Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално? - 33

  • 44 061
  • 764
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 40 932
И какво от това? Ще ми е удобно да си сменя смесителя след 2 години ли? newsm78
Ама те траят по над десетилетие и нищо им няма. Защо да го сменям и да се занимавам? Тази  смяна обезсмисля промоцията.

# 106
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
chiana2003, вашата разбивка за ремонт и обзавеждане е за имот по наем, и доста базово. Преди 2 месеца купих диван от Айко  3500 лева нищо кой знае какво, а при вас цялото обзавеждане е толкова....
Хора дали 150 000 Евро за 3-ст апартамент ще имат по-големи изисквания за материали и мебели, които ще вложат. Да не говорим за кухня, уреди, осветление и т.н.
Но, да факт е, че може и още по-базово да бъде ... и за още по-малко пари. Всеки си решава според възможностите  си и целта за ползване на имота.

Както казах в момента предстои да довършвам 3-ст ап. НС, който ще е готов есента. Както има много време, така и няма, за това използвайки многото почивани дни почнахме да прави бюджети и да смятаме.... майко мила ....ако не трябва да се ограничавам и искам да направя едно наистина модерно, екологично жилище...40 000Е няма да ми стигнат.
То не бяха отопления с не знам си, какви системи дето.... аха ще ми проговорят..За осветление и въздух да не говори... та така, добре, че имам ножица.

# 107
  • Мнения: 11 626
Скрит текст:
Абе не че нещо, ама да се сравняват Видима с Рока не съм съгласна. Вкъщи сме с тоалетни и смесители Видима и хич не съм доволна. Може просто да сме каръци и да не сме случили на модел, но в следващото жилище определено няма да взимам нищо на Видима.
Ние пък в жилището, в което живеем всичко ни е Видима: смесители, душ и моноблок. Ами перфектни са. Вече четвърта година, а май повече време мина,  нищо не мърда. Не знам дали е до серия, но не бяха и никак евтини. В другото жилище бутонът на моноблок Рока се скапа още преди първата година и голям зор, ама точно такъв бутон.....йок. Мъжът ми намери друг, който стърчи и хич не е Ок. Добре, че не съм там, че досега да съм го изхвърлила. И душ системата е Рока....нали да не изостанем от модата. Ами слушалката е със слаба струя, работи си, но не ми харесва.

# 108
  • Мнения: X
Я да обърна темата в друга насока - хлебарките. Ходихме на оглед днес и в мазето имаше огромни животни, направо избягахме с писъци. Но ми се струва, че навсякъде, където има старо строителство ще е така, та ще трябва да се примирим и да вземем мерки да нямаме в евентуалния си дом. Мнения?

# 109
  • София
  • Мнения: 4 192
chiana2003, вашата разбивка за ремонт и обзавеждане е за имот по наем, и доста базово. Преди 2 месеца купих диван от Айко  3500 лева нищо кой знае какво, а при вас цялото обзавеждане е толкова....
Хора дали 150 000 Евро за 3-ст апартамент ще имат по-големи изисквания за материали и мебели, които ще вложат. Да не говорим за кухня, уреди, осветление и т.н.
Но, да факт е, че може и още по-базово да бъде ... и за още по-малко пари. Всеки си решава според възможностите  си и целта за ползване на имота.

