акт без прекъсване.
- на жената при ППА ѝ е кофти, защото не може да усети свършването на мъжа в себе си? което е готино от една страна като физическо усещане, от друга страна готино като емоционална близост с мъжа, съпреживяване на неговия екстаз и т.н. (черна станция не е уточнявала такива детайли, запълвам празнините с неща,които са ми казвали жени, в духа на "обичам да гледам мъжът като се изпразва в очите и да го усещам и дрън дрън").

И като сложим двете неща на кантар казваме, че от двамата за жената е по-кофти прекъсването на акта??? Не че не са възможни такива случаи, просто не ми звучи като да е масово това (и мацката, която се вълнуваше толкова от свършванията на мъжете е единствената която знам, повечето се интересуват повече от своето свършване). Все пак оценявам и благодаря за поправката. Може да уточните ако нещо драматично не съм разбрал за това защо на жената ѝ е кофти от ППА, не е нужно да навлизате в дейтайли.

# 149
  • Мнения: 30 802
Ъм, ППА не се прекъсва към края, изобщо не е задължително това. Просто ролята на мъжа е друга - да си стои далеч от края достатъчно дълго време. Неговото удоволствие вече е втората част. Ми в крайна сметка не е нужно сексът да се приема само като едно задължително кресчендо до края, има си варианти, различен ритъм, така че актът въобще не се води прекъснат и незадоволителен, просто нещата са друг тип. Иначе може и да е абс. ванила преживяването, ама хайде сега, ние сме милениъли, практиките са една идейка различни.

# 150
  • Мнения: X
Ъм, ППА не се прекъсва към края, изобщо не е задължително това. Просто ролята на мъжа е друга - да си стои далеч от края достатъчно дълго време. Неговото удоволствие вече е втората част. Ми в крайна сметка не е нужно сексът да се приема само като едно задължително кресчендо до края, има си варианти, различен ритъм, така че актът въобще не се води прекъснат и незадоволителен, просто нещата са друг тип. Иначе може и да е абс. ванила преживяването, ама хайде сега, ние сме милениъли, практиките са една идейка различни.
Има всякакви варианти, които особено активно се изучават от учениците, когато момиченцата се пазат от дефлориране, но са любопитни да експериментират. Има си термин за това - технически девственици.

За зрял човек повечето от тези неща са в групата на предиграта или експериментирането, не основното. Вие сама го казахте "неговото удоволствие е втората част".

Не знам, темата не е за това, за мен лично подобно накъсване на акта не е гот, а най-готиното е двамата да свършат едновременно и то с "вплетени едно в друго тела" (сори за поетичното клише, но не ми се отива в посока обяснения защо много хора си харесваме класическия секс с пенетрация, включително и доста от по-скучните фул-контакт пози повече от каквито и порно хватки да можете да измислите). 

пс. включих се по този въпрос само за да уточня/разбера защо точно на жените им е по-кофти при ППА от мъжете - Вашето обяснение по никакъв начин не отговори на въпроса.

# 151
  • Мнения: 30 802
To зависи от дефиницията за акт, за някои явно само клатенето е актът, за мен включва всичко, което доставя сексуално удоволствие. Но може би не съм зряла. Да оставим сега фройдистките тълкувания, че жена, която не цени "пълния сексуален акт", какъвто и да е тоя еднорог, е не знам какво си и незряла.

# 152
  • Мнения: X
The Siren of Titan, наистина нямам нищо против тази дискусия, но си отворете отделна тема, обещавам да се включа с мъжко мнение. В тази след не знам колко намека че съм се интересувал от интимния живот на хората, не смятам да обсъждам какво е акт, какво доставя удоволствие и т.н.

Терминът "прекъснат полов акт" очевидно визира "клатенето", както го нарекохте, защото от другите неща не е известно да се забременява и да трябва да се "прекъсват" с цел контрацепция.

Попитах единствено защо прекъсването на акта да е по-неприятно за жената, отколкото за мъжа, тази гледна точка мисля че за момента дори черна станция не е споделяла (тя каза, че и жената си разваля част от кефа, не е на 100% изживяването с ппа, но не е казала, че си разваля кефа повече отколкото мъжа).

