Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 10

  • 48 683
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 171
Момичета, благодаря ви, искрено ме развеселихте.
Благодаря ви, че ви има. Hug

# 31
  • Мнения: 3 505
Ние имаме едно замразено от първата стимулация. Когато дойде време за втората и каза на мъжа ми, че ще ходя до болницата, той ме пита „ама ние нали се борим за едно”. Дай Боже, да се окаже прави и следващите стимулации и пункции да са били излишни.

# 32
  • Мнения: 165
Бебка, твоите две точици сега са на най-хубавото място - при мама. И за да се развият и имплантират те имат нужда не само от хормони, хранителни вещества, но и от твоето спокойствие.

Права си, morning7, благодаря.
Твоята пункция кога ще е, знаеш ли вече? Да започваме да стискаме палчета Hug...

В понеделник ще бъде. В момента съм в болницата за първата инжекция Цетротид.

# 33
  • Мнения: 218
Виждам , че са отговорили вместо мен !!!!!

# 34
  • Мнения: 3 032
Момичета, влизам в темата, за да ви окуража. Миналата година по това време бях в началото на бременността си след ИКСИ. Изминаха доста години преди да стигна до мечтаната цел. Имах много неуспешни опити, част от тях бяха от спонтанна бременност, но завършили със спонтанен аборт. Сега имам бебче на 6 месеца, което се пребори да бъде човек. Бори се заедно с още 3 ембриона, които ми върнаха, но те не се оказаха достатъчно силни.
Знам колко е натоварващо човек да води тази борба, но имайте кураж, имайте сила, имайте воля. Не губете надежда!
Късмет и успех ви желая в борбата! Знам, не е никак, никак лека! Прегръщам Ви и ви желая да гушнете своите бебчета!

# 35
  • Мнения: 3 505
Благодаря, Елинир!

# 36
  • Мнения: 113
Благодаря Helinor♥

# 37
  • Мнения: 2 673
Здравейте, мили момичета! Heart
Бебка, съжалявам! Не се отчайвай!
Важно е качеството, а не количеството!
Това че не са се развили до бластоцист,
не означава, че няма да се получи успешна бременност.
Много момичета са родили с ембриони, върнати на 2-ри ден.
Така че не се отчайвай! Късмет! Стискам ти силно палци! Hug
morning7, успех, миличка! Стискам палци! Hug
Цвети, извинявай, ако съм те обидила с това, че съм отговорила вместо теб! Hug
Понеже влизаш по-рядко, в повечето случаи, затова отговорих на Боби,
да не чака, ти си писала предни пъти в коя клиника си,
затова не сметнах, че ще е проблем, ако й кажа.
Момичета, при мен пълен карък!
Фоликулите не бяха нараснали грам.
Просто не мога да си го обясни, докторът и той се чуди, предложи ми
да продължим с инжекции, така и така сме загубили месеца,
ама аз отказах, не знам дали постъпих правилно.
За кога ще растат, 9 ден на МЦ ми беше.
Едва ли ще има нещо качествено вътре, щом не нарастват.
Може и да сгреших, вие какво мислите?
Разигравам и докторът, а той горкият, иначе е много любезен,
все гледа да се съобразява с желанията на пациента.
Стана ми едно неудобно. От Фемарата цикълът ми е продължил.
Знаех си, че януари ще е каръшки месец, всичко се повтаря,
като миналата година, пак лошо ми тръгна, за пръв път се депресирах.
Ама то това да е само, като сме живи и здрави, всичко друго се постига!
Явно не ми е било писано да стане нещо.
Продължавам с Цикло-Прогинова, другият месец, ако всичко е наред, трансфер.
Много късмет желая на всички! Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: нд, 13 яну 2019, 17:14 от sisi345

# 38
  • Мнения: 3 505
Сиси, приеми го като засилка. Късмет на трансфера!

# 39
  • София
  • Мнения: 3 412
Сиси правилно си постъпила, недей да го мислиш. До 9-ти ден щом не са се развили, няма да са читави даже и да пораснат малко само щеше да се мъчиш с още лекарства. Приеми го, че този мес. пункция няма да има и организма малко да си почине. Другият път ще стартираш от ново може тогава да е твоят късмет. Не се ядосвай за такива неща, зная че е тежко, но пък е поправимо. Пази си нервите точно когато не очакваш и си страшно разочарована от всичко и едва ли не ти е все тази какво ще стане, точно тогава ще се получи.

# 40
  • Мнения: 1 346
Сиси, недей така, мила! Нов месец нов късмет! Приеми го като почивка за организма. И аз всеки месец искам да съм на пункция, но когато имам задържан фоликул се успокоявам, че все пак не съм машина и ежемесечни упойки, и пункции не са най-здравословното нещо. В тези случаи си казвам, че тялото си иска почивка и възстановяване. А и пътувания, отстъствия от дома и работа, средства, знаеш, огромни, хотели и т.н, и т.н, София ми е доооста далеч, на една нощ пътуване.
Хелинор, помня те, честито! Бъдете живи, здрави и мноооого щастливи! Hug

Последна редакция: нд, 13 яну 2019, 23:17 от !Diva!