Както казах в момента предстои да довършвам 3-ст ап. НС, който ще е готов есента. Както има много време, така и няма, за това използвайки многото почивани дни почнахме да прави бюджети и да смятаме.... майко мила ....ако не трябва да се ограничавам и искам да направя едно наистина модерно, екологично жилище...40 000Е няма да ми стигнат.
То не бяха отопления с не знам си, какви системи дето.... аха ще ми проговорят..За осветление и въздух да не говори... та така, добре, че имам ножица.
95% от хората си купуват диван до 2000лева, а не за 20 000лв. КАкто и си купуват телевизор за 800, а не за 8000лева. Разбира се че има и единични случаи. Това че някой си е сложил параван в банята за 2000лева (аз лично не съм виждала) не означава, че всички това правят и това е единственото им условие да е хубаво, подредено и естетично за тях.
А лично за теб Томева си спомням че си любител на НС и се оплакваше, че нямаш достатъчно бюджет за по-добро място (май беше около пл.Журналист) В следващия момент даваш за обзавеждане над 40к евро (предполагам без грандиозно къртене, защото все пак си се спряла на ново). Т.е. жертваш любимата си локация, за която все говориш, за да имаш батерия на душа за 1000лева, а не 150 или че лампите ще се светкат сами като влезнеш. Еми въпрос на избор...

По въпроса за батериите - Видима произвиждат резервни части за всичките си серии. Рока след 10 години спират производството на резервни части. Говоря от личен опит след като изхвърлихме автоматична сензорна батерия на Рока, струваща като нова 1400лв. Така че внимавайте с вградените тоалетно...

# 110
  • Мнения: 2 694
Томева май ще е в Редута до колкото разбрах аз Simple Smile Даже една снимка пуска на един покрив на новостроящ се блок, та ако е от нейното жилище го знам и в кой блок е Grinning
На видима смесителите са ужасни. Работят с години да, но са шумни и трудно си настройваш водата топла/студена. Направо са си ужасни, но работят да.
Рока, Грое и МиоМаре (лидълските) са много по-хубави.
Но темата не е за смесители, а за имоти май май.
А този нереалистичен ремонт на баня не знам. Моята е 3.5кв баня, окачен таван със скрито осветление от гипскартон, бойлер аристон за 500лв, вградена структура на Грое, шкаф с мивка на Рока + смесител, Rimless порцелан, термосмесител на душа, гранитогрес по 70лв квадрата и пак... 5 бона излезе банята. Паравана статичен със стъкло на Guardian, по което уж не остават капки... за 10 бона ще направя 2 бани не знам Simple Smile
2 бона за душ система ще да е с електронно управление. Пари можеш да изхарчиш само да имаш и да искаш Simple Smile

Телевизори 50" смарт 4к има масово по 1000-1200лв.
Има и дивани и дивани... моят е на Studio Copenhagen и може да го видите на разни брошури на Design Week и т.н. пък го взех за само 1500лв. Как ли няма да дам двойно за Айко...

Последна редакция: вт, 15 яну 2019, 14:31 от DonJon

# 111
  • Мнения: 40 932
95% от хората си купуват диван до 2000лева, а не за 20 000лв. КАкто и си купуват телевизор за 800, а не за 8000лева. Разбира се че има и единични случаи. Това че някой си е сложил параван в банята за 2000лева (аз лично не съм виждала) не означава, че всички това правят и това е единственото им условие да е хубаво, подредено и естетично за тях.

По въпроса за батериите - Видима произвиждат резервни части за всичките си серии. Рока след 10 години спират производството на резервни части. Говоря от личен опит след като изхвърлихме автоматична сензорна батерия на Рока, струваща като нова 1400лв. Така че внимавайте с вградените тоалетно...

Да, бе Sunglasses Телевизор за 800 лева изби рибата, сигурно се гледа през увеличително стъкло и само е чувал за 4К такъв телевизор... И за ъглов диван 2000 са мъничко, ама да кажем нещо може да се намери за тях.
Много по-нормално е да се дават по 2000 - 3000 и за двата артикула.

Един хубав параван също е около 1500 лева - става дума за това, не са стеничка, а ако стъклото е светно струва по-скъпо:




По въпроса за батериите - има и много качествени Видима (или Идеал-Стандарт беше?) и аз имам 2 такива в стария апартамент и си бачкат вече 15 години без проблеми. Но са от скъпите серии, а не от 60 или 100 лева.