# 153
  • Мнения: X
От първият ни полов акт сме се "пазили" с ппа или без прекъсване.
Но и от почти първия ни такъв сме говорили за дете. В крайна сметка лично аз съм се "пазила" с ову, но... Това е било така най вероятно защото просто не в било гига проблем, ако забременея, напротив "уж". Ако със сигурност не искам дете, въобще не бих разчитала на късмета. А ии колкото лесно се забременява, толкова и е трудно.

# 154
  • Бургас
  • Мнения: 1 131
Бгтатко, мисля, че достатъчно време отделихме на дискусията за ППА по отношение на субективното усещане на кого му е по-малко кеф при този метод. Всички /освен мен/, които изразиха мнение, че за жената не е ок от гледна точка на удоволствието, се включиха по няколко пъти да уточняват и отговарят на въпросите ти. Това, че отговорите не ти импонират на тезата, не значи, че са грешни или непълни. Ако си очаквал да плеснем с ръце и да се прегърнем около идеята, че все на мъжа му е гадно, няма да стане. Защото просто не е така. Жената винаги е по-уязвима по чисто физиологични причини /и не само/ и всички методи за контрацепция /освен презервативите и въздържанието, което при зрели пълнолетни хора не считам за метод за контрацепция/ са общо взето с негативен нюанс за нея. Хайде, стискаме си ръцете, че ППА е с поделен дискомфорт. Оттам нататък, все тя понася негативите - било ОК, било спирала, било следене на овулация. Абортът не го смятам за контрацепция, затова няма да го коментирам, но то е очевидно, че ако все пак се прибегне до него - отново жената го отнася.

Та така, какви изводи очакваш да изведеш от тази тема?  Защото уж декларираш, че само събираш информация, понеже ти е интересно, но като получиш отговори, които не ти пасват на мирогледа и мнението, не си доволен.
Ако трябва да следваш собствените си правила от първия ти пост с многото послеписи, май трябва да информираш модератор  и то за самия себе си Wink

# 155
  • Мнения: X
По - скоро ППА и презервативът са единствените методи, при които И мъжът има известен дискомфорт (жената също). При всички останали методи неприятните усещания, страничните реакции, здравните рискове са само и единствено за жената. Както и евентуалните последствия от нежелано забременяване.
Та, какъв точно е проблемът в това на Бгтатко аз не разбрах? Че жените избират метод, при който има неприятни ефекти и за мъжът ли? Брей, как пък може да мислят за здравето си, а не само за 100 % - вия кеф на мъжът? И видиш ли, да се засрамим ли, какво?
Освен това не ми е ясно как реши, че жените еднолично решават да се предпазват точно с този метод? Насила ги караме тия мъже да използват ППА, а те горките никак не искат. Хайде няма нужда. В повечето случаи точно мъжът е този, който се дърпа от кондомите, ако им беше толкова гадно на мъжете нямаше голяма част от тях да предпочитат точно този метод.

# 156
  • Мнения: 19 985
Аз съм изумена как може да се смята ППА за неприятен за мъжа. Установено е, че при отлагане, леко отдалечаване на оргазма, задържане, удоволствието е по-силно (не, няма да слагам линкове, който иска да си търси, нет голям). Дали ще е вътре, извън жената, няма абсолютно никакво значение. Мъжете "работят" с очите, за тях възбудата не е само през механиката, а в самата игра. Както и при жените, но там механизмите на усещанията са други.

Също така съм изумена как тъпче само около личните изживявания на потребителките, описва някакви фикции на полови актове, но в същото време скача като ощипана госпоЙца, че било с нАучна цел. Виждам и доста "липси" в сексуалната образованост (практическата), което отдавам на липсата на голям сексуален опит.

И не на последно място да направим изводи и обобщения за нещо като сексуалността, което предполага изключителна индивидуалност и субективност, ми се струва като да си биеш главата в стената само и само да докажеш, че главата ще се счупи в един момент.

Идеята за семейното планиране в продължение на горното също е нещо твърде индивидуално и както се разбра, не може да се обобщи защо и как една двойка избира един или друг метод на контрацепция, ако планира или не да има деца. Има твърде много и комплексни фактори, които могат да са решаващи в дадения момент – възраст, професия, среда, образование, възпитание, кариера, наличие на собствен дом, здравен и финансов статус и ... сигурно мога да изброя още поне 10 подпричини.