# 41
  • Мнения: 165
Сиси, правилно си постъпила. На 8-ми ден фоликули под 15 mm ми казаха да не ги мисля /имах един 12  mm/. Казаха, че информативно го записват. Дори тези 15 mm може да станат, но може и да не станат. Аз не ги мисля и тях. Ако някой стане - идеално.
След Фемарата и на мен цикълът ми бе по-продължителен, изтичаше нещо като цветна течност. Казаха ми, че е нормално /беше 8 ден/. На следващия ден спря.

# 42
  • Мнения: 2 673
Благодаря ви много за подкрепата, мили момичета! Heart
Днес се чувствам по-добре. Снощи за пръв път спах като заклана,
а по принцип имам проблеми със съня.
Аз съм отписала опита от самото начало, нищо не очаквам и от трансфера,
но просто за пръв път се ядосах на организма си. При ФСХ над 20 се развиват ф., а сега не искат.
Обяснявам си го с приема на Ясмин, 2 пъти така се получава, има ф., че и 2, но не се развиват.
Предният път, като стана така, докторът ми каза да отида на преглед в БГ на 14-ия ден,
защото понякога, като се спрат хапчетата, тогава нарастват ф., и наистина бяха пораснали,
но до 12 мм. Ако сега бяха 10 мм, щях да рискувам, обаче при това положение, прецених, че няма смисъл,
но все пак ме измъчват различни съмнения, както и противоречия, сигурна съм, че ме разбирате.
Миналата зима, като ф. беше 11 мм на 8 ден, докторът го докара до 18 мм,
ама нямаше я., затова все си мисля, че забави ли развитие, няма смисъл,
въпреки че аз извадих хубава я. от ф., който беше 11 мм 2 дена преди пункцията,
сложни са нещата, не може да се съди по дадена стимулация,
всяка протича пи различен начин. Така или иначе аз приключих опитите с моя я.,
ще пристъпвам направо към трансфер, не е било писано да се получи.
morning7, на мен направо червена кръв ми потече, даже още имам кафяво зацапване,
поду ми се матката, гадеше ми се ужасно, вече преминаха тези симптоми.
Стискам ти силно палци да извадиш супер я.! Hug Flowers Four Leaf Clover



# 43
  • Мнения: 241
Момичета , следя ви от есента .Сега имам бебче на три месеца . Първо ми е след три стимулации и четири трансфера .За информация- сега съм на 43години и половина и това е резултат от4-5 години гадаене кой е правилния начин при мен.Първа стимулация- свеж трансфер резултат 0 и 5 замразени ембриона. Много криво ми стана ,след теста се обадих на лекаря и това е... После правихме цветна снимка
Скрит текст:
/преди това аз бях казала , че няма нужда , защото бяха правили операция в друга клиника и уж тръбите не били проходими и ме бяха убедили , че съм за инвитро /
 лапароскопска операция за прекъсване на тръби и от епикризата и разбрах едва тогава ,че моя проблем е в следствие на сраствания и увреждане на тръбите след операцията на миомни възли.При първата стимулация се откри и TSH леко завишено  и имуноложката ми изписа еутирокс / другите всички изследвания бяха наред поне според нея , а и никой нищо друго не коментира/.
Втора стимулация , междувременно се откри полип.Отстранихме го и след замразен трансфер февруари  имах първият си положителен резултат - но около 7-8 седмица се появи пулс после изчезна и това беше.Изследвания на TSH бяха към 4.20 и ми казаха , да обърна внимание на това - да си намеря ендокринолог ...
Третия трансфер след като смъкнах TSH до 1.35 и имах големи надежди лятото юли месец /на мъжа му казах пропускаме морето тази година  /не исках да чакам повече.Пак положителен резултат но с доста по-добри от предния лекаря ми каза да съм спряла фраксипарина..и така и не се стигна до преглед не стигна и до 1000 ЧХГ.
Малко в повече ми дойде, приех супер ужасно и разтърсващо и...с мъжа на секундата заминахме на почивка - нуждаех се от разтоварване.
 И така дойде до трета стимулация януари 2018 цикъл на 4-ти на 5-ти първи преглед и от 6-ти инжекциите менопур и гонал мисля , че ползват при нас .В двата яйчника различно нарастваха и след като ме питаха няколко пъти предпочетох да не продължавам стимулацията ,а само от единия яйчник с узрелите фоликули и една пункция и да е трансфера..за няма и 7-8 дни стимулация и на 16-ти пункция . Чаках да ми се обадят и ето имах 4 ембриона ,като ми твърдяха , че ще е зет трансфера...Малко се потръшках и ходих до клиниката да разбера причината и като се оказа ,че прогестерона ми е ОК и лигавицата достатъчно дебела се съгласиха да е веднага трансфера...нататък има още за разказване , но това е моя последен опит и успешен.

# 44
  • Мнения: 2 673
d-r Sveta, благодаря, миличка! Heart
За мен всичко приключи, уговорила съм се с доктора другия месец
да пристъпваме към трансфер, затова пак пия хормонални,
натрових се вече, но искам всичко да свърши, колкото се може по-бързо.
При теб какво стана?

Общи условия

Активация на акаунт