# 112
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
chiana2003, вашата разбивка за ремонт и обзавеждане е за имот по наем, и доста базово. Преди 2 месеца купих диван от Айко  3500 лева нищо кой знае какво, а при вас цялото обзавеждане е толкова....
Хора дали 150 000 Евро за 3-ст апартамент ще имат по-големи изисквания за материали и мебели, които ще вложат. Да не говорим за кухня, уреди, осветление и т.н.
Но, да факт е, че може и още по-базово да бъде ... и за още по-малко пари. Всеки си решава според възможностите  си и целта за ползване на имота.

Както казах в момента предстои да довършвам 3-ст ап. НС, който ще е готов есента. Както има много време, така и няма, за това използвайки многото почивани дни почнахме да прави бюджети и да смятаме.... майко мила ....ако не трябва да се ограничавам и искам да направя едно наистина модерно, екологично жилище...40 000Е няма да ми стигнат.
То не бяха отопления с не знам си, какви системи дето.... аха ще ми проговорят..За осветление и въздух да не говори... та така, добре, че имам ножица.
95% от хората си купуват диван до 2000лева, а не за 20 000лв. КАкто и си купуват телевизор за 800, а не за 8000лева. Разбира се че има и единични случаи. Това че някой си е сложил параван в банята за 2000лева (аз лично не съм виждала) не означава, че всички това правят и това е единственото им условие да е хубаво, подредено и естетично за тях.
А лично за теб Томева си спомням че си любител на НС и се оплакваше, че нямаш достатъчно бюджет за по-добро място (май беше около пл.Журналист) В следващия момент даваш за обзавеждане над 40к евро (предполагам без грандиозно къртене, защото все пак си се спряла на ново). Т.е. жертваш любимата си локация, за която все говориш, за да имаш батерия на душа за 1000лева, а не 150 или че лампите ще се светкат сами като влезнеш. Еми въпрос на избор...

По въпроса за батериите - Видима произвиждат резервни части за всичките си серии. Рока след 10 години спират производството на резервни части. Говоря от личен опит след като изхвърлихме автоматична сензорна батерия на Рока, струваща като нова 1400лв. Така че внимавайте с вградените тоалетно...

Хахха... еми нещо не си ме разбрала...казах, че много лесно могат да се минат и 40 000 евро, ако рече човек, както казах, че съм направила ПРОГНОЗЕН бюджет, демек колко пари ще ми трябват...също така завърших с
" добре, че имам ножица"  , демек почвам да редуцирам....Мислих, че е ясно, но явно не е...

Добре да речем, че аз купувам 3-ст панел за 80 000 Евро, ти купуваш 3-ст тухла за 160 000Евро.... логично ми се струва , аз да сложа диван за 2000 лева , а ти за 5000 лева, моята пералня ще 600-800 лева , твоята може да е и Miele.... нормално ми се струва , да можеш да си го позволиш и да го направиш, ако имаш желание. По- нелогично е аз да го направя за моята панелка.

# 113
  • Мнения: X
2000 лв. за телевизор ще дам точно никога! Има хора, които не ги вълнуват тия неща. Има даже, представете си и такива, които не гледат ТВ и изобщо нямат вкъщи...
У нас ТВ се ползва за фон, т.е. пуска се вечер да върви нещо, което никой не гледа и толкова...4 - 5 К хич не ме вълнуват...
Та, хората дават пари за различни неща, всеки с маниите и претенциите си.
Просто ми е странно как може хора, които се чудят как се давали 10 бона за баня да казват, че телевизора и дивана трябвало да са над 2000 лв.
А, и дивана ни е 1300 лв.
И смесителите ни са видима Joy
И ремонта пак ни излезе 1000 лв. / кв.м.
Та, не знам как някои го правят за по - малко, явно пестят от други неща.
Лично за мен оборотни и непрактични неща като ТВ, които се сменят често не си заслужават кой знае колко пари.
Влагам повече в нещата, които се правят рядко, а някои от тях дори веднъж - дограма, топло и шумоизолация, настилки, плочки, отопление, кухня, евентуално.