За мен темата е безполезна, ако в нея липсват личните впечатления на потребителките, именно затова я следя и ми е интересна.

# 157
  • София
  • Мнения: 24 839
Скрит текст:
Аз съм изумена как може да се смята ППА за неприятен за мъжа. Установено е, че при отлагане, леко отдалечаване на оргазма, задържане, удоволствието е по-силно (не, няма да слагам линкове, който иска да си търси, нет голям). Дали ще е вътре, извън жената, няма абсолютно никакво значение. Мъжете "работят" с очите, за тях възбудата не е само през механиката, а в самата игра. Както и при жените, но там механизмите на усещанията са други.

Също така съм изумена как тъпче само около личните изживявания на потребителките, описва някакви фикции на полови актове, но в същото време скача като ощипана госпоЙца, че било с нАучна цел. Виждам и доста "липси" в сексуалната образованост (практическата), което отдавам на липсата на голям сексуален опит.

И не на последно място да направим изводи и обобщения за нещо като сексуалността, което предполага изключителна индивидуалност и субективност, ми се струва като да си биеш главата в стената само и само да докажеш, че главата ще се счупи в един момент.

Идеята за семейното планиране в продължение на горното също е нещо твърде индивидуално и както се разбра, не може да се обобщи защо и как една двойка избира един или друг метод на контрацепция, ако планира или не да има деца. Има твърде много и комплексни фактори, които могат да са решаващи в дадения момент – възраст, професия, среда, образование, възпитание, кариера, наличие на собствен дом, здравен и финансов статус и ... сигурно мога да изброя още поне 10 подпричини.
За мен темата е безполезна, ако в нея липсват личните впечатления на потребителките, именно затова я следя и ми е интересна.

Ще се повторя- авторът просто искаше да предизвика лични споделяния, а защо- той си знае.
Мястото на темата е в клюкарника, според скромното ми мнение. Simple Smile

# 158
  • Мнения: 19 985
Не знам, АбсурТ, може.
Аз виждам един напън в насока да се теоритизира нещо ирационално като любовта, секса, привличането. Също смятам, че е нещо интимно и подобни статистики са меко казано неуместни.

Чисто лексиконската част "избирам този метод на контрацепция" вече го изчерпахме и имаше доста добри отговори, от които се видя, че всеки е ползвал в различни етапи от живота си различни методи, което и беше целта на темата. Той БГтатко просто обича да си прави такива дербита – това е по-добро от другото, защото (един куп нАучни статии), което също е нерелавантно. Вече му се обясни, че всяко изследване също е ограничено и може да се съпоставя към определени географски, расови, социални, културни характеристики. А може някой да си пише "докторантурката" тук и да ползва мненията като извадка. Все тая. Да върви лафа.

# 159
  • Мнения: X
Бгтатко, мисля, че достатъчно време отделихме на дискусията за ППА по отношение на субективното усещане на кого му е по-малко кеф при този метод.
Питам, единствено защото не разбирам, но и аз не желая да продължаваме дискусията за кефа при ППА.

Единствената теза, която съм си правил труда да защитавам в темата, е че ППА е несигурен, може би една идея по-несигурен отколкото твърдяха няколко човека. За който оценява адекватно рисковете и има доверие на партньора си - никакъв проблем не виждам.

От там насетне питам каквото не ми е ясно. Щом на жените Ви е ясно за кефа при ППА и всичко останало - хубаво, приключваме въпроса (поне от моя страна - ако някой друг има желание - да си пише), ще питам половинката и ще генерализирам за всички жени на база това, което тя ми отговори. Simple Smile

Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 14:08 от Анонимен

# 160
  • ПЛОВДИВ
  • Мнения: 122
Мнение, моля, дайте, на 40г.съм пуша, налага се да пия ясмин за 1 или 2 месеца, ще доведе ли до здравословни проблеми или кратък период няма да е от значение. Почнах да ги пия и последния ден от цикъла

# 161
  • Мнения: 174
Никой няма как да знае дали ще ти направят проблем. Ясмин ги пих около две години, не съм имала никакви проблеми, на мои приятелки са им идвали силни. Усещане за гадене, световъртеж..
Водят се най-пречистени, но в Германия рядко ги изписват.

Общи условия

Активация на акаунт