# 114
  • Мнения: 479
Цитат
Телевизор за 800 лева изби рибата, сигурно се гледа през увеличително стъкло и само е чувал за 4К такъв телевизор...

А интересно ми е за какво ти е 4K телевизор, като повечето телевизии даже не са HD Simple Smile

# 115
  • Мнения: 9 662
Цитат
Телевизор за 800 лева изби рибата, сигурно се гледа през увеличително стъкло и само е чувал за 4К такъв телевизор...

А интересно ми е за какво ти е 4K телевизор, като повечето телевизии даже не са HD Simple Smile

За филми. Аз нямам де, но бих си купила за филми и Нетфликс Simple Smile

# 116
  • Мнения: 2 694
Определно го ползваш за филми, а отделно, самата матрица на 4К телевизорите е по-нова, с по-ярки цветове, с по-остра картина и т.н. Дори и да не ти е HD или UHD сигнала, ти пак имаш по-добра картина.

# 117
  • София
  • Мнения: 4 192
95% от хората си купуват диван до 2000лева, а не за 20 000лв. КАкто и си купуват телевизор за 800, а не за 8000лева. Разбира се че има и единични случаи. Това че някой си е сложил параван в банята за 2000лева (аз лично не съм виждала) не означава, че всички това правят и това е единственото им условие да е хубаво, подредено и естетично за тях.

По въпроса за батериите - Видима произвиждат резервни части за всичките си серии. Рока след 10 години спират производството на резервни части. Говоря от личен опит след като изхвърлихме автоматична сензорна батерия на Рока, струваща като нова 1400лв. Така че внимавайте с вградените тоалетно...

Да, бе Sunglasses Телевизор за 800 лева изби рибата, сигурно се гледа през увеличително стъкло и само е чувал за 4К такъв телевизор... И за ъглов диван 2000 са мъничко, ама да кажем нещо може да се намери за тях.
Много по-нормално е да се дават по 2000 - 3000 и за двата артикула.

Един хубав параван също е около 1500 лева - става дума за това, не са стеничка, а ако стъклото е светно струва по-скъпо:




По въпроса за батериите - има и много качествени Видима (или Идеал-Стандарт беше?) и аз имам 2 такива в стария апартамент и си бачкат вече 15 години без проблеми. Но са от скъпите серии, а не от 60 или 100 лева.



Телевизорът ни е 55инча в хола 650 или 750 не помня точно от черния петък 2017-та. Гледаме Булсатком, където и ХД каналите са със скандално качество. В гостната е 32ка за под 300лв със сигурност. Пералнята ми е със сушилня потпреди 5 години за под 1000лв. Нямаме лампа над 100лв в цялата къща. Батериите са от нормалните серии. Колата ми е Дачия. Мъжът ми кара Форд. И двете са от магазина. Можем да си купим за същите пари премиум марки без гаранция и да гледаме натруфено отвътре. Ама не е за мен да дам безбожно повече пари за нещо, което няма да ми донесе допълнителна стойност за моите разбирания.
А за 40 000к евро ако ги имам в момента веднага правя две дървени къщи за гости в мястото, което купихме над нас почти без пари. Кредит да тегля и да не мога да спя няма да стане, изживях го веднъж, няма да се повтори  Peace

# 118
  • Мнения: 677
Аз пък предпочитам да си влагам парите в нещата, който ми доставят удовоствие - хобита, комфортен дом, пътувания. Няма смисъл да стоят по банки или в буркани.
Ако имам къща, не ми трябват още две до нея.

# 119
  • Мнения: 2 694
Всеки си дава парите за каквото иска. За един това са глупости, за друг друго. Да се придържаме към темата най-добре.
Има си отделна тема за баните.

Общи условия

Активация на акаунт